Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
14. dec 2009

a zamyslenie na dnes
Myslienka na den

Matúš 21, 23 - 27

"Kto ti dal túto moc?" (Mt 21, 23).Môžeš takmer začuť ozvenu, ktorá
sprevádza túto otázku. Hovorí: Nepýtame sa preto, žeby nás naozaj zaujímala
pravda, ale preto, aby sme našli spôsob, ako sa ťa zbaviť. Lebo len čo Ježiš
triumfálne vošiel do Jeruzalema, už mu ľudia viseli na perách, uzdravovali sa a
prevolávali mu na slávu. Z toho boli niektorí náboženskí predstavitelia
pobúrení. Boli odhodlaní dokázať, že jeho učenie je nesprávne, aby tak mohli
ostatným zabrániť uveriť v neho.Bolo to smiešne želanie, no Ježišovi
nepriatelia si boli sebou úplne istí. Vôbec im nenapadlo, že Ježiš je po
ľudskej stránke dostatočne inteligentný na to, aby sa vyhol ich nástrahám. A
určite neverili, že je Bohom vyvolený Mesiáš. Oni si predsa nemohli dovoliť
uveriť, že obyčajný potulný kazateľ by mohol byť spásou Izraela.Niekedy je aj
nám, podobne ako bolo aj týmto náboženským vodcom, zaťažko uveriť evanjeliu. Z
Písma je napríklad jasné, že Boh vie o tebe všetko. Veríš tomu? Je to možno
hrozivé pomyslenie, pretože každý z nás má "čosi", čo si ukrývame v temných
kútoch svojho srdca. Boh ťa však miluje bez podmienok, bez ohľadu na to, čo sa
ti už podarilo alebo v čom si neuspel. Miluje ťa aj napriek tvojmu odsudzovaniu
a zaujatosti. Miluje ťa aj v tvojej slabosti a neistote.Pre svoju lásku k tebe
Boh vie, čo je pre teba najlepšie - aj vtedy, keď s ním nesúhlasíš. Veríš tomu?
Má právo riadiť tvoj život bez ohľadu na to, čo ti hovorí tvoj rozum, a bez
ohľadu na tvoje vlastné túžby a ciele.Niekedy je ťažko tomu uveriť, no Boh ťa
naozaj miluje. Naozaj chce dobro pre tvoj život. Je prirodzené, že mu niekedy
položíš nejakú ťažkú otázku: Prečo sa to deje práve mne? Ako by som mal
reagovať na krízu, ktorá sa okolo mňa prehlbuje? My sa potrebujeme iba uistiť,
nie vystupovať ako starší Izraela, ktorí síce položili nevinnú otázku..., ale
so zákerným motívom. Ak sme pri kladení otázok pravdiví, Boh nám odpovie. Ba
ešte niečo viac - jeho odpoveď nás uspokojí!

Otče, viem, že potrebujem uzdravenie a odpustenie, no najviac potrebujem
vedieť, že sa môžem spoľahnúť na tvoju lásku. Otvor mi srdce, aby som ti mohol
viac dôverovať.

muska30
14. dec 2009

ja sa pridavam ku sikovnym gazdinkam, tiez som umyvala okna a prala zlacnony, su pekne naskrobene, navonane, tak sa nam lepsie dycha 😉
uz sme boli kupit aj darceky pre deti, aj pre nas uz mame. Ako Lenka, vybrala som si pyzamo 😉
a prosim myslite na nas, dcerka je chora, kasle strasne, aj sopliky sa jej pustili, zle spi v noci,
je nervozna a ubolena 😢
a myslim, ze by sa zisli modlitby za dobru vianocnu spoved, ak by som mohla navrhnut, tak desiatok za manzelov aj nas vsetky 🙂

muska30
14. dec 2009

lenka,
pekne zamyslenie, Boh nas miluje 😵 😵 😵

pcolka
14. dec 2009

ahojte kočky. 🙂
tak som vás dočítala-teším sa že rybke je už lepšie a tiež že lenka našla peňaženku..... 😵 😵 😵

ja som bola v piatok na tej spovedi, natrafila som na starého pán dekana, ktorý počuje už len na jedno ucho, ale on to asi vycítil, čo ma trápi, lebo mi pekne prehovoril do duše....a mala som taký dobrý pocit, keď som odtia vyšla...a taký pokoj na duši. som rada, že som bola na tej spovedi. 🙂 ..teraz už len "svätožiaru" čistiť!!!!! 😀 😀 😀

mm musím pochváliť-že stretávka prebehla, bez akejkoľvek ujmy na zdraví..vraj vypil len dve pivá..bola som pre neho o polnoci, takže môžem potvrdiť..... 😅
deti spali u svokry, takže sme si sobotné ráno pekne užili.... 😎 😵 😝 a potom sme boli na tých nákupoch v NR. topánky deťom sme vôbec nekúpili, čo ma hnevá, ale za to sme si kúpili všetci čiapky.... 🙂
na hlavu mm je veľmi tažko násjť čiapku, ale podarilo sa nám....stála síce cez dosť veľa , ale je v nej úúúúplný fešáčisko......veľmi mu sekne....a hlavne že mu nie je zima na hlavu 😵

a včera sme vyrábali rámiky na fotky (z paličiek, s ktorými doktorka pozerá do hrdla!!!!!) a ešte také pozdravy vianočné (natrela som tvrdý papier atramentom a potom sme zmizíkom do toho kreslili-keby ste videli tie výtvory čo deti pokreslili 😨 😵 ), lebo v škôlke budú mať vianočné trhy, a tam si to deti budú akože predávať.
a večer sme ukončili -Santa Clausovi na kolenách. bol coca-cola kamión-ale malá je už tak vyškolená, že hneď babke zvestovala, že Santa len sľubuje, a nič nakoniec nedonesie, ani nič nepovie.....boli z neho sklamané, aspoň sme mohli lepšie vyzdvihnúť Mikuláša a "Ježiška" 🙂 😉

pekný deň........

riska
14. dec 2009

pcolka, ty si teda mala vikend plny zazitkov 😵 😵

muska, malinka je zasa chora? 😖 no snad nam toto ochladenie všetky virusy zabije

prajem vam všetkým krááásny týžden 😵 😵 😵

carmenuska
14. dec 2009

Betty velmi sa z teba tesim a som poriadne poctena, ze si mi venovala tie fotky 🙂 Potom mi pozicias tie gate dobre??????Ja som totiz taka ista vyzla ko ty 😀 A si vysoka co??? Ale brusko uz pekne zacina rast, tak to ma byt. Moc na vas s babtkom mylsim po tom vsetkom a drzim prsty.
Leni -tesim sa z vas a uz sa neviem dockat aj ja januara.......
Ja som si prave zavesila novu zaclonu do kuchyne tak sa vytesujem a vyskusam mm ci si to vsimne 🙂 pekny den

margarita
14. dec 2009

no super, ze lenkina penazenka bola iba stratena a nie ukradnuta...to potesi 😉

pcolka - vy ste ale riadne akcna rodinka 😀 super

betty - kocka si v tych gatoch, ale inak si ako slamka, dufam, ze uz zacnes priberat, lebo takto Ta nikto ani v buse sediet nepusti (niezeby mna nejako pustali 😀 )

carm - tak podaj spravy, ci si vsimol, stavim sa, ze keby si na nu zavesila noviny, tak si vsimne 😀

muska - dufam, ze pri dvoch detoch budem raz aj ja sikovna gazdinka, a najma vo vlastnom domceku, to si tam budem zdobit a upratovat, ale tento podnajom mi uz tak lezie na nervy, ze nemam chut ani WC umyt 😝

my sme dnes boli na mrazivej prechadzke, ale dobre bolo 😎

a moj otec ma podla poslednych info atrofovany zaludok, tak mu pichaju nejake injekcie na to, aby mu uplne neochrnul...blbe, som nevedela, ze aj take sa moze po operacii brucha stat. Tak si rozsirujem obzory uz aj chirurgicke, kedze gynekologicko-hematologicke som si uz rozsirila...asi sa dam na tu Univerzitu tretieho chrupu na medicinu 🙂 betty, nejdes so mnou? 😉

lenkove
14. dec 2009

margi
to s otcom mi je velmi luto.. artrofonovany zaludok znie hrozne 😔 😔 skore uzdravenie, dnes si aj na neho spomeniem o 22 hod 😉

inak, s byvanim chapem 🙂 🙂 drzim palce, ja tiez riesim iba bytove otazky, je to zaujimave, ale zabija to cas a ani ma to nejako nebavi 😅

rybka13
14. dec 2009

ahojte babulky, vsetky vas velmi zdravim, som len na skok, vcera nas pustili z nemocky, som hrozne unavena, dufam ze nasledujuce dni si vas stihnem docitat...
Eminka sa ma celkom dobre dufam, vela spi a stale sa nevie poriadne prisat na prsko a to uz som mala davno kojit 😔 tak dufam, ze sa to este naucime 😅
neviem co mate ktora noveho ale pokusim sa na vas mysliet dnes o 22.00 na vsetky, nech Vas Boh zehna..
ozvem sa ked sa dame troska dokopy... drzkajte sa

janula.k
14. dec 2009

ahojte kocky 🙂 specialne zdravim nasu Rybku a Emku, vitajte doma, prave som na vas myslela. 😵
ja vam chcem len napisat, ze som uplne rozhodena...dnes som bola 4.krat v poradni v nemocnici, vsetko je ok, vdaka Bohu, vraj na porod to este nevyzera..No, kazala mi urobit pre istotu predoperacne vysetrenia a s vysledkami prist opat v pondelok do poradne..No a predoperacne mi ma urobit moja gynekologicka,..tak som za nou isla a ona sa ma pytala, ci som uz s touto mojou porodnickou dohodnuta na cisarskom. Ja ze nie, ze zatial cakame co a ako...a ona zdvihla telefon a hned zavolala tej mojej porodnicke a "vybavila" mi ten cisarsky..uplne bola nastvana, ze uvazujem o normalnom porode a ze ci neviem co vsetko sa moze stat, ze sa moze babo zaseknut niekde a budu ho vytahovat kliestami atd. atd...Co vam poviem..odchadzala som odtial s placom..a potom som plakala este par hodin...a vlastne, stale mi to je luto, ze za mna rozhoduje tato lekarka, ktora je inak velmi fajn, ale nechapem, preco tak trva na cisarskom, ked doktorka v nemocnici nevidi na cs dovod...
Chapete ma? som medzi dvomi kamenmi a chce sa mi z toho vsetkeho len plakat...
Ja stale dufam a verim, ze to vsetko ma v rukach aj tak Jezis, ako cele moje tehotenstvo a On rozhodne co so mnou bude a ako nakoniec porodim..
Prepacte, ze som sa tak rozpisala, ale naozaj som bola uplne v pohode tieto dni a dnes som taka rozhadzana...proste neviem sa stotoznit s tym cs. Neviem a nechcem. 😔

Carmen ty uz si takto pomaly robis vybavu? u mna kolisku a u betty gate? 😀
Rybka a ty sa hlavne teraz venuj sebe a malinkej, nas docitas inokedy 😉

carmenuska
14. dec 2009

Janulka dobre si to napisla....On to ma v rukach a vsetko dobre dopadne, hlavne sa nestresuj, nech tam este malicky zostane nejaky cas, tam mu je zatial najlepsie. A ak chces, skus napisat do poradne gynekologa, na rodinka.sk, robi ju moj doki, ten nas kamos a je skvely odbornik......sama som zvedava, co ti odpise. A preco vlastne ti chcu robit cisarsky?? Nejak mi to uslo, kym som tu vtedy nechodila.... a vybavicku nahanam 😀 uz len to hlavne mi chyba 😀 ale ja to urobim naopak, najprv vybava a potom babatko 😀

Inak som vam uz davnejsie chcela napisat, ze na mna ta Marta zabrala asi inac....Ja som sa nemodlila za babo aby bolo, ale za to, aby som to vedela prijat a bola pokojna, zmierena....No a pomohlo to. V poslednej dobe aj ked mam toho starsne mooooc som kludna a beriem to inac. Uz nemavam tie hnusne stavy depiek a dufam, ze to takto uz zostane nastalo. Tak dakujem Marte, ze ma vyslysala!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rybka vitaj doma aj s Emkou - krasne meno a vobec nie je otrepane....

janula.k
14. dec 2009

Carmenuska, cs chce moja gynekologicka kvoli tym potratom..toto je vlastne moje 4.tehu a ma strach, aby sa nieco nestalo pri normalnom porode...No moja porodnicka je za prirodzeny porod. Ano ja viem, ze stres mi nepomoze a uplne citim aky je malinky nepokojny so mnou..chudacik moj, netusi co ta mama tolko place ako hlupana 😔
hej skusim napisat na tu stranku, dakujem 😉
A s tymi depkami a tvojim vymodlenym kludom presne viem, o com pises...tiez som si musela ten pokoj vymodlit..je to milost od Boha a mam uprimnu radost z teba, naozaj. Nie je nic krajsie, ako byt ponorena v Bozej milosti. Verim, ze coskoro ta Boh odmeni za tvoju trpezlivost a oddanost, pokoru..

margarita
14. dec 2009

janulka, uplne chapem, ze Ta to rozhodilo...ale spravne pises, ze len On nakoniec rozhodne, ako nakoniec porodis. A ak Tvoja porodnicka je za prirodzeny porod, tak to sa mi zda ten lepsi pripad, ved Tvoja dokina tam nebude a tak Ta na cs nemoze prinutit, nie? 😉
Ja som mala teda o jedno tehu menej nez Ty 😎 a nikto sa mi nevyhrazal cisarskym 😀 prave naopak, pocula som, ze my trombofilky mame menej komplikacii pri prirodzenom porode, aj kvoli krvacaniu a tak. Nemozes to este prebrat s porodnickou, ze si radsej za prirodzeny, a cs len ak naozaj nastanu komplikacie?
A pozri napr. na nasu rybku - este sme sa bavili spolu o dychani pri porode, velmi chcela prirodzene a skoncila cs, podobne suzzika. To sa fakt neda planovat...hlavne nech si v dobrych rukach a v tych Bozich si tak ci tak, takze pohoda 🙂

carm - vidis, to som sa mohla aj ja modlit za pokoru a vyrovnanost, ale ked ja som radsej chcela po Marte tie deticky pre VS 😉

lenkove
14. dec 2009

ahojte
Janulka, co si napisala som normalne mala zimomriavky... neboj sa a presne ako pise Margarita.. povedz co citis a ako to citis..a my sa za teba budeme modlit.. 😔 😔 On ta neopusti a bude pri tebe stat tak ako doteraz 😵

Carmenuska
krasne pises 😵 😵

ja idem spat straaaaaaasne som unavena a chyba mi uz Smejka 😔

darla27
14. dec 2009

Ahojte babule 🙂
Rybicka tak uz si doma? Joooj, ako sa tesim, trochu aj zavidim, ale verim ze prepacis. 😉
S tym kojenim bud kludna, bud sa rozkojis alebo nie - nebudes ani prva ani posledna.
Potom chceme vidiet fotecky Emminky, som hrozne zvedava a velmi sa tesim ze je z teba uz ozajstna mamicka. 😵

Baby dokedy robite pred Vianocami? My este aj buduci tyzden, to nie je normalne. 😠
Ja uz chcem relaxovat, som taka unavena, ze keby nemali byt Vianoce, tak si zoberiem aj tak dovcu a budem doma.

darla27
14. dec 2009

Jeeej Riska, este som sa ta chcela spyta: nevies co je z Pahu? Straaasne dlho som ju na konikovi vobec nevidela, nevies ako sa jej dari, ci pokracuju v snazeni alebo pojde na 3 IVF ?Naposledy pisala ze sa chystali s muzikom do Talianska a od vtedy ju nikde nebolo. Dufam ze sa ma dobre. 🙂

janula.k
14. dec 2009

dievcata, dakujem 😔 aj jedna aj druha doktorka poznaju moj nazor a moje pocity...ja uz sa vzdavam a necham to na Boziu volu. A velmi tuzim po tom, mat uz malinkeho pri sebe. Prosim o modlitbu.
aj ja sa tesim na emkine fotky a veru, Smejka tu uz dlho nebola.. ☹
Dobru nocku 😔

darla27
14. dec 2009

Janulka viem ze si rozhodena ked nevies ako to nakoniec dopadne, ale ver ze Pan to ma pod kontrolou a uvidis akym sposobom sa tvoj chlapcek narodi. Je jasne ze prirodzeny porod je asi lepsi, ale... predstavuje mensie riziko ze sa moze nieco stat, ale kazdy ma na to iny nazor, ja som bojko, preto sa na to pozeram z tejto strany, ze keby sa mi konecne podarilo otehotniet asi by som neriskovala keby mi lekar povedal ze istejsie je rodit s cisarakom, nebudem nadsena, ale asi by som neprotestovala. Neboj, budeme na teba mysliet, urcite to dopadne tak ako ma.
Prajem dobru nocku. 😉

muska30
15. dec 2009

janulka,
ja som mala pred mojim druhym porodom taku istu neistotu ako Ty. Prvy porod som mala cisarsky, tak mi moj gyn. odporucil, aby aj druhy bol cis., ale ja som bola za prirodzeny porod. Ale presvedcil ma, aby som nic neriskovala, ze bude istejsi cis. Tak som bola na predoperacnych vysetreniach a v pondelok som mala nastupit na planovany cis, ktory mal byt v stredu. Ale moja mala si to rozmyslela a nas Pan to vyriesil za mna a ja som dostala v noci v nedelu bolesti a rano v pondelok sa mala narodila prirodzene 😉
Takze nechaj to vsetko na Jezisa, on sa o Vas postara 😉

muska30
15. dec 2009

kocky, ten pokoj by sa zisiel aj mne. Ked je mala chora a nespokojna, potom som aj ja nervozna. A uz aj mna boli hrdlo a soplim, zrejme som to chytila od nej 😖

rybka,
to je dobre, ze ste uz domka, a s kojenim to nevzdavaj, je to dobre pre babo aj pre Teba 😉 Ja som dojcila oboch vyse roka, keby si nieco chcela vediet, mozes mi napisat do IP a aj tu na konikovi su temy o dojceni 😉

kaki
15. dec 2009

Ahojte 🙂
myslím na Vás.

Margi... to s otcom ma mrzí ☹
Dúfam, že sa skoro zotaví... Aby mohol byť inšpiráciou k napísaniu ďalších kníh 🙂, aby mohol pomôcť stavať Váš dom a aby sa mohol tešiť z ďalších vnúčatiek 🙂.

Rybka, som rada že ste doma... A aj že ste zdravé 🙂

Muska, prajem Ti veľa síl zvládnut chorobu.

Janulka, ja som si myslela, že to len ja som šiši a chodím s plačom od lekárky.... Ale teraz vidím že aj Ty si plakala...☹ Takže šiši sú lekárky. Asi sa treba aj za ne začať modliť....
Myslím na Teba. Nech bude druh pôrodu akýkoľvek, Boh nech je pri Vás a ochraňuje Vás.

Lenkove, tak Ty vo veľkom zariaďuješ? 😵
Páči sa mi Tvoj prístup: "Neviem čo bude, ale idem s dôverou do tohoooo." Si odvážna, takže bojuj....🙂

Carmenuska.... Som rada, že Marta Ti vyprosila pokoj... Je veľmi dôležitý.
Teraz nazbieraj odvahu a začni byť konkrétnejšia a nevzdaj prosbu o Vaše bábo. 😵 "Kto klope tomu otvoria." 😵

Ja som posledné dni naplnená odhodlaním a radosťou...
V nedeľu v kázni odznelo: "Radujme sa, lebo Pán je blízko. Kto sa teší z toho, čo je blízko? Kto sa teší z toho, že je blízko výplata? Alebo že čoskoro otehotniem? Každý sa teší, kto tomu naozaj verí 🙂."
Zachvíľu: "Viete že jediný kto Vám rozumie je Boh?" (uľavilo sa mi... Dlho som sa pasovala s tým, že prečo mi moj manžel nerozumie na 100%... ).
Viem, že to neni napísané tak zrozumiteľne - ako by napísala Margi, ale je to odsrdca a verím, že aj pre Vás je to povzbudením....
Myslím na Vás všetky.... Aj na utajené VS. Radujme sa! a budeme sa ešte viac radovať a ani to nikto nemusí chápať 😵

janula.k
15. dec 2009

Ahojte moje zlate, tu clovek nacerpa tolko sily...dakujem Vam. Dnes som vstavala o pol 6, mam za sebou cast predoperacnych vysetreni a vonku je konecne zimaaaaa 🙂 Citim vacsi pokoj, ale to hlavne vdaka Vam, naozaj 😵
Kaki, ktovie kto je šiši, ci my dve, alebo lekarky... 😀 asi je to pol na pol 🤐 Ale mne neuveritelne pomoze ked sa vyplacem..to normalne odplava vsetok stres...Aj vasi chlapi obcas nechapu, preco placete? Ten moj vcera len bezradne na mna pozeral, ze nech neplacem..
Kaki to mas pravdu, ze kazdy sa tesi, comu naozaj veri..Ja sa tesim, ze o par dni oslavime Narodenie Pana a ak Pan da, aj narodenie nasho synceka.
Ano, vela krat sa zda, ze nikto nam nerozumie, ani Boh..ale On jediny rozumie.
Kaki a uz mas novu doktorku?
Muska, je mi luto, ze malinka je chorucka ☹ a ty si taky expert na dojcenie? to je super 🙂
Darla, dakujem aj za tvoj nazor 😵

kaki
15. dec 2009

Janulka, v januári po MS idem k novej doktorke 🙂. Tak som zvedavá 🙂 a mám dobrý pocit.
Napísať, že sa teším na vyšetrenia by asi znelo divne 😀.

janula.k
15. dec 2009

Kaki, super 😵 aj ja mam z teba dobry pocit 😉

maria1610
15. dec 2009

Caute kocky - muska pridavam sa k Tebe, aj ja citim vnutorny nepokoj - Filipko je od utorka minuleho tyzdna doma s ATB. - zapal priedusiek, vcera som bola u lekarky s Matuskom - tiez ATB a vecer zacal Filip znova horuckovat, tak dnes musim znova s nim - asi mu nezabrali ATB, alebo uz fakt neviem ☹ Mala som predsavzatie, ako prezijem advent vo vnutornom pokoji, viac duchovne a nedari sa mi ani v tej základnej praktickej sluzbe bliznemu...

janula.k
15. dec 2009

Maria, asi kazda mamina citi nepokoj, ked su jej deti chore. Neboj sa, si skvela maminka pre tvojich chlapcov, uz len preto, ze ich odvedies k lekarovi, podas im lieky, urobis cajik, pohladkas...toto nie je sluzba bliznemu??

riska
15. dec 2009

ahojte 😉

som rada, že mame rybku doma, tak čakame, kym sa kočky zohraju a podaju nam dalšie info o foto 😵

janulka, už to tu sice párkrát zaznelo, ale opakovanie je vraj matka múdrosti 😀 ten tvoj pôrod rozhodne niekto úplne iný ako doktorky, ktoré sa nevedia dohodnúť a vytvaraju ti zbytočny stres 😖 tiež nerozumiem, prečo by si musela rodiť cs, ale neboj, odteče ti voda, rýchlo pridu kontrakcie a žiaden cs nebude.... a ak bude, určite na to bude dôvod, a nie len tak preventivne, ale to už v nemocnici budu vedieť...každopadne my tu na teba intenzivne myslime, aby to všetko rýchlo a dobre dopadlo a aby si si už čoskoro mohla vybozkávať synčeka 😵 😵

carm, supeeer, že si v takom dobrom rozpoloženi 🙂 po tých posledných depkách sa z toho naozaj teším 🙂

riska
15. dec 2009

darla, o pahu neviem nič 😔 myslim, že chcela dať prestavku, skúša prirodzene pomocou byliniek a cvičenia, tak uvidime, možno sa výsledok dostavi 😉

margi, dufam, že otcovi sa čoskoro polepši a už nenastanu žiadne komplikacie 😔

muska, maria, musi to byť ťažke, mať chore detičky 😔 dúfam, že lieky zaberu 😔 a pridavam sa k janulke, ved starať sa o niekoho blízkeho v chorobe je ta najprirodzenejšia služba blížnemu

lenka, vyber pekny nabytok a pozdravuj smejku 😔

kaki. a ja sa teším na tvoje vyšetrenie 😀 😀

violoncielka
15. dec 2009

Ahoj dievcata
Margi myslim a modlim za tvojho otca, aby to vsetko dobre dopadlo.

Rybka vitaj doma, susedovcom nad nami sa narodilo babo v ten isty den ako tebe Emka, tak uz tyzden s radostou pocuvame plac malinkej...aj v noci sa budime. Vlastne ja sa takto pripravujem 😀 😀 .

Janulka sa tesim, ze Ti baby pomahaju...aj mne hlavne Kaki je take nase slniecko. Len sa vyplac....ani mm to nechape,ale ja mu vysvetlim, ze to je ventilovanie a mne to pomaha. 😉

Ja som teraz nemastna neslana...nic ma nebavi, sice sa nenudim, ale opusta ma viera 😒 ....som nestastna, ze som nezacala skor so vsetkymi vysetreniami. Vlastne budem mojim detom zaroven aj babka...Alebo mozno vdaka detom ostanem dlho mlada 😀 .

darla obdivujem ta , ze vytrvavas v obkladoch a cajickoch. Ja teraz zacnem (kedze som si musela dat pauzu)- ved musim zuzitkovat kilo lanovych semienok 😀 😀 . Verim tomu, ze to moze pomoct...
Riska pekne tehulkovanie 😵

kaki
15. dec 2009

Violončielka, ďakujem....🙂
Aj si niekedy hovorím že som pristará....
Ale keď sa potom tak pozorujem 😀 , tak musím skonštatovať, že to tak len vyzerá 😀

Dnes som sa ohromne pobavila na čisto neduchovnej veci 😀. Prečítajte si (ako si žijem)
Jak si udržet zdravou hladinu šílenství

1. Během polední přestávky se posaďte do svého zaparkovaného auta, nasaďte si protisluneční brýle a miřte fénem na kolemjedoucí vozy? Sledujte, jestli zpomalí.
2. Zavolejte na svůj vlastní záznamník a zanechte si vzkaz, aniž byste se pokoušeli měnit svůj hlas.
3. Trvejte na tom, že vaše e-mailová adresa je:
Xena-Warrior-Princess@vasefirma.com nebo Elvis-the-King@vasefirma.com
4. Pokaždé, když vás někdo o něco požádá, zeptejte se, zdali si k tomu přeje hranolky.
5. Vybídněte své kolegy, aby se k vám přidali v synchronizovaném baletu na židlích.
6. Postavte odpadkový koš na váš pracovní stůl a přilepte na něj štítek "příchozí pošta".
7. Vytvořte si fóbii ze sešívaček.
8. Po tři týdny nahrazujte normální kávu v kancelářském kávovaru kávou bez kofeinu. Jakmile se celé osazenstvo zbaví návyku na kofein, začněte jim vařit pořádného turka z pravé kávy.
9. Do šekové knížky si u všech šeků zapisujte jako účel vystavení - "za sexuální služby".
10. Na vše, co vám ostatní říkají, odpovídejte se slovy: "To je to, co si myslíte."
11. Všechny věty zakončujte prohlášením: "?přesně jak pravilo staré proroctví."
12. Nastavte jas na monitoru tak silně, aby intenzívně osvětloval celé vaše pracoviště. Pokud se někdo bude divit, řekněte, že se vám to tak líbí.
13. Nepoužívejte žádná interpunkční znaménka.
14. Pokud možno, co nejčastěji místo chůze poskakujte.
15. Ptejte se lidí, jakého jsou pohlaví. Po jejich odpovědi se hystericky rozesmějte.
16. Při dotazu na účel vaší služební cesty uvádějte - "služební cesta".
17. Při opeře zpívejte spolu s účinkujícími.
18. Jděte na recitál moderní poezie a zeptejte se, proč se verše nerýmují.
19. Zjistěte si, kde nakupuje váš šéf a kupte si přesně stejné oblečení. Noste je vždy den na to, co šéf. (Tento systém je obzvlášť účinný, je-li váš šéf opačného pohlaví než vy.)
20. Posílejte všem zaměstnancům ve vašem podniku e-maily o tom, co právě děláte. Například: "Pokud by mne někdo potřeboval, budu na pánských záchodcích ve druhém patře, první kabinka zprava."
21. Kolem vašeho pracoviště rozestřete moskytiéry a po celou pracovní dobu přehrávejte kazetu se zvuky džungle.
22. Svým přátelům říkejte alespoň s pětidenním předstihem, že se na jejich večírek nedostavíte, protože na to nemáte náladu.
23. Zavolejte na linku důvěry a nic neříkejte.
24. Požádejte své spolupracovníky, aby vás oslovovali vaší starou trempskou přezdívkou "Tvrďas".
25. Při vybírání peněz z bankomatu vykřikujte: "VYHRÁL JSEM, VYHRÁL JSEM! Tento týden již potřetí!"
26. Při odchodu ze zoologické zahrady začněte běžet směrem k parkovišti a křičte: "Zachraň se, kdo můžeš, utekli jim!"
27. Svému šéfovi řekněte: "Ty hlasy v mé vlastní hlavě mne nijak neobtěžují, ale hrozně mi vadí ty hlasy ve vaší hlavě!"
28. Po večeři svým dětem řekněte: "V rámci úsporných opatření se budeme muset jednoho z vás zbavit."
29. Pokaždé, když spatříte koště, zvolejte: "Miláčku, tvá maminka přijela!"