Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

seka
19. sep 2009

ahojte, nejako ste už teraz večer ticho.....už spíte? alebo ste išli nakoniec všetky na "skrotenie zlej ženy?"

tak mňa moja svokra teda od roboty neušetrí 😝 -tak si to hviezdička a lenka vážte? 😉

a ešte k téme mm pri pôrode-tak toho môjho by som tam asi nedostala. pár krát som sa ho na to spýtala, ale teda veľmi sa netrhal, no viac som to nerozoberala, pretože to nateraz nebolo reálne....ale ani sama neviem, či by som ho tam chcela mať.......tým ale nechcem povedať NIE, pretože sama mám strach z toho pôrodu-zvyknem hovoriž, že chcem byť tehotná, eln keby to niekto za mňa odrodil!!! viem, že u každého je to iné-napr. moja švagriná porodila pať detí a povedala, že hocikedy ....a sestra zase má dve deti a povedala, že už viac radšej nie!!!!! ale zamýšľať sa nad tým vážnejšie asi začnem až keď to bude naozaj reálne, pretože dens to teda reálne nevyzerá...po 40 dňoch dorazila mrcha- a je mi príšerne!

pekný večer a dajte vedieť ako bolo na "skrotení"

margarita
19. sep 2009

vcielka - hej, sli sme cez Banovce, teda z Prievidze az do Banoviec v jednej dllllllhej kolone za cisternou 😀 asi hodinu. Ja som sa bavila na tom, ako ma vsetci predbiehali, lebo nechceli byt tridsiate auto v kolone, ale dvadsiatedeviate 😉 no skratka, pokrok nezastavis 😉

bettynka - som netusila, ze moj ohnivy prispevok o mm pri porode Ta az tak zapalil 😀 No ale to vies, je to aj tym, ze som mala taky skvely ukazkovy a bezproblemovy porod, ktory ste mi najma vy (a ini) vymodlili
😎 a tym padom je zo mna chodiaca reklama na porod a podobne ako svagrina seky - rodit by som sla aj zajtra
😀

lenkove - myslim, ze chapem
😔
velmi ma mrzi, ze sa tak trapis, neviem si to ani predstavit, ale musi to byt desne hrozne, ked zijes v tom, ze nemas na bio (takmer) ziadnu nadej. Ja neviem verit na zazrak ako napr. indzes...takze by som to tiez hrozne blbo niesla a urcite by som sa zblaznila - to Ty si este super v tom, ze o tom hovoris s takou pokorou a pokojom.
Len sa nam tu postazuj, my Ta pochopime a aj si poplac, ak mas chut, budeme plakat s Tebou...


uz len poznamka na margo (od margi😉 ) : mam pocit, ze chlapi takto reaguju casto, ze ked ich nieco "trapi", obratia to akoze na vtip alebo ze su skratka nad vecou. Zeny skor placu a priznaju, ze ich nieco zranilo, chlapi to bud naozaj vedome alebo podvedome prehliadnu, potlacia, neriesia...tym sposobom ako my. Ale ked o tom hovori, aj ked tymto nestastnym sposobom, je iste, ze sa tym tiez zaobera
😔

no co stria, uz Ta skrotili?
😉 😎
vraj je ten kus velmi dobry, tak potom podaj info, nech viem, ci mi neklamali 🙂
nuz a k fyzikalnym hladiskam trojkolky ja len tolko, ze skus ju tlacit jednou rukou hore na obruvnik a uvidis 😀
teoria je sice fajn, ale mam niekolko kamosiek s trojkolkami a ak prave nechodia po nakupnom centre alebo lesnej ceste, nie vzdy je im sveta zit 😎

myslim, ze uz mam zasluzeny dnesny nocny monolog, tak idem spat.
Zajtra mame oslavu u nasich, huraaaaa - zase nemusim varit 😉

lenkove
20. sep 2009

dobre ranko babule,
tak ja som uz po mojich vcerajsich motaniciach, ms dorazila v plnej sile 🙄 ale paradoxne, je mi ok 😉

idem si naplanovat den, mm isiel s kamosmi na turu a pojdem bud na vernisaz, alebo.. neviem 😝
na tu vernisaz by som aj sla, len si nemam co obliect a obut a tak, ach.. ved to poznate, ci nie? 😀

lenkove
20. sep 2009

ale, to co to toto? nikto nikde?? 😕 😕

tak ja som bola na vernisazi (bludila som autom cestou tam a sotva som pozdlzne zaparkovala.. tri razy som vystupovala a kontrolovala ci je to dobre.. a nakoniec mavla rukou 😀 ). Vernisaz bola celkom pekna, potom sme sli na obed, ja som si dala dost draheho lososa a ked prislo na platenie som zistila, ze nemam penazenku 😀 😀 takze ani vodicsky preukaz a papiere od auta.. kamoska ma nastastie pozvala a cestou spat som chcela ist tou najkratsou cestou, takze som tak zo dva razy urobila okruh mesta, kym som nasla cestu k nam 😀 a to sa VZDY hnevam na mm, ktory to robi rovnako, ze ci si nevie zapamatat, ze na TEJ krizovatke sa ide rovno rovno a nie rovno a dolava 😀 😀 je to jednoznacne zacarovana krizovatka 😉
a vy co?

hviezdickamaria
20. sep 2009

ahoj lenka ta som sa fajne pobavila na tvojom pribehu 😀 😀 😀 a to kde ty byvas? asi nie na slovensku ze? bo mas napisane zahranicie... parada 🙂

ja som dnes s mm bola na vystavnych trhoch u nas v presove a kupila som si taky pekny fialovy šál 😅 pre potesenie 😎 zistila som, ze mi uz prisla PN za august, tak som si hned musela niecim spravit radost 😝
ale dnesny den bol taky divny... velmi som sa musela prekonavat, aby som znova nezacala plakat..., v kostole mi aj niekolko par slz vypadlo... ale co uz narobim... 😢 aj pri obede mi prislo trocha luto... ta to tak! jeden den sa citim vyborne a na druhy by som len spala a plakala... 😢 😢 😢 tak snad bude zajtra lepsie... ☹

mimochodom na buduci tyzden sa stahujeme o niekolko ulic nizsie, tak mam momentalne pre co zit a z coho sa tesit... hladali sme vacsi byt pre nase dvojicky lebo nam konci najom a nasli sme, no uz ho nepotrebujeme... 😔 ale aj tak sa stahujeme, lebo sme to uz dohodli skor. Ale veelmi sa tesim, ze sa budem moct znova angazovat v zariadovani noveho bytika 😅 tento tyzden idem vseeetko balit do bananovych krabic a na druhy to uz len poodnasame vsetko do noveho a je to! juchuuuu 😎

krasny vecer vsetkym 😵

lenkove
20. sep 2009

Hviezdicka

peknu radost si si spravila, co citam, vsade na SK su trhy 🙂 a ja si chcem (ehm, vlastne musim 🙂) dokupit nejake veci, uz teraz sa tesim!
pekne, ze sa stahujete, nech sa vam v novom bytiku dobre byva 🙂 presne tak, juchu, uvidis, budete tam prezivat len stastne chvile 🙂
aj mne bolo trosku zvlastne pri dnesnej kazni, pan farar sa chytili vety "Kto prijme jedno z takych deti mna prijma" o tom, ze dieta v brusku mamky, ako aj kazde dietatko bez rodicov neprezije, je bezmocne.. a ze Jezis je tak zavisly od nas, potrebuje na svoje diela nas.. ja to neviem tak podat, ale bolo to velmi pekne... 😔

hviezdickamaria
20. sep 2009

presne o tom sme mali kazen aj my a celu omsu sa sklonovalo slovo materstvo a deti 😢

lenkove
20. sep 2009

No, ja som bola rada, ze som zena pri tejto kazni 😎 lebo taki ockovia museli asi velmi abstraktne rozmyslat co tym knaz myslel, "Jezis v nasich utrobach" 😉

Riska,
aka bola Zla zena? Napis 🙂

ja asi idem varit... ked mi pridu hladni muzi z tury, aby nezjedli mna pri PC 😉

riska
20. sep 2009

ahojte 🙂

tak divadlo bolo úžasnéééé... síce niektoré repliky určite nenapísal shakespeare 😀, ale zabavili sme sa výborne... a maštalír a móorová sú naozaj dobrí 😵 😵 presne toto som potrebovala - úplne vypnuť, na nič nemyslieť a zapojiť brušne svaly 😀

ked ste pri dnesnej omši, viete, čo zasa prekazalo mne? ked v prosbach odznelo niečo v tom zmysle, že aby všetci s láskou prijali deti ako Boži dar... veeelmi sa mi žiadalo dodať, že kde je aspon zmienka o pároch neplodných alebo takých, čo o bábo prišli? 😔 😔
no nič...

hviezdička, podla mna je to úplne normálne, že ti slzičky vypadli 😔 ja som tiež mala slzy na krajičku, ked som videla tehulky a maminky s babatkami... som nejaka precitlivena v poslednej dobe 😖
a supeer, že sa sťahujete 🙂 ja tiež strašne rada vyberám rôzne vecičky do bytu 😵

lenkove
20. sep 2009

riska,
precitlivena, hmhm 🙂 a v ktorej faze cyklu si? 😀 tesim sa, ze sa vam divadlo pacilo 🙂

riska
20. sep 2009

leni, a čo ti viem? 😀 okolo 20 😉 a už mam aj požehlene... a ani poistky neutrpeli 😝

lenkove
20. sep 2009

Riska
hmhm ;) a poistky, no sikulka.. nie ako ja 😝

azalka22
20. sep 2009

ahojte dievcata. mam velku dilemu. v ramci polozenej otazky - 'preco by som ja mala byt tehotna' a moje uzasne dni su tu, velmi rozmyslam, ci mam zajtra volat do nejakeho CARu. totiz, my nemame za sebou ziadne vysetrenia, no som z toho vsetkeho trocha zmatena 😖 . ja by som chcela vediet na com sme, obaja, kde je problem, lebo tato neistota ma depce. neskutocne. a prezivat tieto depky nadalej kazdy mesiac...neviem, ci mam na to silu. takze neviem, ci mam este cakat nejaky mesiac, alebo zdvihnut telef zajtra a objednat sa. zda sa mi to silne kafe na mna.

skorki
20. sep 2009

Ahojte vsetky 😉

Dlhsie som tu nebola, ale boli sme si opat trosku pobehat po Tatrach. Bolo nam krasne - aj ked moja zivotna istota opat nesklamala 😀 a ms dorazila presne v strede nasej 4-dnovej siesty...No co, z toho sa uz da len takto smiat 😀 .
Takze, v piatok idem na laparku...Bojim, bojim, strasne bojim... 😔

Idem Vas si Vas precitat... 🙂

azalka22
20. sep 2009

HALOO ?? mam este nejake otazocky. osobne mam dost velku averziu voci vsetkych chemikaliam [ako chemik], takze potencialne cpat do seba hormony ma velmi nelaka. tohoto sa aj dost bojim.
ma niekto tu podobnu skusenost, alebo ake skusenosti mate s hormon.liecbou? co to s vami robilo, ako dlho ste brali a pod...

skorki
20. sep 2009

Ahoj Azalka,

Trosku stracam prehlad, kolko sa snazite. Ak je to rok neuspesne, urcite sa o zakladnych vysetreniach infomuj.
Ved Tvoj gynekolog by Ti mal spravit minimalne HP a folikulometriu. Manzel by mal ist na spermiogram - to bud do CARu alebo k urologovi. Vysledky by si mala mat v priebehu mesiaca a mozno je na to najlepsi cas, ak sa Ti akurat zacala mrska.
A preco sa pytas na hormonalnu liecbu? Je nieco, preco by si mala brat hormony? Jedine, co Ti viem povedat z vlastnej skusenosti, je branie Clostilbegyt - na stimulaciu a potom injekcia Pregnylu na vyvolanie ovulacie. Nie kazdy gynekolog to predpise. Mne to moj dal len na 1 cyklus, bolo to bez uspechu, ale nesposobilo mi to ziadne problemy, dokonca trosku sa mi natiahol moj prilis kratky cyklus.
Ak sa Ti zda, ze Vase snazenie je neuspesne prilis dlho, tak to rieste. Ale zase, niekedy mam pocit, ze netreba prilis tlacit na pilu a je aj dobre nechat veciam volny priebeh. Ako povedal Exupery - niektore problemy sa riesia neriesenim... 😉

margarita
20. sep 2009

azalka - ved zavolaj a objednaj sa, kazdy termin sa da den vopred zrusit, nie? 🙂 keby si si to predsa len medzitym rozmyslela. Urob len to, co citis 😉 nesil sa do toho, ale ak Ta to CAR pokusa 😀 , podla mna by si mala podlahnut a vysetrenia absolvovat. mozno zistite, ze je to ok, a ak nie, naco stracat cas a roky mladosti 😎
hormony som ja nikdy nemala, ale skusala som ten Sarapis (taky multivitaminovy ony s vcelou materskou kasickou) a pekne mi to predlzilo lutealnu fazu cyklu asi o 2-3 dni. A mala som po nom uuuuuzasne nelamave nechty a vlasy 😉 nakoniec sice moj problem bol inde, ale neublizil mi ten Sarapis. A to nie su hormony.

riska - super, ze ste sa pobavili, ved v tej skole Ti asi moc do smiechu nie je, vsak? tak sa drz a pevne nervy 😎

hviezdicka - nech sa uspesne prestahujete a do noveho byvania uz musia prist aj deticky 😉
ja by som sa stahovala aj zajtra - keby bolo kam 🙂

leni- si moj sofersky vzor, aj ja som dnes parkovala pozdlzne a keby ma mm nenavigoval, tak asi stojim v polke cesty a nie pri chodniku 😀 no a dokonca som dnes musela aj zo tri razy cuvat a nikoho som nenaburala, co je skvele. Ja mam totiz z cuvania fobiu, kedze moja zatial jedina "nehoda", bola nestastne nacuvanie do auta na parkovisku 😉

skorki - neboj, mam heslo PIATOK 😉 takze myslime na Teba uz teraz od nedele...a to Ta hned pustia, alebo tam musis lezat? zeby sme si spravili stretko pri Tvojej posteli, aby Ti smutno nebolo, vies? 😉

riska
20. sep 2009

len som prišla popriať dobru nocku a súhlasim s margi, že by sme sa mohli stretnut pri skorkinej posteli, taku show tam určite ešte nezažili 😀 😀
skorki, neboooj, zajtra ti napisem podrobnu IP o všetkom, ok? 😉 teraz uz fakt nevladzem 😔

seka
21. sep 2009

ahojte, no ako vidím, dnes ešte spíte alebo tak húževnato pracujete, že sem nestíhate mrknúť.
ale spím aj ja, ale posediačky v robote, lebo dospávam celý víkend....nejak som nespala, nestíhala som.

skorki-držím palce a myslím na teba, aby všetko dopadlo ok!

hviezdička-sťahovanie a zariaďovanie je úžasná vec, ale na všetkom je najlepšie, že "bývame sami" asi mi viaceré dáte za pravdu i keď "svokra je dobrá vec" ale v rámci normy 😉 .......takže hor sa do toho! i keď vy ste už aj predtým bývali sami, ak som dobre pochopila........

a mám ešte jednu povzbudivú správu, že keď Boh chce, tak aj motyka vystrelí!!!!! počula som cez víkedn o manželskom páre, kde im jednoznačne povedali, že už deti mať nebudú-pani maá už 40 rokov a doteraz absolvovali všetko možné a aj nemožné, a nič- a teraz, je tehotná! vraj mala ale normálne ms, a povedal jej doki, že je už 2,5 mesiaca tehotná.........čo je úplne perfektné! že? 🙂

takže pre nás je to dosť povzbudivé.... 🙂 pekný začiatok týždňa..... 😉

hviezdickamaria
21. sep 2009

ano seka byvame sami uz od zaciatku, no nasli sme si novy byt s ooobrovskou spalnou, ktoru sme potrebovalki 😔, ale aj tak sa stahujeme, ved snad aj raz potrebovat budeme...

a tá tehotna 40nicka... uuuuzasneeeee 😅 aj ja prajem pekny zaciatok tyzdna, tym co pracuju vela sil a my co sme doma... tak vela fantazie, aby sme sa neunudili 😎

seka
21. sep 2009

tak som to dobre pochopila, ej ale mi to dnes páli, sama sa tomu čudujem.
ty si priamo z Prešova? poznám pár perfektných ľudí z východu a priamo aj z Prešova hneď dve-ja tam mám najlepšiu kamošku, býva na sídlisku Sekčov. nepredpokladám, že by si ju poznala, to len tak na okraj.....ona už má dve deti a práve pred dvomi týždňami mi písala, že je zas tehotná a dosť nečakane, a tiež by potrebovali väčší byt-tak ma to preto napadlo.

hviezdickamaria
21. sep 2009

hej som priamo z presova a byvame na sidl. III oooch ta tvoja kamaratka ma stastie... ale asi si to ani moc neuvedomuje ze? mne minule pisali kamaratky, ze su uz nestastne zo svojich deti, lebo robia neporiadok, zlostia, placu... co by sme my dali za take problemy ne? ☹ a mozno ju poznam 😕

seka
21. sep 2009

volá sa Lenka Hrebíková-teraz už Lešková po manželovi.

máš pravdu, taký ľudia si to neuvedomujú, aj keď mňa moje deti nahnevajú tiež, ale neviem si to bez nich predstaviť....

hviezdickamaria
21. sep 2009

ne, ta taku nepoznam 🙂 ale mala som spoluziacku na VŠ - janku hrebikovu 😀

bettynka222
21. sep 2009

lenkove nooooo neviem co ti napisat. ved este chvilku vyckaj a uvidime, co z toho bude 😉

hviezdicka tak ja uz neviem...nechapem to potom s tym razstepom...no ale ved odki uz na nieco pride 😉 ja som minule u mamy otvorila stary casopis a bol v nom clanok o mojej hemato 😀 inak som zvedava co so mnou pocas tehu bude stvarat...teda ak sa k nejakemu tehu dopracujem ked uz hormony vypovedali sluzbu 😝 jaaaj a v tromboskach si sa pyatala kolko som po potrate...no po prvom to je uz siesty mesiac, ale kedze osm otehu hned pootm, tak od druheho len styri. fakt inak keby midr. nevyvolala svojou hluposotu ten druhy, mozno by som teraz boal tehu...al ekedze sme est enevedeli o tormbo, tak by sa mi mozno stalo to co tebe, tak je to takot mozno lepsie 😕 😕 😕 len zas ked teraz nie je moznost otehu,tak je to tiez divne. uz mi zas zacina to hnusne psinenie, co som mala po potratoch. som myslela, ze to s clositlom zmizne ☹

margi mas pravdu, aj ten moj vsetk obracia na srandu. a osm rada ze si mala super porod 😵

lenkove
21. sep 2009

Dobre ranko

Skorki
neboj... teda, uplne ta chapem, ze sa bojis, ale my sa za teba budeme pekne modlit a vsetko dobre dopadne. ak mas nejaky problemik, tak na neho pridu a bude dooobreeeee 😎

Azalka
ja nie celkom rozumiem ci uz vies aky mate problem, alebo len cakas na vysetrenia, alebo sa na ne neviete odhodlat.. kedze my sme dva roky cakali a dufali a pritom mame hrozostrasnu dg, o ktorej sme ani netusili 😉 tak kazdemu odporucam ist co najskor! Na druhej strane neviem ci by nasmu vztahu pomohlo, ak by to bolo inak, takze rob ako citis, rozpravajte sa s manzelom a vsetko pride v pravy cas 🙂 🙂

my dnes zaciname nemcinu, len tak medzi nami, dievcatami a par manzelmi 😎

Margi
to pozdlzne parkovanie je zakerne, lebo niekedy zaparkujem uzasne a niekedy hrozne.. na mna velmi vplyva stres 😅 a ked sa ponahlam, alebo na mna dudru, tak to vzdy pokazim 🙄

inak, aj ja viem od vcera o jednom, pre mna zazraku... je tu jedna baba, vola sa shaarka, poznam ju este z cias,ked som si merala BT... snazili sa dlho a mali vsetko zle.. spg, pco, stitnu zlazu, neviem co este.. a teraz maju 6tt 😎 pozrite si jej album, tam to vsetko pise... fakt zazrakos 🙂 😉

lenkove
21. sep 2009

Bettynka
na co mam cakat? 😀 😀 menstruacia uz prisla 😉

lenkove
21. sep 2009

Inak, vsetko najlepsie vsetkym Matusom, najma nasmu temickovemu MATUSKOVI 🙂

seka
21. sep 2009

lenka, a čo za dg máte vy s manželom, keď si to tak napísala? asi si to tu písala už niede, ale nejak bolo tých info na mňa veľa naraz, tak už neviem!

bettynka222
21. sep 2009

jeeej ja to zase citam na etapy....

hviezdicka ot je usper, ze mas cim zamestnat v tychto pre teba smutnych casoch....stahovanie je super 😉 aj ja sa na to nase tesim. konecne sa osamostatnime od svokrovcov...uz bolo nacase 😝 a to ako ti je doverne poznam...to su hormony, ktore este zhorsuju nese stavy...a po takychto zazitkoch su rozburene a protivne a zle a provkuju nas.....ach

skorki ahooooj. a preco ti to doki prepdisal len raz? ved nie vdy to zucinkuje hned, mozno vyssia dvaka alebo co...a ty tiez nemas ovu?

azalka a kolko sa snaizte? preco to vsetko neriesi najprv tvoj gyn? a to ze sa pojdes dat vysetrit este neznamena, ze budes do seba musiet pchat hormony...mozno je problem niekde inde. no a oc sa tyka hormo liecby, ja ju prave podstupujem...nic to os mnou nerobi, ajked s amusim priznat, ze osm mala v noci pred manzelom riandy vystup 😝 😝 😝 tak neviem..asi to bude z toho 😒 ale inak nic som v pohode 😉

hvidzicka aj aj poznam nejakych ludi z presova 😉 moji rodicia tam maj dobrych kamaratiov a s ich detmi sme sa casto hravali , lebo nais maju chatu v tatrach