Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
27. okt 2009

aj ja mam odmodlene 🙂 no darlus, hyperaktivne urcite sme....vinko inak uz troksu ustupilo...ja opilec 😀 a ne nechuti mi, no ale co nespravim pre dobry tlak 😀
neboj, sak si adoptujeme tajne, to si ti nasi chlapi ani nevsimnu z enie su ich 😀 ach tusim este ficim na tom vine 😀

papapap, dobru nocku 🙂

margarita
27. okt 2009

No a este k tym Martinym utorkom som vam xela napisat, ale cakala som, az budu tak ku koncu, ako teraz 😕 moja mama sa minuleho roku modlila tychto 9 utorkov za nase byvanie 😎 , a my sme stale v prenajme a nic zaujimave sme za poslednych veeeela mesiacov nenasli. 😢 😢 😢 Tym nechcem povedat, ze tomu neverim 😎 len, ze asi naozaj Marta "funguje" na zasadnejsie prosby ako zivot, uzdravenie (ako pisala seka tusim) a nie take prizemnosti ako rodinny dom v Bratislave. Alebo ten nas este ani nestoji, neviem.
Cize na tehule sa asi Marta specializuje, to som tym celym asi xela povedat 😉

margarita
27. okt 2009

jeeej, betty tu bola, ale sme sa minuli s prispevkami...
tak dobru noc vsetkym
😔

darla27
27. okt 2009

Margi Ok, zacnem byt neposlusna, brutalne sa na to tesim. 😀
Ale vtedy som mala vymyslat a nie teraz ked je uz vsetko v keli. 😉
Keby si videla ten Bettynkin test, tak povies ze neni o com. Je jasna tehula.

Bettinka ,tak to uz by som vedela o lahsom sposobe a nemusime ani adoptovat,
ale nebudem tu kazit moralku 😀 a idem sa radsej pokusit zaspat. Paaaaaaaa
A ty uz nepi, das si az po porode, to ti poslem nejake co ti bude chutit. 😨

rybka13
27. okt 2009

ano Darla, sme nocne pisatelky 🙂 ja kludne mozem koli nespavosti aj o 3.00 alebo 4.00 rano, lebo az vtedy zaspavam, to uz Bettynka vstava 😀
No, to teda bude mat moje rybiatko rezim ked sa narodi... 😒 Dnes sa pokusim ist spat okolo polnoci, hadam to vyjde 😉

Margi to je pravda, Tvoj Hartan kocarik je super ked sedis na lavicke 😉 A som rada ze si hodila link na tie fusaky...

bety ako hovori Darla, ziadna kyretaz, kym sa nevyluci tehu... A aka Anka Ti ide podvazovat maternicu prepanajana, to co su za praktiky? Nechces si najst nejakeho normalneho lekara co Ta uz konecne da dokopy?

Maria, ako hovori Lenkove a Margi - ved chlapci uz maju tri roky nie? To uz by mozno neva dalsi mimi ak si trufate s mm ze to zvladnete... A ak Boh nechce, tak Vam mimi posle neskor, az ked chalani budu vacsi... drzim palcek 😉

violoncielka
28. okt 2009

Ahoooj
Ja som sa vcera zabudla modlit Martu ☹ ,,,,som si na to spomenula az v posteli a to uz som zaspavala, takze OTce nas som zacinala asi 5X a vzdy som v polovici zaspala...potom som sa zobudila zacala odznovu a tak to pokracovalo aj s ostatnymi modlitbami....NO dufam, ze mi to Marta uzna 😒 , ked nie mam este v zalohe buduci utorok 😉 .

Betty drzim palce....mozno by ti tehu mohlo vyriesit aj cysty. To sa stalo aj mojej svagrinej 😵

bettynka222
28. okt 2009

ahojte, za chvilku volam dokimu o vysledky BHCG....al eked ma bude lakat spat do piestan, tak uz nejdem. sonom ma vysetroval asi pol hodinu a potom do mna strcil este ja to hnusne zelezo a uplne velke, lebo male uz nemal. a pritom v nemocke na mna pouzivali len detske klieste, takze uz tam radsej nechcem ist.
a inak babulky som rozmyslala, ze odkial moze pramenit ta ranka kd s mm sme dokonale zdravi, ziadne choroby (akurat on mal po potrate tie kiahne ked is spominate....co som tu plakala z eje neplodny....tak snad nie je), no a co ak ma nakazli v nemocke pri kyretazi? 😕

margi nooo minuli sme sa vidis. no a mne sa to nechcelo vsetko vypisovat co mi povedal, lebo teda neviem,ci sa moze embrijko presuvat alebo co ale asi aj ano. ze ono je na rozhrani, takz eteraz uvidime, ci pojde do rohu, alebo do dobrej casti, tak dufam ze do dobrej, lebo to by sa mi utek asi nevydaril...to by si ma ustrazili...oni ma totiz poznaju, raz, ked tam bol iny doki, tak som im odtial zdrhla 😀 a mala som zdrhnut aj tej mojej dokine 😝

darlusik nieoc tu bolo o zakazoch pisane? ja osm to vcera asi nedovysvetlovala, lebo ma to vino skolilo 😀 no zakaz sme mali akoze sest mesiacov, no a od toho potratu sest mesiacov naozaj prelso, akrat ze potom sa vo mne este msiac a pol vyvijalodalsie tehu a odvtedy preslo teda menej. no a doki mi nasadil ten clostil a kazal nam sice snaizlkovat, ale menej casto ako sa zvykneme lubit 😀 ze inak bude malo spermii...no a potom ten tumor a tvrdenie, ze nasledujuce tri msiace bude odhcadzat a potom ked konecne odide, tak este budeme znova davat dokopy hormony...no a teraz toto. ja to fak tnechapem 😕 a inak stale nemam priznkay, akurat ma pri sudnej sieni naplo, ale to asi preto ze ten exot rozstvrtil svoju priatleku (alebo zenu, neviem 😕) a chcel ju poslat v balikoch celej jej rodine... 😠

rybicka dnes som vstala az o 7...som sa pokazila 😀 takze osm nastastie v noci nemusela jest....lebo ja sa normalne v noci zoudim ze potrebujem cikat (asi tie cysty tlacia na mechur) a hned osm aj hladna 😕 a ta pani anka je predsa t abylinkarka co k nej chodia skoro vsetky VS 😀 neboj, on aj evlemi veriaca, ale tkaot to v minulosti fungovalo ked neboli lekari alebo si ich nemohli dovolit. povedala, ze to zaviaze tak, aby sa to dostalo do spravnej casti 🙂 a doktorov uz nechcem ani vidiet, bola somu troch a stacilo....fakt

viol aj mne sa to s otecansom stava, ze pri nom zaspavam obcas...no uvidime ako to cele dopadne...stale ziadne priznaky, akurat mam asi dost vysoku tpelotu na moje pomery

bettynka222
28. okt 2009

nooooo stal sa fakt zazrak...hcg 4700 jednotiek, chapete to? pondelok mam prist ze ku ktorej strane sa ot priklonilo....myslite na man prosim, nechcem aby ma rezali a polovicu organov odrezali 😝 ja na vas tiez stale myslim a vcera bola moja marta za vsetky snazilky aj tehulky aj maminky, takz eviolcek neboj, nie si pozadu 😉

janula.k
28. okt 2009

bettynka kraaasne hcg, velmi sa tesim a verim, ze to bude uz len dobre 😵 akoze neuveritelne fakt, po tych vsetkych diagnozach, ze nemas vlastne ovu, tumor atd...Aspon vidiet, ze naozaj lekari si casto krat mozu vraviet co chcu, posledne slovo ma aj tak TEN hore. 🙂

janula.k
28. okt 2009

jeeej prave som sa dozvedela, ze jedna kamaratka, co sa im roky rokuce nedarilo otehotniet a teraz uz mala doma vsetky tie injekcie na IVF tak otehotnela prirodzene...tesne pred ivf....no nie je ta ruka Bozia v pravej chvili na spravnom mieste? 😵

maria1610
28. okt 2009

Bettyyyyyyyyyyyyyyyy, az mam normalne zimomriavky 🙂 - uz to jednoducho musi byt dobre 🙂 - myslim na Teba

bettynka222
28. okt 2009

ano janlulcek je to tak. jeden gyn sa´mi teraz po telefone dokonca vyjadril, ze ked je ot v maternici, tak je ot ok....no uvidime. no a nasa mila sestricka mi sapomrejme zahlkasila, ze mam cakat tyzden a ze si mam davat pzor. no ale ten vcera i hovoirl ze mam malo progesteronu....no ale sak ajtak este nevieme ako to dopadne, tak co.

darlusik, zrejme potrebujem ten tvoj utros 😉

janula.k
28. okt 2009

bettynka hlavne nasad femibion 800 a objednaj sa na hematologiu 😉 a dobre to dopadne ako inak!!

bettynka222
28. okt 2009

maria dakujem 😉

jani ano po prvotnom osiali ma predchvilkou napadlo, ze taka hematologia by nebola od veci, ze? uz osm volala mojej dr., ale zatial neberie.....asi ma nejaku robotku. pocuj jani a ty si brala utros? ja mam est enejaky z minula aodki hovoirl,z e mam malo progesteronu a mam si ho nasadit....tak mam?

janula.k
28. okt 2009

bettynka...ja ti len napisem, co si myslim ja a co mi povedala moja dr. ty sa zariadis ako ty uznas za vhodne ok?
Ja som brala duphaston pri druhom tehu..potrat, potom som brala utrogestan pri tretom tehu..potrat, no ked som prisla k tejto mojej gyn. tak ta mi zakazla brat akekolvek hormony, ako je utros alebo duphaston. Nasadili sme len fraxiparin a brala som Femibion. Netusila som, ako som na tom s progesteronom, ale teda pocas celeho tehu som nic nebrala. VIem, ze baby trombofilky brali ale myslim, ze vsetky mali nasadeny aj fraxik k tomu. Neber zatial ziadne hormony, hlavne nech ti nasadia na hematologii nieco, hm? ale to je len moj nazor 😉

bettynka222
28. okt 2009

janulcek,
len ten moj doki hovoril z emam malo preogesternu, tka neviem 😕 ze to je vidiet na maternici, lebo ma tvar nejakej triple line. no a ovlal osm gyn., z enech mi zakladne koagulacne testy spravia oni, no a mila sestricka ze sa o tom so mnou nebude bavit, ze buduci tyzden staci.....ta je mila.....

janula.k
28. okt 2009

bettynka tak ja neviem, to musi doktor rozhodnut. Ked ti oni nechcu spravit aspon zakladne koag. testy, tak chod na hematologiu, povedz, ze si tehotna a trvaj na tom, ze chces nieco na riedenie krvi...teda aspon ja som na tom trvala. Ved tvoja hemato ta uz pozna co mas za sebou nie? A tvoj gyn ma co dovolenku ked ta odbavuje sestricka?

bettynka222
28. okt 2009

janulcek nie, gyn tam je, ale ona ma neprepoji...al euz soms adovolala hemato, zajtra idem na kramare. a to ze prehadzujem pismenka neznamena ze som pila vino, ale pisem mooooc rychlo 😀
inak baby co si myslite o tej hodnote...ze 4700...pri beta hcg su asi ine hodnoty ako pri hcg, ale ajtak s ami to zda vela 😕
a nudim sa....som zavreta doma, ze si mam davat pozor, no ale ja ot tu nevydrzim. ozaj a co si myslite o tej pani anke? rybka j eproti a ostatne co?

janula.k
28. okt 2009

bettynka ja teda neviem aky je rozdiel medzi beta hcg a hcg, ale ja som mala pri 8mm dutinke hcg 4100. Ale to je velmi individualne, no radsej nech to je vela, akoby to malo byt malo. A urcite vydrzis doma ak to bude nutne, ved to robis pre babatko 😉

riska
28. okt 2009

betty, juuj, to je paradne číslo 🙂 snad bude všetko o.k. a budeš úspešná tehulka 😀 😀

violoncielka
28. okt 2009

Posielam vam nejake vtipy
dufam, ze vas nepohorsia 😅, ale ja som sa dobre zabavila 😀Pepíček a rozdíl mezi chlapci a děvčaty

Pepíček přijde že školy a v žákovské knížce má napsáno od pani učitelky:

"Vypadá to, že váš syn má velké problémy s pochopením rozdílu mezi

chlapci a děvčaty, mohla byste s nim o tom promluvit?"

Maminka vezme Pepíčka za ruku, odvede jej po schodech do ložnice,

zavře dveře a povídá:

"Pepíčku, tak nejdřív sundej moji blůzu."

Pepíček rozepne její blůzu a sundá ji.

"Teď sundej moji sukni."

Pepíček sundá její sukni.

"Teď sundej moji podprsenku."

Pepíček sundá její podprsenku.

"Teď sundej moje kalhotky."

Pepíček sundá její kalhotky.

"Pepíčku, prosím tě, už nikdy nechoď do školy v mém oblečení."

Pepíček a žloutenka

Pepíček se ve škole chlubí učitelce, že jeho sestra má žloutenku. Učitelka ho pošle domů, aby to děti nedostaly. Za týden ho potká a ptá se.

"Tak co, Pepíčku, jak se daří sestře?"

"Jó, to já nevím, paní učitelko. To víte, než sem dojde z Austrálie další dopis, tak to chvíli potrvá..."

Pepíček kupuje prezervativy

Pepíček přijde do lékárny a ptá se: Prezervativy máte?

Tak za prvé, povídá rozzlobená magistra, prezervativy nejsou pro děti a za druhé, řekni tatínkovi, ať přijde sám a vybere si podle velikosti.

Tak zaprvé prezervativy nejsou pro děti, ale proti dětem, a za druhé nebudu tatínkovi nic říkat, protože do lázní jede máma a ještě neví, jaká bude velikost.

Pepíček dojde pozdě do školy

Příjde Pepíček pozdě do školy a omlouvá se: "Promiňte, já jsem se opozdil,

protože jeden pán na autobusové zastávce ztratil desetikorunu."

"A ty jsi mu ji pomáhal hledat?"

"Ne, já jsem na ní stál!

Pepíček se hlásil

Pepíček říká tatínkovi: "Tati, dnes jsem se jako jediný hlásil!"

"Jo? A na co se paní učitelka ptala?"

"Kdo nemá domácí úkol..."

Pepíček v tramvaji

Malý Pepíček jede v tramvaji. Paní, sedící vedle, ho pohladí po hlavě a pochválí, že je hezký chlapeček.

Pepíček se jí zeptá, zda má doma taky takového chlapečka.

Pani se začervená a smutně konstatuje, že jí čáp žádného nepřinesl.

"A máte alespoň holčičku?" ptá se opět Pepíček.

"Ne, vrána mi žádnou nepřinesla."

Pepíček se chvilku zamyslí a pak se nevinně zeptá: "A s jiným ptákem jste to nezkusila?"

Pepíček ve škole

Pani učitelka se ptá dětí ve škole čím je tatínek načež Pepíček odpovídá: "Můj tatínek je prostitut." Pani učitelka říká: "Jak jsi na to přišel Pepíčku." "Prosím on když jde ráno do práce, tak říká, tak už jdu zase do toho bordelu a maminka říká jo, jo, kdyby ty kurvy alespoň víc platily."

Pepíček…

-Jde tatínek s malým Pepíčkem na procházku a potkají cizího pána. Pepíček ho vzorně pozdraví, pán odpoví a když zajde, tak se tatínek zvědavě ptá: Ty toho pána znáš? Pepíček odpoví: Ano, to je pán z ochrany ovzduší. Tatínek se ptá: A jak to víš? Pepíček: No, on k nám chodí, vždycky když nejsi doma a ptá se maminky, jestli je čistý vzduch.





J Pošli dál ať se zasmějí i ostatní J

margarita
28. okt 2009

betty, som tu len na skok, ale Tvoje spravy ma potesili....nech je to len pekne tehu, drz sa a davaj si pozor 😉

bettynka222
28. okt 2009

prave som sa zobudila 😀 ale inak nemam stale ziadne priznaky. ste zlate ze na mna myslite. k odkimu som objednana zase o tyzden, ale teda to cislo bolo fakt vysoke a ta dutink amoc velka nebola, tak ktovie co to bude 😕 jani ty si v kolkom tt mala 8 mm dutinku? ajked ja teda vobec netusim v akom tt by som asi tak mohla byt.....
appapapaa a viol 😀

carmenuska
28. okt 2009

betty novidis, dufam ze to teraz bude vsetko uz len dobre...a ty si chcela moju ms 🙂 esteze som ti to neposlal, mne prave dorazila, zas 30 dc, uz som chcela ist testnut,ale nebolo treba. Mam zas po nalade, koncim so stimulkou dohodli sme sa s dokim aj tak to nikam nevedie. Ja uz neviem kde mozeme mat my dvaja problem-jediny je asi ten, ze Ten hore to nechce. Aspon ma tesi to, ze mam prazdniny.....Ked neprsi, aspon kvapka. betty setri sa!!!!!!!

rybka13
28. okt 2009

betty, super ze si si vybavila tu hematologiu...
Ja som bola prosila nedavno na modlitbe, ze ci by nemohol zariadit ze by sme mali do Noveho roka 3 tehulky... a uz sa to zacina rysovat 😉

carmenuska a co teraz budete dalej riesit ked uz stimulku nie? 😅 mas nejaky plan, ci budete cakat... or?

Ja som dnes bola na prednaske o epiduralke, aby mi ju mohli pichut pri porode ak bude treba.. uf, tych 30 bruchatych mamin vo mne vyvolalo autenticky dojem, ze asi uz budem o chvilu fakt rodit, ze sa mi to vsetko nesniva 😀
Margi, inak anesteziolog nebol nadseny mojim fraxiparinom, aj hemotologicka ma upozornila, ze mi epi mozno nebudu chciet pichnut, tak som si ho potom pockala a povedal, ze zavisi od anesteziologa co bude pri mojom porode, ze on by mi pichol, ze by sa az tak nebal. No... tak kiez by som tu epi nepotrebovala a bolo by po probleme 😀

rybka13
28. okt 2009

o 3 tehulky som prosila Boha, samozrejme... ale to ste asi pochopili 🙂 len som vynechala slovko 😀

danka24
28. okt 2009

ahojteeeee, tak sa hlasime z domu sme este stale 2v1 😵 uz velmi nevladzeme a nemozeme dlho chodit lebo potom ma vseeetko dole rezeeeee ☹ ale vydrzim to a este nemam ani zbalenu tasku mala by som si este dnes pobalit,.. 😉
betyyyy supeeer drzkaaam palceee siiilno aby babatko bolo pekne v maternici a doki nech ti nevymyslaju ine diagnozy ako tehotenstvo.. 😉 😵 😵 😵
violka moja drzkaj sa v piatok mysliiim silno na teba aby si cim skor bola v poriadku a ohlas sa co najskor budes moct.. mozno sa dlhsie nestretneme ale to len preto ze budem v porodnici 😀 😉
babulky som rada ze na nas mysliiiiteeeee veeelmiiii na vas ja mysliiiimmmm 😵 😵 😵 😵 a napisem sms ked pojdem rodit.. konecne som doma nechodim do roboty sem tam takze "odychujeme"
mam vas vsetky rada 😵 😵

darla27
28. okt 2009

Betty supeeeeeeeeer, tesim sa, pri tolkych jednotkach hcg to nemoze byt mmt. Tesim sa s tebou. 😵
Poslem ti utros aj zadarmo, ja ho už potrebovat nebudem.

azalka22
28. okt 2009

ahojte dievcata, hlasim prichod od zlateho dr. v BA. sice som ho cakala 5hodin, skoro mi svihlo z toho, ale dockali sme sa[chuda moj mm, ktory tam bol so mnou].
takze nie moc povzbudive co sa mojej dg tyka - napravo endometriom [s tym suhlasil], vlavo podozrenie na tumor-bud to bude ten s.salpin [zrasty na vajickovode] alebo cysta.. takze zajtra idem na kref-onkomarkery chce este mat a dalsi tyzden dojednavam termin na laparo.
a ze co som to v noci nemohla spat. akokeby som tusila... 😖

rybka13
28. okt 2009

Danuska, no ze sa ozves!!! 😉 Tak Ty uz to mas za par, tak pekne oddychuj, polihuj a tasku je nacase uz pobalit, to je fakt, ja to chcem mat komplet do konca tohto tyzdna 😉
Chapem, ze Ta reze vsetko dole, to vraj byva tak 2-3 tyzdne pred porodom, no teda niekoho aj skor 😝 mna uz reze od 33 tt.

Tak sa tesime na sms, budeme na Teba mysliet nech to mas cim skor za sebou!