icon

Veriace snažilky II. Pridajte sa

avatar
smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 25. jún 2026 · 13546 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
  • Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
  • Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.


Najčastejšie otázky

Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.

Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).

Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.

Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.

Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.

Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
  • Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
  • Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.


Sporné názory

  • Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
  • Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.


Otvorené otázky

  • Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
  • Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
  • Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?


Spomenuté značky a firmy

Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice

Spomenuté produkty a metódy

Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov

Miesta a osoby

Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella

avatar
kukulik30
19. aug 2009

kaki 😵

avatar
riska
19. aug 2009

jejda, shidielko, ved ja som nič nehovorila o spravodlivosti... 😕 a o peniazoch už vôbec nie 😖
nehnevaj sa na mna, ale teraz si to nejako prekrútila, akoby IVF bolo len pre bohatých 😕 tak napr. ja som učiteľka a môj muž tiež, ked ti už ide o peniaze 😖 toto fakt nebol dobrý argument 😔
inak tá modlitba k sv. Gerardovi je fakt krásna a myslím to úprimne

avatar
riska
19. aug 2009

kaki, ty naše slniečko 😵

avatar
riska
19. aug 2009

shidielko, ty nechceš pochopiť, že nie všetci knazi su jednoznačne proti UO? (samozrejme za dodržania určitých podmienok)

avatar
kaki
19. aug 2009

Shidielko,
pre istotu Ti upresním, že my sa tu nepovvzbudzujem v tom či ísť alebo neísť na IVF.
Iba sa povzbudzujeme psychicky 😵

Aj Teba povzbudíme 😉 a trošku sme Ťa dúfam aj povzbudili tým, že sa za Teba pomodlíme 😕
Shidielko, nechod na IVF ak vieš že pre Teba "tudy cesta nevede". Boh je veľký a robí zázraky. Pre každého z nás má vlastný plán. A čokoľvek spravíme (aj zlé) môže byť na slávu Božiu.

trošku z cesty ale:
čítala som knihu o alkoholikovi, a jeho žena napísala (necitujem): Boh nerobí chyby. Vie prečo nevypočul jej modlitby o vyliečenie jej manžela. Jeho alkoholizmus ju pritiahol k Bohu. 😵

avatar
kukulik30
19. aug 2009

ako vies, ze nestuduju clanky, neskusaju prirodzene....napriklad, my aj napriek ivF skusame prirodzene, meriam si pravidelne BT, viem o svojom cykle naozaj dost...
ale naozaj kazdy clovek ma slobodnu volu a moze sa rozhodnut na zaklade vlastneho svedomia...
shidielko vidim, ze ujz skusate dlho, a v albume mas aj injekcie Agolutin...nemavas pravidelne cykly a ani ovulku?....mate aj iny problem ..teda ci aj manzel?ak chces a mas chut napis aj viac 😉

avatar
kaki
19. aug 2009

Shidielko, prosím napíš o sebe viac.
Ja by som Ta chcela lepśie spoznať 😵 myslím to s láskou

avatar
kaki
19. aug 2009

Ahože s láskou "FILIA" Ťa chcem spoznať 😀

avatar
pahu
19. aug 2009

Shidielko, jasne ze sme chceli najskor len prirodzene... K IVF nas priviedlo to, ze sa nedari a nedari.. Samozrejme ze vieme aj o Bilingsovek metode, merani BT, skusani tvrdosti krcku,... Nedari sa a vtedy sma sa zacali zaoberat otazkou, preco a ako by sa to dalo, tak sme si rozmysleli, ze O.K., porozpravame sa s knazmi, s inymi veriacimi a az vtedy sa zacneme rozhodovat...

Prosim ta napis nam ako dlho sa snazite a co je vasim problemom...

avatar
margarita
19. aug 2009

shidielko fakt prepac, ale my vsetky tu velmi dobre vieme o vsetkych tych webstrankach, ktore si nam tu kedy v dobrom umysle kopirovala a aj radach ako pocat prirodzene a co je potrebne. Som presvedcena, ze keby sme sa spojili so vsetkymi svojimi diagnozami, co tu kazda z nas ma, tak urobime aj zo 20 dielov Ordinacie v ruzovej zahrade 😉
Ak sa Ti zda nasa tema divna a nesuhlasis s tym, o com a ako si piseme, nikto Ta predsa nenuti k nam prispievat.
Priklad : ja sa napriklad nestotoznujem s "Bezplienkovou komunikacnou metodou" a pride mi divna, tak ale nemienim tam prispievat a tie baby odhovarat, nech nepodliehaju modnym ekologickym trendom. A budem pouzivat jednorazove plienky a basta.

vsetky zdravim a dakujem vam za velmi intimne a uprimne svedectva o UO a tak 😉
som rada, ze sem smiem pisat 🙂

avatar
riska
19. aug 2009

a ešte skúšame aj bylinky, že Pahu? 😀

avatar
kaki
19. aug 2009

Shidielko, veď nedaj sa prosiť 😉
Poď pridaj sa k nám nezostaň sám.... 😵

avatar
riska
19. aug 2009

a poniektoré aj mojžišku, že Kaki? 😀

avatar
margarita
19. aug 2009

riska, a to si vedela, ze okrem byliniek, co pijes, by si este mala obcas aj skusit sex? 😀
(to som si dovolila len a len preto, ze si moja stria a viem, ze sa na mne nepohorsis)

avatar
kaki
19. aug 2009

Ale neviem čo by som robila v Ružovej záhrade 😵

avatar
riska
19. aug 2009

bezplienkova čo??? 😀 to ako - cikám, kde mi napadne? 🙂 to su dnes vymoženosti 😵

avatar
pahu
19. aug 2009

Riska, ja skusam aj Mojzisku, aj bylinky a aj na akupunkturu o chvilu zacinam chodit, len doberiem lieky na imunitu 😀 A bola som u smiesnej tety, ktora okolo mna mavala mavatkom a vraj ma cistila... To uz bolo moc, tak tam som sa uz neukazala, ale ostatne pokracujem 😀

avatar
margarita
19. aug 2009

kaki, predsa Ty by si sa starala o tie ruze,neee? 😎

avatar
kaki
19. aug 2009

Sex - manželský snáď nie je na pohoršenie 😵
Veď to je radosť a všetko ostatné... margi 😵

avatar
riska
19. aug 2009

margi, dobre, že si mi pripomenula 😀

avatar
margarita
19. aug 2009

riska, pohoda, ja Ti to potom osobne vysvetlim 😉
to je dalsi biznis uz pre mamicky, aby si bola eko, bio a fit a cojaviemco este.

avatar
kaki
19. aug 2009

A tonaše shidielko nie a nie sa pridať 😢

avatar
margarita
19. aug 2009

kaki, ved ja viem, len ked sa nemame bavit o UO, neviem, ci potom aj sex nie je tabu. 😉
A pridavam sa k tomu, ze som tiez celkom zvedava, keby shidielko napisala aj nieco viac osobne o sebe, lebo vacsinou cituje z inych diskusii a webov.
Shidielko, ak Ti za to stojime, tak nam vysvetli co presne mas za sebou a ako to nesies ...

avatar
kaki
19. aug 2009

A čo teraz? Už sa s nami shidielko nebaví.... ☹

Dúfam že nestratíme niť 😀
Lebo keď sa raz niť pretrhne a znovu zviaže, uzlík na nej už zostane.

avatar
kaki
19. aug 2009

Ale možno nám shidielko píše čo všetko zažiala a bude to dlhý príspevok 😔

Neviem ako Vy ale ja radšej počkám.

avatar
darla27
19. aug 2009

Ahojte 🙂
Shidielko zdravím, si tu dlho nebola. Hneď je tu veselo. 😀
Keby si nas viac poznala tak by si vedela ze sme sa len tak nezobudili a povedali si chcem dieta z UO.
Ja mam urobene asi vsetky testy co existuju,meriam teplotu,kupujem ovu testy a stale hladam pricinu preco to nejde, snazim sa o 106 ale vidim ze sme sa nikam neposunuli, takze tiez silno uvazujem ze co teraz dalej.
A k tomu ze IVF je len pre vyvolenych, no..my tiez zrovna nehyrime v kasíne. 😝 😀
Pahu cau, ako pokracujes? Patles na seba uz tie obklady co poradila bylinkarka? Ja som sa k tomu este nedostala.

avatar
riska
19. aug 2009

kaki, kto čaká, ten sa dočká 😵

avatar
kaki
19. aug 2009

riska, jedine že by nie.... 😎

avatar
margarita
19. aug 2009

kaki, kym sa dockas shidielka osobne, ja Ti tu hodim linky na temy, do ktorych este prispieva/la.
Je to velmi zaujimave, miestami:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Co sme robili, kym neprisiel gugle 🙂 😀 😀 😀

PS.: asi som bola v minulom zivote STBacka 😎

avatar
kukulik30
19. aug 2009

margi, prave si to citam , myslim, ze shidielko je v srdiecku velmi zronena a nestastna 😔 ..alebo mam len ja taky pocit?