Veriace snažilky II. Pridajte sa
tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔
Stručné zhrnutie
- Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
- Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
- Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.
Najčastejšie otázky
Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.
Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).
Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.
Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.
Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.
Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
- Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
- Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
- Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.
Otvorené otázky
- Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
- Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
- Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?
Spomenuté značky a firmy
Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice
Spomenuté produkty a metódy
Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov
Miesta a osoby
Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella
Suhlasim s vami aj ked niekedy mm ma tiez svoje dni a ja mu vtedy hovorim ci menstruuje aj on 🙂 ....
Ale Kaki ak tm pojde na DC tak mas moj obdiv, ja by som toho mojho nedotiahla na nieco take ani nahodou. Minule som mala koncert v jednej ville s obrovskym parkom. Isli sme sa s mm po koncerte prejst a bolo tam take spolocko, strasne z nich salala energia, boli to rodinky aj s detmi, stali v kruhu hovorili svedectva, modlili sa , prosili , spievali.....jaaaj tak mi chyba moje spolocko z BA, (aj sa tu pozeram po nejakom), ale manzel ma vyslovene odpor k takymto veciam....Aj v tom parku, totalne sa mu to protivilo... Skoda. Ale je pravda, ze kazdy z nas inak preziva a ma iny vztah s Bohom.
Ahojte kamarátky moje 😵 ako sa vám darí? Nič neviem, nečítam, nedá sa...Dúfam, že sa máte všetky fajn a ak sú nejaké nové správy tak iba pozitívne...U nás všetko po starom a dookola...plač, prebaľovanie, kojenie, pranie, upratovanie, hranie, kričanie a tak pod.Ale sme zdraví tak je všetko fajn...
ahojte krasavice naše..
tak kaki uživame si to poriadne... 😉 dnes idem navštivit kamosku ma prist z porodnice tak som sa nahlasila na navstevu 😉 naša mala je riadny živan a to je este len v brusku co to potom bude 😀 ved ma byt pokom 😀
kaki mozno zasiahne vyššia moc a mm povie podme na duchače .. 😉 nikdy nevies 😉
vy ste dnes klebetnice poriadne pisete a pisete.. 😵
Violončielka a Ty píšeš o mm 🙂? Jak keby si ho presne poznala 😉
Ale nevzdávam sa 🙂
Suzzzika... Tu je tioež všetko postarom, ale zázraky sú už pred dverami 😵
Danka, radosť z teba sála... Tak sa mi to páči 😵
Ty si taká vzorná tehulka, žiadne strachy....
Jednoducho bereš to akosi s nadhĺadom. Aj my ostatné budeme zachvíľu také "kluďasky" 😵
ahojte babulky....
konečne som vás dočítala 😀....nemám akosi kedy čítať 😀 😀
smejka, teším sa, že Mátúško to tak dobre zvládol 😉
kaki, ani môj by nešiel na duchovné 😉........to musíme neako zvládnuť, že nemajú také myšlienkové pochody ako my ženy 😀
danka - klárka ....užívajte si aj keď vám je určite smutno 🙂
pozdravujem všetky ostatnééééééé
baby viete čo sa budem strachovat ked mi to nepomoze.. ved Pan Boh je s nami a pomože nam stale v najthsich chvilach.. tak vam prajem vsetttkyyym do jednej aby ste boli konecne tehulky aby ste boli spokojne a maly pod srdcom taky maly zazrak 😵 😵 a nebojte aj ja mam problemy s mm a tu ide o krst.. 😒 on chce krstit u grego a ja u rimo.. ☹ nevieme sa dohodnut..chodime obaja do rimo aj uznavame sviatky rimo zijeme podla rimokat.viery.. no co uz ja verim a modlim sa za to ze nech zmeni nazor.. 😵 😵
a elizka ako pises je nam dost smutno ale piatok sa blizi.. 😵 😵
ahojte
ja som si vas precitala ale nedokazem vam odpisat, lebo som nahnevana strasne. Predstavte si, dned na mna moj muz zabudol 😠 😠 sme boli dohodnuti, ze pojdeme spolu na obed, ja cakam, jeho nikde.. volam, nedviha.. pisem sms (v ten den druhu, som predtym pisala,ze teda ten obed isto plati, a ze ho cakam) tak idem sama.. a ked sa v dlhom radisku dostanem na pohlad na jedalen, vidim mojho muza s jeho kolegom ako uz platia!!! 😠 😠 som ich potom nasla, kolega sa dusoval, ze sa ho pytal preco na mna necakaju a ze moj mm povedal, ze som doma 😎 😠 😠 😝 no chapete????? a to sme spolu sli do jeho prace, kopirovala som si veci, dohodli sa na obed a ON ZABUDNE?????????????????? ma slak ide trafit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lenkove, prepáč ale mne je to strašne smiešne 😀 😀
Predstavuje si na tvojom mieste. ako by som tam penila a bola aj pred všetkými stravníkmi za nechápavú ženu 😀 😀 a chudák chlap len zabudol.... 😎
No sú iní.... chlapi naši milovaní 😀 😀
Danuska
modli sa aj nadalej... nech je tak ako chce Pan 🤐 ja Janika chapem, podla cirkevnej tradicie ma pravdu 😕 ale ide o to ako sa dohodnete...
brasko s rovnakym problemom ako vy 😉 dali malicku pokrstit v rimskokatolickom kostole s tym, ze hlavne mamicka chodi s dietatom do kostola a vysvetluje mu vieru.. ak na tom Janik nastoji, nech to ale nerobi len formalne, len preto ze sa mozno on citi v niecom vinny, ze nedodrziava vsetky zasady svojho vierovyznania (ako sa napr. niekedy citim ja) ale z presvedcenia o povolani zit v tejto viere a vychovavat v nej svoje deti... Budem na vas mysliet aj ja 🙂
Kaki,
uz som mu nariadila aj trest 😝 100 drepov, zmenil si to na 50 klikov, ktore som upravila na 57 😎
ale je to normalne, zabudnut? on je na tom s pamatou velmi zle, ale ze az tak? 🙄 🙄 🙄 ( 😀 ) hlavna vec, ze ked som na neho obcas mrzuta, tak si to presne pamata a ja ked na mna mrzuti on hned zabudam 😝 😀
A aké sú rozdiely v zásadach vieroviznania gréko a rímo? Viem že majú iné obrady ale všetko je v zásade rovnaké.
Danka kde ste mali svadbu? Asi podla toho by malo byť aj dieťa krstené.... či nie? 😲
kaki
podla tradicie je svadba podla nevesty a krst podla otca...
su rozdiely napr. v sviatkoch, poste, modlitbach, ucte k svatym, vlastne celej duchovnosti.. jedna je len cirkev, nasa svata vseobecna so Sv. Otcom na cele 🙂 v roznorodosti sme ale krasni 🙂
Lenkove počuj, ale modlitba sa (na Slovensku) zmenila na: svata cirkev katolícka (a katolíci sú aj gréko aj rímo, nie?).
Pripadá mi to tak, že aj keby dieťa pokrstili ako Gréko katolíka a žilo by s rodičmi v duch katolíckom (rímsko ci gréko) je všetko v najlepšom poriadku 😔
Ale chápem, že každý chce pre svoje dieťa to najlepšie, musí mať pri rozhodovaní pokoj v srdci 😔
A ešte jedna vec, mm má všelijaké chyby, ale viem že vo vážnych rozhodnutiach zvažuje aj môj názor aj keď sa nerozhodne vždy v prospech mojho názoru.
Nie vždy som spokojná, ale časom sa ukáže že Boh ho viedol...
Danka Vás Janík miluje...
Nikdy by neurobil nič zlé pre Vás. Modli sa a Ver aj maželovi, Boh Ti ho vybral 😵
Kaki
necitovala som presne modlitbu Verim v Boha 😉 . Okrem toho katolicky znamena podla mojich vedomosti vseobecny 😀 😀
Dievčatá keď už riešite mm, tak ten môj zas včera prehlásil, že žiadne ďalšie dieťa nechce a myslí to vážne. Bola som totiž na prehliadku u svojho gyn. a riešila sa otázka antikoncepcie, ja som odmietla a on povedal, že radšej sa budeme na seba iba pozerať... 😖
suzzika... 😔
Naši chlapi nejako bodujú v posledných dňoch, nezdá sa Vám? Asi by sme sa mali za nich začať viac modliť...
Mala by som návrh: čo takto vždy v stredu za požehnanie našich manželov každá Verím v Boha? svorne? čo Vy na to? 😉
kaki-ja som za tú modlitbu, len pri mojej zábudlivosti, sa bojím, že si na to nespomeniem, ☹ ako vždy na tú Martu. celý týždeň mylsím na to, že keď bude utorok tak sa budem modliť a keď ten utork príde, tak na to zabudnem, takže to asi budete musieť viac prízvukovať a pripomínať....ale som za! každú stredu Verím za naše "hlavy"
😀
Seka, na to je dobrý pripomienkovač v mobile 🙂 s pravidelným opakovaním 😉 Tak som to robila ja kým som si nezvykla... 😵
Kaki
tak veru, za mm sa treba modlit 🙂
ulohu na dnesnu nemcinu som uz vypracovala, dokonca som ju poslala aj mm, asi ho zoberiem na milost aj bez splnenia trestu 😝 a idem dalej pisat.
prajem pekny den!
a Suzzika
neboj sa... Nechame to na Pana, nech to vasmu ockovi vysvetli 🙂 dobre? 😵
lenka ja ho nechapem len preto lebo on bol stale vychovavany a chodil od mala do kostola k rimokatolikom aj na prijmanie tam bol..
lenka tak nezabudni dat mm priucku a neodpust mu tie kliky ja by som mu este narokom ich pocitala a pri tom sa smiala .. ako sa poznam by som si vylozila nohy a pozerala nanho 😀 😀
inac baby dakujem za vsetko a ja viem ze janik nas miluje ved mi to stale opakuje 😵 😵
no kvakalky moje, vy ste toho ale stihli popisat, co som tu takmer 2 dni neprikvitla 😀
reagujem len na to, s cim mam skusenost:
a teda dobrovolne priznavam, ze som vcera soferovala, aj ked viem, ze bol ten Den bez aut, ale sli sme s Kiki na kontrolu cvicenia Vojtovky. Sice nas pochvalili, ze dobre, ale ze nech este stale cvicime, lebo jej to nezaskodi, aj ked nevyhnutne nutne to uz nie je. Takze ju budeme trapit na deresi dalej 😉
suzzika, my mame to "pozeranie" po porode uz za sebou 😀 no presne ako Ty mam problem i ked ineho druhu: mne by nevadilo casom zase skusit stastie 😉 ale moji doktori su dost proti, nech neblbnem tak skoro, a ze mozem vobec byt rada, ze mam toto jedno dieta. Co je sice fakt, a ja velmi rada som 😵 no bojim sa otehotniet skor, nez mi to (najma hematolog) opat "dovoli".
no a k zabudaniu muzskej populacie mam prihodu, ako mm zabudol na svoju sestru, ktora ho cakala vo firme na recepcii, a volala mu, ze uz je dolu, a nech si ju pride vyzdvihnut (u nich to tak frci). On sa aj vybral dolu, ale pri vytahu stretol nejakeho kolegu, cosi riesili, a mm sa potom vratil spat do kancliku a robil dalej...asi o polhodinu vola sestra opat, a mm previnilo bezal dolu - on vam na nu faaaaakt zabudol
😀
na jeho stastie, pri mne sa mu to este nestalo 😉
dostal by najmenej zabehnut polmaraton 😎 ja som tvrdsia nez 57 klikov 😉
teeeda, baby, vy stíhate toľko toho popísať, čo tu nikto nepracuje? 😀 😝
ani si nepamätám, na čo všetko som chcela reagovať 😕
smejka, aj ja oneskorene prajem nášmu matúškovi všetko naj k meninkam, dufam, že dostal nejaku peknu hračku namiesto tej plyšovej obludy 😀 a dobrú pani učiteľku k tomu 😵
no ja by som mm na duchovne cvičenia tiež nedostala, ale aspon chce byť pri pôrode 😀
danka, tebe tie tt nenabiehaju nahodou po dvoch? ved my zachvilu rodime 😵
kaki, lenka, seka, violka, rybka, margi, elizka, carm, betty, suzzi.... 😵 😵 😵
riska ako si to uhadla?? vies ja si stale naprogramujem o 2tt viac ako mam 😀 a o cca49dn rodime to je zachvilku 😀 😀 i

Seka, ja si to tu kludne priznám ale keby mi to povedal mm tak ho za to zbijem 😀