Váš názor na gender ideológiu

8. okt 2020

Ahoj, velmi by ma zaujimalo, co si ludia myslia o gender ideologii, ktora k nam zacina byt aktivne pretlacana zo zahranicia. Nejde o prava gayov, ale o to, ze chcu, aby bol rod oficialne zruseny, kedze rod muz a zena nepokryva tych, ktori su jedno, ale citia sa ako druhe. Takisto v skolach v zahranici sa ma ucit, ze nie je muz a zena atd. Ja nazor mam, ale rada by som vedela, ako to vnimaju druhi.

leuchtturm
13. okt 2020

Ja to berem zo svojej pozicie ako klasickej heteracky...cim tolerantnejsia spolocnost k inak orientovanym ludom, tym nizsia pravdepodobnost, ze nejaky takyto clovek sa alibisticky ozeni alebo vyda s mojimi detmi a budu usetrene od velkeho sklamania...neviem si ani predstavit, co prezivaju partneri, ktori zistia, ze ten ich vyvoleny si ich bral, aby zakryl svoju skutocnu orientaciu. Druha vec, ked takito ludia mozu slobodne zit, odrazi sa to na ich spokojnom pocite a to je tiez dolezite pre spolocnost.

recycat
5. nov 2020

skutočná ideologia je tam kde sa pojem "gender ideologia" pretlaca - a to su tzv. konzervativne kruhy ... existuju rodove studie a feminizmus , neexistuje ziadna rodova ideologia - je to koncept ktory si vymysleli ti, ktorym vadi presadzovanie rovnosti muzov a zien, ktorym vadia ze by niekto chcel poukazat na to ze rodove stereotypy existuju a ze mnohé z nich, najme tie ktore su postavene na tom, ze muzi a muzske vlastnosti su v spoocnosti cosi viac ako tie zenske - prave tieto vedu k prijmovym, ekonomickym nerovnostiam, vedu k nasiliu pachanemu na zenach a pod. ... "Rodova ideologia" je v skutocnosti pokus zastrasit ludi aby sa o tejto teme chceli vobec nieco dozvediet viac ...

gina17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
27rita27
23. okt 2021

@nelka2121 chory nazor

jaskolka
24. okt 2021

Jedna vec je, že existujú ľudia, ktorí sa cítia byť iní, a podobne. A treba to pochopiť a tolerovať. A druhá vec, že toto sa začína propagovat ako normálne a dokonca sa začína vtlacat to ako"super trendy "
Keď sa človek narodí slepý, hluchý, bez ruky... Bohužiaľ, je to handicap, nie je to normálne. Normálne je vidieť, počuť a mat ruku.
Nebudú vykrikovať, že" ja som slepý, je to normálne a teraz je to moderné, takže zrušte oči a okuliare a očné operácie, a všetky pomôcky, lebo treba brať ohľad, že ja som slepý ".
Pohlavie je dané geneticky. Aj keď sa ten človek dá preoperovat, geneticky stále bude nositeľ x alebo y chromozómu. Aj keď by teoreticky žena sa dala" urobiť "na chlapa, ale keďže chce mať dieťa, tak necha si maternicu, stále to bude len žena. Neriešim hermafroditizmus, čo je u niekriych živočíchov. Alebo ťažká genetická deformácia
Zdravý človek je, bol a vždy bude len muž, alebo žena. Hotovo, inak to nebude.