Veľmi dokrčené šaty po praní

sszuzu8
27. jún 2022

Prosím vás ako prať aby šaty neboli úplne dokrkvané? Samozrejme keď ich vešám na stojan pretrasiem ich aby sa čo najviac vyrovnali ale po uschnuti sú v katastrofálnom stave. Už z práčky ich vyberiem úplne pokrčené. Všetko musím žehliť. Neviem ci to je prackou alebo kapsulami ale keď periem každý druhý deň po týždni mam v koši na žehlenie kvantum šiat. Poznám ženy čo doma ani nemajú žehličky nechápem ako bez nich žijú. Nejaké triky?

pallacinka29
27. jún 2022

@sszuzu8 zeny, ktore nemaju doma zehlicku, maju susicku

mirage
27. jún 2022

@sszuzu8 ja tiez.. susicka, aj ked nesusim bielizen uplne, dam program na 30 minut, potom zavesim na susiak, a je to takmer nepokrcene.

nickpick
27. jún 2022

@pallacinka29 alebo chodia v pokrcenych veciach 😁

@sszuzu8 pouzivas avivaz? zvykne pradlo zmakcit, alebo skus pozriet nejaky pripravok na zmakcenie pradla trebars v DM, ono asi zavisi aj od materialu, taky lan je umenie vyzehlit a je hned pokrcemy, uplet sa nezvykne velmi krcit….

sszuzu8
autor
27. jún 2022

@nickpick aviváž je už obsiahnutá v kapsulke. Myslela som ze to stačí inak aviváž nepoužívam 😃 asi začnem

sszuzu8
autor
27. jún 2022

@pallacinka29 sme v podnájme a nie je tu sušička. Ani miesto na ňu nemám bohužiaľ

sszuzu8
autor
27. jún 2022

@mirage och v dobrom závidím. Nemám si kam dat sušičku. Sme v podnájme ale aj keby chcem vlastnu nemám miesto

merlinja
27. jún 2022

@pallacinka29 tak ja mám dokrčené niektoré veci aj zo sušičky

catherinah
27. jún 2022

Avivaz plus nižšie otacky, menej naplnena pracka

alienkami
27. jún 2022

skúšala si znížiť otáčky žmýkania?

kingstonka
27. jún 2022

Určite nižšie otáčky pri zmykani

malinka158
27. jún 2022

Na kolko otacok pouzivas pracku? Raz som prala u rodicov na 1200 otacok a vsetko totalne dokrcene. Doma periem ina na800 otacok. Oblecenie nieje pokrcene a nemusim zehlit

luccija
27. jún 2022

@sszuzu8 ak su bavlnene budu aj tak pokrcene.Ja nezehlim cely rok len susim, ale v lete si saty musim prezehlit

oblecenie99
27. jún 2022

Ak ťa to uteší,mne sú niektoré veci dokrcene aj zo sušičky. Niečo úplne, dokonca viac, ako keby som dala len na sušiak, a niečo len mierne: ale ja zehlim, lebo zehlim rada 😁

lualjosa
27. jún 2022

@sszuzu8 mam boschu, premakana, hyperinteligentna a krci pradlo jak besna. Odstredi a vypne, vsetko mokre pradlo ostane zalisovane na bubne. Predtym som mala obycajnu Hotpoint Ariston, ktora kazde pranie koncila po odstredeni minutovym pohupovanim bubna, cim sa pradlo nacechralo a pomerne dost vyrovnalo. Toto nove cudo boschacke strasne vsetko krci a zalamuje aj pri nizsich otackach.

viestta
27. jún 2022

@sszuzu8 neviem co za šatstvo máš, ale ja nemám sušičkou a 90 % mi vôbec netreba žehliť. Pred zavesenie dôkladne vytrasiem, pozorne zavesím a zo šnúry rovno skladám do skrine

sszuzu8
autor
27. jún 2022

@malinka158 800 mam maximálne je to staršia práčka.. Na viac sa dat nedá tak používam na 800

sszuzu8
autor
27. jún 2022

@viestta keď mi vyschnu sú také tvrdé po niektoré 😐 Proste hnus. Az vyzehlenim zmaknu

andreatytler
27. jún 2022

@sszuzu8 Zalezi aj od materialu. Niektora aj ked su oboje to iste ze 100% bavlna je upravena tak aby sa krcila malo a niektora nie je.
Vela ludi co nezehli, sa nauci zit s mierne pokrcenymi vecami, lebo to nie je take napadne, alebo su to veci co sa na tele vyzehlia ak su dostatocne obtiahnute ale ta sukna na satach je prilis napadna ked je dokrcena a nema sancu sa vyzehlit sama.

alienkami
27. jún 2022

800 ozaj nie je veľa. Možno tvrdá voda. Skús pridať praciu sódu (na skúšku hoci bikarbónu), možno pomôže.

viestta
27. jún 2022

@sszuzu8 nepoužívam aviváž, roky nepoužívam a nemám plech miesto trička. Asi dosť záleží od materiálu. Ja už pri kúpe oblečenia myslím na to, že neznášam zehlenie

pinkgirl
27. jún 2022

@sszuzu8 kým som nemala sušičku tak mi žehlenie uľahčovali tieto opatrenia:
- šmýkať na nizkych otáčkach
- neprepĺňať práčku
- tričká a košele sušiť zavesené na ramienku

cyberk
27. jún 2022

ja som z tych co zehlicku nepouzivaju (mam ju doma len pre pripad nudze) :D a preto take saty nezehlim lebo si kupujem zasadne, take ktore maju nekrcivy material :D

thoughtfulweirdo
27. jún 2022

Nezehlim ani nemám sušičku a 75% oblečenia nemusím žehliť, normálne zo sušiaku zvesím v nositeľnom stave 😁 ten zvyšok nosím len príležitostne a vtedy prezehlim

pallacinka29
27. jún 2022

@cyberk ja tiez zehlicku mam, ale nepouzivam… na pokrcene saty mi rano staci naparovac

atikab
27. jún 2022

@pallacinka29 mozem poprosit tip na naparovac?

atikab
27. jún 2022

@pallacinka29 dakujem 🙂

martinoocka
27. jún 2022

Ja tiez kým sme nemali sušičku všetko bolo ako plech, také tvrdé nejake ....musela som žehliť. Pritom u mojich rodičov napríklad aké pradlo nemajú. Zistila som že my máme velmi tvrdú vodu a po čase sa oblečenie zanesie tými minerálmi z vody....dá sa to odstrániť, na čas to pomôže, ale potom sa.to.zanesie znova takže.to treba opakovať. No a bavlnené šaty zehlim aj keď mám sušičku ...mne to príde príliš pokrčené na nosenie zo sušičky

lasona
28. jún 2022

Ja mám aj sušičku a aj tak žehlim..mne to príde pokrčené

saxana000
28. jún 2022

Zalezi aj od programu napriklad moja pracka na syntetike na 4o stupnov pri 1000 otackach mi tak nedokrkve pradlo ako na bavlne pri tych istych otackach a teplote.skus davat menej pradla alebo castejsie vytriasat ked susis na susiaku a nenechat pradlo vyschnut uplne az na smirgel.
Suhlalsim s babami vyssie susicka mi fakt neskutocne zredukovala zehlenie hlavne bavlnenych triciek siat a nohavic co bolp pred tym ako krave z papule este teple poskladam a je ako prave vyzehlene.