Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

darla27
5. apr 2009

Riska mám z toho celého také divné pocity, nenašla som na nete jedného babu ktorá by s touto blbou diagnózou otehotnela, tak som vytvorila novú tému. Potrebujem nájsť aspoň jednu jedinú , ktorá s tým otehotnela prirodzene, lebo už mi totálne tečú nervy.
Otehotnieť bez liečby sa mi podarilo vtedy zázrakom, ja dúfam že sa stane ďalší , ale je to teraz hop alebo trop - buď to zaberie alebo stojím pred dilemou - zostať dobrovoľne bezdetná alebo ísť na IVF s ISCI.
Je mi z toho úplne blivno. 😝
Inak z toho prednisonu som nepríčetná a tiež začínam priberať. ☹

riska
5. apr 2009

darla, je to ťažke 😖 a nejakeho doktora si sa nepýtala, či sa s tým neda otehotnieť prirodzene?

darla27
5. apr 2009

Môj doktor mi vyslovene povedal, že o tom nič moc nevie, ani mi nevedel povedať, či sa môže užívať prednison v tehotenstve. Najviac ma na tom rozčuluje, že nikto mi nevie k tomu nič moc povedať.
Gynekológ, praktický lekár , všetci iba zhodnotili , že prednison sú ťažké lieky, no to je mi novina, po piatich dňoch užívania to môžem len potvrdiť. Inak ani v Prahe mi nevedeli povedať či s tým niekto otehotnel normálne. Tá dokina mi povedala že mám veriť..
Normálne rozmýšlam že sa na to vykašlem a vysadím to, ale viem že to musím vydržať aby som mala aspoň šancu že sa to podarí - bez užívania je to vylúčené.

lenkove
5. apr 2009

Ahojte

Darla,
nevzdavaj sa... Ono sa to casom upravi a najdes aj niekoho.. Ja som si spociatku myslela, ze ludia s nasou diagnozou (azoospermia) nikdy neotehotneju, a je ich tu par, co otehotneli, alebo aspon sa stav vyrazne zlepsil 🙂 Este si pamatam ako som Riske pisala, ze sa to neda.. Ale kolko ludi, tolko individualnych diagnoz, nikto nepada presne do tabulky.. neboj sa a nevzdavaj sa... Ver Panovi... Viem, co hovorim, ja podla lekarov tiez nemam inu sancu ako IVF ISCI..

Baby,
pekne ste si tu pisali o volbach, my sme sa pozreli aj vcera vecer priebezne aj dnes rano konecne, zhodnotili, ze nechapeme ako je to mozne, ale ze ved je to vlastne jedno 😉 😎 a isli na vylet 🙂tento vikend som si ani neddychla, manzel ma len vlaci po vyletoch 😀 Vcera sme boli na bicykli, boli ma zadok dnes 😀 A dnes sme boli na ture a ja som si vyskusala moje turisticke palicky, co som dostala na Vianoce a som NADSENA 🙂 je to skvele, clovek musi drzat rytmus.. Uz sa vlastne ani necudujem, ze vsetci tu robia Nordicwalking, tie moje su len nieco vzdialene podobne, ale vysoko navykove 😉

a teraz manzel vari, ja neviem, ja oddtialto hadam ani neodidem 😀 aj ked sa priznam, ze po dvanastich kilometroch dnes na mna prisla kriza a vyhrazala som sa mu, ze mu odhryznem nos. To aby ste si nemysleli, ze ma tu rozmaznavaju 🙂
je tu este niekto? 😀

riska
5. apr 2009

ja som tu 😀
leni, supeeeeer, že si užívate 😀 a kedy sa chystas naspat?
no a k volbam sa už radšej nevyjadrujem, ja vždy volim inak ako vačšina 😀 😝

darla, viem, že to musi byť ťažke, prednison je 😠 ... ale na druhej strane ked je tam velka šanca, že ti to pomôže, tak človek musi aj niečo obetovať, nie?

lenkove
5. apr 2009

Darla,

.... 😔 prednison uzivaju aj dievcata po IVF myslim az po potvrdenia tehu.. bola tu niekde tema prednison.. aj v teme idiopaticka neplodnost je vela bab s imuno problemom.. neboj sa.. nevzdavaj sa.. a skus nakontaktovat IP aj Pahu, ona ma tu istu Dg... drzkaj sa a nevzdavaj sa.. si milovane Bozie dieta, to nech ti pomaha teraz, ked sa ti moze zdat, ze vsetko je take vzdialene a nemas sil... Krok po kroku a vytrvas.. Neboj, nevzdavaj... 😔

Ahoj Skori,
no to bol pekny vikendik, dufam, ze si uz s mm a uzivate si vy, cerstvo zamilovani 🙂

Riska,
ahoj 🙂 tak velky tyzden je velky u vas pre dve veci, jeeeeeeeeejda 😉 🙂 ja by som do stvrtku ani nespala 😀

Margi
ty si vzdy bola clovek, vieeeeees 🙂 a teraz si mamoclovek, to je normalne nadclovek 🙂

Betty,
ak sem zavitas.. hlavne si nic nevycitaj.. ty nemozes vediet vsetko a casto zial ani lekari nevedia.. hematom je nebezpecny myslim preto, ze malicke nema dost vyzivy.. neodvinuj sa a ak sa citis zle, chod k lekarovi..

Smejkaaaaaaaaaaaa 😵

Magimaryyyyyy 😵

Danka, Suzika, Marione drzkajte sa tehule

Majkuska, Indzes, Maria aj vy mamule 🙂

Kaki a ty si kde, dieta nase? 🙂

darla27
5. apr 2009

Lenkove asi keď som nevedela že prečo s mi nedarí otehotnieť, tajne som dúfala každý mesiac.
Teraz keď už viem na čom som je to úplne iné než som si myslela že bude, keď budem vedieť dôvod.
Ja mám pocit, že čím mám menšiu šancu, tým viac sa bránim umelému.
Ešte v krajnom prípade som si hovorila že by som klasické IVF podstúpila, ale ICSI sa mi totálne prieči, najhoršie je, že možno to bude moja jediná šanca. Som z toho naozaj rozobratá.

Azoospermia je že nemá žiadne spermie? No pekne. 😒

riska
5. apr 2009

lenka, ako si to tu zhrnula 😎
inak na štvrtok sa tešíííííííííííím, ale spať musim, aby dieťa nezačalo plakať hned, ako ma uvidi 🙂

inak suzzika, už by si sa fakt mohla ozvať 😠
a skorki, si ma inšpirovala a tiež som dnes vytiahla pleťovu masku a behala som s tým po byte... mm si vraj rozdiel ani nevšimol 😀 😀 😝

lenkove
5. apr 2009

Riska

zajtra.. vaham ci o tretej alebo o piatej.. sla by som aj o piatej, ale to pridem do BA o polnoci a ja sa na hlavnej stanici bojim aj vo dne 😝 a vy cooo??
Inak, ja som mojmu krsniatku kupila ruzove mencestrove saty.. nechcela som, ale nemohla som odolat 😝 😵 prepacte, som z nich nadsena 😀

riska
5. apr 2009

darla, ty mas protilatky aj proti spermiam? preto ISCI?

riska
5. apr 2009

leni, to s tou stanicou sa ti ani nečudujem 😒
uplne ťa chapem, že si nadšena zo šatočiek 🙂))

marione74
5. apr 2009

ahoj lenka, vitaj naspat, srsis energiou, si nam tu chybala 🙂

Darla, ja neviem ci niekto otehotnel s prednisonom prirodzene, ale ja by som povedala, ze pomaha.. neviem ci mne pomohol prednison, alebo anopyrin, metformin alebo kyselina listova, ale myslim ze vsetko dokopy. Ja som ho pri prvych 2 ivf neuzivala a embryjko sa nikdy neuchytilo, takze je mozne ze teraz som tehu aj vdaka nemu.
To Ti zistili v prahe a povedali ze ho mas uzivat? Ak ano urcite ho ber, ma to vyznam...
A neboj sa, ono tie priznaky po casu ustupia.

Ja som z neho napriklad nepribrala, ale posledne 4 tyzdne schudla asi 6 kg, teda aspon na vahe, lebo dietu som nedrzala. Mam pocit, ze Boh sa nado mnou zmiloval 😒 lebo vedel ze budem tehu, a s mojou pevnou volou by som sama neschudla, inak to fakt nevidim.. 😖 Ked uz priberiem tych 20 kg, tak aj tych 6 dole nieco znamena 😒

A Prednison sa uziva jedna rano a ked uz ides do cyklu (ak by si isla na ivf) a aj potom v tehotenstve, tak sa berie len polovica.

margarita
5. apr 2009

ahojte 😉
riska, neboj, ona place aj ked vidi mna, a vacsinou prave vtedy ked spim 😀 tak place najviac. Takze spanok s tym nijako nesuvisi...a nebudu to pytacky, len Ti chcem dat este moznost sa demokraticky rozhodnut 🙂 ked uz nam to s volbami nevyslo...
k tym volbam MM lakonicky skonstatoval, ze ked tu pan G.bude az do 2014, cele Kristinkine utle detstvo, ze no to je strasne, ale ze zase on vyrastal za Husaka a prezil a nijako sa to na nom nepodpisalo, tak chcem verit, ze aj teraz to bude tak.

lenkove - hlavna stanica je hnusna, mas pravdu. Esteze mas anjela strazneho, nepodcenuj ho 😀 😎

darla, snad sa najde niekto s podobnym osudom, a neuvazovala si aj nad zmenou gynekologa? ked ten Tvoj sa tvari ze nic 😔

lenkove
5. apr 2009

Darla
chapem 😔 modli sa k Panovi... a odpovede aj potecha pridu.. neboj...

Riska
zeby som ja dala nejaku masku? Mna zase inspirovala sadenim 😀 zajtra chcem este stihnut zasadit pazitku 😀 Skori aka inspirativna....

Riska, zhrnula a tak som sa na to divala, a hovorim si,hadam som na nikoho nezabudla.. a zabudla 😕

Janulka,
... si silna zena, knaz mal pravdu.. Pan ti da silu na vsetko, lebo ti dava aj lasku aj milosrdenstvo aj spasu... ver mu dalej...

a to s detickami v nebi asi maju v popise pri spovedi, viem, ze to povedali aj Margi a tusim aj mojej svagrinke. Maju to napisane hned vedla adoptujte si a budete mat vlastne 🙄 ale s anjelikmi v nebi maju stopercentnu pravdu, to sa musim uznat 😵

riska
5. apr 2009

ja si tiež myslim, že ten prednisom ma viac pozitiv ako negativ - hoci netvrdim, že tie nie su 😒

marione, ty si taký náš lekársky zázrak 😀 😀

darla27
5. apr 2009

Nemám, ja mám protilátky len na obale vajíčka, preto isci - lebo sa pri ňom ten obal prepichne a dajú spermiu dovnútra, ale to sa mi zdá eee. Protilátky proti spermiám aj voči trofoblastu mám super, len toto je nanič.
Neviem sa dockat konzultacky co mi na to Drábek povie že čo dalej.

Lenkove ja som sa tak neovladla a kupila obom synovcom tricko krtečka, tie vecicky sú teraz také pekné, tak som sa tešila ako raz budem v obchode nakupovat pre svoje.. 🤐 😔
Teraz je to skôr ako čierny humor.

marione74
5. apr 2009

darla a ak mate protilatky - tak aj my sme ich mali, a muzik mal nejaky zapal este aj v seminalnej plazme. No museli sme pouzivat prezervativ asi 3 mesiace pred ivf, aby sa telo ukludnilo a nereagovalo alergicky... a este sa muzik cpal vysokymi davkami Cecka, zinku a selenu... a to asi tiez pomohli, lebo vsetky moje vajicky jeho spermie pri ivf oplodnili 😉

Riska, kristinka sa Ta urcite nezlakne, ale vyslovi svoje prve slovo v zivote, ze 'Riska' 😀

riska
5. apr 2009

mne to tiež napadlo, ked to povedal janulke s tými detičkami v nebíčku, že to majú asi naučene z hodin teologie 😀

lenkove
5. apr 2009

Jej, Mamula a Tehula M(argi) a M(arione) MM 😀 😀 uz to tu zije.. 😵

Hej, Marion, mas pravdu, citim sa ako v inom svete.. je to taky rozdiel byt s nim a byt sam.. tu vsetky banality maju iny vyznam... este aj umytie riadu je aktom zmierenia 😀 a nielen umytim riadu 😀

ja sa ale musim ist venovat muzikovi, uz robi aj salat - sam 😎

marione74
5. apr 2009

riska a margi potom bude ziarlit ze ta pozvala za krstnu, lebo prve slovo nebolo mama 😀 😀

riska
5. apr 2009

marione, že riska 🙂 to by jej rodičia dali 😀 😀

marione74
5. apr 2009

jasne lenka uz si muzika co najviac 🙂

margarita
5. apr 2009

lenkove - presne si pamatas, aj mna utesovali, ze mam byt hrda lebo ktora matka sa moze pochvalit tym, ze uz ma 2 deti v nebi? janulka ma byt asi este hrdsia, lebo ma 3 😠 ☹ to maju v tom spovednom manuali tak, si ich odhalila 😎

marione ahoooj, kedy zajtra ides na krv? nech sa koncentrujem aj casovo 😵

darla - s tym nakupovanim baby veci - ja som sa tiez "tesila" az to bude pre vlastne, a poviem Ti, mala som taky strach obavy a zabrany, ze do 8. mesiaca som nekupila ani ffffňňňň 😀 ale vobec mi to nevadilo, hlavne ze to vsetko stastne dopadlo.

riska
5. apr 2009

marione, zajtra som velmi zvedavaaa na tvoje hcg, nie že nas tu budeš zasa 2 dni naťahovať! jasneeee? 😵

lenkove
5. apr 2009

Baby
ale aj ja som si kupila saty 😀 s mojou nadvahou v nich vyzeram ako tehotna, aspon budu reci po dedine 😀

a Kristinkine prve slovo a hned s "r" to moj bratranec povedal prve v dva a pol roku a bolo to slovo radar. dovtedy asi nemal o com hovori 😀.

margarita
5. apr 2009

lenkove - tak si ho este uzi a potom stastnu cestu 🙂
riska, marione - ste ma pobavili, takze do stvrtku mame zvladnut "r"? pokusim sa...prave riesime derivacie a integraly, no ale mozme to na chvílu nechat 😉

ozaj a co ta suzzika? nejako sem dlho nechodi, uz som sa aj zlakla, ci je ok, posledne sa neozyvala a bola v nemocke tak snad teraz len nema cas...

darla27
5. apr 2009

Marione aj mužík mal zápalové bunky na spermiách, vytvára si proti nim protilátky, ale to bude asi zo zápalu a keď sa prelieči tak to bude snáď Ok. Spermiogram je inak dobrý, až na toto.
Užíva trištvrte roka cem m a mal výborný spermiogram - nad normu.

Margi ja mám pocit že mne už nepomôže ani zmena gynekológa, mám vlastne dvoch, svojho a druhého v GF.

Riska ja viem ze to musím užívať, ale tie stavy.. nerobí mi to dobre. 😒

Lenkove ja sa teraz utiekam k Bohu viac než kedykoľvek pred tým, pretože pochybujem už aj o sebe a neviem čo odo mňa vlastne očakáva a či to nie je nad moje sily.

lenkove
5. apr 2009

ideme vecerat, krasny vecer vsetkym 🙂

margarita
5. apr 2009

leni, ze radar, no to nema chybu 😀 a co je z neho teraz? jadrovy fyzik? 😉

margarita
5. apr 2009

darla - chapem, ale co ak je niektory iny trochu viac zorientovany? napr. moj gynekolog tiez nema sajnu o mojej diagnoze, ale lekar, co som u neho rodila, presne vedel o co ide, ake lieky na to a co s tym a tak. preto mi to napadlo...niekedy aj na nete na vsetkych tych primar.sk zdravie.sk a cojaviemco este radia vselijaki odbornici, mnohi lekari totiz bohuzial zanedbavaju priebezne studium - poznam kopec z vlastnej skusenosti,
a myslim, ze aj riska by mohla rozpravat 🙂