Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

suzzika
15. júl 2009

Ahojte hlásim sa, aby vám bolo lepšie 😵 , aby ste vedeli, že tie horúčavy niekoho mučia ešte oveľa viac 😖 😀/a žehliť musím, lebo to nemôžem veľmi odkladať 😎/ a že keď ste sa niektoré pomenovali podľa tých vojenských zariadení, tak ten najväčší transportér som ja 😀 a že ste zlaté, že sa tešíte na 1.8. a aj napriek tomu, že aj ja sa teším tak z nejakých bližšie nešpecifikovaných dôvodov 😀 mám z tohoto dňa aj všelijaké iné pocity... 😅 Čo sa Zuzanky týka tak ona sa teší na "sestričku a bude sa volať Marianka" takže tak, či tak ju čaká sklamanie 😖 😀 potom vám napíšem, či ju/ho bude chcieť do niečoho zabaliť a odniesť do ZOO alebo tak... 😉

Leni krásna myšlienka, myslím, že dôvera v Boha, je to, čo nás môže oslobodiť od zbytočných otázok, obviňovaní, obáv a strachov. Najviac sa mi páčila myšlienka "Keď dôjdeme na koniec seba samých, ocitneme sa na počiatku
Boha!"-krása, keby sme si tak vedeli ušetriť cestu a nechodili na koniec seba... 😵

Na všetky myslím a pozdravujem 😵

krtecko
15. júl 2009

Ahojte snazilky,

len celkom mala prosba, nemohla by som dostat tiez jeden desiatok? Napriklad, aby sisab nebola pretazena z modlenia dvoch 😎 😉
Vsetko dobre...vela siiiil 🙂

sisab
15. júl 2009

Krtecko ajoj, ked velmi chces tak ti pustim stvrty desiatok radostneho 🙂

lenkove
15. júl 2009

Ahojte!
ja pocuvam ten link od Suziky, rozhovor s Patrom Vellom 🙂 je to velmi zaujimave, vela veci je z jeho knihy ktoru som citala, ale je dobre si to zopakovat. Najma ked viem,ze mne trvalo tri precitania, kym som tu knihu "zobrala" a pochopila 😉 Najkrajsi je zaciatok, to odporucam kazdemu si vypocut, je to modlitba, ktora sa nasla v chrame Sv. Pavla za hradbami, a je ozaj kraaasna 😵 😵

janula.k
15. júl 2009

cauko 🙂 ako sa mame? ja len na skok, lebo dnes akosi nestiham. S Bozou pomocou sme dorobili strop na nasom novom domceku, este nas caka vela vela roboty, ale tak toto bolo dost narocne, tak si mozme nachvilu vydychnut 🙂 No a po dnesnej poradni u dr. mi bude zrejme navrhnuta serkláž, ciže zasietia krcka, aj ked ho mam uplne v poriadku, vraj len tak preventivne, kedze mam za sebou dve kyretaze...ale ja to nechcem..tak uvidim, mam ist este k dalsej lekarke na konzultaciu...
Lenka, dakujem za peknu myslienku 🙂 a neboj sa, dockas sa aj ty, takej malej bitkarky Lenky 😵 verim tomu!
Suzi, tebe tie tyzdne utekaju rychlejsie ako mne 😠 vsak ty uz rodiiiiiiiiiiiiiis 😀
Skorki, Riska super, ze ste sa vratili vsetci domov zdravi a zivi, oddychnuti 🙂 pekne fotky 😉 a ostatne pozdravujem a docitam vas, len co bude trosku cas 😉 😵
a rodička smejka sa ma ako?

darla27
15. júl 2009

Ahojte 🙂
Lenkove ja úplne chápem tvoje pocity ohľadne IVF, pre mňa je to tiež "cesta za dieťaťom za každú cenu"
a nie som s tým stotožnená a myslím že ani nikdy nebudem, ale myslím si že to napriek tomu urobím,
pokiaľ to nepôjde..
Ja som počúvala ten rozhovor s pátrom Vellom včera až do jednej /ohľadne IVF hovoril totižto až na konci/
a mám z toho zmiešané pocity - veď ani cirkev v tejto otázke nie je jednotná, nemala som z neho pocit, že by bol nejako k tomu odmietavý on sám. Povedal, že momentálne je cirkev proti aj keď ľudia to podstupujú z lásky a nie zo zlým úmyslom. Naozaj mal zaujímavé názory..
Inak hlásim prvý krát dobré správy: výsledky z genetiky sú OK. 😵 Aspoň niečo. 🙂

margarita
15. júl 2009

ak pekne poporiadku:

skorki - dobre foto v pase

riska - ved my mame NB, ale doma v pracovni - to je ten kut vedla spalne hned za detskou pri obyvacke - a je to ako s prvymi mobilmi - je taky mobilny, pokial mu dociahne snura nabijacky...no a vonku vlacit este aj NB, to uz je na mna privela, to po mne nemozete chciet. ved ja cely den premyslam, co pekne zase vecer napisem, a ked pekne nenapisem, aspon sa tesim, co pekne si od vas precitam

monika - to, ze tomu veris, je super, psychika je polovica uspechu...minimalne. a to hemato na trombofilne faktory Ti z osobnych dovodov tiez vrelo odporucam...aj ja som mala po 2 potratoch uplne vsetko v poriadku...az na toto...
Asi mi sibe, ale na prve precitanie Tvojho prispevku som pochopila, ze asi ta gynek.sestricka otehotnela s tym doktorom...ked si pisala, ze jej k tomu dopomohol...no, asi mam len bujnu fantaziu, Margi - hanbi sa 🙂

......margi sa 5 minut ticho hanbiiii.....

.........................................................................................................
.........................................................................................................

vcielka - hod foto, pozri, skorki a riska to tu uspesne hodili a nic, ved my Ta adminom nebonzneme, neboooooj...a hned to das zase prec a bude....
to je supis napad, nabuduce aj ja vyhodim kos na spinave pradlo na dazd von, splesnie mi a nemusim ho prat a tym padom ani zehlit...a hned mam 2 dni volna 🙂
diky za tip, ale do Talianska sa vyberiem, az zvladnem Pristavny most v spicke bez zaludocnych vredov a potom vam tam vsetkym ukazem...az tam pravda Vinco doklopyta....
a deti zvladnes, nebooooj, to s telefonovanim nikam nijako nesuvisi...mozno pri dietati ani nestihnes telefonovat...a mas po starosti. Dufam, ze vysledky budu OK.

lenkove - Pat je zlatucka, a kde je Mat? 🙂)

Velmi krasne a jasne si napisala o svojich pocitoch o IVF a ADO, priznam sa, ze prave toto ja obdivujem na rozhodnuti o adopcii, tu odvahu, ktoru ja nemam...hoci je pravda, ze problemy mozes mat a budes aj s bio detmi a to nemale (moja mama by vedela rozpravat - moj starsi bracho je doslova "prirodny ukaz"). Raz mi jedna doktorka vravela, ze nie je matka, ta co porodi, ale ta, co da dietatu v zivote smer...pekne, ale chapem, ze to sa lahko hovori prave tym, co maju zopar vlastnych deti...a preto k tomu uz ani ja nic nemam pravo pisat, len tolko, ze Ta skutocne obdivujem a myslim si, ze ak to niekto zvladne, tak urcite Ty a Smejka...ale musi to byt velmi tazke pre to, co si pisala a s tymi pocitmi, co mas. Mozno je to prave skuska a podla mna lepsie ich mat teraz, ako si potom o par rokov trieskat hlavu, ze si na to vtedy nemyslela...

suzzika - my sa na to vase babo tesime, ze si to ani nevies predstavit, a Zuzanka to urcite pochopi...hlavne nech je vsetko ako ma byt. a este stale to hrate na prirodzeny porod, bude to mozne, nie?

janulka - radsej preventivne serklaz, nez mat z nicoho nic nedajboze komplikacie...kamoske urobili, lebo sa zacala otvarat, a s tym pekne donosila, rodila tyzden pred terminom a este si pochvalovala, lebo tym, ze jej to potom "vyparali" 🙂 a bola v nemocke, tak sa pekne pomaly otvarala a porod bol rychly a pohodovy, za par hodin po parade...

darla- super, ak je genetika ok, lebo to sa da najmenej lahko liecit, teda vlastne vobec, kedze genetika nepusti...
a zmiesane pocity o IVF mam aj ja, tak ma tesi, ze je Cirkev v tom so mnou🙂)

krtecko - pekne od Teba, ze si sa tu objavila 🙂

a kde sa flaka marione, kaki a lucettka ?

marione74
15. júl 2009

jeej margi, ty este nespis? no kde by som sa flakala, som predsa tu 🙂

margarita
15. júl 2009

marione, jasne, ze nespim, to nevies, ze "cert nikdy nespi" ? 😎 😀
a Ty ako, mimi este nekope? 😉

monika0001
15. júl 2009

ahojte..
margi - nie s dokim otehu.. ale tak ze jej pomohol.. ale nie tak.. hambi sa.. no vlastne uz nemusis.. uz si sa 😝
A ked pojdem k dokimu skusim sa ho na to spytat.... an tie hemato na trombofilne faktory
Inak musim ti nieco povedat... sa mi mrcha ani nerozbehla a uz skoncila.. je to normalne? to bolo len slabulinke spinenie.. asi som nejaky hybrid 😀
Ale dnes mam vybornu naladu.. konečne sme po 14 dňoch mohli opäť skúšať šťastie.. 😉
a potom sa mi všetko darilo.. juj..
až na spálený chrbátik... 😝

margarita
15. júl 2009

monika, to neviem, co je a ako, nikdy som take nemala...ale pocula som kedysi, ze take spinenie moze byt v case ovu, alebo pri uhniezdovani embrijka. Ale ja nie som doktor, takze fakt neviem.
Tak super, ze skusate...hlavne, nech su z toho uz aj vysledky 😉

marione74
15. júl 2009

no prosim margi, ked si bola tehu si ledva zvladala modlitbu o 22.00 a teraz dieta na krku, prechadzky na slnku, kondicne jazdy, zehlenie, a este o jedenastej v noci ficis jak za slobodna 😀

monika, kiez by vam to vyslo, ale baby maju pravdu, ak nemas za sebou hemato vysetrenie, genetiku, a imuno, tak mozno prave tam je problem ktory sa da celkom dobre odstranit.
Mne napr asi dost pomohol anopyrin na riedenie krvi a prednison, taky liek co potlaca imunitu, aby telo nezlikvidovalo oplodnene vajko napr.

Ked si svihnes, tak tie vysetrenia mas hotove do troch mesiacov (genetika trva najdlhsie - 3 mesiace)

Dievcata aj ked moc neprispievam, myslim na Vas, tesim sa ze dovolenkarky su oddychnute, ozvem sa niekedy, dobru nocku..

monika0001
15. júl 2009

no lenže ja som mala 8.7 dostať mrchu... a nič.. teda nie poriadne.. až 11.7. večer slabulinké špinenie, po tých troch pozi testoch a to špinenie bolo až do včera.. žiadna mrcha... neviem..

genetiku mame za sebou ale cakame vysledky este... imuno je O.K.. iba tam to neviem ci mame urobene... spytam sa dokiho...
Genetika bude do 2 mesiacov ..a ja sasnažiť neprestanem dobrovolne ani keby co bolo... 😝

marione74
15. júl 2009

no ved to asi nikto z nas, teda okrem nas tehuliek momentalne 😝

margarita
15. júl 2009

vidis marione, ako Ta to dieta zrovna 😉 nejako moc toho stiham, to je fakt, zeby som este popri tom sla na nejaku univerzitu 3.veku? 😉 ...ale zase mam len jedno, a aj to mi dobre spi v noci, tak to bude tym. Niekde pisali, ze organizacne naroky zeny na MD tak s 2 detmi sa rovnaju narokom riaditela mensieho podniku, a ze aj ten ma na to este ludi, kym zena je na to sama.

Ja dnes ficim tak dobre mozno aj preto, ze som bola dopoludnia vybavovat na Urade prace a mam odtial minimalne 2 skvele zazitky...uz chapem, preco je na SVK tolko nezamestnanych...ked na tom urade robia taki ikvaci 🙂

margarita
15. júl 2009

no moni...ak je to miesto mrchy, a 3 dni po jej termine, nechcem Ti vlievat falosne nadeje, ale to by snad vydalo na to uhniezdovanie...ved pockaj a uvidis, ale to vinko by som uz radsej moc nepila 😀

monika0001
15. júl 2009

ale ved podla krvi hcg ziadne...a ja zas tak casto nepijem.. to len tak raz za dva - tri mesiace.. a teraz som nan mala strasnu chut...

margarita
15. júl 2009

neboj, monika, ved ja viem, ze nie si ziadny noťas 😀
tak ak hcg nist, tak to na tehu potom veru nevyzera...niekedy holt mrcha nechodi ako hodinky

monika0001
15. júl 2009

no nechodi mi vobec ako hodinky..ale toto som este nezazila... ja s mojimi silnymi... hm...

margarita
15. júl 2009

tak uvidis,ako bude...snad je vsetko ok, aj ked zrovna pri kramoch nevykrvacas 😀

inak som podlahla vseobecnej davovej veriacosnazilkovskej psychoze a pridala som zo 3 fotky kravicky talianskej, od violoncielky, aby som ju tym povzbudila pridat sem aj jej foto - jej (teraz uz Kristinkina 😉 ) kravicka je fakt chutnucka, ved posudte samy 🙂
schvalne pisem samy a nie sami (dufam, ze moja stria slovencinarka oceni 😀 ), lebo okrem mm nas tu asi ini chlap necita...a ani mm uz moc necita, ale musim mu referovat co ma ktora nove 😉

no ale vsetkeho vela skodi, aj MK takto na noc...tak uz idem trochu pospat,kym budem zase vstavat 😉

margarita
15. júl 2009

no ze ini chlap 😎 fuj, tam malo byt ini chlapI ... len mi nevysiel krok 😉
marione a ine mamicky prvorodicky, bacha, nielen, ze budete s babom stihat dvakrat viac veci 😀 ale mozno vam ta MD a slnko cely den tiez tak udrie na mozog, ako mne vcul.
tak ja uz fakt idem do perin 🙂

monika0001
15. júl 2009

presne aj ja ojmu referujem kto co nove a tak.. 😀

monika0001
15. júl 2009

bábika je krásna... juj...

monika0001
15. júl 2009

tak bur nocku!!!
papapa

smejka
autor
16. júl 2009

dobre ranko 🙂
ste toho popisali 🙂 ....krasne fotky riska skorki a kristinka s violkinou kravickou je uzasna 🙂
som po nocnej a chcem vam len napisat ze som rada ze ste....naozaj
nam sa porod komplikuje....myslite prosim na nas 😔

suzzika
16. júl 2009

1. Ktoreho si, Panna, z Ducha svateho pocala - Skorki, Margi, Elizka
2. Ktoreho si, Panna, pri navstiveni Alzbety v zivote nosila. - Lenka, Kaki, Janulka
3. Ktoreho si, Panna, v Betleheme porodila. - Smejka, Marione, Suzzika
4. Ktoreho si, Panna, v chrame obetovala. - Riska, Violoncielka, Krtecko
5. Ktoreho si, Panna, v chrame nasla. - Bettynka, Lienocka, Sisab

Dievčatá dobre som to pozapisovala? Ozvite sa, že môže byť, že viete, že modlite... 😵

margarita
16. júl 2009

ozyvam, viem, modlim 😉
a Ty ako sa citis pred rozpadom? 😀

janula.k
16. júl 2009

ahojte 😵 hlasim aj ja dobre vysledky z genetiky 😵 😵 😵 prave mi volal pan doktor. Spala som a zazvonil mm telefon, ja som to v polospanku zdvihla a on mi zacal hovorit, ja ze sa mi to sniva..fakt 😀
suzika, vdaka ze si ma niekam vopchala, uz aj sa idem modlit 😎 mamina ako zvladas toto teplo? Mna dnes boli dost hlava, preto aj ten spanok teraz..ale to mam zrejme z ventilatora, ktory bol pusteny celu noc.. 😒
marione, ty si vobec nenepisala, ze ako sa mate 😠 pohyby este necitis? 🙂
Smejka, to vies, ze na vas myslime!! 🙂

monika0001
16. júl 2009

ahojte...

dnes oficiálne vyvraciam dohady o tom či som alebo nie som tehu.. taký silný menzes som z ničoho nič dostala, že to až možné nie je... a tie bolesti....

suzzika
16. júl 2009

Margi 😀

Janulka 🙂 a na tvoju otázku 😝

Smejka ☹ ?