titkovamiriam
27. aug 2008

Buba asi tak!

erikasadek
27. aug 2008

slovaci naozaj nie su charitativne zalozeny, to je pravda, da sa su jedinci ktory zakladaju charativne spolocnosti a pomahaju detom , ako napriklad davaju ich do skol, pretoze normalne dieto deti, pracuju a takto chodia do skol a charita plati rodicom , aj viac penazi namieto prace deti, , tak a to dokazalo niekolko ludi ktory sa snazia, ked sa chce tak sa da.
nehnevajte sa , ale porovnavat komunistov a koloniami ktore storocia plienili,zo 40 rocnou vladou komunistov , je za hlavu pritiahnute.
a co maju povedat ludia postihnuty vojnou, a iraku a v okoli ; myslite si , ze sa vas to netyka, ale ano tyto ludia emigruju, a mserom do europy , taktiez zacina emigracia sposobena, suchom a vysokou cenou potravin, za niekolko rokov , sa tento problem dotkne aj vas, pretoze aj v nasich krajinach sa meni pocasie a a klima, je viaca a viac horuco.

ella1
27. aug 2008

a nám zobrali zem madari 😀 nepomôže nám niekto? 😀

womenne
27. aug 2008

Ja si myslim že slovaci tiež dost pomahaju su všeliake zbieky takže erika netvrd že nie sme charitativne založeny 😖

erikasadek
27. aug 2008

tvrdim, je to slabe.

ella1
27. aug 2008

ale nás je aj menej.....a tiež si myslím,že toho nie je málo.....

bubba
27. aug 2008

samozrejme ze je to slabe lebo sme socialne slaba krajina a preto nie sme uceni aby sme pomahali inej krajine ale tej svojej 😉 tot moj nazor.mna nikto nikdy neucil,ze treba pomahat okolitym statom,len ked som nechcela jest,tie frazy,co by zato africke deti dali 😅 😅 ,ani v skole,ani doma ani v okoli ani v TVs a o nasej slabej pomoci svetu malo hvori.
ano samozrejme jednotlivci pomahaju,ti co maju na to a ti co si potrebuju spravit reklamu.je malo ludi ktori to robia upromne bez toho aby cakali nejaky efekt....a taki ludia nemaju meno,nikto ich nepozna,lebo to nie je angelina jolie ci madonna 😉
ako pomaha britania afrike??by som rada vedela,ekonomicky silna krajina a tiez neni od nich pocut zeby nejak extra pomahali....ktory je taky stat,kt.najviac pomaha inym krajinam?no sak z britanie vozia second hand hracky do nasich skolok lebo my sme pre nich chudaci 😅 😅 nemaju to troska pomylene?(to mi hovorila kamoska co mala syna v skolke a raz sa domov dotrepal s cudzimi plysakmi...)a ja sa pamatam ked som bola v GB deti dostali zoznam krajin kam budu posielat svoje hracky a fakt tam bolo aj slovensko 😅

bubba
27. aug 2008

erika ja neviem preco by som nemohla porovnat tieto dva aspekty.ty hovoris,ze biely orabovali cernochov o vsetko a ja hovorim,ze komunisti orabovali vacsinu slovakov o obrovske majetky a ti dotycni boli ozaj zrazu chudaci jak hrom,niektori nemali ani hlavu kde ulozit....chces povedat,ze generacne to stale tak plati,ze ani ich deti nemaju kde hlôavy polozit?pokrok je pokrok a ked ludia chcu tak sa aspon snazia kdezto africke kmene nemaju na starosti ine veci ako obriezky samanov a podobne talafatky 🙄 ano je to iny ziv.styl,ina mentalita ale pre boha ziveho,opakujem sa ale predsa,ktora matka sa dokaze pozerat na utrpenie svojich deti???moja znama mam syna fenylkatonurika ci ako sa to vola ani presne neviem.-a druhe dieta nechce lebo vie co je to za zivot cely zivto jest iba zeleninu a ovocie a absolutne nic ine...a tomuto ja hovorim pokrok...ked uz tak aspon mentalny,uvedomit si pre a proti 😕 a celkovo vobec ROZMYSLATved nato nas boh obdaroval sedou hmotou

bubba
27. aug 2008

teda a to dieta nechce nie preto zeby nechcela ale preto ze vie,ake je tazke zit zivot s takymto postihnutim zdravia

erikasadek
27. aug 2008

tak napriklad francuzko , co sa tyka pomoci , je jedna z najviac cinnych krajin.

ella1
27. aug 2008

ale,ved aj amerika pomáha.nosia im tam zbrane predsa.... 🙄

erikasadek
27. aug 2008

TY SI ALE SARKASTICKA 😉 😒

ella1
27. aug 2008

to naschvál 😀 😉

erikasadek
27. aug 2008

ja viem 😉

bubba
27. aug 2008

naschval komu? 😀

mracik
27. aug 2008

baby, tak ja zíram 😕 ako môže mať niekto tak dvojrozmerný (alebo dokonca jednorozmerný) pohľad na svet

viem, že nespasím svet, ale pomáhať sa snažím aspoň trochu. Máme "adoptované" dieťa na diaľku z Afriky, pretože si myslím, že vzdelanie je to jediné, čo môže tých ľudí vyviesť z biedy. Pomáham tým nielen tomu dieťaťu, ale aj mojim chalanom, učia sa podeliť o to, čo majú.

Snažím sa nakupovať slovenské, alebo fair-trade potraviny - veľa ľudí na svete hladuje aj preto, že potravinárske produkty sú tam vykupované za nemorálne nízke sumy a sú dovážané do vyspelých krajín. Za každým kúskom exotického ovocia v našom nákupnom košíku sa môže skrývať hladujúce dieťa :( Takisto sa snažím pokiaľ to ide nenakupovať produkty z Číny, za ich nízkou cenou sa tiež skrýva vykorisťovanie ľudí a katastrofálne ničenie životného prostredia.
Niekedy mám pocit, akoby sme si neuvedomovali, že svet je len jeden a je úžasne prepojený

a k tej sociálne slabej krajine - to je tiež hlúposť, patríme medzi top, na rovnakej úrovni ako my je len asi 1% ľudí na svete, aj to som asi riadne prehnala

ella1
27. aug 2008

mracik-napr v UK by ťa asi vysmali,oni si totiž ešte veľa krajín o nás myslí,že sme socky 🙄

bubba
27. aug 2008

mracik tak hned v uvode vysvetli prosim tvoju prvu vetu.ty mas akoze trojrozmerny pohlad na svet?ake su to svety o ktorych psies?
zvysku som pochopila a dokonca si myslim,ze je pekne ze do toho zapajas aj deti.to robi v dnesnej dobe fakt malokto.
a socialne slaba krajina sme z pohladu ekonomiky a kopu inych veci ja nehovorim o ziv.urovni slovaka...