Vadí vám fajčenie v reštauráciách?

jarka007
25. nov 2008

U nas, v Baden-Wuetenberg fajcenia v restauraciach zakazane, co nam ako rodine s malymi detmi uplne vyhovuje. Nie vsetky staty v Nemecku, ale prijali taketo opatrenie. Uz davnejsie som si vsimla, ze sa na Slovensku o tom tiez uvazovalo, ale uz som dlho nic necitala.
Ked chodime autom na Slovensko strasne ma stve, ked sa po ceste niekde zastavime najest a pri okolitych stoloch si vsetci veselo fajcia, aj ked vidia, ze mame male deti a je cas obeda. Nie som velky fanusik McDonald, ale bohuzial je to zatial jedina moznost na Slovensku najest sa bez toho, aby Vas otravoval cigaretovy dym.
Vadi aj vam cigaretovy dym v restauraciach ? Alebo do nich kvoli tomu nechodite ?

jasumat
18. sep 2009

Elana 😀 😀 😀 naša budúcnosť- ale trochu ma desí 😀
Chvala Bohu, ľudia typu rajčiny sú tu v menšine- asi je to deťmi, ale vskutku tých ľudí je oveľa viac, zdá sa im to strašne nelogické a diskriminujúce, aby boli oni obmedzovaní.
Ako panelák- ok, tak zavriem na 5 minut okno, aj keď sa mi stalo, že som chcela vyvetrať deťom pred spaním- tak som otvorila na 3 minuty okno a ...výsledok horší ako to bolo predtým, ale aby mi niekto fúkal cigaretový dym do hu.y pri jedle- ďakujem nemusím!

draga
18. sep 2009

mě to vadí, když bych tam měla být s dítkem (takže to tam nejdu), ale pokud někam vyrazím večer je mi to fuk 😀 stejně je horší dýchat vzduch v Praze 😀 😎

peppapig
18. sep 2009

Rajcina, tvoje prispevky zni hrozne sobecky, kam se podela ohleduplnost 😠

helenkasabinka
18. sep 2009

mne to osobne vadi........ale ja s tym nic nenarobim.....vadia mi uzavrete a nafajcene priestory 🙄

konoupek
19. sep 2009

Se mi líbí ti kuřáci co chodí kouřit třeba v paneláku na balkony.Doma nechtějí,aby jim to samozřejmě smrdělo,ale ostatí kolem to snášet musí 😠 .Vadí mi to a moc!

macka01
19. sep 2009

Take ako rajčina a elana by som izolovala a nech sa dusia vo vlastných smradoch.Trochu cigar.dymu v pľucach deťom nevadí? A mate deti?dufam že si zapaľuju na balkone spolu s vami?

suki
19. sep 2009

mně to vadí strašně, jinak k tomu nemám co dodat 😝 😠

blka
19. sep 2009

Mně to také vadí, a teď co mám dítko, ještě víc. Nechápu tu bezohlednost, kdy si člověk klidně zapálí vedle kočárku 😒 . Včera jsme byli na obědě. Vedle nás seděli 2 paní, které obě kouřily a pálily jednu za druhou. Ale vážně, jednu dokouřily a hned si zapálily druhou 😠 . Bylo jim jedno, že tam jíme a máme dítě. Ano, seděli jsme na zahrádce, kde si oni myslí, že se to rozptýlí, ale i tak jsme kouřem smrděli 🙄
Vadí mi, když jdeme ke tchánovcům, kteří oba kouří - doma v kuchyni a nechávají si otevřené dvěře a pak je to cítit v celém bytě. Ani si v zimě nepootevřou okno, takže ten kouř se tam drží. A třeba při kouření mají zavřeno, ale dokouří a dveře nechají otevřené 😖 Když k nám přijdou se podívat na malého a předtím kouřili a ten kouř jim je z pusy cítit a na malého mluví ☹ .
Je mi z toho smutno, že si sami neuvědomí nebo to neví, že je to z nich cítit a okolí to může vadit.

Moje mamča, i když si dá lok vína, tak si dá žvýkačku, aby na malého nedýchala víno a on nebyl ovíněný 😀 . Kdyby si i tchánovci brali žvýkačku, budu ráda. I proto se mi k nim vůbec nechce chodit 😒

panterka
19. sep 2009

jo, vadí 😠 😠

a stoprocentní souhlas s konoupkem 😠

peppapig
19. sep 2009

Holky, ja jsem se tento tyden vratila z navstevy CR (uz tam dlouho neziju) a jsem hrozne rada, ze tady v UK je zakonem koureni zakazano. Byla jsem zhrozena kolik lidi v CR kouri a kde vsude se coudi. Byla jsem uplne paf, ze maminy hulej na detskych hristich (v jedne ruce cigaro a druhou houpaly deti), sedly jsme si s mamcou na zmrzlinu v zahradce v cukrarne a prisel chlapek s ditem a prvni co udelal, ze si zapalil. Na zastavkach je kourit zakazano, ale kouri tam kazdy, kdyz jsem par kurakum hodila 'pohled', zacali nadavat at tahnu do pr.... Byla jsem u zubare (super clovek, super zubar) ale hrabal se me v puse asi 30 minut bez rukavic smradlavyma cigaretovyma rukama.... Uz jsem po case zacala mit zacpany nos 😒
Ptala jsem se spousty lidi, jak to vypada se zakonem a proc zdravotnictvi nedela 'osvetu stop koureni, koureni zabiji, nici zdravi, rodice ohrozuji vlastni miminka a deti atd...', ale pry, ze ten zakon u nas nikdy neprijde pac kouri cely parlament a to by prej neprezili. Tak nevim kam to smeruje

j.a.n.u.s.
19. sep 2009

blka....presne, ja takhle prestala chodit k brachovi....oni kouri doma!
A ja jestli si muzu vybrat, kde se bude El pohybovat-tak urco v nezakourenem....

geegee
19. sep 2009

ano, vadi

veverca
19. sep 2009

Vadí. My sme nefajčiari, ale môj otec zarytý fajčiar. Síce nefajčí v dome, ale zapáli si na chodbe a s dymiacou cigaretou vyjde von pred dvere. Keď tam syn spí, ja ten smrad cítim na všetkých šatách, čo tam mal. Ale dedko sa už nezmení, tak ja všetko nahádžem do práčky a sme zase voňaví...

veverca
19. sep 2009

A s mužíkom sme randievali najčastejšie v cukrárni- tam sa nefajčilo.

blka
20. sep 2009

Pepappig, zákaz kouření závidím. U návštěva zubaře - hnus 🙄
Na zastávkách všichni kouří, i když je to zakázáno proto, že to nikdo nehlídá 😠 . Kouření u nás nejpíš nezákážou nikdy, protože mají z cigaret nehorázný prachy. A i když je stále zdražují, tak lidi kouřit nepřestanou jenom proto.

Janus, to jsi dobrá. Já nejsu dost tvrdá na to, abych přestala chodit k manželovým rodičům nebo jim řekla, ať nekouří, když tam jsme my, že tam jinak nebudeme chodit 😒. Navíc mě čeká ještě rok školy, takže nejspíš bude tchýně někdy hlídat, ale doufám, že bude hlídat u nás doma.

Spíš je zvláštní, že ti kuřáci ten smrad ze sebe necítí nebo jim to nepřijde, jsou na to zvyklí, nevím. A že jim nevadí kouřit, když jsou s nekuřákama. Ale asi ne, oni to berou jako běžnou věc, jako když někdo např. žvýká, tak oni prostě kouří.

aponchie
20. sep 2009

to je sobeckost a ne neuvedomelost 😎

vladkaz1
20. sep 2009

fajcenie mi nevadi pokial neobedujeme ,ak obedujeme vadi mi

rajcina
25. sep 2009

takto, nuti vas niekto aby ste navsetvovali miesta kde sa fajci ? je to len a len vase rozhodnutie ze taketo miesto navstivite a dokonca s detmi
preco sa teda silou mocou tlacite na miesta kde sa fajci dokonca s kocikmi
ja nikomu nenicim zdravie akurat sama sebe a to vam vsetkym moze byt ukradnute
s detmi sa radsej vyberte na pieskovisko alebo na prechadzku dol lesa ja tiez nepojdem do cukrarne kde vysedavaju mamicky s detmi a nevytasim sa tam cigaretami a tiez si nebudem pytat popolnik
a ked raz za sto rokov dostanem chut na zakusok tak budem akceptovat to ze na takomto mieste sa nefajci
ja by som sa s kocikom zdaleka vyhla miestu kde sa fajci nepojdem si tam sadnut a pi... ako mi to vadi
verite tomu ze vase deti nikdy nezacnu fajcit drzim palce snad nie
ja som tiez bolo ten typ vadil mi dym vadil mi spinavy poplnik dokonca som ho nechcela ani chytit bohuziial je to inak
aj vtedy by si ich vystrielala fajciarov kili ? tomu nezabranis jedno stastie je ze dnes sa uz bojuje proti fajceniu mozno to zabrani aj vasim detom aby nikdy nezacali ale kili aj my sme len ludia
ty nemas ziadny zlozvyk ? mozno za ten by bolo potrebne strielat !!!

blka
25. sep 2009

Rajcino, jasně, je to zlozvyk, za ten se nestřílí. Ale proč jdu tam, kde se kouří? No, asi proto, že lidi kouří všude, takže nemůžu jít někam, kde se nekouří 😔 . A byli jsme v cizím městě, neznali jsme restaurace nic, tak jsme do první sedli, než abysme se ztratili.
Já pevně doufám, že můj syn kouřit nebude, ale když bude, bohužel 😔 .

rajcina
25. sep 2009

a zakaz na balkonoch asi neprejde opakujem v mojom vlastnictve si budem robit co uznam za vhodne ja a ked si to aj podpalim je to moja vec a o plynovych komorach by som mlcala kili
sorry ze sa chytam na tvoje prispevky ale tvoje nazory mi privadzaju amok
mozno mas nejakych blizkych ktori fajcia zatvorila by si ich do komory ? pekne od teba
ja fajcim len balkone a pouzivam popolnik som inteligentny tvor predpokladam ze aj Ty tak sa prestan prezentvovat nazorom a vystrielani a plynovych komorach
beriem to osobne a uraza ma to mozno patris do blazinca len blazni maju taketo nazory nie dospela mlada zena !

blumchen
25. sep 2009

ano, vadi mi.

diddi
25. sep 2009

rajcina...pozri si datum kilinho prispevku...asi ti nebude reagovat na tvoje..mozno skus IP...a mozno uz zacala aj ona fajcit 😀

alisek
25. sep 2009

vadi a dost a takymi vadí, že mi pak smrdí oblečení, které musím hned vyprat
byla jsem na dovolený ve Skotsku, tam je kouření v restauracích, barech zajázaný a lokály byly plný, takže super klima a nikomu to nevadilo.

rajcina
25. sep 2009

a tie prispevky ze fajciari smrdia ako zumpy a podobne urazky svedcia o IQ pisatelov
v prvom rade sa vy ktore takto urazate ludi ktorych ani nepoznate uvedomte
a zamyslite sa nad sebou kto vam dal pravo na taketo urazky
nakoniec preco si myslite ze ste napr. lepsie a vynimocnejsie
len preto ze nefajcite ? omyl

diddi
25. sep 2009

rajcina, ved sa nerozculuj a pod si zapalit 😉

rajcina
25. sep 2009

diddi je to uplne fuk
ja som o tom datume vedela ale ma nasrala a ne len ona

katka1981
25. sep 2009

Mne vadi fajcenie vsade, kde ide dym na mna a tiez ajked niekto vonku pali, neznasam to, najma ked mudri palia matrace a podobny bordel. Pozdravujem Racu, 4.stupen ochrany, pali sa tu taky bordel, ze az. Ked si niekto fajci a nejde to na mna, je to jeho vec. Ci smrdi alebo nie, to je jeho problem, to mne neskodi, vadi mi akurat, ked ten smrad ide na mna, keby to nebolo zdraviu skodlive, prezijem aj ten smrad.

diddi
25. sep 2009

tu ta na...no, musim napisat nastve, lebo mi zas daju, ze nadavam a zmazu to...takze ta tu nastve kopu takychto tem...ja tiez fajcim, ale ked som s detmi, tak nejdeme do kaviarne kde sa fajci...mne to zas dost vadi, ked je zla klima a vsade nahulene...som sice taky prilezitostny fajciar, ale schvalujem, ze v restauraciach sa nefajci...zapalim si, ked som sama, alebo ideme s kamoskami na kavicku

vevusiatko
25. sep 2009

Ja tiez nesuhlasim s fajcenim v restauraciach....ale zase nemozme obmedzovat ani jednu ani druhu stranu....sebecke je fajcenie na zastavkach ale zase niekto ze fajci na balkone je jeho osobna vec.... Pride mi to ze vela z Vas co tvrdite ze fajciari su sebecki ste este viac neohladuplne. Ja len tolko... 🙂 🙂

vevusiatko
25. sep 2009

Inak je na cloveku ktori podnik si vyberie.... 🙂 A myslim, ze za posledne roky sa to zlepsilo a je ich dost nefajciarskych.... teda predtym kym som fajcila sa mi velakrat stalo, ze popolnik nedali 🙂