titkovamiriam
26. aug 2008

myslim si ze mame dost deti u nas co potrebuju pomoc!!!! ☹

erikasadek
26. aug 2008

mame , ale vo svete , su miliony ktore trpia, doslova neludsky, niektore ziju ako otroci , ine, ani nevedia , co je to hrat sa, tazko na slovensku najdes stovky takuchto deti tam su miliony , denne, ktore zomieraju , v takych mukach
a ja dakujem bohu ze moje deti sa narodili , zdrave , a maju vsetko , co potrebuju a a j viac, no nezabudam , aj na ine ktore nemaju to stastie.
hlavne netreba zabudat ucit deti ctit si potraviny stravu, chlieb ako nasi predkovia, co dnes uz vymizlo, je to tak lahke sa dostat k potravinam, ani si to nevazime.
taketo fotky , su na zamyslenie, je to hroza.

alionuska
26. aug 2008

Je to strasne,ale my s tym nic nenarobime! 😒

bibula
26. aug 2008

niekedy fakt netreba daleko chodit-co tie deti v kontajneroch?co tyrane osoby v pivniciach,v psich budach?........................ 😠

mna napriklad ohromilo,ked europska unia prikazala slovensku zlikvidovat vinohrady a postavit tam domy-parada-tyka sa to stupavy a modry,ak ste to nepoculi.

bashka
26. aug 2008

Mne nejde do hlavy ta nezodpovednost...vsak ked neviem uzivit 10 deti, tak mam 1, alebo aj ziadne...ako sa tie matky vobec vedia pozerat na to, ako im umieraju deti od hladu, seru na ne muchy...a cakaju, ze cely svet im bude pomahat...😕 😕 😕

Velmi si vazim co mam, ze mam zdravu dcerku, aj ja by som chcela vela deti, ale chcem, aby kazde dostalo to, co potrebuje a nemuseli sa tlacit 3 v jednej izbe napr. alebo nosit po sebe zodrate veci...aby kazde dostalo vzdelanie...neviem...lasky mam dostatok aj na 20 deti, to ale nestaci, ze 😒

ella1
26. aug 2008

bashka-myslíš si,že oni vedia,ako sa brániť počatiu?pochybujem.a keby aj,ved tam máš znásilnenia na dennom poriadku.
aj tak si myslím,že pomôcť by si mali najmä sami,hlavne ich vlády a nie čakať stále pomoc od iných.a navyše na svete je dosť multimiliardárov,čo nevedia,čo s peniazmi,tak čakám od takých,že im budú pomáhať....

erikasadek
26. aug 2008

ella plne stebou suhlasim , taj to znasilneni na dennom poriadku aj 8 rocne sa tomu nevyhnu, tam je peklo na zemi, takze lahke to nemaju, podla toho co som videla, v dokumentarnych , ved tie matky umieraju s nimi, v bolestiach a jedno im to nie je, nie nic horsie , ako pozerat sa na vlastne dieta umierat , a nevediet mu pomoct.
ved to stat sa nestara, genocida na dennom poriadku.
nedavno davali ako v niektorych africkych krajinach veria na ciernu magiu, staci , ze dieta ma hnacky alebo ma zdravotne problemy niekto, v rodine povie , ze ma pocarovane, a je na ulici , ked ma stastie a prezija, tak ziju , v kanalizacii, a to je na dennom programe.

ella1
26. aug 2008

presne erika......akurát som minule čítala ako odtiaľ vyvážali otrokov do ameriky a tak....akože hrozné to bolo,ale myslím,že ich potomkovia sa dnes majú oveľa lepšie ako tých čo tam zostali....
akože mne je ich hrozne ľuto a nechcela by som byť na ich mieste,ale my im nepomôžeme....
to potrvá ešte veľmi dlho,kým uveria napr. že neexistuje zlý duch v tele a nebudú sa kvôli tomu zabíjať..... 😒

erikasadek
26. aug 2008

ved prave ta bezmocnost, a lutost nemas ako pomoct, je to vysoka politika a my hnej nehrame ziadnu rolu, je to smutne, co vsetko dokaze clovek, dobreho krasneho neuveritelneho spravut a zaroven, byt takto destrukcnym, brutalnym, tazko sa to chape 😖

bashka
26. aug 2008

Nemyslim, ze vsetky africke deti pochadzaju zo znasilneni, alebo sa ,,len,, podarili...naozaj by si mali pomoct, alebo aspon chciet pomoct sami a nie iba cakat na ulici...ci len ja stale vidim take dokumenty? Ze mi to pride akoze my chudiatka, pozrite sa ako sa mame zle, vsetci nam pomahajte...ale nechcem byt bezcitna...len uz ako strasne davno su v takej situacii a pokrok, alebo zlepsenie... 😕 ?

ella1
26. aug 2008

ved to.akože ja nevravím,že máme byť k nim ľahostajní,ale najprv oni musia chcieť zmenu........
nerada ich prirovnávam k našim spoluobčanom,ale v podstate je to podobné...oni tiež len vykrikujú,že nech im niekto pomôže ale sami pre to nespravia nič....

erikasadek
26. aug 2008

k ludskemu nestastiu netreba byt nikdy lahostajny, mna stale prekvapuje , slovenska povaha, ved aj doma mame tazke pripady, mate , a le zdravotnu starostlovost, o ktorej mozu len snivat, keby ste sa tam same pozreli zmenili by ste nazor, mate casti ktore doteraz boli urodne , ti ludia maju deti a z roka narok, je suchota, a jedla nikde, stahuju sa , menia miesta, nemaju to lahke, tazko odsudzovat takychto ludi , vy viete , co vas caka , zajtra, staci jedna zivelan katastrofa , a ludia prichadzaju o vsetko
vsetko je relativne, ale su miesta na tejto planete, kde je zivot oproti slovensku doslova peklo.

womenne
26. aug 2008

nechapem prečo teda maju tolko deti ked sa o ne nedokažu postarat,to im nieje luto ked vidia ako trpia?a stalemaju dalšie a dalšie je to des.Ved predsa existuje chraneny sex,nemožem sa na to ani pozerat,som rada že mam zdrave deti , toto by som nechcela zažit.Je to hrozneako trpia nevinne deti za svojich rodičov,to iste plati o tych ktory zomieraju na aids. ☹

erikasadek
26. aug 2008

ty si myslis , ze v niektorych krajinach , vedia , co je to chraneny sex, alebo s adostane ku kondomu , ako tu, nebudte naivny,deti sa rodily , aj za vojen, a aj za inych pohrom ak nie tak by sme tu neboli.

zlata slovenska naivita, este slovensky cigani su super informovany oproti tymto ludom, pre nich je to normalne, mat nechraneny sex, ked nepoznaju iny sposob.
teda vela ich nemaju ked jedno prezije , tak ma neskutocne stastie.
preco tolko nepochopenia!!!!!!!!

womenne
26. aug 2008

prosim ta ako vieš že nevedia ved každy den tam pracovnici rozdavaju kondomy+rady ako mat chraneny styk,jasne že mi je luto tych deti je to strašne ako trpia ale nehnevaj sa ale tam maju matkyaj zo 10deti.
Viem otom lebo na škole se mali 2xdo roka prednašku o Afrike-prednašala nam zdravotnička+lekar čo tam boli.

erikasadek
26. aug 2008

v kazdej africkej krajine?
su krajiny ,kde zena, nema , ziadne pravo, je od narodena sudena, neakemu muzovy, a v _8 rokoch mu je dana, co vies aky maju zivot tieto , zeny, ako mozte byt tak krute, jeden lekar ti povedal , a tym si dala celu populmaciu do jedneho vreca, ja som tiez bola v afrike, moja suseda, pracuje pre humanitarnu pomoc, ako vies francuzi su v humanitarnej jednicky, a dokumenty , ktore chodia , ktore ukazuju , zvratenost systemu.
ja sama som cosi videla a prezila , takze , nemozem byt ta co hadze kamen,

pozri sa kto naviac doplatil , za zvysenie cien obilia a ryze? prave oni, severnych krajinach ,je chlieb , prepychova potravina, zakladna potravina, ani tu si nemozu dovolit, je to snad ich vina, ?

niekedy je dobre sa pozriet na vec aj z ineho uhla.

womenne
26. aug 2008

ja nehovorim že to je tak všade ale aj ked sa to mnohym nepači v niečom pravda je.Viem ako tam žiju preto tam občas prispejem.a je mi ich uprimne luto.

erikasadek
26. aug 2008

poviem to takto , cernosi , su ako nasi cigani , nechcu robit, ci u nich alebo v zahranici, no su narody, ktore satrochu lisia, hlvne dolu na juh, je to ine, len zivot zeny a deti ako taky je tam ako taky velmi tazky.
samozrejme, akj mna nastve , ked vidim , ze ich ma niekolko, az po jednom dokumente som zmenila nazor

inac to vidime my europania, nasim pohladom , a inac ked sa do toho clovek pozrie ich ocami vsetko , vyzera byt uplne ine nasa logika tam neplati.

mas narody ktore , maju deti , len na pracu, a robia deti ,len aby oni robili , na rodicov , skandalne, pre nas , pre nich uplne normalne!!!!!!

ella1
26. aug 2008

ja sa len čudujem,že toľko peňazí tam ide,ľudí,čo tam chodia pomáhať,ale v telke ukazujú len tú hrôzu,človek má potom pocit,že tie peniaze a pomoc sa niekde strácajú......... 😒

erikasadek
26. aug 2008

to vies ,ze sa stracaju, a ako , ked vidis ako ich politici tahaju , snurky a aaky obchod , so zbranmi , sa tam vedie, pozri ako sa sami medzi sebou vyhladzuju, ved je to hrozne.
nedavno ukazovali , ako tam chodi pomoc , mas casti , ked sa ani nedostane , kvoli politickej situacii, a tak ked sa podari, pristat s lietadlom , tak ludia to za par hodin rychlo vylozia , pokial nepridu ozbrojeny, co so vsetkym obchoduju, je to zacarovany kruh.

ella1
26. aug 2008

akože teraz nič v zlom,ale:amerika mi ide na nervy,do všetkého sa pchajú myslia si,že môžu rozhodovať o celom svete(napr. nedávno gruzínsko-j. osetsko)
tak nech radšej idú tam a robia niečo s nimi,to im nevadí,že tam je toľko zbraní,čo možno inde nie?!nevadí im,že peniaze,čo idú na pomoc,skončia inde?!
nechápem.....
a už len z toho dôvodu,by sa tam nemali posielať žiadne peniaze,lebo aj tak skončia kde nemajú a tým pádom sa podporujú tí,čo tú situáciu tam spôsobujú......

erikasadek
26. aug 2008

amerika ide vsetkym na nervy.......
aspon co poznam

ella1
26. aug 2008

😀

bubba
26. aug 2008

preboha ziveho,baby,ved im tam zhadzuju tony kondomov a inej antikoncepcie zadarmo,mylsite ze to pouzivaju?no vidime ze asi nie.nechapem ako mozu byt ti ludia taki kruti ze dokazu toto robit svojim detom......ja ked si predstavim ze s muzom pouzivame antikoncepciu tzn"prerusovana suloz"a dokazeme zit s tym,ze sak ked sa podari tak to bude vola bozia 😉 a ked nie,tak tiez 😉 ale toto...
akoze nemohla som tie obrazky ani dopozerat bolo mi to strasne luto tie deti fakt trpia...a zaroven som vrela od zlosti,ze ich rodicia su taki charakteri 😠

bubba
26. aug 2008

fakt by museli byt kompletne demetny keby nevedeli co je to prerusovana suloz.a podla mna to co napisala Bashka vystihlo celu tu situaciu...ako sa matky dokazu pozerat na svoje deti ked im umieraju?ako vobec matka v afrike dokaze milovat svoje dieta,ked vie ze ho aj tak strati ☹ ☹ ☹ strasne.podla mna komu niet rady tomu niet pomoci....

mareklucka
26. aug 2008

Ťažko sa hľadajú slová na niečo také... Ja tiež občas prispejem,ale pravdupovediac radšej prispejem skor na detskú onkologiu,lebo s tými peniazmi máte pravdu - niekde sa strácajú 😔
A na druhej strane kde sú tí,ktorí majú vily,chaty,autá a mnoho iných vecí za miliony??? Ja zduše nenávidím relácie ako Smotánka,alebo Prominenti ako ich tam ukazujú, fuj je mi z nich zle a chcela by som ich vidieť či oni prispejú na nejakú zbierku.Lebo obyčajný človek sa zľutuje a dá aj z posledných peňazí čo má v peňaženke... Bohužaľ je to krutý osud pre tie deti... ☹

julia225
26. aug 2008

necitala som vsetko, ale nesuhlasim s bashkou... deti su dar, ci je jedno alebo desat...
treba respektovat vsetko a vsetkych...ci su africania alebo americania...
a ked mozme pomozme, to je moj nazor... my mame adoptovane dietatko z ugandy nadialku...a ked budem mat staly prijem aj ja si jedno adoptujem, tak ako moji rodicia...prispievame dvomi percentami tym co to potrebuju a rozdavame chudobnym to, co mi uz nepotrebujeme... jedlo co sa nestihne skonzumovat davame bezdomovcovi...
kazdy by mal prispiet kvapkou do mora...
vela lasky a stastia detom na celom svete...

maja22
26. aug 2008

Julia, súhlasím... je topekné, že takto pomáhate...
Ja som napr. veľmi skeptická voči Unicefu... Mám pocit, že veľa peňazí, čo dostanú, ide do vreciek úradníckej mašinérie.. Ale zasa mám veľkú dôveru v Dobrú novinu a podporujem ich...

sirinka
26. aug 2008

ako mozete odsudzovat ludi, ked nepoznate mentalitu a sposob ich zivota? preto maju desat deti, aby aspon jedno dve mali sancu dozit do dospelosti a postarat sa o rodicov...u nich je takyto system...
problem je niekde inde...oni takto nezili, nemali taketo problemy, pokial tam neprisli civilizovany europania a americania, zacali kolonizovat, rabovat, obracat na krestansku vieru...potom tam zaniesli choroby a teraz sa vsetci cudujeme...my sme na vine, my im musime pomoct...
treba si trosku nastudovat tuto problematiku a potom kazat o antikoncepcii a pohorsovat sa....

bubba
26. aug 2008

😕 😕 tak to som teda vazne nevzdelana lebo o tomto pocujem vazne prvy krat....ja by som aj tak nedokazala porodit deti len koli tomu aby ma mal kto doopatrovat,aj tak mi to pride sebecke od ich rodicov 😝 ja som tiez nechcela dieta s manzelom koli tomu ze no,uz hadam aj stari raz budeme,tak si spravme dieta 😅
sirinka ja ich neodsudzujem odsudzujem ich spravanie a nezodpovednost voci zivotom ktore davaju a hned aj beru.
raz u nas zatukala na dvere zenska a mala na papieri pisane ze je z neviem odkial a chce peniaze lebo je chudobna...nema dat co detom jest.ja som mame povedala ze nech jej da jedlo(tak isla nabalit plnu igelitku jedla jediny chlieb aj vsetko im tam podavala)a ona na nu diva a ukazuje,ze ona nechce jedlo ale peniaze 😅 😅 tak tomu sa hovori vdaka 😅 😅