Vadí vám fajčenie v reštauráciách?

jarka007
25. nov 2008

U nas, v Baden-Wuetenberg fajcenia v restauraciach zakazane, co nam ako rodine s malymi detmi uplne vyhovuje. Nie vsetky staty v Nemecku, ale prijali taketo opatrenie. Uz davnejsie som si vsimla, ze sa na Slovensku o tom tiez uvazovalo, ale uz som dlho nic necitala.
Ked chodime autom na Slovensko strasne ma stve, ked sa po ceste niekde zastavime najest a pri okolitych stoloch si vsetci veselo fajcia, aj ked vidia, ze mame male deti a je cas obeda. Nie som velky fanusik McDonald, ale bohuzial je to zatial jedina moznost na Slovensku najest sa bez toho, aby Vas otravoval cigaretovy dym.
Vadi aj vam cigaretovy dym v restauraciach ? Alebo do nich kvoli tomu nechodite ?

rajcina
25. sep 2009

ja verim ze to urcite citit v byte ale neverim ze az tak ze to citis v krku to mi ozaj nenahovoris
bohuzial to ze to ide do bytu uz ja neovplyvnim
no uz ozaj idem

katrin21
25. sep 2009

inak pardon, som predtym napisala Pavlovou reflex.. viem, ze Pavlovov... ja furt robim preklepy, ved ma poznate... 😝

katrin21
25. sep 2009

veris - never , je to tak

sofik
25. sep 2009

fajčenie mi vadí a nielen v reštauráciách 😠

erikasadek
25. sep 2009

rajcina ty kokos, tvoje hlasky typu ked stretnem frlosku tak jej fuknem..

ja ko , byvala tazka fajciarka, mozem s roashov len suhlasit.. smrdia...
aj ja som smrdela;; 😀

vela fajciarov je dost bezohladnych tak ako ty...a preto mozno na nich nadavame... 😉

duska1122
25. sep 2009

tak my moc do restauracii nechodime ale ja strasne neznasam cigaretovy dym, u nas v trencine mame juzanku a tam je bar a ten dym od tial ide vsade fuj. boli sme v orangei ten je oproti a bolo to neznesitelne. sa mi zda ze tam urobili sklenenu stenu tak sa to uz asi zlepsi. ale sa divim ze na to museli urobit zakon, oni sami sa mali uvedomit ved tam chodia deti a vsade cigaretovy dym a to fakt nezvelicujem

rajcina
25. sep 2009

neviem ako si mozete dovolit povedat ze niekto smrdi
co keby som povedala ze aj vy smrdite len od ineho
co ty na to ?

rajcina
25. sep 2009

si ma neplet moja
ja nejsom typ co vysedava v zafajcenych putikach poslednej kategorie

vevusiatko
25. sep 2009

katrin suhlasim ale to uz je chore ked 5-7 ludi fajci na balkone ale myslim ze ked si jeden zapali cigaretu tak to citit nie je samozrejme pokial tu hlavu nema vyklonenu z balkona moj nazor....
Inak ale som za to aby boli podniky aj pre fajciarov s dobrou klimou 🙂 a aj pre nefajciarov....nech si kazdy vyberie 😉
Ja ked som fajcila, vzdy som si po jedle musela zapalit a nesla by som do podniku kde sa nefajci...rovnako nefajciar nemusi ist do podniku kde sa fajci 🙂

macka01
25. sep 2009

tak teraz to za nas vyriešil zákon,ale doteraz,ak mam povedať za seba,v širokom okoli nebol podnik,kde by sa nefajčilo,snáď len tie cukrárne a tam sa ned 😝 á isť naobedovať či navečeriať,to že bola miestnosť rozdelená kvetinovou stenou na fajč. a nefajč.to bol výsmech.

vevusiatko
25. sep 2009

macka ja som zase viac krat zazila podniky kde sa nefajcilo....neviem ci nahodoa ale kym som fajcila bolo ich dost 🙂

macka01
25. sep 2009

asi záleží od majiteľa,fajčiari si chcú zapáliť pri kave či vínku ak by nemohli ani by tam nešli,tak zakonite menšie tržby a tak,a nefajčiari-prispôsobte sa 😝 Aspoň niektorí tak mali,že sa nesmelo fajčiť medzi 11 až14 v čase podávania obedu,no aspoň niečo

jarka007
autor
25. sep 2009

nieco som nepostrehla ? Nejak sa mi pri poslednej navsteve na SR sa vobec nezdalo, ze je nejaky zakon o nefajceni v plastnosti :o.

suchi
27. feb 2011

fajcenie tam kde je viac ludi pokope je drzost