Pleť v 30tke

10. jan 2023

Ahojte baby, potrebujem poradiť. Nemám za sebou žiadne úpravy. Nechodím ku kozmetičke, sem tam si doma dám na pleť masku. Večer olej/serum, cez deň krém + makeup. -Pleť normálna/ až mastná(čelo), trošku jazvičiek na lícach. Sem tam vyrážka.
-Čo by som v tomto veku už mala začať používať?
Ďakujem

ildiko36
10. jan 2023

Ja mam vyse 42 a nic nepouzivam len cistu studenu vodu a makeup obcas od dermacol

gejb
10. jan 2023

Záleží aj aké séra používaš, možno aj stačí to čo uz máš teraz. Dôležité je dôkladne odličovat a hydratovat. Ale zahrnula by som postupne aj retinol proti vráskam 🙂

autor
10. jan 2023

@ildiko36 len všetci toho toľko používajú, až mi je divne, že ja mám toho tak malo 😁

autor
10. jan 2023

@gejb práve retinol zvažujem 🤔🤔🤔

siska53
10. jan 2023

Prave mozno ta kozmeticka by ti poradila. Mne poradila v tom veku jeden krem a pouzivam ho stale ( ale v poslednej dobe len obcas, lebo stoji 7€) hoci uz mam cez 40. Inak len indulonu alebo niveu.

Ono totiz zavisi od toho, aku mas plet, ci uz mas aj vrasky alebo nie, mne sa zacali az teraz tak viac objavovat. Dovtedy nic.

autor
10. jan 2023

@siska53 indulonu aj ja používam 🙈 mam taku skúsenosť, že kozmetičky odporučia len to (tu firmu) s ktorou spolupracujú 🙄

ildiko36
10. jan 2023

Ja nič nepouživam

bluemoon24
10. jan 2023

Idealne kazde rano a vecer vycistit tvar - toner - serum (idealne vit C ve forme tetrahexyldecyl ascorbate) + retinol - krem. A pres den na to jedte antioxidanty + spf. 1-2x tydne peeling + maska. Jo je to hodne, ale oplati se to - spomaluje se starnuti pleti + vrasky nejsou hned tak hluboke.

ildiko36
10. jan 2023

Ja som raz mala masku co som kupovala na letisku, ta bola dobra ale stala 130euro, chcela som kupit aj krem k tomu ale som v tedy lutovala dať tolko peniaze za to , a potom uz odisla ta firma z letiska

autor
10. jan 2023

@bluemoon24 dakujem 🙂

ildiko36
10. jan 2023

Este som nechala fľašku, a od tych krémov fakt mi zmizli vsetky vrasky do par min

bimbambom
10. jan 2023

@siska53 aký krém to je prosím ?

miadi
10. jan 2023

@ildiko36 ale toto je cistiaca bahnova maska nie krem na foto.

miadi
10. jan 2023

@ildiko36 maju aj svoju stranku Mozno sa ti da kupit a videla som to aj na Amazon https://obeyyourbody.com/?utm_source=google-ads...

ildiko36
10. jan 2023

@miadi ja viem ale z yejto znacky maju aj krem na tvar a je super

ildiko36
10. jan 2023

@miadi ked som mala cas (cez 6rokov co som chodila do roboty a som letela kazde 2tyzdne)som vyskúšala vsetky mozne kremy od estela lauder po ine znacky, jedine od tejto znacky zmizli hned vrasky.
Chcem to kupiť len si to nemôžem dovoliť, som na materskej a sama s detmi, ked sa vratim do roboty planujem si to kupiť, ale neni najlacnejšie☹️

lavinis
10. jan 2023

Kvalitný pleťový a očný krém, pleťové sérum môžeš/nemusíš
Samozrejme dôkladne odlicenie večer
Sem tam maska
Nie, čistá voda naozaj nestačí
Žiadne solarko

monro
11. jan 2023

Myslím, že by stačilo zadovážiť si nejaký jemný čistiaci gél (napr. Cerave), hydratačný krém a SPFko. Na začiatok a potom neskôr do rutiny doplniť sérum s vitamínom C ráno a nejaký retinol navečer. Viac netreba.

autor
11. jan 2023

@monro dakujem 🙂

siska53
11. jan 2023

@bimbambom ryor s ceramidmi.