Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

muska30
20. nov 2009

margi,
skutocne mas talent, pripadne nejake basnicke crevo 😉 a hlavne mas super zmysel pre humor, dobre sa citaju tie Tvoje komentare 😉

rybka, margi,
Vase stretko sa vydarilo, aj by som sa pridala, keby som z BA 😉

rybka,
uz mate kocik ? A si s nim spokojna? Tak za chvilu si ho rybiatko odskusa 😉

seka
20. nov 2009

carmenuska-manžel nenúť do adopcie....keďže máme dve adoptované deti, som v obraze. nie že by môj manžel nechcel adociu, to nie, my dvaja sme s tým problém nikdy nemali, ale myslela som to tak, že musí byť na to pripravený sám, a sám to musí chcieť....skúste sa nakontaktovať na Klub náhradných rodín a choďte sa pozrieť na ich stretko a tam sa môžete povypytovať všetko a vidieť ako to funguje.....možno má manžel nejaké obavy, ktoré mu toto stretnutie pomôže prekonať.....aj k nám na Klub tak chodia rodičia, ktorí rozmýšľajú o adopcii, majú kopu otázok, a viac im pômôže keď sa porozprávajú priamo s rodičmi ako s pracovníčkou na sociálke.
ale v každom prípade musí to chcieť sám, lebo keď prídu problémy a tie určite prídu (aj pri biologických deťoch!), môže vzniknúť veľký problém....
chce to čas a trpezlivosť.....

kaki
20. nov 2009

Ahojte 🙂 je piatooook 🙂 ja sa tak teším 🙂

Ja (obkukávam od margi 😉 ) že Vás mám aj ja veľmi rada a modlím sa na Vás každučký deň. 😵

Carmenuska, ja som sa raz rozprávala s kňazom, že mm sa necíti na to aby sme si zobrali "cudzie" dieťa a milovali ho ako svoje. Kňaz mi povedal jednu vec ktorá je 100% pravda, ale nikdy by ma to nenapadlo.
Chlapi veľmi často berú svoju neplodnosť a adopciu ako svoje osobné zlyhanie. Preto ich máme nechať rozhodnúť, netlačiť na nich...
Ja som mala cez týždeň totálnu krízu. Budem mať 31 v januári ☹, dieťa nikde a ani nevyzerá že by sa situácia mohla zmeniť. Tak to na mňa doľahlo a pýtala som sa samej seba, čomu ešte môžem veriť? Dokedy mám čakať s vierou? Ale kríza ma nakopla a idem po lekároch. 😉 Uvidíme čo bude ďalej. 🙂

Ja naozaj verím, že sa všetko na dobré obráti. A všetky snažilky budú aj tehulky, aj Ty.

Kaźdý máme problémy, ale doležité je na ne sa pozerať optimisticky 😔
Ak má niekto choré dieťa - trápi sa, ak nieku zomrie dieťa- trápi sa, ak niekto nemôže mať dieťa - trápi sa.... Každý má problémy a aj keď ich u každého nevidíme. Ale my sme silné, Boh je náš Otec a naozaj sa o nás stará. Verme - verme v zázraky, dejú sa každý deň. 😵

azalka22
20. nov 2009

ahojte, ja len ze som stale doma [PN] a zistujem ze tie moje stavy budu pravdepodobne suvisiet s nizkym tlakom -rano vstanem pod 100, vypijem kavu tak sa to horko-tazko vystvera ku 100/70... takze asi tak. pomaly sa chodim spacirovat po vonku, je to predsa lepsie ako stale trcat vnutri. akurat mi volali z roboty, ze kedy mienim nastupit a ja na to, ze asi tak o tyzden...
nemate nejaky recept na zvysenie tlaku -okrem rozculenia sa v skole 😀

kaki
20. nov 2009

Azalka na tlak Ti pomože veľa veľa tekutín 🙂 Mne to pomáha, keď veľa pijem aj tlak sa mi zlepší 😉 😀

lenkove
20. nov 2009

ahojte
Smejka, myslim na vas, modlim sa a ... ozvite sa... (Skorki, Smejka ma dnes sud o zverenie dievcatka do vychovy...)

Azalka, na tlak cervene vino, pohyb a striedava sprcha 🙂 a pohoda 🙂 bud zdrava...

Carmenuska, Kaki, mne zase nas knaz na moje vyplakavanie, ze mm nesuhlasi ani s adopciou, a s dietatkom inej farby pleti uz vobec nie, povedal pamatnu vetu : ze ked to tak chcem a citim, ze je to spravne, tak sa nemam dat odradit, lebo MAMA take veci citi" 😵 😵 😵 😵 vtedy mi niekto prvykrat povedala mama 😵 😀
Okrem toho, co vravela Seka odporucam vsetky mozne vysetrenia a kopec modlitby... Vela pripadov idopatickej nepolodnosti je imuno, Kaki, Carmenuska, nenechajte sa odradit...

janula.k
20. nov 2009

Dievcata ahojte 🙂
chcem vam napisat, aby ste neboli zufale a znechutene z tolkeho cakania na vytuzene dietatko...Nas chlapcek sa narodi po 3 rokoch trapenia, ale poviem vam, stalo to za to, lebo nebyt toho trapenia, nikdy by som nevidela Bozie milosrdenstvo a Jeho lasku. Ano, mnohi mi uz povedali, ze aspon sme vedeli, ze mozme otehotniet, ale nikmu neprajem tu strasnu bolest, ktoru sme si prezili po stratach..
Chcem vam povedat, aby ste verili Boziemu milosrdenstvu, ano chodte k lekarovi, treba pre to vsetko urobit a nevzdavat sa nikdy. Ja viem, ze mnohe tu uz mate toho plne zuby, velmi dobre vam rozumiem a modlim sa za nas vsetky, aby sme mali dostatok sil ist dalej.
S dankou som vcera pisala, este bola doma, v noci neprezvanala, takze asi su stale 2v1 🙂

a nie je krasny dokaz Bozieho milosrdenstva aj nasa Bettynka? Pri tych jej diagnozach a prognozach sa mi casto aj mozog zastavoval, ze ako sa z toho dostat von...ale Boh najlepsie vie ako...a verim, ze jej tehotenstvo dobre dopadne, nosi v sebe Bozi zazrak 🙂

kaki
20. nov 2009

Janulka, krásne si to napísala 😵

janula.k
20. nov 2009

carmenuska 3 foliky 20mm bez liekov to je super 🙂 a nie su aj taketo zdanlivo malicke pokroky vymodlene, hm?

janula.k
20. nov 2009

Kaki napisane od srdca fakt...ja vam tu naozaj velmi dobre rozumiem..Strasne verim, ze aj ty okusis Bozie milosrdenstvo, lebo Boh je milosrdny a laskavy 😵

carmenuska
20. nov 2009

Velmi vam dakujem za povzbudenie, toto som potrebovala.
Azalka- ako ti to dopadlo???

Janulka- ano aj tie folikY su zazrak lebo od laparky som ani ovulaciu nemala a teraz hned 3 🙂 tak som sa tesila, len skoda, ze z toho nic nebude /jedine ze by bola ovulacia na 14 den 😀 😀 😀 /

Seka- ja som ani len netusila, ze ty ma sadoptovane deticky!!!!Velmi vam drzim prsty celej rodinke....Ja som pracovala v Detskom Domove, takze ja nepotrebujem moc chodit na nejake stretka ale manzelovi by to urcite prospelo....A k tym vsiam- u nas na skole mame kopu romskych deti a vsi tam mame cely rok. Ja si v sobotu vzdy prevenntivne umyvam halvu Difusilom... 😀 a najviac pomaha na vsi zehlenei vlasom- a to robim kazde rano, ale uz som ich mala. Este skus namocit dcerke hlavu octom a zabalit do igelitu, vsetky sjapu na 1.krat. A so vsami je to uplne zamotany kruh....My ako ucitelei podla hygieny nesmieme povedat rodicom, aby deto koli tomu nechali doma, pretoze to oficialne nepatri medzi choroby. Jedine oni to mozu sami od seba urobit a my im mozeme hodiny ospravedlnit. Ale to aj tak nepomoze, pretoze im to aj tak neodstania. tak sme im za tie peniaze co dostavaju polrocne pomocky v hodnote 500 Sk kupili sampon na vsi a musia umyvat....a jedine ich strasime socialkou, ale ti to maju na haku.....No je to obrovsky problem a nejak sa s tym neda bojovat. Vsetko zalezi od rodicov.

seka
20. nov 2009

carmenuška, vďaka za radu, ten ocot asi vyskúšame zajtra......je to ako začarovaný kruh!
a povedal ti aj manžel, že prečo nesúhlasí s adopciou? čo ho odrádza od toho?

carmenuska
20. nov 2009

Ano, povedal, ze on vie, ze budeme mat svoje a ze potom bude mat radsej vlastne, ako to, co si adoptujeme....No pre mna je to divny argument. Ale nejdem ho do toho tlacit, len ma stve, ze ubieha cas....ale ja mu ho dam, kolko ho bude potrebovat. No na druhej strane som rada, ze sa zhodneme aspon na tom, ze nechceme IVF....Aj kde, neviem, co bude o par rokov, alebo mozno aj o rok.

kaki
20. nov 2009

Carmenuška, Vďaka Bohu že si sa vrátila 😵

lenkove
20. nov 2009

Baby,
Smejka sa stale neozvala... 😕 😔

lenkove
20. nov 2009

vravela,ze posle sms a nic.. Ja by som sa jej aj ozvala, ale nechcem otravovat 😕 😔 dufam, ze nase prosby neostanu nevypocute...

riska
20. nov 2009

ja dnes veelmi intenzivne myslim na smejku, dufam, že bude mať dobre spravy 🙂

carm, vitaaaaaj, ty naša stratena ovečka, som rada, že si sa vratila 😀 ono sa da nechodiť na kona, ale prestať myslieť sa na to neda, aspon mne sa to nikdy nepodarilo 😔 a medzi vami je mi proste super 😵
a supeer foliky, možno sa tvoje telo pekne samo naštartovalo, budem držať palce 😉 a dlho mate prazdniny či len dnes?

janulka, pekne si to napisala, aj ked niekedy je to fakt ťažke 😔

rybka, a ty si kde zmizla? ešte skladaš kočík? 😀

az, na tlak pozor 😖 hoci radšej nízky ako vysoký, nie?mne vždy pomohla káva.... a vínko tiež nie je zle 😎 no ked si tieto moje "odborne" rady nahodou čita nejaký doktor, musi sa za hlavu chytať 😀

muska, seka, margi, lenka, kaki... 😵 😵 😵 😵

riska
20. nov 2009

joj, leni, nestraš 😒

lenkove
20. nov 2009

Riska, ved to.. traposim, nevsimajte si ma 😕 😕

Alkohol som odporucala aj ja 😀 😀

tak veru,je to tazke so snazilkovanim...preto treba stale prosit Pana o zazrak... a o silu zvladat ten cas cakania... Ako napisala Janulka, Pan nas miluje 😵 a je milosrdny... 😵

muska30
20. nov 2009

ahojte,
myslim na Vas vsetky snazilky a modlim sa za vas vzdy, ked uspavam malu, aby ste aj Vy coskoro pestovali svoje vymodlene zlaticka 😉 dnes specialne za smejku a carmenusku 😉

janulka, pekne si to napisala, kazdy ma svoje trapenia aj radosti 😉

azalka,
ako radia dievcata na nizky tlak je dobra kava a pit vela vody 😉

prajem vsetkym pekny slnecny vikend 😵

lenkove
20. nov 2009

baby,
tak ja idem, uz asi nepridem na MK do nedele... 😕 ak by sa mi ozvala Smejka, poslem sms na koho mam cislo 😀
mam vas rada, nech vas zehna Pan...

Zajtra je sviatok, "maly" sviatok nasej Bohorodicky, nazyva sa aj sviatok krestaskej rodiny (v pravoslavnom svete) , uvedenie Bohorodicky do chramu, alebo Obetovanie P. Marie... Viete, ze nasa Nebeska Matka bola vymodlene a vytuzene dieta... v evanjeliu (nekanonickom) je tak krasne opisane ako ju sv. Anna a Joachim odniesli do chramu a ona sa postavila na schodiky pri obetonom oltari a tancovala a zasvietilo na nu slnko... Mala tri roky.. Nas nebesky Otec sa vtedy musel velmi radovat, a cele nebo s nim, lebo den nasej spasy sa blizil.. Tak sa mozno raduje teraz z nasho zivota, lebo sa nam deju velke veci, ktore my mozno ani nevidime... Ale deju sa, lebo On ma s nami velky Plan.. Plan nase spasy... Pozehnany den..

lenkove
20. nov 2009

Dievcata, odrocene 😢 😢 😢

lenkove
20. nov 2009

to ako Smejka mi pisala.. je to odrocene... ☹ 😢 natahuje sa to o dalsie mesiace.. a Dievcatko rastie bez mamicky a otecka

lenkove
20. nov 2009

nuz tu sa neda povedat nic ine ako: Pan Boh dal, Pan Boh vzal.. nech je pozehnane meno Panovo... aj ked nie je koniec 🙂 😵

kaki
20. nov 2009

Lenkove, Smejk a ostatné... nezúfame. 😔
Všetko má svoj zmysel. 😔

riska
20. nov 2009

akože odročene? to snad nie je pravda... ja už ničomu nerozumiem 😔 😔 😔 😔 smejka, myslime na vas o to viac 😔

riska
20. nov 2009

lenka, tak pekny vikend a požehnany sviatok 😵

janula.k
20. nov 2009

hehe vidim, ze tu su same odbornicky na nizky tlak, mne naposledy v poradni namerala tiez uctihodnych 105/60.
A vinko by som si dala veru 😅 ale ja mam nakazane pit vela vody 😒

smejka 😔

violoncielka
20. nov 2009

Taka som nas..... na to natahovanie 🙄 ....Buriiiim sa!!!!! A tiez sa burim nad tou bezmocnostou obycajneho cloveka 😠 🙄 ..... Je to nespravodlive....
Fuj!!!!
A doplati na to male dievcatko.... 😠 🙄 😠 🙄

To je vsetko...

Dakujem za optimizmus od vas ostatnych...ja mam dnes sedivy den...Ale nie depku 😵...iba sa trosku hlasnejsie burim 😵

carmenuska
20. nov 2009

smejka vela sil 🙂