Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
5. okt 2009

margi, chcela by som vidiet sa plazit kristinku nazivo 🙂 ked budem na materskej, tak sa mozno stavim 🙂
riska, kaki 🙂

No ja by som mala ist pracovat, utorok a streda su moje posledne 2 pracovne dni pred materskou, musim este pripravit nejake materialy, aby som mohla odovzdat job kolegyni, vobec sa mi nechce do toho, hoci si nasilu vsugeruvam, ze si to musim uzit, ze ved mozno teraz uz roky nebudem pracovat 😅
A hlavne pridem o firemny mobil so 60 Eur-ovym pausalom 😒 a internet 😠
Tak si musim dat zavies nejaky ten Fibernet domov, lebo inak stratim uplne kontakt so svetom 😠

rybka13
5. okt 2009

Si aj hovorim, ze ci budem mat cas pri babatku vyuzivat internet, ale su tu toho zive priklady, napr. Margi 😀 a suzika sa uz tiez pomaly dostava do normy 😉

janula.k
5. okt 2009

ahojte babulky 🙂 janulka sa snazi lezat, lebo vcera opat chodila po navstevach 😠 a dnes citim malinkeho strasne nizko, vrti sa tam, kope a neda sa mi ani sediet, tak radsej lezim, nech nevypadne 😕
mam vas rada a myslim na vas 🙂 😵

janula.k
5. okt 2009

danuska, som rada, ze krcok drzi a verim, ze vydrzi...a keby aj nie, tak uz je Klarka isto velka slecna 😵 myslim na vas danuska vsak vies, minimalne raz za den 😉 😵 😵 😵

janula.k
5. okt 2009

rybka a vy uz mate meno vybrate? hmmmmmmm? 🙂 a slubila si, ze ma poucis o kocikoch! tak ked uz budes na MD, tak cakam ip 😝

janula.k
5. okt 2009

a idem naspat do postele 😎

rybka13
5. okt 2009

janulka, tak tak, len pekne oddychuj, ked si vcera behala kade tade. Ja podobne, tak dnes vylihujem 😅

A este som aj taky debko, sa mi dopralo to pradlo a hovorim si, odnes to k tomu susiaku na dvakrat, nie sikula som tam ten kos s mokrym pradlom odvliekla naraz, citila som ze je to dost tazke, a teraz ma tiez tam uplne dole tak popichava 🙄
Idem si teda tiez na hodku lahnut .. 😖 pre istotu.

Meno a pohlavie je prekvapko 🙂
Napisem Ti vecer IP ohladom kocikov, a prave som sa prehrabala netom, mam asi 3 zoznamy co si treba vziat do porodnice, tak Ti to poslem.
Ja si to vytlacim a preskrtam a vezmem to, co sa bude najviac opakovat a co mi pride prakticke... koncom tyzdna to uz chcem ist kupit... by sa uz patrilo v 32 tt 😠

carmenuska
5. okt 2009

Ahojte, tak po vikende vas aj ja pozdravujem, som rada ze je Danka ok a ze sa s Klarkou drzia a aj ostatne buduce maminy. Ja ze to tu budem citat vecnost, no opak, moc ste tu toho cez vikend nenapisali. Ja som uz 2.tyzden sama doma, neviem co od radosti 🙂 uz mi je dost smutno samej-....ved to poznate. No a moc dobre sa nemam, velmi ma picha brucho dolu na lavej strane ako som zas zacala s clostilom tak neviem ci mam volat dokimu, ale nechcem byt ako nejaka citlivka, ja vela znesiem, bojim sa po predchadzajucich skusenostiach, ze to bude hyperstimulacia a zas cysta z toho....neviem uvidim ci sa to dozajtra zlepsi, ak nie tak volam........mylsim na vas vecer ahojte

riska
5. okt 2009

ahojte 😵
aj ja sa tešim z dobrých správ tehuliek, len pekne ležkajte a šetrite sa 😉 rybka, a ty šup-šup vybaviť rýchlo nejaké pripojenie, ako sa chceš starať o dieťa bez internetu? 😀 😀

riska
5. okt 2009

kaki, teba ta oslava musela riadne zmôcť, ani si dnes moc nepopisala 😀 zato suzzi píše viac a viac, tešim sa z toho 😵
margi, ten odkaz pre našu betty písala kiki alebo ty? 😀
všetky ostatné moooc zdravím a dnes 22:00 na vas intenzívne myslim 😵 😵

azalka22
5. okt 2009

dnes sme slavili sv.faustinu - PF mal krasnu kazen o nej+rozpovedal jeden pribeh o uzdraveni -stal sa tot nedavno. takze netreba zufat 🙂 [si hovorim]

rybka13
5. okt 2009

carmenuska, ano, ked Ti to neprejde, chod, nech Ti to radsej vysadi, ako by si mala dostat hyperstimulak

azalka, nezufaj, verme ze vsetko dobre dopadne... myslim na vas vsetky o 22.00

bettynka222
5. okt 2009

margi to by aj mna zaujimalo, ako je mozne, ze nase mojziskove cvicitleky bolia krize 😀 cvicitleky rozumej cvicitelky 😀 😀 😀 ale ostatne vam nevysvetlim, pridite is na to samy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a tvojej otazke som porozumela a pridavam svoju msnhdkusehg oibchoiew o mfcireu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

muska my sme mali prave prve, ale predtym sme spolu chodili 6 rokov a poznali sme sa este 4 roky predtym 😵

danuska aj podla mna si uz za vodooooooou. ale to neznamena, ze nemas odpocivat, jasneeeee?

rybka vymenim firemny mobil a internet za bejby....ci to vo vasej firme nerobia? 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀

darla vcera vecer som ksusala moj vinovy obklad - vydral 10 minut a rano som mala vypit deci vyluhovaneho chmelu (a pootm deci na obed a vecer), ale tak ma naplo, a potom znova, ze to putovalo do umyvadla rovno z pohara....takze tak som pochodila s radami od tety bylinkarky. no a tak osm pre istotu nabehla tej nasej cinskej. dala mi cajky, krote po lyzickach papam a ot mi vyhovuje 😀 ozaj nepotrebuje niekto dva baliky chmelu a imela? 😀 😀 😀 😀 😀

carmenusiatko 😕 dufam, ze to nebude hyperstimulaciou ☹ ja idem dokimu svrtok a uz nam spisane otazky 😀

zdravim vsetky mamicky a hlavne suzzi, lebo sa zda byt najzamestnanejsia a tehulky a samozrejme snazilkyyyyy. uz len mesiac a som medzi vami aj ja 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

darla27
5. okt 2009

Ahojte kamosky 😵
Margi mm to mysli asi vazne, /je dost setrny a dieta rovna sa velke vydaje/ ale myslim ze je to v prvom rade
obranna reakcia na jedno dalsie tehotenstvo ktore sa nas netyka. 😀
Asi sa o tom zacnem presviedcat aj ja, ze vlastne po tom netuzim, len aby sme sa nedostali do bodu ked uz vsetky pocity potlacime, aby sme este vobec boli nieco schopni citit.

Betty ja robim zatial vsetko tak ako mi povedala, dala som si limit do konca roku a potom koncim aj s tym.
Mam doma tolko lanovych semienok ze si asi kupim skrecka alebo nieco co mi ho pomoze spotrebovat. 😀
Vidis a si sa smiala ze tvaroh s lanom a ty mas chmel, tak neborcuj, ved to je vetsi humus. 😀 😀 😀
Ja aspon z tvarohu nenafukam keby ma cestou do prace stopli policajti. 😉
Riska ahoooj. ako??? 🙂

bettynka222
5. okt 2009

darla no ale ja tn chmel a imelo musim pit a nie obkladat...a mm ma u& hodku nalieva cervebym vinom, j ama totiz detske srdiecko a mam to povinne spolu s hodinovym bicyklovnim denne.....ale nebicyklovala som uz riadne dlho...asi odkedy beriem clostl...asi sa bojim, ze nahodou otehotniem alebo co 😕 😅 😀

darla27
5. okt 2009

No tak toho sa ja uz naozaj nebojim, to by som nemohla posledne styri roky nic ine robit a to by bol ozaj strateny cas, co teda aj bol. Ty nemas ziadne obklady na brusko? 😕 😅 Ja ze dava obklady vsetkym.
Tvojmu muzovi kazala pit cervene vino? Ty brdo, preco to aj mne nekazala? 😀
Takze sa jej radami neriadis?

bettynka222
5. okt 2009

ja mam predsa ten obklad z bieleho vina, co si zabudla? 😀 jasne ze si zabudla, kto by si vsetky tie recepty pamatal 😀 a cervene vino mam prikazom od lekara ja a nie mm 😀 😀 😀 😀

darla27
5. okt 2009

Ano? A kvoli comu? Povedz ze to musia pit vsetci trombofilny heterozygotny "pacienti" a idem si kupit flasu cabernetu. 😀 Betty ved z teba chcu spravit lekari a pani Kopacova norka, ved pit aj obkladat sa vinom,
to uz je vela.. 😀
Ja si nepamatam presne kto ma ake obklady, ved nikto z tej temy nema presne to iste co ja.
Ale je dobra ta vymena informacii, mna uplne sokovalo ze babam hovorila ze agolutin /vyvolavacka/ sposobuje potrat. Neviem ci to moze byt pravda, ale uplne ma zamrazilo keby som si za to mohla sama kedze aj mne ju doki
dal ked som bola tehu. 😒

bettynka222
5. okt 2009

no ani nehovor, mne ta moja doktorka pichla pocas tehu dvakrat injekcie co sa davaju na urychlenie porodu 😕 inak ona je aj proti mojziske....a podla toho co som pocula, tak vyvolavacka skor udrziava ranne tehu 😉
inak keby si vedela co tu v TT mame za doktorku...hrozne nieco...raz vam tu o nej napisem
no ale to vino mam kvoli prilis nizkemu tlaku a prilis mlademu srdcu, tak neviem, ci to mozes aj ty 😀

margarita
5. okt 2009

violoncielka - nie, neplanujeme este nic. A 😔 aj keby som chcela, mam taky deadline, ze "druhe az ked budeme byvat vo svojom". A aj potom viem, ze nebudem planovat...kym som planovala, potracala som. Ked som prestala vedome planovat ja, Boh mi naplanoval Kristinku.
😵 😵 😵 v tomto smere som uz poucena, ze deti sa moc planovat nemaju. Nie je to v mojej moci.
😔

leni ta Tvoja foto mne pripada, akoze sedis na svojej terase vo vile v Karibiku...dobreeee 🙂
😎

rybka, len prid, aj ja Ta rada spoznam nazivo 🙂
len kym prides k nam, aby uz nechodila...jedna kamoska ma chcela vidiet tehu, no a doteraz sa neukazala...uz to asi nestihla, ze? 🙂
ako zivy priklad Ti radim net mat, nielen kvoli MK (aj ked to predovsetkym) ale aj s babetkom ked si nebudes vediet s dacim rady, vygooglis si aj co sa Ti nesnivalo, mna napr. upokojilo ked som na nejakych diskuskach nasla ze to a ono je normalne🙂
😀

riska - odkaz pre betty bol odomna, Kiki spala - inak ja na nete nie som, len ked spi svoju obligatnu polhodinku 2xdenne. Som len betty skusala, ci v tom bude hladat aj nejaky zmysel, lebo niekedy mam z tych preklepov tiez dojem, ze nechapem ako cinstinu
🙂

betty to imelo na Vianoce by som aj vyuzila, ked je susene, aspon uz nezacne opadavat do caju...a chmel, hmmm, ten nemusim moc. Ty mas mlade aj srdce, ja ze len ducha 🙂)
Nizky tlak mam tiez, ale to vino teraz nemozem, smola...tak aspon sa prelievam vodou...

darla - to je blbe, ak vazne to mysli vazne. S tym potlacanim mas pravdu, potom je uz vsetko tak jedno, ze to ani nie je normalne...tak Ty sa o tom aspon nepresviedcaj, a skus este, co sa da..ak sa da. Viem, ze to znie blbo ako "dobra rada" , 😎 ale nevzdavaj sa, prosim. Myslim si, ze mas v sebe viac sily, ako sama tusis. Mam z teba taky pocit
😉

rybka13
5. okt 2009

Presne tak Darla, skus co sa da... aby si nelutovala a nebola zatrpknuta ze si neskusila maximum. Uz mate za sebou uplne vsetky vysetrenia?
A mm zmeni nazor, len ho nechaj tak, o nicom ho nepresviedcaj, do nicoho nenut nasilu.

Margi, ano internet bude, aj ked mm sa na toto pozera cez peniaze 😒 (v tomto su rovnaki s Darlynim), lebo to znamena 500 sk mesacne...
Ale kedze ste ma presvedcili aj s Riskou, ze dieta sa bez netu vychovat neda.... 😀
A pridem Ta aj mrknut, slubujem, tak koncom oktobra ... ak mi to moje velke brucho vtedy este dovoli 😉

bettynka, aj ked toho netu a mobilu zadara je mi luto, ale dala by som aj tisic mobilov a internetov za jedno mimi keby bolo treba..

😉

A tesim sa, ze uz o mesiac budes snazilka 🙂

carmenuska
6. okt 2009

Kocky ahojte, mn eje uz lepsie, nikam som nesla, trochu pobolieva, ale ovela lepsie....Asi som tento mesiac "zniesla" viac vajec 🙂
darla- ja mam stale chaos z vas, vy sa uz tak dlho snazite?? To ta obdivujem. A vy mate aku dg?
betty - informuj o navsteve dokiho, som zvedava co ti odpovie na tvoje spisane otazky

smejka
autor
6. okt 2009

ahojte 🙂 ...pozdravujem vas a iba pripominam ze je utorok 😔 😵

darla27
6. okt 2009

Betty, no dovol! Ved ja som mladica, este sa nechystam do dochodku ani v prechode nie som. 😀 😝
A to ze cervene normalizuje TK to ja davno viem, iny alkohol ani nepijem. Este som pocula ze je dobre na rast sliznice maternice, takze baby kludne si dajte poharik na zdravie, ak Bettynka zhodnoti ze mozeme. 😉 😀
Aky ste mali den? Ja nic moc, bola som od rana taka nervozna ze som sa skoro v praci pohadala s niektorymi spolupracovnickami, ale nakoniec som nenapachala az take skody ako som si myslela.

Margi ja si myslim ze moje hranice sa stale posuvaju, za chvilu budem tak odolna ze sa nebudem znepokojovat uz ozaj nicim. Je to ale dost od veci, pretoze ked som bola viacej citliva aj na seba, mala som sa radsej. 🤐
Kedysi som s prichodom MS vysilovala, plakala, zurila, nadavala, ziarlila na vsetky superplodne a teraz sa len cynicky v duchu pousmejem.

Rybka ja uz nemam okrem IVFka co skusit, mam vystrene uplne vsetko, nieco nam aj ponachadzali ale ziadny doki mi jednoznacne nepovedal ci vobec a ktory s dovodov je pricinou nasej neplodnosti.
Mozno keby mi povedali: mate zacpate oba vajcovody alebo nejaku diagnozu ktora by vylucovala prirodzene otehotnenie bolo by rozhodnutie nechat sa umelo oplodnit jednoduchsie, lebo by to bola jedina moznost.
Viete, ale takto mam pocit, ako keby mi Boh hovoril: Nemas dieta lebo ja ti ho nechcem dat alebo ja uz ozaj neviem. Bojim sa ze ked sa rozhodnem ho obísť, tak mi to neskor nejako inak vrati.. 🤐 😔
Keby som sa nebala, uz som mohla byt minule leto po IVF mozno tehotna a teraz by som si uzivala mimi na MD.

Carmenuska snazime sa 4 roky, 3 som od M.A. Diagnoz mame viacero.. 😒

Smejus ako v novej skolke? Verim ze lepsie. 🙂

violoncielka
6. okt 2009

utorok...ja uz mam po ....nevydrzim nikdy do 22.00...sorrry 😉

NO baby ja mam 16.10 o 11.00 hod v Ba skusku (predpokladam 2-3 hodky) tak ak chceme mozme si dat rande...okolo 17.00 ? ...ale aj skor...
Ja som mala vcera den blbec.....ale dnes uz je dobre a Boh mi nejak zase pomohol vstat...

Darla aj ja mam lan...a prave na brusku 🙂 , ale ja si ho varim s mliekom....nahodou aj to celkom pekne vonia....
A s tym tm 😒 😖 ....ja viem tazko ti to pride,mozno chce aby si, ste na to tak nemysleli.
No a mozno to fakt mysli vazne.....v tom pripade ked nakoniec otehotnies bude si hlavu o stenu tlct a nadavat si:" no som to ja ale blbec, ze som netuzil mat cim skor takyto poklad."Ja viem zlahcujem to....skratka mne sa da jedine tak prezit, ze si nachadzam aj v tom najhorsom pripade pozitiva....MOzno sa klamem a zijem v nerealnom svete...ja neviem co je spravne....Ale jedno viem, ze modlitba, slnko, mm a smiech mi robia strasne dobre 😵 😵 😵
Vcera som videla krasny film "Family man"....odporucam vsetkym buducim oteckom(ale aj mamickam) ktore este nevedia aky dar su deti...Som si dobre poplakala....vlastne som mala vcera cely den plakaci...takze som si poplakala dufam, ze aspon na pol roka dopredu 😀 😀
Tak vam prajem dobru nocku a pekne sa modlite....... 😵

darla27
6. okt 2009

Este tak ako kazdy utorok pripominam ze sa dnes modlime.
Ak by sa niekto chcel pridat s dovolením sem supnem modlitbu este raz:
Pri modlitbe 9 utorkov sv. Marty ma horieť svieca. Táto modlitba je taká mocná, že pred ukončenírn týchto devätť utorkov dostaneš to, č o si vyprosuješ, nech by to bolo akokoľvek ťažké.

Ó, svätá Marta, Ty zázračná, utiekam sa k Tebe o pomoc a celkom sa spolieham na Teba,
že mi pomôžeš v mojich potrebách a budeš mi nápomocná v mojich skúškach.
Z vďaky Ti sľubujem, že budem túto modlitbu všade rozširovať.
Pokorne, úpenlivo prosím, potešuj ma v mojich starostiach a ťažkostiach!
Pre veľkú radosť, ktorá naplnila Tvoje srdce,
keď si vo svojom dome v Betánii poskytla prístrešie Spasiteľovi sveta,
vrúcne Ťa prosím, prihováraj sa za mňa a za moju rodinu, aby sme si uchovali svojho Boha vo svojich srdciach
a tak si zaslúžili dosiahnuť liečivý prostriedok na našu potrebu, predovetkým pri tejto starosti,
ktorá ma teraz ťaží ..............
Vrúcne Ťa prosím, pomocnica v každej tiesni, premôž tie ťažkosti tak, ako si premohla draka,
kým neležal pri Tvojich nohách!

0tče náš...Zdravas....Sláva a 9x Svätá Marta, pros za nás!

darla27
6. okt 2009

Violka ale on deti chcel, len on asi ked vidi co vsetko preto som uz spravila aby sme ho mali, ako som lietala po celom Ceskoslovensku na vsetky vysetrenia co snad existuju tak proste usudil ze asi to nepojde.
Prave on by uz na umele aj isiel.. No ved uvidime po NR, zmenila som poistovnu, takze mozem v pripade ze sa rozhodnem ist na to.
On si to vztahuje na seba, ze co sa divim, ked som si zobrala smoliara ako je on tak ze nemame deti a ze jeho to ani neprekvapuje.
Violka a ty si tie zabaly nedavas na noc? Ci uz si v posteli? 😅 😕
O tom nerealnom svete by sme si mohli pokecat, mam pocit ze zijem dva paralelne zivoty.
Mrzi ma ze si mala plakaci den, ale plac ocistuje, ja uz som to zabudla..

bubulka722
6. okt 2009

Darla, ja by som sa tým ako to vníma Boh nijako nezamýšľala. Ty nechceš objísť jeho vôľu, tak prečo teda on obchádza tvoju. Som rada, že niesom týmito vecami nijako zaťažená, to by ma už fakt asi trafilo. Človek má dosť čo robiť s materinským pudom, ktorý ho ovláda. Ver, že to bábenko na teba čaká a príde, len tá cesta nie je taká jednoduchá ako u iných ľudí, ktorí si to možno ani z polovice nezaslúžia tak ako ty. Zažívala som tiež depky z mrchy presne tak ako to opisuješ ty a dnes to už somnou vôbec nezamáva, už nie som naivná. Dúfam, že raz to príde a skončí sa konečne tento začarovaný kruh. IVF nám iste zdravotne poškodí a pritom nezaručí výsledok snaženia, ale aj napriek tomu do toho pôjdem. Ak už naozaj nebude iná možnosť.

bettynka222
6. okt 2009

darla ja som hovorila o srdci, nie o veku 😉 a mne vino nechuti 😝 ja mam rada nealko pivo. a povolujem pitie vina vsetkym 😀

margi ze cinstina 😕 😕 😕 az take narocne to s citanim mojich sprav nebude....ci to preto niekedy neodpisujes? 😀 😀 😀 margi ale to imelo vyzera ako caj, to si asi doma nezavesis 😀

rybicka som ti chcela napisat, ze som mojho mm presvedcila, ze ked raz budem ridit, tak bude pritom. ja som ho tam najprv nechcela, ale potom som si vypocula zazitky co mali dalsie baby s tou hnusnou dr. z nemocky....a ked sóm so spomenula na to ako sa chovala ku mne, ked ori mne nebol, tak sme sa zhodli na tom, ze na mna budu v nemocke milsi ked sa zucastni 🙂

jeeeeeej smejusik, esteze si to pripomenula...ja by som uplne zabudla 😕 🙄

violka ahooooooooooooj, sme si to s tym placom asi prestriedali.....dufam ze uz budeme mat pokoj 😉

rybka13
6. okt 2009

carm, som rada ze je Ti uz lepsie...
violka, tak zajtra sa dufam budes vela smiat ked si si vcera poplakala 😉
ahoj smeji 😉
darla chapem ze mas velke boje, alebo dokonca uz apatiu alebo cynizmus, ved 4 roky je uz dost...
Nemyslim si tiez, ze Ti Boh bude nieco zratavat... idem sa modlit, specialka za Teba
dobru noc dievcata 😉