Úzskostná porucha počas dojčenia

23. júl 2021

Ahojte, neviem isto, ale myslím, že trpím úzkostnou poruchou.
Mám tlaky na hrudi, nechce sa mi ísť von/medzi ľudí, keď prídu na mňa tie tlaky na hrudi nemám chuť jesť.
Dojčím, som stále sama s malou.
Myslím, že aj preto som tak ako som.
Mám navštívit psychológa?
Dá sa výjsť z tejto “nálady” aj bez psychologá, lekára?

katkaseiner
23. júl 2021

Ahoj, nemusi ist o uzkostnu poruchu, kludne moze ist aj o poporodnu depresiu. Priznam sa neviem co robit resp. co poradit ale ja by som sa asi nakontaktovala na lekara (tvojho) a nech ta odporuci psychologovi... tento stav sa moze a nemusi vytvorit, obcas sa proste stane a ani pomoc okolia ti nepomoze... urcite kontaktuj svojho lekara, je vela poporodnych depresii ktore viedli k roznym divnym cinom... ci uz matka utiekla, zabila sa, proste hormony su zblaznene, citis sa ze nemas pomoc, vsetko sa zmenilo ...
Ja som napr. si predstavovala materstvo uplne inak (ako nepovazujem sa za divnu, proste mi to predtym prislo ovela lahsie, ale s tymi hormonami a ustavicnym kojenim, prezliekanim, jedenim, ziadny iny normalny kontakt s ludmi, proste to je cele na hlavu... drzim palce aby si sa dala dokopy.

luccija
23. júl 2021

Môžeš mať "len"tetaniu, ale aj úzkosť zmena, únava, hormóny.Ano bolo by dobré navštíviť obvodnú a psychológa.A hlavne doplniť magnézium to je dobre na úzkosti, možno si anemicka?bude dobre len sa nesmieš tomu poddávať skús chodiť trocha von.Kolko si po pôrode?

autor
23. júl 2021

@luccija nie som anemická, bola som, ale už je poriadku všetko , KO mám ukážkový.
Už ani dojčenie mi nerobí radosť, aj nadbytočné kilá ma ničia, proste sa hnusím sebe.
Extrémnu diétu nedržím kvôli dojčeniu, pozor dávam ale na váhe sa to neprejavuje.

autor
23. júl 2021

@katkaseiner ja som si to tiež inak predstavovala.
Som štastná, že mám nádhernú zdravú dcérku, len tá samota.
Myslela som, že viac času bude snami traviť rodina.
Kym som nebol tehotná boli u nás každý druhý deň a teraz 1x za 2 týždne prídu, očakávajú aby som ja šla, lenže sa bábätkom nie je všetko také jednoduché.
Manžel do konca leta od rána do večera robí.

luccija
23. júl 2021

Schudnes začneš kocikovat chodiť veľa von..tak zavolaj mamu na víkend, alebo ich choďte pozrieť.Vsetky sme boli väčšinou samé doma s deťmi musíš si iba zvyknúť za chvíľu začne dieťa dzavotat, smiať sa viac vyžadovať teba a ubehne Ti rýchlo čas.Ak sa cítiš zle neváhaj ísť k lekárovi.dala si život dieťaťu, zvládla tak náročnú vec ako je pôrod nemáš sa prečo sebe hnusit si úžasná a všetko zvládneš to si hovor🙂chodievaj čo najviac von na slnko prejsť sa.Nezatvaraj sa doma.Kolko si po pôrode?všetko je nové zodpovednosť za mini človeka je to veľa na psychiku