Večera pre vegetariánku

stojkamarcel1
21. feb 2018

Ahojte, neviem či mi tu niekto bude vedieť poradiť, ale kamarátka príde na slávnostnú večeru (narodeniny) a zaujímalo by ma, čo by ste uvarili. Hlavne nič mastné, kde sa používa veľa oleja alebo tak. Ďakujem, máte to u mňa 🙂

kkl82
21. feb 2018

na vyber je toho vela, od roznych cestovin, rizot na taliansky sposob, grilovanej zeleniny s prilohami ak kus kus, listovych salatov s grilovanou zeleninou ci pecenou tekvicou, rozne indicke speciality. ak su poctivo pripravene z poctivych surovin, nemoze to dopadnut zle. len prosim nie tie nahrady masa ako napr. sojove, pripravenych na sposob masa s nasimi tradicnymi prilohami ako ryza ci varene zemiaky. osobne to neznasam, ked mi nikto naserviruje vyprazany rezen zo sojoveho masa so zemiakovym salatom ;)

elizita
21. feb 2018

Alebo nieco zapekane..

kkl82
21. feb 2018

este mi napadlo, ze taka pecena zelenina na sposob ratatouille je tiez fajn a je to jednoduche, co by mal zvlasnut kazdy. ocistit zeleninu (odporucam zemiaky, cviklu, mrkvu, pastrnak, cuketu), nakrajat na pasiky ci vacsie kocky, osolit, okorenit, nejake bylinky, zamiesat s olivovym olejom a upiect v rure. podavat s dresingom z kyslej smotany a cesnaku. pripadne mozes vsetko upiect zvlast a podavat pekne naservirovane na tanieri s dresingom uprostred. a k tomu dobre vinko ;) ak chces aj nejaku polievku ako predjedlo, tak nejaka paradajkova na taliansky sposob, posypana parmezanom, by k tomu bola ok ;)

elizita
21. feb 2018

@kkl82 cauko, to si ty, ms kolieskova? 🙂 ty si veggie? 😲

ceresnovci
21. feb 2018

@stojkamarcel1 Nepozvať ju :D

kkl82
22. feb 2018

@elizita 😂😀😝😉 ahoj Peti 😉

alaguema
22. feb 2018

@stojkamarcel1 čokoľvek zeleninové od placiek, cez grilovanú zeleninku s kozím syrom, zapečenú zeleninu, krémové zeleninové polievky, popozeraj na nete, je toho kopec, len prosím neriskuj sójové mäso, robi mäso a podobné náhrady. Ja to napr. nejedávam vôbec, nechutí mi to a viem, že mnohým vegetariánom tiež nie. Tofu skôr. Hlavne to lahôdkové.