Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
26. sep 2009

Bettynka.
stretla som len dochodcov a deticky 🙂 som zvedava co napise Seka 🙂

Ano, dakujem vam. Moj najdrahsi stastne dosiel, vsetko vybavili a teraz sa prechadza po plazi Baltiku 😀 😀 som na neho velmi hrda, ze to odsoferoval sam 🙂 a tesim sa na neho v nedelu 🙂 pride vlakom 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bettynka222
26. sep 2009

a naco tam isiel?
ach inak mam brutalnu ms.....nechapem to., vsetky baby pisali,z e po clositle mali slabu ms a jaj mam dost desnu. a to som mala vysku sliznice ako obvykle 😒 😕

carmenuska
26. sep 2009

ahojte, prajem vam pekny vikend
betty- ja som tiez po clostile mavala nenormalne silnu ms, moj lekar mi povedal ze s duphastonom je velmi vysoka sliznica a ked sa odlucuje je silnejsie krvacanie, a vravel ze vacsinou maju zeny vtedy silnu ms, tak ja neviem tie baby co pisu ze mali slabu....a inak ja ms este nemam, uz 4 dni sa citim akokeby maal kazdu chvilu dorazit a nic....meska mi vlastne 2.den no dozajtra to bude isto, uz nech sa rozbehne konecne....

lenkove
26. sep 2009

Carmenuska
ahoj.. 🙂 a isto? 😕 🙂

carmenuska
26. sep 2009

isto leni 🙂 jedine ze by motyka vystrelila, no to tazko

lenkove
26. sep 2009

Carmenuska
nechcem do teba vlievat falosnu nadej, ale pismo je plne strielajucich motyk a na modrom koniku sa ich tiez par najde..
ale nechajme sa prekvapit.. myslim na teba...

lenkove
26. sep 2009

Bettynka
a naco tam siel?
ja ta podozrievam, ze vobec necitas co piseme 😀 😀 😀 ved predsa stahovat kamarata 😀

skorki
26. sep 2009

Dievcata,

pisem Vam a hlavne sa Vam chcem podakovat, ze ste na mna mysleli.
Ste skvele a velmi si to vazim 😉

Tak som doma. No - este som ubolena, nikomu nebudem tvrdit, ze laparka je tazka pohoda...Aj ked je to lepsie z hodiny na hodinu. 😉 No, urobila som dobre, ze som bola.Nalez nie je v poriadku - tie myomy, ktorych som sa bala boli uplne v pohode a vobec nedeformovali maternicu.Ale - mam zrastene vsetko so vsetkym. Lavy vajecnik je zrasteny s crevami, takze sa im nedal ani pozriet a kontrastnu tekutinu vstriekli len do prvej casti, takze skonstatovali, ze je nepriechodny. Maternica uplne pretocena a zrastena do zadnej casti - takze ju odpalovali a oddelovali. No - asi to nebolo ok, pretoze moja doki mi len prisla povedat, ze v tom bruchu bolo kadeco...a ta zlata pani anesteziologicka len tak chodila a sepkala sestrickam, nech davaju na mna pozor...Mam silne antibiotika, takze asi ostanem este doma. Miesto 2 dierok mam az 4 - tie dve mi dali gratis 😀 , asi koli tomu, ze museli odpalovat. Takze sa stale citim uplne "odpalena" 😀
No zaver - pravy vajecnik je ok - co je supeeeeeeeeeer, aspon jeden. A samozrejme konstatovanie doki - ak tehu, asi len IVF, lebo do tej maternice sa asi vobec neda dostat.

No co, bojujeme dalej. Samozrejme rano - pred operaciu mi prisla ako prva sms od byvalej spoluziacky v zneni "narodilo sa nam dievcatko...". Ale co uz... 😔 Snad aj my raz take budeme posielat.

A este - strasne ma prekvapil mm. No musela som vcera v tej nemocke vyzerat hrozne - isli mi infuzky proti krvacaniu a musela som mat drenaz, takze sa asi vylakal. Dnes nabehol s kyticou ruzi - /hovorim mu, ze tak sa chodi do porodnice 😀 /, ale je strasne zlaty.

Dievcata, este raz Vam dakujem 😉

lenkove
26. sep 2009

Skorki
dakujem, ze si v poriadku... ta operacia naozaj nebola jednoducha 😔 ale som rada, ze myomy su v norme a ze aspon jeden vajecnik funguje 🙂 🙂 dobre, ze sa vie co vam je...
pretocena maternica a ten druhy vajecnik 😔 ale ako som pisala, hlavne ze sa vie co vam je a da sa s tym dalej bojovat! jasne, ze budete vypisovat take smsky!!! kazde dva roky ;) od vas take cakam! ze chapcek a dievcatko a dvojicky a tak .. nebojaj.. 🙂

carmenuska
26. sep 2009

Skorki, tesim sa ze si uz doma. A tazko sa mi hladaju slova, no neboj sa Pan ta/vas neopusti a obdivujem ta akym sposobom to tu pises, ja by som sa z takych sprav asi zosypala. A kde ti tu laparku robili? To si tam bola len 2 dni? Ja 3 cele a na stvrty ma pustili a to som ledva sadala do auta. A mas este nafuknute brusko??Ja ked som sla domov, som nemohla zapnut nohavice, tak som sla s rozopnutymi do auta. Myslim na teba, nech ti je cim skor lepsie.

janula.k
26. sep 2009

Pekny den dievcata 😉
skorki aj ja som rada, ze uz to mas za sebou a si statočna. Zrasty nie su bohvieco, ale nie je to ani katastrofa a hlavne ze vajecnik funguje a s tou maternicou to tiez nebude take zle. Hlavne, ze vies, kde je problem.
Teraz oddychuj a uzivaj si pozornost a kvetinky od mm 🙂
rybka, s tym lekarom..aj mne sa taketo "nahody" v zivote stavaju a vzdy to vyzera, ze to je ta spravna volba. Tak som rada, ze uz mas lekara k porodu. A v kuchyni opatrne! 😉
My este nemame vobec vybraty kocik, ja neviem podla coho to mam pozerat a este to, ze som vacsinou doma v posteli a neviem si predstavit chodit po obchodoch ☹ Obdivujem tie zeny, co uz od // na teste vedia aky kocik budu mat, ako sa budu deti volat, akej farby bude detska izba, kde ich poistia atd..my sme v tomto s mm uplni flegmosi, ale uz ma to zacina desit.
Bettynka a vy uz snazilkujete? Tak predsa si na hormonoch? a pomaha to? ci to len prvy cyklus? Neboj, toto je posledna hnusna mrchana na dlllhy cas! 😉

janula.k
26. sep 2009

Margi, pozeram fotecky, Kristinka je krasne, stastne, vysmiate dievcatko 😵
a co sa tych krizov tyka,...hej, ku koncu tehu zvyknu boliet, ale ja este len zacinam 7.mesiac, zda sa mi to skoro na taketo bolesti. Ano, vela oddychujem, som rada, ak nemusim nikde ist.
A Danuska mi neodpisala na sms, dufam, ze su v poriadku. 😕

a mam na vas jednu veeeeeeelku prosbu. Zhanam knihu od Penelope Leachova "Dieťa a ja". Na internete je beznadejne vypredana. Ak by ste mali niektora cestu okolo knihkupectva vo vasom meste, prosim prosim, spytajte sa na tuto knihu, velmi by som ju chcela. Ale asi nie je sanca...

riska
26. sep 2009

skorki, som rada, že si už doma, tam sa budeš zotavovať raz-dva pri simpsonovej starostlivosti 😀 ale sa ti nečudujem, že si ubolená, ved ked ti spravili 4 dierky, to akoby si bola na 2 laparkách, no ešteže ti to nezarátali 😉
a infúzky a atb, a všelijaké odpalovania 😔 no to si frajerka, že si vôbec napísala taký dlhý príspevok 😉 no a teraz si sa zasa pohla o veeelký kus vpred k bábatku 🙂 a možno bude treba ivf a možno nie, ved uvidiš.... a kolko asi ostaneš PN? aby si mohli tu stretavku začať plánovať 😉

riska
26. sep 2009

janulka, pozriem ti tu knihu 🙂

lenka, jasne, že betty nečíta, čo pišeme, ona tuho rozmýšla nad otázkami, čo nam položi 😀 😀 😝

skorki
26. sep 2009

Ahojte,

Carmenuska - ja som sla na zakrok v ramci jednodnovej chirurgie v Gynfive. Su dievcata, ktore vraj pustili v ten isty den. Ale ja som rada, ze som v nemocke ostala cez noc. Totiz som mala strasne nizky tlak a zajst na WC /5m/ mi robilo neskutocny problem. Takmer som odpadla - co sa mi v zivote nestalo. Tak mi hucalo v usiach, ze som vobec nepocula, co do mna hovoria. Dnes len spim a jem...Na PN planujem ostat cely tyzden. Totiz, bojim sa zapalu. Tie antibiotika mi nedali asi len tak a je fakt, ze to cele boli. Inak aj ja som si prezieravo zobrala najsirsie nohavice ake mam ale nezapla som ich pri odchode domov./A to nam ani ranajky nedali 😀 /

A ze ma to cele nepolozilo...no neviem. Moja mama sa z toho nevie dostat, strasne plakala. Dokonca si to vycita chuda ona. Doki povedala, ze pricinou je asi nelieceny zapal. Ale je fakt, ze som nikdy nebola privrzencom "bedracov a holych krizov" a myslim, ze som si davala na seba pozor. Co narobim? Keby som sa z toho zosypala asi by to nikomu nepomohlo.

Neviem ani, co ma drzi v takej pohode...Zeby zvysky rajskeho plynu 😀 ? Ale mam v sebe zvlastny pokoj. Viete, asi sa budete smiat, ale ked som bola na vyske, raz mi nechtiac schytila jedna dievcina ruku a vyhlasila, ze podla ciar zivota zomriem velmi mlada. Ja viem,ze to moze byt smiesne, ale tak ma to matalo, ci sa vobec po tom zakroku zobudim.Navyse som sa bala, aby sa nepustili cez laparku do tych mymov, lebo vraj tie by viedli k vykrvacaniu. Vidite, co narobi so psychikou taka blbost - aj ked som si vravela, ze predsa takym somarinam nebudem verit. 😕 A asi sa v podvedomi tesim, ze som ziva. Mozno mi to cele "dotrkne" az v piatok, ked mam dalsiu konzultaciu v GF a dokina mi povie to, co mi nepovedala, ale co som si v stave "nirvany" nezapamatala. 😉

skorki
26. sep 2009

to posledne "ale" malo byt "alebo" 😉

jovana
26. sep 2009

dobry vecer dievcata,
prosim chcem sa spytat na vas pohlad ako veriacich na metodu doktora jonasa. viete, pytam sa preto, ze jeho metoda vychadza z astrologie, co je v cirkvi asi zakazane.... prosim poradte, vdaka za kazdy nazor.

skorki
26. sep 2009

Jovana,

Ja mam dnes "pisaciu" slinu, tak napisem svoj nazor. 😀
Aj ja som sa pohravala s touto myslienkou. Dokonca verejne priznavam, ze som si vypytala od neho ten dotaznik. Ale - v tom case bola este pristupna jedna jeho stranka, kde sa dal vypocet urobit zdarma. Jasne, ze som si to tam vyplnila a v hlave som nosila tie datumy na niekolko mesiacov dopredu. Navyse dievcata aj tu na MK potvrdzovali, ze tie datumy sa zhoduju s tym, co vypocita on sam. Ale - bolo mi neskutocne trapne prist vecer do spalne - po zlom a tazkom dni a povedat svojmu mm - vies co, musime "ist na to" lebo nam to dal vypocet. Mne je to velmi neprirodzene, navyse - cela metoda sa zaklada na tom, ze musis byt zdrava, mat pravidelnu ms...atd.

Ja by som do toho nesla. Zbytocne tie datumy cloveka stresuju a dostavaju do takeho neprirodzeneho "snaziaceho" sa kolotoca, ktory ma od spontannosti dost daleko.
Ale nijako mi to nepripada hriesne alebo nemoralne, ak si to niekto od neho vypyta.Drzim palce! 😉

azalka22
26. sep 2009

jovana, som podobne ako skorki. bola tu jeho stranka, kde som vyplnila pozadovane udaje, vysli datumy... niektore sme testli, no nic z toho.. takze zeby astrologia mala ovplyvnit, ci otehotniem, asi sotva. nepokladam to ani za hriesne, ani za nijake, jednoducho, dakedy topiaci sa slamky chyta.
Nasou najvascou silou je Pan. Ak On bude chciet, stanu sa z nas mamky.. 😵

lenkove
26. sep 2009

Ahojte

pisala som Danke, dne som na nu cely den myslela a zlata, odpisala 🙂
ze vas vsetky zdravi, posiela boztek a kopance 🙂 a specialne zdravi Skorki, ze sa ma drzat 🙂 zlatusik nas Dankovsky 😵 😵 😵

lenkove
26. sep 2009

Skorki
to s tym, ze si rada ze zijes ti verim.. niekedy pridu dni, ked si ani neuvedomime ako nam dojde, ze to ze zijeme je velka vec 🙂
Ja verim, ze to bude ok 🙂 vsetko 😵 😵 drz sa a oddychuj! 🙂

Janula.k
a lekar ti nieco povedal na tie krize? mozno z toho, ze si chuducka.. ja neviem.. a ze nevies nic sa mi paci 🙂 aj ja takto chcem byt! a vela veci sa da pozriet na internete, potom len objednas, alebo posles manzela na nakup s listockom.. margi to ako pekne zvladli, pytaj sa jej ako to bolo 😀
inak, preco nik nereaguje na ponuku vikendoveho pobytu v penzione Lenkove? Mam velmi pekny penzion! kupila som dnes v ikei novu deku na gauc! 😀
a predtym som sa bola korculovat, spadla som a rozbila som si koleno.. ach ja hruska zelena...

violoncielka
26. sep 2009

Ahojte 😵

Skorki tak sa tesim, ze uz mas za sebou operaciu,ty brdo tak si si odtrpela chudatko, ale ako pisu baby hlavne je ze jeden vajecnik funguje a ze ti upravili co mohli.... mna to caka 30.oktobra. Ale ja sa zatial nejak nestresujem, mozno budem musiet aj po operacii soferovat 3 hodiny (ak mm nebude mat volno)....no nechavam vsetko na buducnost a momentalne sa tesim z dnesneho dna a z nadhernej tury v Dolomitoch.
Ozaj Skorki u tety bylinkarky si bola aj ty? Ja som bola a akurat mam na brusku teplucky obkladik....normalne ako vidim ako sa manzelovi zlepsuje (viditelne ekzem) tak zacinam verit v silu byliniek. A inac ona vie nejakymi masazami aj upravit trosku maternicu...hmmm? Ale nechcem ta na nic nahovarat....
Jovana ja by som sa tym neriadila, aj ked tiez som si zo zvedavosti pozrela stranky......podla mna vela zien sa tym riadi a mozno to zle vplyva na podvedomie....a ked sa nahodou podari, tak su cele uvelicene aky je Jonas uzasny, alebo naopak povedia " aha mala som sa riadit Jonasom a nedopadlo by to takto". Je to fakt zbytocne.. ☹ . Ale rob ako uznas za vhodne.
lenka takze Danku pozdravujeme a myslime na nu.
Riska a ty co porabas? a Margi?
Pozdravujem aj ostatne VS 😵

azalka22
26. sep 2009

u nas je akurat ohnostroj. pridite pozret

violoncielka
26. sep 2009

azalka vonku ci vnutri ??? 😉 😀

azalka22
26. sep 2009

dievcata, tak si tu popijam cajik, ze vam musim napisat, aky je dobry a na vas myslim, zeby coskoro niektora sme otehotneli, alebo najradsej vsetky..
bylinkovy caj na zaludok so zazvorom. myslela som, ze bude divny, ale je fantasticky. mnam. len tak od smadu super. 😉

azalka22
26. sep 2009

vonku ohnostroj.
vnutri to mam pod kontrolou [ nic na platni ani v rure, a mm prec]

azalka22
26. sep 2009

a zajtra je cypriana, to bol jeden mnich, myslim, ze cistercian, a po nom bol kedysi nazvany cajik, potom tu firmu tusim premenovali, alebo doplnili meno

violoncielka
26. sep 2009

tak azalka na to otehotnenie... 😵

azalka22
26. sep 2009

vcielka, ze by to islo tym cajom [napr aj same bez chlapa], to by sme brali. das si loga a si tehu... 😀

violoncielka
26. sep 2009

tak ja radsej prijmem toho chlapa 😀 😀