Veci verejné, alebo o čom netreba mlčať

janinah
14. okt 2013

Sem-tam sa mi dostane pred oči informácia, o ktorej si myslím že má vedieť čo najviac ľudí. Dúfam,že mamičky sa zaujímajú aj o veci verejné,že sa zaujímajú akú budúcnosť pripravujeme našim deťom.Otvorila som tému pre takéto dôležité informácie,nečakám tu politikárčenie, skôr linky,nech vieme v čo najväčšej miere čo sa okolo nás deje a možno rado by ostalo ututlané 😒

sirinka
2. dec 2013

@andy04 aj ked protest v uliciach Ba prave prebieha, len zalostne malo ludi sa zapaja, aj ich biju aj ich zatykaju a hlavne sa o tom minimalne informuje, nechcu im dat ziadny verejny priestor na vyjadrenie....

denkaajejdeti
2. dec 2013

@andy04 Ahoj, v prvom rade pozdravujem do Španielska 🙂
Španielsko (ale tiež Portugalsko, Grécko,Taliansko) som práve nemyslela ako krajiny s dobrým/spravodlivým systémom. Sú to fajn dovolenkové destinácie, ale žiť by som tam teda nechcela. Podľa mojich skúseností je systém dobre nastavený v Nórsku a Dánsku, ale keďže máme ponuku z Kanady, tak beriemu tú. V Kanade máme blízku rodinu, ale nejdeme cez nich (iba budeme radi, keď sa budeme môcť stretávať častejšie) a po roku-dvoch v Kanade, by sme radi pobudli čas v Dánsku (kam chce ísť na univerzitu náš syn a manžel tam má väzby cez zamestnanie). Samozrejme, že tam ideme aj za dobrou prácou (obaja máme žiadané špecializácie, rozrobené projekty,..), aj nazbierať skúsenosti, zážitky, zlepšiť jazyky,....nemáme v úmysle len tak niekde tvrdnúť, ale verím, že aj takí sú.
Denisa

livi
3. dec 2013

baby, ktoré tu píšete, že chcete odcestovať a vidíte to ako jedinú možnosť..no my sme tiež pred cca rokom chceli odcestovať, aj sme mali už väčšinu povybavovanú, až nakoniec manželovi konečne vyšli v ústrety v práci a zarába viac. ja som sa tiež vrátila do zamestnania, takže už je to lepšie. no keď mám povedať pravdu, ja som z toho odchodu nebola až tak nadšená. som toho názoru, že ak sa každý k tomu takto postaví, že odíďme, lebo veď tu sa aj tak nič nezmení, tak to poďme všetci a posledný nech zhasne 😒 ja osobne som zato, že treba sa pokúsiť niečo tu zmeniť, aj keď človek začne len od seba, pozitívne myslenie tiež robí divy /aj keď v dnešnej dobe je to sakra ťažké/ , lebo ak túto krajinu máme radi, treba pre ňu niečo spraviť. toľko len môj skromný názor 😉 a viem, že aj tu sa ľudia majú dobre a nie sú to len zlodeji a politici 😉

denkaajejdeti
3. dec 2013

@livi Ahoj, ja som tiež písala len svoj skromný názor 🙂 . A zatiaľ to nevyzerá tak, že by sme ho menili....predpokladám, že nebudeme poslední, takže zhasne niekto iný 😉 .
Už odjakživa Slováci odchádzali na potulky svetom, niektorí sa vrátili, iní zostali v cudzine.....Myslím, že aj tak tu zostane ešte dosť ľudí, napokon - veď niekto musí pracovať na tento systém.

sirinka
5. dec 2013

Dalsia peticia.... Radio viva zacina mat slobodnejsi prejav ako sa komusi paci...
http://www.peticie.com/peticia_za_zachovanie_vy...

denkaajejdeti
5. dec 2013

@sirinka Ty si teda aktívna.....len dúfam, že nie rádioaktívna 😀 .
To mal byť iba žartík na odľahčenie situácie, určite sa na to mrknem 🙂 .
Denisa

sirinka
5. dec 2013

@denkaajejdeti haha ... Ja vacsinou pocuvam v aute vivu a vcera cestou z prace som sa dozvedela tuto info. Uz som vedela, ze sa riesila ich relacia 120 sekund s eliotom rostasom a tak toto je asi take vyvrcholenie....

denkaajejdeti
5. dec 2013
denkaajejdeti
5. dec 2013

@sirinka No, ja zasa vivu nepočúvam, v aute buď CD alebo rádiá s dobrými cestnými správami a ako tak počúvateľnou hudbou medzi tým. Doma alebo v robotke však rada prepnem na Slovensko alebo Reginu (cez pracovné dni tam bývajú super hostia o desiatej dopoludnia, nie všelijaké "celebrity", ale osobnosti z rôznych odvetví), okrem toho tam sú aj vcelku kvalitné stručné správy (o 12:00 také obšírnejšie), aby som bola v obraze 🙂, čo sa to tu deje .
Pekný deň ti prajem.
Denisa

andy04
6. dec 2013

@sirinka Ono to už v podstate prebieha v niektorých novinách sa už ani neotvaraju diskusie k "horúcim" témam.

sirinka
6. dec 2013

@andy04 ano... Takto sa deju zmeny pomali a potichucky... A ludia ziju spokojne, ze nie su predsa extremisti, ze ved je to v pohode, lenze takto sa nam postupne rozsiruje okruh tem, o ktorych nie je vhodne rozpravat...

andy04
6. dec 2013

@sirinka Neviem či niečo vtlacane nasilu moze fungovat dlho. A len dúfam ze potraviny geneticky modifikovane budu musieť byt označené pretože ked ich chcu pretlacit v Európe tak ich pretlacia... Niekedy rozmýšľam či nie je lepšie nerozmyslat...

sirinka
6. dec 2013

@andy04 pozri video....

https://www.youtube.com/watch?v=GHGvaZ3NwjA

Funguje to uz dlho. Nasa pozornost sa cielene upriami na menej dolezite situacie a potichu sa schavluju a menia zakony a predpisy, ktore nas stale viac a viac zotrocuju....

sirinka
6. dec 2013

Aj ked vas politika nezaujima... Predaj strategickych podnikov, SPP, treba si vypocut a zamysliet sa

https://www.youtube.com/watch?v=55QzIRqce5g
sirinka
10. dec 2013

Ako bude vyzerat buducnost... Kde su ochrancovia, ked pre kus masa chovame zvierata, ktore su deformovane tak, ze nedokazu ani porodit vlastne mlada? Pritom v prirode byval porod vzdy celkom prirodzenou sucastou bez potreby akejkolvek cudzej pomoci, dnes robime kravam cisarske rezy....
www.cas.sk/clanok/257758/svalnate-monstra-z-chy...

luci78p
10. dec 2013

@sirinka no nemám slov 🙄

sirinka
11. dec 2013

Rozhovor s eliotom rostasom...
http://www.extraplus.sk/content/view/2858

sirinka
11. dec 2013

m.youtube.com/watch?v=W1dnEyRUrvo&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DW1dnEyRUrvo

sirinka
17. dec 2013

Je zřejmé, že od vlády Spojených států nelze očekávat rozumné a zodpovědné rozhodnutí týkající se geneticky modifikovaných potravin, když uvážíme, že Obamova administrativa dosadila bývalého právníka a viceprezidenta společnosti Monsanto Michaela Taylora do vedení Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, a vážné konflikty zájmů, které vládnou na americkém Nejvyšším soudu! Ano, soudce Nejvyššího soudu Clarence Thomas je rovněž bývalým právníkem Monsanta, jakýkoli konflikt zájmů však odmítá.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3210-10-amer...

sirinka
26. dec 2013
sirinka
26. dec 2013

Toto sa nedeje len v bulharsku, ale aj u nas, ukrajina uz ma tiez svojich investorov....
www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/523-vs...

sissmiss
26. dec 2013

@sirinka ale co s tym vsetkym ☹ Ja sa priznam ze sa bojim, mam strach, cim viac viem, tym mam vacsiu uzkost z toho co sa deje tak radsej nechcem vediet lebo obludnost toho monstra ma desi k uplnej paralyze

sirinka
26. dec 2013

@sissmiss hlavne necakat velke zmeny a revolúcie, ale postupne sa ludom otvaraju oci a cistia hlavy... informacie sa musia stale sirit, aby sme sa mohli zbavit globalizacie a presunut rozhodovanie na obcanov o veciach, ktore sa ich priamo tykaju, priama demokracia, vola ludu, pravo na skutocne a vcasne informacie... je stale viac a viac ludi, ktori sa stretavaju a podnikaju kroky....len je nutne, aby aj ludia videli, co sa v skutocnosti okolo nas deje a nepodporovali prisluhovacov....

sirinka
26. dec 2013

Behýl novinárov informoval aj o spustení iniciatívy "červená karta". "Táto červená karta bola rozdaná viac ako 250.000 adresátom –obyčajným ľuďom tejto krajiny, ktorí ju môžu udeľovať politikom, štátnym úradníkom i inštitúciám za porušovanie ústavného zákona, korupciu a iné protizákonné aktivity," uviedol Behýl. Informoval tiež, že pripravuje hromadnú žalobu na ústavných činiteľov a členov vlády. "Skupina šikovných právnikov už pripravuje túto žalobu aj na základe podnetov od občanov a občianskych združení a tiež na základe podozrenia z porušovania ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov," informoval Behýl. Dodal, že žaloba je z dvoch tretín hotová a bude podaná do vianočných sviatkov.
http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/prezidentsk...

to som zvedava, ci to podal a o co sa bude jednat....