Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

muska30
24. okt 2009

ahojte,
asi mame vsetky pracovnu sobotu 😉

rybka,
ako mozes vydrzat byt hore do polnoci 😕 ja, ked som bola tehu, uz o 22.00 som zalahla 😔 a teraz pri detoch tiez nevydrzim dlho hore.

lenka,
tak nech Vam to cakanie na babo rychlo ubieha 😉

prajem pekny vikend 😵

margarita
24. okt 2009

veru tak muska, my sme pracovali ostosest dnes. MM zhoblil taky "pluotik" 😀 do chodby, aby nas Explorer 😎 neliezol furt oblizovat kociku kolesa a do kupelne a tak. Teraz to u nas vyzera ako v saloone na divokom zapade - mame tam take mriezkove lietacky 🙂
ja som trochu prala a trochu viac zehlila, a este sme aj vysavali, upratovali a boli nas pozriet nasi.
To bolo tiez skvele, lebo moja mama dosla aj s upecenym kolacom a vzali mi Kiki von na prechadku, kym som si v pohode pozehlila.
Hura, ze je zajtra nedela, a nebudeme pracovat 😉

rybka13
24. okt 2009

fakt muska ... nikde nikto a pritom pocko nic moc 😨
muska, keby polnoc ...! ja mam co robit aby som zaspala o 2-3 rano 😠 mam to cele obratene, potom spim do 10-11 😠 Skusim dnes ist aspon o jednej, nech sa mi to laskavo vrati naspat, ze by som chodila spavat o polnoci a vstavala o 8.30 - 9.00, tak sa mi to zda ok...

Ja neviem, ale celkovo nie som unavena cez tehu, ja viem ze niektore baby hrozne vela spia, ja som asi taka vyexcitovana od zaciatku tehu a teraz uz myslienkami nato, ze sa to blizi... ze skor trpim nespavostou a zivymi snami... 😕
Hold... kazda to ma ine 😀

rybka13
24. okt 2009

jeej margi je tu 😉

rybka13
24. okt 2009

super taky kolac upeceny od mamky 🙂 Aj mne moja tento tyzden trocha navarila 😉 aby som mohla lezkat...
Zato dnes sme behali asi 3 hodky, zhanali nejake veci a tak a asi 3x som si musela sadnut v obchodnom centre, lebo ma mimi hrozne tlacilo uplne dole, a pichalo ma tam, tlaky na mechur, krize, cely spodok..
😒
Dievcata co ste boli tehu, aj vy ste to mali v poslednom mesiaci alebo je to tym, ze mam makky krcok?
Ja len chcem vediet ci je to normalne, lebo akoze da sa to vydrzat, aj ked je to neprijemne, ja len aby som rybiatku nejak neublizila ☹

jaja25
24. okt 2009

Rybka to je uplne normálne. Mala som to pri oboch chalanoch. Ale tie posledné týždne sa vždy tak vliekli.... Ale inak to bolo fajn. Aj ja sa už teším keď budem ako Ty v 34tt. 🙂

margarita
24. okt 2009

ahoj rybka, som Ta teraz smirovala v teme Antolska ked som zbadala, ze si tam mala posledna prispevok...
to,co citis, je uuuuplne normalne, ja som ku koncu tehu sedela kazdu chvilu 😉 kym Ti nezacne odtekat plodova voda, bud uuuuplne pokojna.

rybka13
24. okt 2009

tak tak margi, Antolska porodnica zacina byt pre mna silne aktualna tema 😀 ... ved uz len 6 tyzdnov a 2 dni... uff
dakujem za pozvbudenie, ze je to normalne, ja som sa len bala, ze tym makkym krckom mimi moze byt nizsie ako by malo .. 😒 Akoze viem, ze nevypadne bez toho aby som mala kontrakcie (dufam, ja som sa vraj narodila velmi rychlo..), ale aj tak sa bojim, ze ci ta hlavenka nie je nejak moc nizko, ci sa tam nejak nestlaca alebo co, lebo aj pohyby rybiatka uz malokedy citim nad pupkom, ale skoro vzdy pod pupkom, alebo uplne dole, akoby tesne na posvou 😒 (no ved aj doki napisal na poradni, ze hlavicka balotuje nad vchodom do posvy...)
Tak preto neviem ci nemam radsej lezat stale, aby sa tam negniavila alebo co... A aj tie pohyby, sak tam uplne dole nemoze mat rucky, alebo nozky.. to skace na hlave? 😠 😒 😝 ? hm ..

rybka13
24. okt 2009

jaja, ano tie posledne tyzdne sa asi budu vliect...to som si ista...ja uz teraz ked sa ma v noci pobolieva brusko, alebo rychlejsie vstanem, tak ma napadne, ze co ked mi tak praskne plodova voda... 😀 uff 😝
prajem Ti, aby Ti to rychlo uslo a vsetko dobre dopadlo, mozno pri tych 2 detoch Ti to pojde rychlejsie, zrejme Ti nedaju vydychnut hm? ako to stihas? 😉

riska
25. okt 2009

ahojte, peknu nedelu... aj ste si dlhšie pospali? a vaše detičky? 😵

margi, aspon je u vas veselo a pluotik sa zide, ked bude ten vysnivaný domček 😉

rybka, boli ste kupovať výbavičku? 😵 a kočik mas už doma? len pekne pomaly, neprehánaj, oddychuj, nech si rybiatko u teba ešte polebedí 🙂

jaja, vitaj a gratulujem ku krasnej rodinke 🙂

bettynka222
25. okt 2009

no napisala som vam dlhy prispevok a prvykrat sa aj mne stalo, ze zmizol. spadol mi toti net 😝 ale teda v skaratke o com to bolo:

viol je normalne ze mas radsej deti tvojich pribyuznch ako cudzie. ja mam tiez velmi rada deti mojich kamaratok, akurat v poslednom case sa dokonca usmievam na cudzie deti - teda ked tie sa usmievaju na mna ako prve 😀 dondavna y som si cudzie dieta asi ani nevsimla 😕 violcek a ana aku operaciu ides? bduem drzat palceky. a dufam ze ma tu nikto nebude zase upozozrievat, ze som necitala pozorne, ja citam, fakt 🙂

carm ta moja svagrina ma zas vsetko, aj peniaze aj deti kedy si zmysli a napriek tomu vkuse hnusne ziarilila a stvala proti nam svokrovcov. ale uz je to jendo, lebo sa tak skoro neuvidime, kedze uz nebyvam eblizko seba 😵

margi vobec to nenie ironicky. sama si to vkuse nahovaram, ze este nebil organizmus pripraveny a Boh ma tak lubi, ze namiesto toho, aby dovolil aby som otehotnela a to tehu nebolo v zase poriadku, tak ma takto chrani 😵

lenusik kazdy druhy par by bol uz rozvedeny, keby sa mali manzelstva rozpadat len kvoli tomu, ze muzi maju ine rozmyslanie ako my. ved ja ja toho mojho musim stale do niecoho nutit - napriklad aby papal troksu zeleninky. akoby nestacilo, ze musim nutit smau seba 😀 a tiez mu stakle nieco pirpominam a samozrjeme ma to nebav i. preco by som si mala pamatat aj to co ma urobit on a nie len to, co mam robit ja....ach a potom si toho paamtam az moc 😀 ale oni mali asi viac problemov, len mozno o tom nechcela hovorit (ale rozvod samorejme neschavlujem)

azalka ja som mala tie homeopatika len raz a ako som uz pisala, ja som tomu neverila, mne to bolo uz jedno, lebo mi nepomahali ani bylinky, ani antibiotika a zrazu pomohlo toto 😕 sladke cukriky.....

bettynka222
25. okt 2009

rybka mne to je jasne, ze musim vydrzat, ale uz teraz je to pol roka od potratu....som sa sustredila na to, ze v oktobri uz bude vsetok ok, ze dovtedy na to nebudem mysliet, lebo sa to vlastne zacne riesit potom no a zase dalsi polrocny zakaz? to ma uz nenapada nic ine, ako to, ze co zase pride za toho pol roka ☹
a odpocivaj. ved si to rozdel na viacero dni aby si sa doma nenudila, ale nie tri hodky naraz 😕

inak ma dnes trosku sklamali v kostole. teda oni za to nemohli, to to forum zivota ci ako sa to vola. na koci omse knaz povedal,z e si mozme kupit sviecky sa nenarodene deti. a ja som sa tesila, ze si niekto konecne spomenul aj na zeny, co prisli o svoje deti, ale sestra ma hned stopla, ze to bude urcite len proti umelym potratom. normalne ma teraz hneva, ze osm si tu sviecku vobec kupila. ako keby sa nebolo treba modlit aj za nedobrovolne potratene deticky. nechapem to 😔

lenkove
25. okt 2009

Ahojte moje pekne
my mame za sebou pekne nedelne dopoludnie, teraz mm utiera riad a vari kavicku 😵 a ideme sa prejst. Teda ja sa chcem prejst, mm sa pojde bicyklovat 😎

Bettynka a vies ze v Cechach sa naozaj kazde druhe manzelstvo rozvadza? 😕 U nas zatial nie, ale mozno to pride aj k nam 😝 😔

My sme dnes v kostoliku mali pekne 😵 aj kazen bola pekna, a pan farar na konci v zaverencnom pozehnani povedal, nech zehna vas a vsetkych na koho ste mysleli nas Boh 😎 a ja som myslela na nemecky supertalent co som vcera pozerala 😀 😀 tak som sa pobavila na sebe, ze ako k pozehnaniu prisli 😵 😵

a deticky, ja mam tiez najradsej nase v rodine 😵 a to, ze cudzie deticky su trosku cudzie, verte riesim dost v suvislosti s ado 😎 , ale na druhej strane sa na deti umievam vzdy 😀 Vcera sme s manzelovom rozrehotali taku malu slecnu pri cakani na v rade pri pokladni. MM na nu robil opicky a ja som sa za neho skryvala a ukazovala 😀

a stale pozeram babiky, hladam velku s dlhymi vlasmi a hnedymi ocami 😎 uz som hladala aj na nete a teraz sa nam stale ukazuju reklamy na babiky, aj ked manzel hladal svetla na auto 😀

lenkove
25. okt 2009

Odpovedam Rybke 😀

Lenka co je to tricker?
to som sa zmylila, to je ticker a nie tricker 😀 preklepo sa vludil 😎 no to je to, co ukazuje ako dlho cakame na dietatko a co mam v albume 😎

A blog viem, ze je nieco co je na SME.sk, ale nikdy som tam nebola, asi je takych viac right?
Ja blogujem na blogspot.com je to v ramci uctov na googlemail.com. ked nieco napisem, posielam kamosom linky 😀 . pride mi to fajn,ze to nie je verejne, lebo az tak sa zverejnovat nezvladam, uz teraz ked chcem nieco uprimne napisat mam dost 😎 teda doteraz to bolo lahke, iba take tliachanice 😎 ale pisat o pocitoch v suvislosti s Ado a neplodnostou je tazke.. 😨 Najma ked viete, ze to nebudu citat len vase kamaratky na MK, co to chapu... Ale aj ludia, co s tym nikdy neboli konfrontovani.. 😔

azalka22
25. okt 2009

pekny podvecer dievcata, my sme sa boli dnes prejst na ciernej skale - je to taky kopec nad smolenicami. velmi pekna prechadzka a uzasne farby jesene.treba vyuzit kazdu chvilku na pobyt vonku, zima je tu cochvila 😵

violoncielka
25. okt 2009

Ahojte diovcence!

My sme prezili hanebne krasne jesenne pocasie mm za pocitacom a ja za knihou 😅 . Jedina vychadzka bola do kostola. Najradsej chodievame o 12.15- omsu ma taky prijemny knaz a zda sa mi, ze na tejto omsi zacina byt uplne plny kostol....Pekne citania...vsak?

Rybka,tak to pekne dotahuj do konca a ked sa budes velmi nudit my sme tu stale pre teba 😉 . Takze ked najblizsie pridem na SK uz vas poniektore mozno stretnem s kocikmi 😵 , sa tesim ked uvidim ake ste vybrali. 😵
Rybka, praveze mne ten cas rychlo ubehol. najradsej by som tu operaciu stale oddalovala a vobec nesla 😀....nuz ale co sv. Marta ucinkuje a ja sa musim podrobit 😵. No aspon to budem mat za sebou.... 😒 Ved aj tak nemam na vikend ziaden program 😀.
Betty na odstranenie chrupavky v maternici (az teraz som si prelozila co "insetto" znamena 😀)
Tak ja idem pokracovat v citani
Z plotika sa tesim (inac ked som bola mala tak som si myslela ze "plod zivota tvojho" je vlastne plot zivota tvojho.Maria sa musela zabavat 😀 😀 😀

Leni chapem, ja mam niekedy aj na MK zverejnovat moje pocity, ale vas nastastie poznam a viem ze ste skutocne (aspon prostrednictvom Margi 😉) Na zaciatku som chodila do viacerych tem, ale teraz chodim len sem. Vy ste moje spolocko....
pa

elizka
26. okt 2009

ahojte babulky.....

tak ja som prvá tento týždeň 🙂 ...... je tu pondeloooooook 😀 😀

veľa ste toho nepopísali, ale aspoň som rýchlejšie dočítala 😀 😀 😀 😉

betty, ja si myslím, že tú sviečku keď si zapáliš, tak bude určite horieť aj za tvoje nedobrovolne nenarodené detičky 😉 ....... ja si myslím, že je to symbol za všetky nenarodené detičky 😉

violončielka, držím palce, aby tá operácie dopadla dobre, budete môcť snažilkovať a tešiť sa z detičiek 😉

kaki, pracuješšššš?????? ...... ako si výkendovala??

margi, pluotik je super 🙂 ...... len aby si náhodou Kiki na ňom neublížila 😉 .... kamoška tiež dali pluotiky, a jedného dňa sa malý pri ňom postavil a hneď bola riadna hrča na čele 😎

riska, rybka, muska, suzzika, lenkove, skorki ......... atď pozdravujem

bettynka222
26. okt 2009

ahojte vsetky 🙂 tak ja som dnes cisko dva 😀 to mame s elizkou rozdelene ako v superstar 😀 😀 😀

elizka ale ja nie som sebecka a nemyslela som len na seba. ale poznam mnohe co prisli o deti v poslednom trimestri no a ked som si precitala ten letak k sviecke, tak som skoro odpadla...je to fakt "smiesne" ale co uz narobim....

elizka
26. okt 2009

betty, leták je jedna vec a ako to vidí náš Pán je druhá vec ...... tak sa už tým netráp 😉 ..... ja som sa tiež minulý rok nad tým zamýšľala a potom som sa pomodlila na cintoríne za všetky nenarodené detičky či už dobrovalne alebo nedobrovolne a dokonca sa aj každý večer pomodlím za všetky zblúdilé dušičky 😉

bettynka222
26. okt 2009

ve dmne je jasne, ze ja s apomodlim za vsetky, len tam bolo napisane ze spojme sa sa pomodlime spolu a vacsina sa aj tak bude modlit len za tie umelo potratene...no al eje mi to jedno, (ne)myslenie druhych ajtak nezmenim.
pocuj elizka, uz styri dni mi meska ms, sliznica bola minuly tyzden uz 12 mm, cysta 5 cm a ide zo mna svetlozlte hrudkovite zele......nevies nahodou co mi je? 😀 ach ked moj doki ma odpojeny telefon, tak neviem co sa zas deje tak sa pytam teba, sorry 😀

elizka
26. okt 2009

bettynka, môže to byť tou cystou, alebo neakým zápalom, neviem ti povedať 😉 .... alebo žeby tehu?? 😀

bettynka222
26. okt 2009

no silne pochybujem tehu poznam a nemam ani tehu, ale ani menstruacne priznaky...hm asi som sa vratila spat do detstva 😀 zapal tiez nemam, ni cmi nie je. ach idem asi zautocit na polikliniku, nozno ho niekto zastupuje....

muska30
26. okt 2009

ahojte,

violka,
myslim na Teba, aby Ti operacia pomohla a aby si to zvladla 😉

bettynka,
ako pisala elizka, tiez si myslim, ze ta sviecka za nenarodene deticky je za vsetky nenarodene deti, aj my sa vzdy modlime za sestrino nenarodene dietatko, potratila v 8-mom tyzdni a moji rodicia mu dali aj meno a modlia sa zan ako za maleho anjelika 🙂 teraz ma uz sestra tri zdrave deti 😉
a co Ti moze byt tiez neviem 😕 mozno je to ta cysta.

azalka,
aj my sme mali vcera peknu prehadzku, boli sme v parku, bolo prijemne 🙂

muska30
26. okt 2009

lenka,
si odvazna, ked si sa tak odtajnila 😵

riska,
no deti si na zmenu casu zvykaju, mala bola vcera vecer uz o pol osmej unavena, lebo predtym chodila spavat o pol deviatej, tak som jej to musela trosku posunut, ale par dni to potrva, kym si zvykne 😉

margi,
ploutiky a ine zabrany su pre deti dolezite dovtedy, pokym sa nenaucia, ako ich obist, pripadne na ne vyliezt 😀

bettynka,
aj moja svagrina je riadne ziarliva 😖

elizka 😵

muska30
26. okt 2009

rybka,
maknutie krcka som mala aj ja, zacalo to asi 5-6 tyzdnov pred porodom, a obe deti sa narodili v 39-tom tyzdni. Syn bol otoceny nozickami, cize KP, tak ma tiez tam dolu riadne kopal 😀 a mala sa asi mesiac pred porodom otocila hlavickou smerom dolu, tak som bola rada 😵
rezim si skus trochu upravit, chod spat skor, lebo potom, ked sa Ti narodi babo, bude mat tiez posunuty cas, a cez den bude spat a v noci buntosit 😎

janula.k
26. okt 2009

ahojte 😵
violka, ktory den presne mas operaciu? Nech sa vtedy za teba intenzivne modlim. Ja verim, ze to nebude zbytocne a coskoro vas Pan pozehna. Ved my tehule uz pomaly finišujeme, chcelo by to dalsiu varku tehuli. 😉
Bettynka, sviecky v kostole pre nenarodene deticky som si kupovala aj ja, ked som prvy krat potratila dvojicky, kupila som hned dve, pekne horeli v okne. Bola k tomu aj modlitba za deticky, ktore boli zabite interupciou,..myslim, ze hlavne sa treba modlit za tie zeny, co podstupuju interupcie...
Muska a ty si syna rodila prirodzene, aj ked bol KP?
vsetky vas pozdravujem a nadalej prosim o modlitbicky aj za nas tehule, nech to vsetky dotiahneme do stastneho porodu. A ja sa modlim aj za lekara, ktory bude pri mne pri porode, aby sa vedel spravne rozhodnut...ked ja nechcem ten cisarak, ale verim, ze Boh ma da do dobrych ruk a vsetko zariadi tak, aby sa nam nic zle nestalo.
Inak mam taku placlivu naladu a stekam ako pes 😀 tak moji zlati najblizsi to so mnou nemaju teraz lahke... 😎

pozdravujem vas vsetky 😵 😵 😵 😵

riska
26. okt 2009

ano, ano, violka, budeme na teba mooc myslieť, aby to bola posledná prekážka za vysnivaným bábatkom 😵

betty, ja ťa úplne chápem, mne pri tej sviečke tiež napadlo, že na našich anjelikov si nikto nespomenie? 😔 ale súhlasím, že to treba brať ako za všetky nenarodené detí 😔

janulka, neboj, modlime sa stale 😉 a tebe tie tt krasne pribudaju 😵 a meno nam teda neprezradíš, hm?
ozaj, čo je s dankou? 😕

janula.k
26. okt 2009

Riska dakujem, 😵 Danusku som teraz prezvonila a odzvonila ma spat, tak snad je vsetko ok 😉
Meno este stale nemame vybrate Riska. Asi bude nas syncek nosit tatinkove meno... 🙂

muska30
26. okt 2009

janulka,
myslime aj na tehulky 😉
syna som rodila cisarskym, bolo to horsie ako prirodzeny porod 😒 ale uz sa to zahojilo a prebolelo 😉 dcerku som rodila normalne, aj ked bol planovy cisarsky, narodila sa dva tyzdne pred terminom 🙂

riska 🙂

kaki
26. okt 2009

Ahojte...
Aj ja sa veľa modlím za tehulky... všetky čo ste tu a ste super 🙂
Ale myslím aj na snažilky v modlitbách....

Myslím na Vás vśetky ktoré viem že niečo v živote riešime.... 😵 A hlavne verím vo vyriešenie. 😵