Veriace snažilky II. Pridajte sa
tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔
Stručné zhrnutie
- Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
- Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
- Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.
Najčastejšie otázky
Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.
Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).
Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.
Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.
Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.
Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
- Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
- Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
- Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.
Otvorené otázky
- Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
- Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
- Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?
Spomenuté značky a firmy
Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice
Spomenuté produkty a metódy
Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov
Miesta a osoby
Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella
margi vdaka za vyklad 🙂 ved sa ma aj hematologicka pytala, ako planujem rodit a ja ze prirodzene, ale gyn odporuca sekciu a ona ze nevidi dovod na sekciu ak nie su problemy. No ved uvidime...Margi a aky mas kocik? a fusak? 😅
elizka to mi je jasne, ze uz je najvyssi cas, vsak ma to uz aj zacina desit 😕
ahojte,
citala som od darly, ze je to uz deviaty utorok, ale ked sme si nie iste mozme sa modlit este aj buduci utorok 😅
janulka,
ja som mala prvy porod cisarsky, mala som myom na maternici a odstranili mi ho a maly bol otoceny nozickami, tak aj preto. Ale aby nebolo ohrozene babo alebo Ty, bude aj pre Teba vhodny cisarak, ale to sa musi rozhodnut az lekar, co je vhodne v danej situacii.
violka,
pekny kocik mas vybraty, ale teda pre trojicky, to je iny zaberak 😀
ked som bola tehu, vzdy som sa na zaciatku pred prvym sonom trochu bala, aby to neboli dvojicky ci trojicky, jedno uplne staci 😉
margi,
my sme uz od 5 mesiacov pouzivali sportovy kocik, mala nechcela lezat 😉
Janulka v piatooook. O 6.00 mam byt v Bologni (od nas je Bologna vzdialena na 3 hodiny autom), este stastie, ze mm teta ma byt blizko Bologne tak jej ho trosku prevetrame a pozrieme, ci tam neprisli zlodeji 😕 .
Muska no ved trojicky toho sa aj ja bojim, ale dvojky si viem hravo predstavit. 😉
Ja som kedysi zase snivala, ze chcem ist na cisarsky, zdalo sa mi to pohodlnejsie 😀 , ale teraz uz som mudrejsia 😵 . Uz by som nechcela, ale o epiduralke stale snivam. No ale ked inu moznost nebudete mat baby....hlavne nech dietatko pride na svet zdravucke. Myslim na Vas a tesim na nove VSdeti
Rybka ja tipujem: Lukas
ahojte
ja Rybke tipujem chlapceka, podla toho ako o nom hovori 😎 a Samko alebo Jakubko 🙂
dievcatko Sofia alebo Emka ak by som sa netrafila 😎
pridavam zaujimavy link, baby prehodnotte svoje vybery! 😀
http://www.e-katalog.sk/spravodajstvo/30680/
ahojte dievcata, tak dnes mame poslednu Martu. dufam, ze zazraky sa deju kazdy den [aspon malilinke] a nejake z nas sa objavia ako VT. zajtra mam termin u dr. na konzultaciu, ci bude laparka alebo co bude vobec. tak mi drzte palec, nech to zvladnem. 😵
Neboj azalka, bude to u dokiho dobre....a laparky sa neboj
hmmm pekne kociky ste tu podavali, ani by som si nevedela vybrat, moja segra ma TAKO JUMPER krasnu farebnu kombinaciu, je za skvelu cenu a kvalitny....je to sice polsky vyrobok,ale fajn....a dam vam adresu www.bububabo.sk mrknite tqam tehulky, maju skvele ceny, prijemni ludia /nasi znami/, budete spokojne, kuriera maju myslim zdarma a tam kupovala segra toho JUMPERA a veduci povedal ze to je skoro najvydarenejsi kocik, cenovo dostupny tak ho kupila
Tak ti betty poslem ms- ja nechem 🙂 🙂 uz a tebe by sa fakt hodila 🙂 /inak este nedorazila pliaga jedna...nech uz je tu/
a ja s martou nekoncim, ja som o tri tyzden pozadu, ja budem odzajtra sledovat zazraky a tesit sa na tie moje o 3 tyzdne 🙂
azalka drzim palec, zvladnes to 😉
ja som vam uz davno chcela napisat, aku velku silu ma modlitba ale asi som to tu uz pisala, no nevadi..
Nas dekan, teraz uz nie je v nasej farnosti, ale stale je to pre mna nas dekan 🙂 ked bol mlady chlapec a chodil na nejaku strednu skolu, prisiel raz za svojim kamaratom, ktory sa ucil za knaza do nejakeho klastora a tam boli aj sestricky (mnisky)..tak spolu preberali bezne veci a prisla k nim jedna z tych sestriciek a opytala sa tohto nasho dekana, ze ci jeho nelaka byt knazom. On jej povedal, ze aj by ho to lakalo, ale ze nema na to hlavu a odvahu...
Ked odtial odchadzal, sestricka mu povedala, ze chce s nim spravit dohodu..ze ona sa bude denne modlit za to, aby on bol knazom a on nech sa modli za nu. Uplynulo niekolko rokov a z toho chlapca sa naozaj stal knaz a tak chcel ist tej sestricke do toho klastora podakovat, no povedali mu, ze ta sestricka uz zomrela, no nieco mu tam nechala...vysila mu knazske rucho. Normalne ked zomierala povedala, ze toto dajte jednemu mlademu knazovi ked sa tu na mna bude pytat...Ona verila uplne od zaciatku v silu tej modlitby.
a moja svagrina so svagrom boli minuly rok pozriet jednu svoju znamu mnišku v klastore niekde pri Trencine a hovorili jej o mne, (vtedy som bola cerstvo po potrate) ze ako sa s mm trapime a tak. A ona povedala, ze nebojte sa a prislubila, ze sa bude za mna modlit spolu s detmi, ktore k nej chodili do spolocenstva...
Babulky treba vytrvat v modlitbe a doverovat Bohu. Vsetkym vam zelam len to po com kazda jedna najviac tuzite. 😵
carmenuska ahoj, vdaka za link. Ktory presne ma tvoja sestra? Mne sa paci Tako Jumper X. taky tmavo zeleny s takym vzorom.
http://e-kociky.sk/?39,tako-jumper-x-s-autoseda...
tento, ale vo farbe 04 tmavo zeleny, alebo 02 hnedy...taky jednoduchy, ale mne sa paci. Len som ho nikde nevidela v predajniach a bojim sa objednat ho len tak z netu...
http://bububabo.sk/index.php?ID=3508
jani, tento ma, je velmi pekny, elegantny a ma velku vanicku
ten link si potiahnite az po koniec po tu autosedacku 😉 teda ak by to niektoru zaujimalo 😅
ved aj mne sa pacia jednoduche veci a fakt ho ten majitel odporuca, vraj ma vybornu kvalitnu konstrukciu a on sa tomu fakt rozumie 🙂 Oni mali pri prvom dietati nejaky 30 tisicovy a bol nanic, teraz cakaju druhe a chcu tento ale pacia sa mi aj Chicco. Aj ten co vybrala rybka je pekny, ale mne by sa nehodil...
Margi a ty mas aku znacku kocika? Nie taku istu ako chce Rybka?
Ja nemam nic proti takko, moje svagrinky ho maju a je velmi tazky.. ale nie je to ten jumper, no ...
Janulka,
krasne, krasne, krasne duchovne povzdbudenie s tym knazom.. Ozaj, dakujem, ty slniecko nase 😵 😵
janulka, kocik mame tento - farba oranzova, ak kliknes na "dessins" vpravo, tak je to 941
mne je prakticky, ze sa da ovladat v pohode jednou rukou, je lahky a velmi skladny do kufra auta, to je tam tiez vpravo tak obrazok
http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?m...
a fusak sme po dlhom vahani a hladani kupili takyto:
http://www.splavacek.cz/zbozi/508-fusak-emitex-...
podla mna su kociky ako auta - kazdemu sa paci ine, a nech si kazdy kupi aky chce, lebo ved on/ona to nakoniec bude denne tlacit 😉
carmen ak tomu rozumiem, oni maju predajnu v Ruzomberku a da sa objednat aj cez net? No ja som si este ako dieta zamilovala zelenu, tak teraz nehladam kocik podla konstrukcie ale podla farby 😀 ale velmi dakujem za referencie, pomohlo mi to 🙂
A Lenka, to nevadi, ze je tazky, vsak mam silneho muza 😀
a tie vselijake vymodlene zazraky sa deju denne, to mi verte, vsade okolo nas 🙂 😵
ahojte 🙂 som to preratavala d ens je deviaty utorok
no a prinasam vam spravy od dr. sliznica ma uz 19 mm, nie je vraj mozne aby takato sliznica bola pri normalnom cykle, cysty uz su dve, v rohu maternice ako na potvoru objavil gestacny vacok, takze ak budem tehum tak to vraj bude samozrejme mimomaternicove. dokonca mi v maternici narastol nejaky polyp, krvaca mi krcok a ma vraj megaranku. ja sa idem asi odstrelit, lebo uz nemam zaujem chodit po doktoroch, ale samozrejme ma opat caka hospitalizacia, takze ak prezijem ten odstrel, tak v nemocke umrem urcit eked zbadam tu kravu co ma robila minule....ach sorry za ten text.....nic moc, ze?
jeej margi aky zlaty kocik, taky som este nevidela...ja dievka z dediny 😀 asi bol jeden z tych drahsich co? Ale vyzera ozaj ze je tam velka vanicka a nebol ti nizky? ci to sa mi len zda? a na tie fusaky emitex som videla dobre ohlasy, tak asi kupime aj my taky. dakujem 🙂
betty, to snad nie ! Ty mas snad vsetky blbe diagnozy naraz 😢 a co teraz planuju s Tebou zase robit? hlavne nech Ti zase nepokaslu nieco, co netreba...musi to byt tazke, taky nalez. Myslime na teba...
bettynka to co 😕 nerozumieeeem..a aku kravu si mala minule v nemocke? ja sa tam chystam rodit...
ty budes rodit v TT? stefanikovu. ona si vytipuje pacientov a k protekcnym sa vraj sprava dobre, k ostatnym nie. ked vidi na pacientovi strach, tak ho len este viac dodepta, tkaze smaozrejme trauma s obytu v nemocke j emilionkrat vacsia.
a comu neorzumies?
Caute babule, vidim ze sa rozprudila debata o kocikoch.
Je sranda ze tie co uz sa ich to tyka ze su pred porodom este kocik nemaju a podaktore ktore su mimo situacie maju v tom jasno. 😀
Janulka iste mas pravdu v tom, aby sme boli vytrvale, ale niekedy je to ta najtazsia vec.
Ja tiez verim v silu modlitby ale pokial je plan Boha iny, tak si aj tak nepomozeme.
Ten pribeh s knazom je krasny, musi to byt tazke rozhodnutie vzdat sa vsetkeho pre Boha.
Azalka ides na LSK?
Ano, dnes je posledna Marta, ale asi to potiahnem este raz, tych 9 utorkov lebo u mna to nezabralo,
ale mozem povedat ze som v to naozaj verila, alebo snad dufala.
Som ale presvedcena ze na niekoho to zaberie alebo uz zabralo?
Tym mimo situacie som myslela samozrejme seba aby ste sa neurazili. 😉
Betty, zase tie tvoje preklepy. 😀
Bettynka a je iste, ze ten vacok bude mimomaternicove? nie je sanca ina? 😕 Betusik, nevzdavaj....
Inak, mne sa najviac zatial pacil Margi kocik 🙂 alebo to bolo Kristinkou v nom? Uz neviem, kazdopadne ma ocaril 😀
a ja by som uz mala pozerat, lebo neviem dna ani hodiny 😵 😅
margi podla hcg sa uvidi, ci pojdem len na kyretaz alebo na operaciu. ja som teda neni ani za jedno a ked si spomeniem na nemocnicu, na zakrokovnu, na tu doktorku, tak mam fakt dost. a este som zabudla, ze tie cysty mi vraj vychilili krcok...sranda, ze?
bettynka stefanikovu 😀 tak diiiiiiiiik to je ta doktorka ku ktorej idem v 34tt a ktora by ma mala odrodit 😀 uz som jej par krat volala na mobil a bola uplne v pohode aj v 18tt ma k nej poslala moja doktorka nech mi pozrie krcok ci ho treba zasit alebo nie a bola velmi mila..Tak ja som asi ta protekcna ale neviem ako je to mozne 😀 ale uz mi pisala aj Julliet o nej ze je to potvora... 😀 ale ona je taka blazniva a ja sa jej nebojim ani nijakeho doktora, len by mi skusila nieco zle povedat, alebo zvysit hlas 😎 Ved lekari su tu pre nas a nie my pre nich!
nerozumiem tomu, co sa zas porobilo...ak mas strach zo stefanikovej tak normalne si vybav nejakeho ineho lekara, lekarku...nech ta tam daju dokopy. Ja som mala zatial len dobre skusenosti s lekarmi v TT nemocnici a to som si tam uz tiez co to zazila...Ale Stefanikova je odbornicka aj ked ta jej povaha nemusi kazdemu sediet, rozumiem.

janula, tak už je najvyšší čas si neaký vybrať 😀 ..... aby ste potom nechodili na prechádzku náhodou autom 😀 😀 😀