Veriace snažilky II. Pridajte sa
tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔
Stručné zhrnutie
- Skupiny veriacich snažiliek kombinujú duchovnú podporu a modlitbu s praktickými radami o medicínskych vyšetreniach a možnostiach liečby neplodnosti, vrátane andrológie, imunológie, IUI a umelého oplodnenia (UO/IVF).
- Bežné medicínske postupy spomínané v diskusii zahŕňajú spermiogram, HSG, imunologické testy (protilátky proti spermiám), hormonálny profil, kyretáž a monitorovanie hladín HCG, a doplnkové liečby ako Tamoxifen, heparín či vitamíny (E, selén, Koenzim Q10, Maca, CEM M).
- Referované kliniky a pracoviská v diskusii sú Gyn Fiv (GF), Helios, Iscare a nemocnice v Prahe a na Slovensku; aundyrologické konzultácie a andrológovia sú odporúčaným krokom pri abnormálnom spermiograme.
Najčastejšie otázky
Q: Aké základné vyšetrenia by mala absolvovať žena pri opakovaných potrat och alebo neúspešnom snažení?
A: Základné vyšetrenia zahŕňajú HSG (röntgenová hysterosalpingografia), hormonálny profil, ultrazvuk na zistenie cýst, imunologické testy vrátane protilátok proti spermiám a monitorovanie HCG; v diskusii sa spomínali aj odborné imunologické pracoviská a posielanie imuno vyšetrení do Prahy.
Q: Kedy treba riešiť problém na strane muža a čo zahŕňa andrologické vyšetrenie?
A: Andrologické vyšetrenie zahŕňa spermiogram (počty a pohyblivosť spermií, morfológiu), testy protilátok proti spermiám a vyšetrenie andrológom; v diskusii bol príklad spermiogramu so 2,6 mil. pohyblivých spermií/ml a patológiou 98 %, a odporúčalo sa zobrať manžela k andrológovi (napr. menovaný andrológ Lepieš vo fakultnej nemocnici).
Q: Aké liečby pre mužskú neplodnosť diskutovali ženy v téme?
A: Spomínané možnosti zahŕňali Tamoxifen, doplnky ako vitamín E, selén (Selezin), Koenzim Q10, Maca a produkt CEM M pre mužov, a odporúčanie konzultovať andrológa a prípadne andrologickú liečbu pred pokračovaním v asistovanej reprodukcii.
Q: Kedy je potrebné sledovať HCG po kyretáži a čo znamenajú stúpajúce HCG hodnoty?
A: Po kyretáži sa odporúča sériové odbery HCG na diagnostiku zvyškového tkaniva alebo mimomaternicového tehotenstva; v diskusii uviedli prípady, kde HCG klesalo postupne, a prípady, kde HCG po zákroku zostalo alebo stúpalo, čo vyvolalo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.
Q: Aké možnosti asistovanej reprodukcie boli v diskusii spomenuté?
A: V diskusii sa spomínali IUI (intrauterinná inseminácia), UO/IVF (umelé oplodnenie) a použitie darcu spermií ako možnosť; niektoré diskutujúce vyjadrili odmietavý postoj k UO, iné ho brali ako alternatívu pri nevyriešiteľných príčinách.
Q: Čo sa v diskusii spomínalo pri diagnostike trombofílie a MTHFR u žien s opakovanými potratmi?
A: Trombofília a mutácia MTHFR boli uvedené ako príčiny opakovaných potratov, spomínalo sa vyšetrenie na trombofíliu a liečba zahŕňajúca riedenie krvi (napríklad heparín) podľa odporúčaní špecialistu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Modlitba, vzájomná podpora a kontakt s komunitou sú pre mnohé ženy v snažení o dieťa podporným zdrojom.
- Pri neplodnosti alebo opakovaných stratách je konsenzus, že treba absolvovať medicínske vyšetrenia: spermiogram, HSG, hormonálne a imunologické testy.
- Pri abnormálnych výsledkoch spermiogramu alebo imunologických odchýlkach odborné vyšetrenie u andrológa a imunológia sú odporúčané kroky.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že utrpenie dieťaťa nemusí byť trestom za hriechy rodičov, iní tvrdia, že hriechy a rodové záťaže otvárajú priestor zlému pôsobeniu a odporúčajú modlitbu za uzdravenie rodových koreňov.
- Niektoré ženy odmietajú UO/IVF z etických alebo osobných dôvodov, iné považujú UO/IVF za reálnu alternatívu, ak prirodzené metódy zlyhajú.
Otvorené otázky
- Ako často vedie imunologická liečba k prirodzenému otehotneniu namiesto okamžitého prechodu na umelé oplodnenie?
- Kedy presne prejsť od konzervatívnej liečby (doplnky, Tamoxifen) k asistovanej reprodukcii pri závažnom spermiograme?
- Koľko dní a akou frekvenciou treba monitorovať HCG po kyretáži, aby sa spoľahlivo vylúčilo mimomaternicové tehotenstvo?
Spomenuté značky a firmy
Gyn Fiv, Helios, Iscare, Fakultná nemocnica, Kramáre, Ružinov, Lacné knihy, SME, Slovo medzi nami, Hotel Partizán Uhrovec, Penzión Bojnice
Spomenuté produkty a metódy
Tamoxifen, Maca, Koenzim Q10, CEM M, vitamín E, selén (Selezin), spermiogram, HSG, imunologické vyšetrenia (protilátky proti spermiám), kyretáž, monitoring HCG, IUI, UO/IVF, heparín, MTHFR, trombofília, Oligoasthenoteratozoospermia, Oligo(gravis)-astheno-terato-azoospermia, modlitba za oslobodenie rodostromu/uzdravenie rodových koreňov
Miesta a osoby
Bratislava, Košice, Martin, Žilina, Praha, Bojnice, Uhrovec, Kramáre, Ružinov, andrológ Lepieš, biskup Rábek, Elias Vella
ahoj seka,
taks te si prvu adventnu nedelu uzili 😉 medovnicky aj ja rada zdobim aj peciem a deti radi jedia 😵
ako dcerka v skole?
v podstate dobre, ale diktáty nám nejdú.....večne popletie písmená, aj keď si to povie dobre, ale napíše zle. matematika je ide veľmi dobre, a aj čítanie, síce stále po slabikách, a trvá jej to večnosť, ale tak nevedela čítať keď išla do školy, nechcela som ju učiť do predu, potom by sa v škole nudila.....horšie je doma ju prinútiť k učeniu, to je u nás večne krik, lebo ona bude vyjednávať, vyšomrávať, i keď vie že u nás neuspeje, ale mna tkaéto večné boje s ňou strašne znervózňujú. a potom len kričím, a potom som nahnevaná sama na seba, že robím krik a mám výčitky, že som zlá matka, a tak dookola. ☹
a tvoj prváčik ako? čo sa učia aké písmeno? naši z,Z
seka,
nasi v skole preberali S a budu O. A diktaty su aj u nas trosku horsie, nedava pozor na velke a male pismena a naco je na i bodka? mysli, ze je tam zbytocne 😀 a tiez, ked sa ma ucit, vsetko ine ho zaujima, telka, pocitac a potom uz aj ja nanho kricim 😨 Musim sa viac ovladat 😉
muska, tak naši sú trochu v predu, S a O už máme za sebou.....
to si hovorím aj ja, že sa musím viac ovládať, ale keď ľahšie sa to hovorí ako potom realizuje. 😅
čaftee 🙂
no veru, mali sme cez vikend nejaku pisateľskú krízu, ked už zasiahla smejka 🙂
leni, videla som fotky z mnichova na FB, krasne, už len sneh tam chýbal 😉
marg, tie fotky sú úúúúžasné, som patrične hrda na svoje krasne a šikovne krstniatko 😵 😵 😵
muska, seka, to je take milé - pismenkové problémy 😵 a s tými diktátmi mate pravdu, s tými ma dnes problem skoro každé dieťa 😖
Ahojte 🙂
s diktátmi som mala aj ja problémy.
Ale ani nie s poradím písmenok ale s y/i. A zostalo mi to až dodnes 😀
Seka, muska chcem Vás ubezpečiť že sa s tým dá žiť aj celkom šťastne 😀
Len niekedy sa človek cíti trošku trápne (hlavne v robote), ale nevadí 😉
Margi, ďúfam že Kristínka bude už skoro zdravá ako rak.
Rybka, si ešte doma? Verím že cestu na sál (pôrodný) by si nám oznámila 🙂.
Lenkove kludne sa teš z modro-modrého ruksaku, budeš ho potrebovať aj na sťahovanie sa na Slovensko 😵
myslím na všetky 🙂 Na maminky, tehuľky a čakateľky tehuľky a aj na tie, čo máte kumulované funkcie 😵
Ahoooj tak uz sme doma. Bolo nadherne sme si aj oddychli aj pochodili 😵
Margi Kitty je sladucka 😵 sa mi paci mala alkacka 😵 .
Riska zajtra je december tak sa tesim na nejake info!!! 😉
Vcera uz bola 1 adventna? zase som zaspala 😀 . A ani sviecky nie su 😖 😢 . Dnes mam mm doma tak sa vlastne citim ako v nedelu, az na to ze za chvilu idem ucit.
Danka prosime foto..pls
Smejka objimam ta a vela sily. Ja viem aj mne obcas dobre padne dat si pohov...ale ja len tak aby si vedela, ze na Teba myslim.
Tu mame hrozne pocasko..sa mi ani do fitka nekce...od rana sa chystam a myslim, ze to dnes stroskota..hi hi hi
ahojte
inak, ja som vcera rozmyslala ci nemame nejake predsavzatie, ako sme mali postne, ze v nedelu nekonikujeme, ked tu bolo tak tisko 🤐 🤐
mna dnes boli hlava ako 18 konov, ako ma nebolievala roky, tak teraz bezne, ach, hlavulienka moja 😝
Violka, tesim sa , ze ste sa mali dobreeeeeeeeeee 😵 😵
ahojte, som rada, ze tu mame take roznorode zastupenie - snazilky, tehulky, cerstve maminy a maminy co riesia prvacikov 🙂
margi, strasne zlate fotecky, kitty je skratka zlaticko 🙂
smejka ahoj, uz je troska lepsie?
viol, tak si si uzila, ved ked mate zle pocko, pridi na sk, tu je slniecko teraz 😉
ja som dnes bola na monitore srdiecka, tak rybiatko malo dobre ozvy, chvala Bohu, tak placenta hadam zatial stale pracuje a bude aj nadalej, aby rybiatko malo dostatok zivin a kyslika, kym sa nenarodi.. vdaka vsetkym co ste na nas mysleli..
som si aj myslela, ze uz porodim, ked je placenta uz taka zrela, ale vyzera, ze budeme mat decembrovciatko... neva, chcela som zimne dietatko 🙂 , tak moj dalsi typ na pekny datum je 2/12/2009... tak uvidime... aby som nakoniec neprenasala do 15/12 😠 😝
Ahojte, zdravim vsetky 😵 vobec nemam cas sem nakuknut, ak sa tu udialo nieco vyznamne, tak mi to prosim zrekapitulujte..............Aj ja som robila vencek doma, prva nedela bola krasna, boli sme aj na spovedi, tak dufam, ze advent bude u nas doma v pohode....Akurat sa chystam piect kolacik do prace, mame 20te vyrocie.....
Margi- nadhera 🙂 . Inak ja este tyzden a budem vediet vysledky z tej hematologie, juj ako sa to vlecie, krasny den zelam vsetkym
waw, carmenuska,20 vyrocie.. a to celkom dobre vyzeras, na ten vek 😉 ci to zoznamenia sa skolke? 😀
Ahojte,
aj ja som pozrela foto minimargi 🙂 A naozaj krásne dieťa 🙂
Lenkove a Ty piješ veľa tekutín? To pomáha nie len na zvýšenie tlaku ale aj na bolesť hlavy. Dúfam že Ťa to rýchlo prejde 🙂
Carmenuska... Ty si šikovnica, keď pečieš 🙂
To je jedna z vecí, ktoré som robila v živote len 3 -krát 🙂 a nezapáčila sa mi 😉 Tak sa naučil piecť moj manžel 😀
ahojte,
dakujeme za vsetky komplimenty, Kiki to radsej nepoviem, nech nespysnie 😀
inak este stale sopli a zuby nikde, tak mame obcas veselo, ked to na nu pride 🙂 ale inak je to anjelik...napr.dnes v noci spala od 21 do 8 s dvomi kojeniami, pri ktorych ihned zase zaspala...no sen kazdej matky 😉
rybka, tak vidis, dobre je to, a rybiatko asi poslusne caka na ten Tvoj pekny datum 😵
carm - ahoooj 😉
kaki - Ty si zase sikovnica, ze kazdy den varis, to by sa mne teda nechcelo...myslim teda teple vecere manzelovi, jasne ze varim pre nas obedy 🙂
riska, lenka, seka, muska zdravim
margi a to si kiki nemusi odgrgnut ked ju nakojis? neva ze hned zaspi? skratka mate idealne dieta 🙂
leni, dnes som bola na monitore srdiecka, ci bije dostatocne rychlo (to je ten isty monitor, co budem mat pri porode), lebo keby bolo malo oziev, alebo slabe, tak by to znamenalo, ze sa deje nieco zle, ako som pochopila... ze rybiatko nie je dostatocne vyzivovane cez placentu...
ale vo stvrtok mi znova na poradni budu robit prietoky, tak som kludna, ked ma takto pozoruju kazdy 3 den cca, lebo kebyze mam cakat tyzden, tak by som sa bala, ze co ked sa to zhorsi v priebehu 2-3 dni, ked uz ma minuly tyzden jeden doktor vystrasil, ze moja placenta je silne opotrebovana...
teraz vo stvrtok mi pozrie tie prietoky moj zazmluvneny lekar, tak som zvedava na jeho nazor... lebo ak by prietoky neboli uz dobre, zrejme mi budu musiet vyvolat porod... no ale nebudem predbiehat, uvidim vo stvrtok, mozno budem musiet tehulkovat pekne dalej 😕
rybka, som veeelmi rada, že rybiatko je v pohode a hlavne, že ťa pekne kontroluju...len tak dalej 🙂 akurat ťa zbytočne vystresovali 😠
violka a kde ste boli na tej dovolenke?
carm, aj ja predbežne blahoželam k 20temu výročiu 😀 😝
kaki, ty nepečieš? neverim 😀
leni, a mame nejake predsavzatie? 😉
Riska ked si dame predsavzatie , ze sem nebudeme v nedelu chodit tak si pis ze tu budeme vsetky 😀 😀 😀 .
No ved na Malte sme boli. 😎 😎 😎 .
Dnes som si poucila...mam takeho 7 rocneho a v piatok ucim 6 rocne dievcatko. Je to krasa ucit taketo malicke deticky. No ale chalan je dobre sidlo...a kazdu hodinu chce aby som ho hodnotila znamkou vynikajuci 😀 😀 😀 ..
Tak aspon takto sa vytesujem. 🙂
ahojte dievčatá, dnes to tu ja otváram v tomto upršanom počasí.... práve som sa vrátila od gynekologičky a idem sa s vami konečne podeliť o naše šťastie - ak Pán Boh dá, tak v júni - na naše 7. výročie svadby budeme traja 😵 😵 😵
velmi sa z toho tešíme, hlavne ked tá cesta bola dlhá a krivolaká a nakoniec nam veeelmi museli pomôcť lekári, ale proste sme po čase dospeli k závažnemu rozhodnutiu a teraz sa tešime z jeho výsledku 🙂
som velmi vdačná, že Boh nás takto požehnal a dúfam, že to takto bude aj nadalej.... a dakujem vam aj za naše spoločné modlitby, tie k tomu určite prispeli výraznou mierou, takže neprestanme prosiť aj za ostatné snažilky, prave naopak 😵
nehnevajte sa, že som vam to nepovedala hned, ale po tom všetkom som mala zo začiatku velký strach a maličke komplikácie, ale teraz je už všetko o.k 😉
a na záver tejto mojej slávnostnej reči 😀 chcem podakovať mojim "dobrým anjelom z MK", kedže predsa to bolo naročne nechať si svoju radosť a svoje obavy úplne pre seba a mm, a tak niekolko dievčat o tom vedelo a velmi ma podporovali 🙂 🙂 🙂
hura hura hura !!! ja viem, kedy sem prist 😉
tesiiiiiime sa, ze je vsetko ok, a nech je to tak aj nadalej 😵 😵 😵
Takze uzv je predpokladam v najlepsom poriadku, to je skveleeeee 😎
margi, smejka 🙂 ano, všetko je o.k a mame skoro 8cm 😵
kiki je už zdrava?
smejka, a čo matúško: už si nam o nom nič dlho nenapisala... poslucha? 😉
8cm...no kraaaasa 🙂
Kiki este furt sopliii, tak neviem - vsade citam, ze nadcha prejde za 3-5-7-10 dni, dnes je 7., tak jej dam este 3 dni k dobru, ale uz by to mohlo prestat 😠
Zajtra ideme zase na kontrolu kvoli tej Vojtovke, uz ani nedufam, ze nam povedia, ze stacilo, myslim, ze budeme cvicit dalej. Teraz necvicim, lebo sak chuda chore dieta nechcem trapit.
A ani von sa dnes neda...tak tu bojujeme doma 😉
smejka vobec v poslednom case pise velmi usporne 😉 asi nema vela casu, ze smeji?
Ja tiež viem kedy prísť 😵
Riška nesmierne sa teším s vami!Gratulujem a prajem krásne tehotenstvo s ešte krajším koncom!!!Nech vás všetkých Pán žehná, takže ten desiatok, čo som ti odovzdala funguje 😉 ?!
Dievčatá už sa budem opakovať, ale vôbec vás nečítam...nestíham...snažím sa úplne obmedziť veci, ktoré nie sú pre moju rodinu podstatné a tak už svoje potreby a radosti som obmedzila na minimálne minimum 😒 Deti dajú riadne zabrať, ale keďže nechcem v ich výchove nič zanedbať to sa nezaobíde bez obety. Žiadne IP som od nikoho nedostala takže predpokladám, že nič nové v modlení nenastalo a stále sa modlím po starom...Myslím na vás...
no chuda male 😖 inak ja ako dieťa som tiež zvykla mavať strašne dlhé nádchy, kludne aj tých 10 dni, tak žeby nejaký gén preskočíl? 😀
a preto mate tak dlho cvičiť, lebo oni vas tam vždy radi vidia, vieš? 😉
som nevedela, ze sa dedi aj od striovcov 😀 ale vdaka za utechu.
Ved to, oni nas asi radi, len Kristinka zacne revat uz pri vchodovych dverach, ako to tam pozna 😀
no nic, zda sa, ze teraz zo spania nic nebude, idem sa zase trochu zahrat 😀
tak sa opatrujte maminky, tehulky aj snazilky

ahojte.....ahoj, muska.
tak prvá adventá nedeľa bola u nás pekná, 🙂 manžela pustili domov. dokonca aj venček som stihla urobiť v sobotu, a včera som už aj prvé medovníčky urobila, skúšala som nový vychválený recept, a musím teda povedať, že robilo sa s cestom výborne, ale chuťovo sa mi nem páčia.... 😒 asi zostanem pri tom mojom klasickom, tie majú vynikajúcu chuť....i keď ja ich ľúbim viac zdobiť ako jesť 😉
všetkým pekný deň 😵