Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

janula.k
27. okt 2009

Bettynka inak mne je to divne, lebo som si vzdy myslela, ze pri mimomaternicovom tehu nie je v maternicu vidiet nic...a tebe tam videl dutinku. V kazdom pripade, ak sa zajtra potvrdi z krvi, ze ide naozaj o tehu, tak si nedavaj hned robit kyretaz. Ten polyp sposobuje krvacanie z krcka, ale to sa da myslim vypalit ta ranka..no neviem, sama som zvedava co ti povedia. Drz sa moja a zajtra podaj spravy. Ja uz idem od pc, lebo moje velke brucho ma tlaci a štipu ma komare.
pekny vecer a dakujem vam 🙂

bettynka222
27. okt 2009

jeeej a zabudla osm vam este napisat, ze uz mam konecne zapalky, takze dnes mi u zbude zase horiet sviecka 🙂 a volala som s pani ankou, vraj mi to zajtra podviaze, tak snad to pomoze tomu presunu z rohu, ajked ako tu uz bolo spomenute, ked je to uchytene, tazko sa ot presunie 😕 a carmenuska sa tusim pytala na DC, no meska mi 5 dni a vzdy mavam ms presne na 28 DC, no al eja si ajtak myslim, ze mi meska kvoli cyste...no ved uvidime, ze? cmuk

darla27
27. okt 2009

Betty a nemali ste zakazane snazilkovanie? Neodpovedala si..
Pokial teraz povies ze to bolo raz a podarilo sa, tak si asi najplodnejsia zena na konikovi.
Ja si naozaj myslim, ze to moze byt v pohode, ved ak to nie je vo vajcovode ale v maternici tak to ma kde rast,
ved maternica ma tvar ovalu a nie ostrych hran.
kuk: http://primar.sme.sk/c/4117145/stavba-a-funkcia...

janula.k
27. okt 2009

darla aj my sme mali zakazane snazilkovat, tiez som bola cerstvo po kyrete a vidis stalo sa...este som mala aj mykozu a brala antibiotika...

bettynka222
27. okt 2009

darla no akoze my sme ten zakaz nedodrziavali nikdym ale kedze nebola ovu, tak ani nebolo mozne otehotniet. a inak tento dr. mi hovoril ze keby mi ten moj pichol po dobrani clostilu pregnyl, tak by som nemala tieto problemy. len nechapem ako by tam mohlo to tehotnestvo byt, ked mi pred troma tyzdnami ten moj povedal, ze tam je teumor - teraz uz cysta a ze brani otehotneniu a je tam z minuleho mesiaca...chapes to?

bettynka222
27. okt 2009

inak viete co? ten dr u ktoreho som bola dnes s aspecializuje aj na cysty aj na MTHFR. povedal, ze MTHFR je na slovensku velmi zanedbavane...

darla27
27. okt 2009

Tomu sa povie Bozia vola Janulka. Presne si pamatam tie nervy ked sme to tu riesili ci to vyjde alebo nie a vidis,
na Vianoce rodis. Alebo na Novy rok, no. 😉 Kiez by tu bolo takych stastnych happyendov viacej, teraz napriklad Betty, ja verim ze to tak bude.
To len ja som tusim lekarov posluchala na slovo a kde som? Drzim Vam palce, odvaznym stastie praje.
Tiez uz by som sa zariadila inak. 😔

Betty pytala som sa to ja, ale nevadi..
Mne to na 5 den "meskania" ukazalo slabu palicku,ale hcg zodpovedalo tt a nebolo to mmt.
Takze dufajme ze zajtra prides od lekara a oznamis: BUDEME MAT BABO! 😵

bettynka222
27. okt 2009

darla si zlata...no ved uvidime. rano mu budem volat, ale uz s ami do piestan nebude chciet dvakrat trepat, kedze o 5 idem za pani ankou. pocuj a rozmyslala si nad tym chilly? ozaj a nechces ist aj ty tomu, co som tam bola dnes? on ma tak dokladne vysetroval ako este nikto - sono robil hrozne dlho, potom do mna pozeral s nejakym mikroskopom alebo dalekohladom ci co to bolo. som sa ho normalne opytala - a teraz tam hladate co?...tak sa na otm smial,z e ma chvilu nemohol vysetrovat....no dufma,z e aj ja sa budem zajtra smiat anebude to smiech zufalstva... 😉

darla27
27. okt 2009

Betty aspon vidis ze lekar je clovek omylny, keby si neovulovala tak neotehotnies, to je biologia na ZS, to vieme vsetci. Ja uz som si vela krat potvrdila, ze obvodaci sa s tebou bavia ako keby si nemala o nicom ani sajnu, ale na pristup v CAR si nemozem stazovat, aj ked im ide len o peniaze aspon sa s tebou bavia ako zo seberovnym.
Betty aj ja som MTHFR a ked som prisla na hematologiu tak ma skoro vysmiali, ze to nieje diagnoza.
Takze asi tak..
Nie je mozne aby to bolo pregnylom: keby folikul sam nepraskol, neuvolni sa vajicko a nie je co oplodnit.
V tom pripade by sa bud folikul vstrebal /postupne by sa deformoval/ alebo by z neho bola folikularna cysta
ktora sa v prichodom MS vyplavi alebo aj nie.

darla27
27. okt 2009

Betty ja uz ziadne experimenty, ani chilli ani nic. Uz si asi zrusim v profile aj snz lebo ja uz sa nesnazim o nic.
A s tym ze ta dokladne vysetroval: Asi si mu bola sympaticka. 😀 Bol to aspon fesak? 😀

bettynka222
27. okt 2009

no som teda zvedava co to bude....inak tento doki mi hnd hovoril o mthfr...ze psosobuje aj nizku sliznicu, dlhu folikularnu fazu a taaaaaak. a to vsetko mam. al enajhorsie je, z eto moze psosobit tie razstepy, potraty a tak. a povedal, ze mthfr nesposobuje potrty kvoli hustej krvi, ale presne to co som si myslela uz davno - kvoli tej listovke. ved plod ju v zaciatku tehu strasne potrebuje. povedal mi, ze j ked ra zkonecne budem tehu, tak halvne tie vitaminy a az vo vyssom stadiu mozno injekcie...no ale o otm teraz nejdem radsej polemizovat.
inak stale pozeram na ten test, ci tie ciarky nevymiznu, a ony furt tam.....ale zatial nepanikarim, fakt 🙂

riska
27. okt 2009

ahojte, tak si vas čitam za celý den a len čumím 😕 😕 😕

betty, ty si tehulka? 🙂 no ja verim, že to nebude žiadne mimomaternicové, ale normalne tehu... ved Boh je nad všetky dg 🙂 a suhlasim, radšej nech ťa prezru 3 doktori a hlavne nech nerobia žiadne unahlene zavery 😔 budem aj ja na teba mooc myslieť 🙂

sa mi páči vaša debata o kočikoch 😵 ja ked som sa pred časom mm spýtala, že aký budeme mať raz kočik, tak povedal, že jeho mama ma na povale stale odložený kočik, v ktorom vozila jeho a bolo po debate 😀 😀

no dnes je deviata marta, a ked skončime, nemôžme dať dalši deviatok? ved tolko prosieb naraz - aj marta je len človek a musi to vybavovať postupne 😀

a všetky vas mooc zdravim 😵

darla27
27. okt 2009

Betty dalsia hovadina: ja mavam sliznicu vysoku vzdy v dobe ovulky a mam LF len 11dni, takze ee, alebo som vynimka ako obycajne. Boze ja som exot. 😀
Inak btw. keby ste niektora mali problemy v progesteronom a boli na zaciatku tehu, mam vela krabic utrogestanu, ktory uz nebudem potrebovat.
Ach, ja chcem vidiet tiez //, hod to do albumu prosiiiim nech sa pokochame aj my beznadejne.. 😉

riska
27. okt 2009

darla, počuvaj, ty tušim po večeroch tajne študuješ skriptá gynekologie, ked toho tolko vieš 😀 a neboj, nie si beznadejny pripad, som o tom presvedčená 🙂
a ja nahodou suhlasim s tým doktorom, že mthfr sa velmi zanedbava.. ved kolko zbytočných potratov bolo kvoli tomu 😠 😔

darla27
27. okt 2009

Ahoooj Risinka, ako sa mas? Paci sa ti "moj" kocik? Ty chces aky? Ci budes raz vozit v tom po mangelovi? 😀
Mozeme modlitby predlzit, aj tak vsetci nezacali s nami hned v ten prvy tyzden, takze trochu zo solidarity a trochu zo sebectva ja osobne rozhodne pokracujem. Ale Marta uz je svata takze clovek nie je. 😀
Paci sa mi tvoja veta ze Boh je nad nasimi diagnozami. 🙂

bettynka222
27. okt 2009

riska no tehulka neviem ci som...uvidime 😉 doki ma skor opacny nazor...ze je to cel ezle 😝

no a vidis darla, vraj mam malo progesteronu, tak ja ho odkupim...ved ho budem potrebovat aj keby toto nebyslo, mam ho totiz malo furt 😒 darlusiatko dve ciarky su sice krasne, ale co ak je to z tej cysty? budeme sa tu nad tym kochat a zajtra umrieme od smiechu (a placu 😀) ked zistime, ze to bola nejaka blbost....opakujem, nemam ziadne tehu priznaky. a neviem to sem z mobilu dostat to foto. sak mi napis tovje cislo a poslem mms 😀

riska
27. okt 2009

mne sa pači všetky kočiky, aj tvoj ružový, ale najviac violkin trojičkovský 😀 😀 a dobre som sa pobavila, že tan budeš voziť vody z lidla.. možno tie kojenecké 😉
keby si vedela, aký je ten kočik po mm strašný 😀 ja by som tam asi ani tie vody nedala 😝
a ta veta je myslim od kaki 😵 😵 😵
a ja pokračujem tiež 🙂

darla27
27. okt 2009

Riska 😀 aj moj gynekolog ma uz zo ma zo mna lufty ze ked som chodila na folikulometriu tak musel hlasit presne udaje aby som zhodnotila ci je to v poriadku a kedy mam na to "vlitnout". 😀
A ja som beznadejny pripad pokial nepojdem po Novom roku do Ferti, ale ten doki je mi strasne nesympaticky, ked si predstavim ze taky suchar by ma mal oplodnit no dovidenia. 😝 😝 😝
Povedz , co mas nove? Chodis do prace?

bettynka222
27. okt 2009

darla to znie dobre - taky suchar by ma mal oplodnit...aby si to zle nevylozil napriklad tvoj mm 😀 a odpisal aosm ti o dva prispevky vyssie. hlasim s ana ten utros, mne ho predpisuju furt, aj teraz mam vraj malo progesteronu..vsetko odkupim 😉

riska
27. okt 2009

betty, nepozerala si včera panelak? prišla tam teta za doktorom, že jej diagnostikovali cystu a bude musieť ist na operáciu... doktor ju pozrel a hovorí, ta vaša cysta sa o 7 mesiacov narodí 🙂 nie je to paradna veta? akurat pre našu bettynku 😵 😵

bettynka222
27. okt 2009

risulka no pozerala......ved uvidime, ja tam ma cysty dve, tak aby som nepotrebovala ten vacsi kocik...ale snad nie trjkovy ako mi dnes radila violka....
si zlaticko, dakujem vam vsetkym za podporu. ach bojim sa nemocky. keby som tam naozaj musela ist ,tak si beriem regiment spolocnikov a mm na zakrokovnu, aby si henta nemohla dovolovat 🙂

riska
27. okt 2009

čo mate furt s mojou prácou? ved prazdniny su až od štvrtka 🙂
no darla a betty, vy dve ked by ste sa stretli u gynekologa, tak ten by chudak asi utiekol alebo diplom vratil 😀 😀

darla27
27. okt 2009

Betty ja by som sa zblaznila keby som videla // aj keby mi niekto povedal ze je to z cysty alebo z mmt.
Viem ze to znie divne, ale pre mna je to tak absolutne nerealne ze by som sa od radosti zblaznila, aj ked lby to trvalo len chvilu. Betty ak budes chciet, poslem ti ho kolko chces.

Riska mne sa trojickovsky nepaci, /sorry Violka/ , ja by som to nezvladla..
Inak btw. pocula som, ze Pinter vacsinou nuti baby vkladat 3 . To je sila, a potom baby tlacia do redukcie.
Fakt ho moc nemusim. 😝
A vody z lidla budem nosit v kociari za 30 tisic ked mi to uplne zasibe.

riska
27. okt 2009

betty, aj ja sa strašne bojim nemocky, jedna skusenosť stačila 😠 hlavne nas nezabudni informovať a doktorov pekne naviguj, čo maju robiť 🙂

bettynka222
27. okt 2009

no tak chces ho vidiet (ten test)? poslem ti moj, mozes sa pri nom blaznit a mozno od radosti aj otehotnies. a preoc by to malo byt nerealne? a do ineho caru ist nechces? a ten je velky odbornik co o nom pises? a to ked vlozi tri a potom ich redukuje, to akoze spravi potrat? normalne kyret? to je sila...

riska
27. okt 2009

darla, ja som zasa počula to s tými 3 že robia v GF, hlavne po KET... vo FC som ešte o tom nepočula 😕 tak či tak, je to sila, potom môže mať cirkev opravnene namietky voči UO, ked robia taketo veci 😢 😢

darla27
27. okt 2009

Betty keby si ho videla, tak inak rozpravas, ved povedz Riska aky je?
Riska no zaujimame sa. Ako pracujete podla noveho skolskeho zakona? Parada co? 😀
My keby sme sa s Betty stretli a nielen u gynekologa tak by sme si nestacili ani skakat do reci. 😀
To mi pripomina, ze by som sa mala objednat na preventivku, ale nechce sa miiiiiiiiiiiiiii.

riska
27. okt 2009

darla, ved sa objednaj u betty 😀 😀
školský zákon mi ani nepripominaj, to zasa vymysleli nejakí odbornici 🤐 🤐
ja na pintera nemam nejaký extra názor - podla mna je to velký odborník a suchar k tomu 😀 ale moc sa mi ratalo, že mi dal svoje čislo na mobil, že keby niečo, mam mu volať domov 🙂

bettynka222
27. okt 2009

darla, ved ja osm o nom nepisala v dobrom...sa cudujem, ze vlozi tri apotom robi potrat ci co? ved to je hrozne 😕
darlusik, no mozes sa blasnit, kukni do albumu 😉

riska no mozno aj raz budem dokinou 😀 al enie ako ta zloba u nas v enmocke...

darla27
27. okt 2009

Riska ono je to v postate jedno: cirkev nesuhlasi ani so zakladnym vysetrenim muza, nie to este s oplodnenim mimo tela. No neviem si predstavit ako sa z toho mm spovedal, alebo mozno aj nie, nakolko to za hriech nepovazuje.
Risi citala som co pisali baby ferticentacky a Pinto vklada 2 az 3. Tak to v ziadnom pripade.
Ono maju pravdu aj nemaju, je to manipulacia so zivotom, ale kto vie co Boh od nas chce ked nas zivot dostane do takych situacii ze pochybujeme uz o vsetkom, ved aj cirkev su len ludia a mozno sa mylia.
A vsetky co sme v takejto situacii to vidime trosku inak ako zbytok sveta.

Betty ano, redukcia je interupcia, inak by som to ani nenazyvala.