Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
30. dec 2009

Takze v pondelok 7.12 ma prijali na rizikove, s tym, ze v stredu mi moj porodnik vyvola porod... co som bola rada, lebo som mala uz menej plodovej vody a prezretu placentu a bala som sa aby sa nieco nestalo, keby som prenasala.
V utorok doobeda mi mali robit 'zatazovy test', to mi pichli vyvolavacku, taku mensiu davku, aby videli ako babo bude pocas porodu reagovat na kontrakcie... babam co to robili predo mnou to prebehlo hladko, tak som si myslela, ze vsetko bude ok, ze sa vratim po tom teste na izbu a este sa do stredy trocha vyspim, lebo posledne 2 noci som spala hrozne malo...
No ale ono sa stalo to, ze pri tom teste, akonahle som mala silnejsie kontrakcie, tak babatku klesali ozvy srdiecka, cize nemalo dost kyslika vplyvom tych tlakov v bruchu 😒 .. co znamenalo, ze nieco nie je v poriadku.
Tak zavolali mojho porodnika, nech pride do nemocky (mal volno v ten den), ze najlepsie bude ak vyvola porod uz dnes.. Inak dost som sa zlakla co je s eminkou preco jej tie ozvy klesaju, ci nema chore srdiecko alebo co 😅 , to bola prva taka tazka chvilka toho dna..
Kym prisiel doki, dali mi klystir, oholili, manzela som este nevolala, reku sak to bude trvat este hodiny, tak zavolam ho az ked mi povedia.
Prisiel doktor, znova mi dali vyvolavacku, prepichol mi plodovu vodu (ani to moc nebolelo, inak bola uz trocha zelena!) Doki, ze kde mam manzela, ze uz rodime.. tak ja v strese, ze som myslela, ze je este cas, tak som mu rychlo volala nech pride...
Asi po pol hodke ked uz kontrakcie zacali byt silnejsie a pravidelnejsie, tak sa ale stalo to iste co predtym- eminke zacali klesat ozvy 😅 .. tak moj doki zavolal ineho doktora a radili sa co dalej, ci pokracovat v prirodzenom porode, alebo cisarak.. asi minutu vahali, vtedy som sa modlila, aby sa spravne rozhodli... myslim, ze mi prebleslo vtedy hlavou, ze ani inak nemoze byt, iba spravne, lebo vy moje kamaratky ste sa za nas modlili, tak to bude ako ma byt 🙂
A rozhodli sa pre cisarak... trocha mi aj odlahlo,hoci s tou alternativou som nejak ani neratala, ale kedze tie kontrakcie ako silneli, tak to zacinalo byt neprijemne a nepohodlne, tak som bola rada, ze sa vyhnem tomu, ze toto bude pokracovat 🙂 (ale takto aspon aj troska viem ako vyzera prirodzeny porod 🙂
Ked sa rozhodli pre cisarak, nabehli sestry a zaviedli mi kateter, to bolo neprijemnejsie ako tie kontrakcie, stipalo to ako pes, uff, ja taketo veci moc nemusim, radsej tusim nejaku silnu kontrakciu by som poprosila 😀
Potom ma vyzliekli do naha, dali mi len taky zeleny plast, aj to len tak spredu, posadili ma na vozik a previezli par metrov na operacku. Potom prisla dalsia tazka chvila, bolo mi zima, a ked som si sadla na tu kozu, tieklo zo mna vela plodovej vody, behalo tam kopec ludi v zelenom, pamatam si ako niekto poznamenal: 'je to tu cele mokre utrite to niekto... a potom sa mi anesteziologicka snazila pichnut do chrbta ten spinal (nebola som v celkovej anesteze, len ochrnuta od pasa dole), snale mi hovorila, ze som zle ohnuta, ze mi to nedokaze pichnut, ze takto to nepojde!! vtedy viem,ze som sklonila hlavu a aj si poplakala, aj som sa v zufalstve vzoprela, ze ci nevidi, ze robim co mozem, ze neviem ako ten chrbat mam uz dat...!! Nakoniec mi to tam predsa len pichla a potom uz bola velmi zlata, hovorila, mi ze nebudem citit bolest, len tahy a tlaky v brusku a mala pravdu, hovorila mi ze ked mi co robia, kedy vyberaju placentu, a potom o chvilku, ze a teraz uz idem von Ema (pytala sa ma predtym ako sa mala bude volat). Zdalo sa mi, ze to ide nejak rychlo a je fakt, ze ten cisarak trval tak max 20 minut. Ked vybrali Emu, zakaslala, asi vykaslala plodovu vodu 🙂 a o par sekund ako ju niesli vedla, tak zacala plakat 🙂 Bol to taky zvlastny pocit, jasne ze som hned ako zakaslala zacala revat 😉 aj ked nebolo to az take silne, lebo to som ju este nevidela. V tom som videla vedla cez take okno, ze uz je tam manzel a ze ju foti, ze ju vlastne vidi prvy on, pozrel sa aj na mna, no jasne, ze to som revala este viac 🙂 A potom mi ju nachvilku doniesli, uz zabalenu v perinke, ale este som lezala na stole a nemohla som sa moc hybat a ani ju poriadne chytit, takze to nebolo take autenticke ako pri normalnom porode 😨 Potom viem, ze mi povedali, ze teraz budete chvilu spat a nieco mi pichli.. nepamatam si presne ako som sa dostala na izbu, hoci mm mi tvrdil, ze som sa s nim celu cestu vo vytahu ako som lezala na tej posteli bavila.. a sestricky mi hovorili ze nemam dvihat hlavu (po spinali sa totiz musi 24 hod lezat bez pohnutia takmer) Az teraz si matne spominam, ze z tej kozi na postel som sa dostala tak, ze nejaky mlady muz v zelenom mi hovoril, ze sa ho mam chytit okolo krku 😉
Manzel bol potom asi 5 minut so mnou na izbe, ale musel hned odist... takze prirodzeny porod tu necelu hodku nestihol, pri cisaraku nemohol byt, takze cely porod pre neho trval 10 minut!! fotil emku a odprevadil ma po cisaraku na izbu!! ale ocenujem, ze sa nakoniec pred porodom rozhodol ze pojde... aj ked bol asi rad, ze to nakoniec takto dopadlo pre neho! 😀 😝
Potom som 24 hodin lezala takmer bez pohnutia, napodiv dost rychlo to uslo, ale znova som malicko spala, iba tak 3-4 hodky, to uz tretiu noc tak malo a to som este netusila, ze sa dalsie dve noci vobec nevyspim, lebo som dostala hrozne bolesti do praveho boku, akonahne som si lahla. Vlacili ma po celej nemocke, po vsemoznych vysetreniach, ze z coho mam tie bolesti.. na nic sa neprislo, vsetko som mala ok. Niektori doktori si mysleli, ze to su zastavene vetry, ja viem ze to znie ako blbost, ale vraj ked je niekde v tele vzduch (asi aj tym, ze mi otvorili to brucho), tak kym sa ten vzduch vstrebe, tak to moze sposobit taketo bolesti, fakt ako ked vas niekto picha nozom 😔 .Nastastie sediet som mohla, vtedy to az tak nebolelo, ale kedze to uz bolo 5 noci, co som takmer vobec nespala, poslednu vobec nie, tak som bola uplne vycerpana, fyziciky a psychicky, skoro nic som nejedla koli vysetreniam, no skratka na konci zo silami.. chuda eminka.. ani som ju nebrala k sebe na izbu, nechavala som ju u sestriciek skoro cele prve 3 dni, takze po 9 mesiacoch v mojom brusku, ma prve 3 dni takmer nevidela, co mi bolo fakt hrozne luto 😔
Ale po tych 3 dnoch som ju uz mala, snazila som sa kojit ale nechcela sa prisat, ako som uz pisala prisala mi az doma na 10 den po kazdodennom boji.. uz som revala aj ja, nielen ona 😅 nikdy som si nemyslela, ze kojenie je take narocne, ono to vyzera tak jednoducho, ze strcis prsnik a dieta pije... este som si hovorila, ze co to tak riesia niektore baby.... ale opak je pravdou (teda okrem margi, to je vynimka 🙂
Inak mi hovorili, ze ta rana po cisaraku dost boli, no tie moje koliky boli ovela horsie, ale ano, bolela aj rana dost, ale iba ked sa clovek hybe, alebo vstava, ked som bola v klude tak nie. Potom to bolo horsie, ked mi opuchla, ale nastastie tam nebol hnis, tak mi to nemuseli cistit, a po 10 dnoch to bolo uz lepsie, teraz po 3 tyzdnoch je to uz fajn, akoze citim to miesto .. ale uz to ani moc neboli.
Ked sa na to spatne pozeram, na ten porod, som asi rada, ze to bol ten cisarak, nemusela som sa hodiny trapit a emka mala pupocnu snurku okolo krku, tak mozno by boli nastali aj nejake komplikacie, tak verim, ze Panna Maria to zariadila tak, ako to bolo najlepsie 🙂
Mozno aj preto emke klesali ozvy ked sa dostavili tie kontrakcie, ze ju ten pupocnik nejak priskcoval alebo co, ktovie 😨

Inak eminka je zlatucka, velmi vela spala prve dni, akurat to kojenie, teraz mam vahu, tak viem kolko spapa, ale napr dnes, aj ked sa najedla, tak plakala stale po pol hodine po jedeni, tak neviem 😒 obcas ju prikrmujem, ale rada by som mala dost mliecka, aby som nemusela, tak uvidime ako to pojde dalej.
Nemozem sa dokopat k tomu, aby som stiahla fotky z fotaka, to chce cas a ja nejak nestiham stale.. ak mam hodku, tak si radsej pospim, lebo bezne spim len 5-6 hodin denne, som dost vycerpana, ale vsak toto som chcela, tak co sa stazujem 😀 a hadam si najdeme nejaky rezim casom, ze sa viac vyspim... lebo zatial je to dost drina, clovek si mysli, ked je v praci, ze ked bude mat dieta, ze to bude vacsi relax, ale akurat dnes som rozmyslala, ze materstvo je takisto drina job 🙂 ale aspon s jednym podstatnym rozdielom, ze to robime pre milovane dieta a nie pre firmu 😀
Aha a este s jednym rozdielom, ja som radsej makala aj do 7-8 v robote, lebo som vedela, ze potom budem moct 10 hodin nerusene spat, ale teraz neruseny spanok trva cca max 4 hodiny 😀 😀
Napr ja som si myslela, ze ked sa dieta narodi, ze sa nebudeme s mm hadat, ale omyl, dieta nevyriesi bezne konfilty 😔 Ale fakt je to, ze vztah dostane taky iny rozmer, ked sa tak divame na tie blazene ksichtiky ked je emka napapkana, alebo ako sa natahuje ked sa budi 😉 alebo vzdy sme snivali, ze ked budeme mat dieta, ze si ho dame na manzelsku postel medzi seba a budeme sa na neho stastne divat.. vcera sme si ju tak dali a jasne, ze som znova rumadzgala ako male decko...ze konecne sa to splnilo 🙂 Inak mam pocit, ze hormony su silnejsie po porode ako v tehu... to so mnou citovo nejak mava cele 🙂 tak sa to hadam uz skoro ustali 😠

A este jedno prijemne prekvapenie (specko povzbudenie pre violku 🙂 ), ludia mi hovoria, ze som schudla, v tehu som pribrala do 11 kg, co bola moja hranica a podarilo sa... a vzdy som si myslela, ze po porode budem zopar mesiacov zhadzovat kila, ale opak je pravdou, zda sa mi, ze som chudsia ako kym som otehotnela 🙂 v poho sa zmestim do nohavic pred tehu. No ono tie bolesti a hladovky po porode boli teda aspon na nieco dobre 😀
No a uz by som mohla prestat, prispevok bude hadam na stranu 🙂 ak mi to zmizne, tak ma rachne, idem to ulozit.

Dani, pls a ty mi napis ako vies kolko mala vypije a tusim mate tiez koliky, aj emka niekedy reve ako tur, myslim ze ju boli brusko, mam od doktorky nejaky sap simplex, ale neviem ci to pomaha 😝

rybka13
30. dec 2009

jemi.. to je dobre dlhy prispevok, som sa rozpisala, uff, sorry ak vas to bude nudit 😒

a prajem veseleho silvestra vsetkym 🙂

smejka
autor
31. dec 2009

ahojte 🙂
rybka teda riadne dlhy prispevok 😉 ....nech mate z vytuzenej Emusky veeelaaa radosti 🙂
prajem vam krasneho silvestra a v Novom roku 2010 vela lasky pokoja a aby bol aspon taky dobry ako tento konciaci sa.....a najlepsie by bolo keby bol lepsi krajsi....a hlavne aby sme sa nadalej takto krasne rozrastali.....nam snazilkam prajem krasnu zmenu 🙂 ....nech nas Pan pozehnava vsade tam kde sa ocitneme 😔

smejka
autor
31. dec 2009

rybka ten tvoj prispevok ma priviedol k slzam... 😔 😉 ....este raz vela stastia 😵

mimuska77
31. dec 2009

Caute babulky,prajem Vám s celého srdca krásneho,veselého Silvestra a do Nového roku 2010 vela,vela zdravíčka,štastíčka,lásky,rodinnej pohody a hlavne silnú Vieru v nášho Nebeského dobrotivého Otca,nech nás všetky požehná VS bruškom,VT štastným porodom a VM velkou radostou s ich malinkých prírastkou!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

Rybka,aj mna teda dohnal ten Tvoj príspevok k slzám,ale teším sa a verím že už to bude len lepšie 🙂

A kaki,velmi pekne Ti dakujem za rozpísanie modlitby a ja sa hlásim,kludne ma možeš pripísat,nechám to na Teba 🙂

bettynka222
31. dec 2009

ahojte 🙂

kaki mna si v modleni zadelila spravne 🙂

margi, skorki nech sa vasi otcovia-svokrovia co najskor zotavia

smejka a nechces sa obratit na niekoho ineho s tou adopciou? ci to asi nejde tak ako si to ja predstavujem...😒

caamenuska lenkove ma pravdu...to co sa smejke deje je divne. kamoskini susedia uz maju doma malicke dievcatko. a to im najprv zavolali ze maju pre nich chlapca a oni ze nie, ze chceli dievcatko. a za chvilku im volali ze maju dievcatko....ale zas bolo iba torjdnove tak tam je sets riziko, ze ho matka bude chciet, ze? no ale mesiac uz presiel a maju ho stale 🙂 je to ako na zaciatku tehotenstva, tiez je tam urcite obdobie rizikovejsie...

rybicka lekari sa urcite rozhodli spravne. zevraj vela deti sa rodi so snurou omotanou okolo krku a lekar ju vcas odmota.....ale ak porod trva dlhsie, tak to moze byt nebezpecne...tesim sa z vas. a vidis, nakoniec ste ja kojenie zvladli. kamaratka rodila prirodzene a kojenie im vobec nevyslo....si sikovna velmi 😵

riska
31. dec 2009

rybka, paradny prispevok...tiež som bola miestami namakko 🙂 ešte ak sa ti podari pridať foto, budeme už úplne spokojne 😵 😵

smejka, vidno, že nový NB funguje...pekne prispevaš ako za starých čias 😀 a to vieš, že na orave bola velka radosť 😵 ja sa už radšej k tvojmu pripadu ani nevyjadrim, lebo ma to vždy rozčuli, ako sa to neskutočne ťaha 😠 😔 ale verim, že už čoskoro to predsa musi prisť 😉

kaki, vela fotiek ešte nemam, ale niečo špecialne pre teba vymyslim 😉

skorki a margi, to teda nie su priliš dobre spravy 😔 myslime na vas 😔

aj ja vam prajem pekny posledny den v roku, my ideme mať papučovu kulturu 😀
a nech je rok 2010 požehnaný, šťastný a hlavne p 😵 l 😵 o 😵 d 😵 n 😵 ý 😵

azalka22
31. dec 2009

ahojte dievcata, tak my sme dnes prisli domov - boli sme par dni na chalupe pokurit, poviem vam, prist do 5 stupnov poobede, nie je nic moc, no vcera sme vykurili na 25. bolo krasne, bez TV a radia, len pre seba, okolo krasna priroda, jelene, srny, muflony, orly, sokoly a mysiaky atd atd, parada... ake divy robi vypnutie medii.

chcela som len popriat vsetko dobre v NR, vela uspesnych buducich tehuliek a uspesnych a usmiatych maminiek z terajsich tehuliek a same zdrave deticky.
nech sa nam dari a drzme sa Pana pevne za ruku.

kaki, ja sa pridavam k 1.desiatku

carmenuska
31. dec 2009

No teda rybka, akurat som 😢 😢 😢 uz doplakala, to museli byt nadherne pocity.... a vsetkym osatnym prajem do noveho roku, aby ich zazili a hlavne nech dokazeme vsetky v novom roku prijimat Boziu volu, nech uz ma Pan v nom pre nas pripravene cokolvek 🙂

akzuzs
1. jan 2010

Rybka, to Ti verím, že by si písala aj tri strany a mala by si pocit, že si to aj tak nevystihla 🙂 Určite sa dobre MUDr. rozhodli a bolo to riadenie Boha, lebo sa za Teba modlili a aj Ty si sa mnoho určite modlila, tak sa Ti to v dobrom vratilo vo forme požehnania. 🙂 Ja som po pôrode skoro dva roky a často si to prmietam minútu po minúte. 🙂 Je to silný zážitok. Dúfam, že budeš mať mnoho mliečka aby Ti Emuška pekne priberala. 😉 Inak to si dobre schudla, ja som to veľmy ťažko zhadzovala. Dokoca sa mi ešte v nemocnici smiali, (ale v dobrom a to rodina), že po pôrode vyzerám ako keby som bola v 7 mesiaci 😀 Ja som pribrala 22Kg 😖 Ale to je jedno.
Boli Ťa ešte ten bok. Aj mňa to bolelo a boli až do teraz, lebo mi sestrička počas pôrodu nechtiac pichla injekciu do nervu a to sa veľmy dlllllllllho hojí. 😒
Ostatným dievčatám, mamičkám, snažilkám a detičkám:
V Novom roku hojnosti Božích požehnaní,
aby bol smútok odohnaný a smiech prinavrátený.
aby láska sa nikdy nestratila a Matka Božia na Vás myslela!

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

violoncielka
1. jan 2010

Vsetko naj v Novom roku....
Rybka vdaka za prispevok x-

Pozdravujem vsetky babenky a idem nieco uzitocne robit, kedze mm uz od rana upratuje svoju pracovnu...chce byt po cely rok usilovny. Ja lenosim 😀 😀 😀

skorki
1. jan 2010

Ahojte babulky!

Tak prajem Vam krasny novy rok, plny pokoja a milosti!

Ja som nesmierne vdacna za krasne sviatky, ktore nam boli dopriate. Nakoniec vsetko dobre skoncilo, chudak svokor stravil v nemocnici 2 noci. CTcko ukazalo, ze nic nie je zlomene. Musi sa setrit, bude PN asi 2 tyzdne. Nemoze moc lezat, zle sa mu spi, ale hlavne je, ze chrbtica je cela. Na hlave ma 7 stehov 🤐 ... taku malu pamiatku na tohtorocne sviatky. Aj tato neprijemna udalost nas dala viac dokopy, nakoniec - vsetko zle je na nieco dobre.
Sestrine deti a moj maly brat boli pre nas balzamom. Hlavne koli nim boli tie sviatky take krasne. 🙂

Stastne sme dorazili do BA, uz varim novorocnu kapustnicu - len s rybou, taku dietnu...Ozaj - Riska, my s mm ideme opat na dietu 😀 😀 😀 /ako minuly rok v januari/, takze budeme robit cesnakove hrianky, kyslu kapusticku, ryzu...atd..

Rybka, tesim sa, ze si nam to vsetko napisala. Bozkavam na dialku Eminku a uz teraz sa tesim, ze snad na jar pojdeme spolu s Emkou aj Kiki do cajovne. 🙂
Lenka - tak, ta Vasa trpezlivost je skusana, ale ten vytuzeny datum sa blizi! 🙂
A vsetky maminky, snazilky a tehulky pozdravujem.

akzuzs
1. jan 2010

Pochválený buď Ježiš Kristus v tomto roku!
Dnes som dostala krásny email, je už po vianociach ale Vianočný čas stále trvá. Je perfektný

kliknite si na link
http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1...

akzuzs
1. jan 2010

Našla som aj novoročné

klikni na link
http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1...

akzuzs
1. jan 2010

A ešte trocha vianočnej atmosféry

klikni na link
http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1...

rybka13
2. jan 2010

akzuzs, ten bok pod rebrami ma uz neboli (chvalabohu) to bolelo len 2 az 4 den po porode. Az teraz som si spomenula, ze mi robili vtedy okrem milion dalsich vysetreni aj magneticku rezonanciu, spominam si, ze ked som isla do tunela, bola som uz taka vycerpana, ze som na chvilku zaspala. No ako hovorim, dobry reset fakt, ze az teraz po mesiaci si spatne spominam na urcite veci 😒 a to mozno este neviem co sa udialo na co si vobec nespominam 😀 😀

a to v ktorej faze porodu Ti sestricka pichla do nervu? 😅

rybka13
2. jan 2010

spravicka od janulky: 🙂 maju sa dobre, tak to som rada 🙂

Domov ideme asi zajtra, mame sa dobre, maleho mam nonstop pri sebe, kojime, mliecka je zatial dost, asi budem musiet aj odsavat. Rana na brusku boli, aj som unavena, ale stastna 🙂 malinky je krasny, prave sme sa kupali. Vsetkym VS zelam pozehnany Novy rok!

margarita
2. jan 2010

ahojte vsetky moje babulky,

my sme este stale u svokrovcov, zajtra sa uz planujeme vratit do BA.

rybka, tesim sa, ze si podala take podrobne info o porode, ale stale marne klikam na Tvoj album, ze si tam pridala aj nejake Emkine exterierove foto 😀 furt ju vidim len v brusku 😉 ale ved vsetko ma svoj cas, ako vravi Kniha Kazatel (tusim).

super, ze aj janulka sa ma fajn a ma mliecka na odsavanie, tesime sa, ze uz ich pustia z nemocky a bude dobre doma.

azalka, mne uz asi hrabe, lebo som normalne par minut rozmyslala, preco nam zelas vsetko dobre v Nitre (NR), ked si z PK 😀 a preco len v Nitre ma byt vsetko dobre 😀 no materska demencia v priamom prenose 😉

tesi ma aj, ze skorkin svokor vyviazol z nemocky "len" zasity, moj otec sa tam este zasiva stale 😀 pomaly bude mat mesacne vyrocie, co je tam 🙂 ale vcera som s nim volala, a ze uz aj chodi s takymi chodulkami, a rozprava uz celkom plynule a nie tak psychoticky ako predtym.

myslim na vas vsetky, aj na suzziku 😉, keby si to zase nahodou citala a ze ju nespominam 😀

a vcielka - vcera sme si po omsi vinsovali s vasimi, tak som na Teba myslela, ze aspon ja v zastupeni som im aj fyzicky ruku podala namiesto Teba 😉

a uz sa tesim, ze ked sa vsetky vratime zo Silvestrov a inych zalezitosti, tak sa nasa tema zase rozprudi. Najviac sa tesim na to, ako betty s riskou budu pekne pribudat tt, a verim, ze toho roku tu zase pribudne aspon zopar novych babetiek 🙂

Tak najblizsie sa vam ozvem uz az z domu, az poperiem a opat sa aklimatizujeme.

bettynka222
2. jan 2010

ahojteeeee 🙂

margi neboj nie si sama dementna, aj ja som chvilku rozmyslala nad tym NR 😀

vsetky sa mi drzte a halvne snazilky, nech sa v novom roku premenia na tehulky 😵 ozaj a nase babo ma uz prdbieha nie o 5 ale najnovsie o 9 dni 😕 a vraj jem malo....ale asi spravne 😀

lenkove
2. jan 2010

Dievcata moje
zelam vam vsetkym stastny a pozehnany rok 2010, nech je to rok Panovej milosti v zivote vas a vasich rodin... 😵 😵 😵
siiiilne objatie!!!

riska
2. jan 2010

tešim sa z janulky a jej dobrých sprav a verim, že čoskoro sa ozve aj sama 😉

margi, to je dobre znamenie, že otec už chodi, len tak dalej, myslime na neho 😉

betty, počuvaj, takymto tempom ešte aj mna predbehneš 😀 neboj, ja som jedla tiež velmi malo, ale len do vianoc 😀 😀 😀 na poslednej poradni som mala naviac len 0,5kg, ale teraz su to už 2kg hore, celkom sa tešim, ved nech ma babo z čoho priberať 😉

leni, ako bolo na chate?

skorki
2. jan 2010

Ahojte vsetky!

Riska, ved Tebe sa to pomalicky prelomi do krasnej druhej polovice 😉 . Ako to, ze si pribrala tak malinko? Ja nie som ani tehotna a tie dve kila po poslednych dvoch tyzdnoch mam urcite prilepene 😀 😀 😀 .
Tesim sa, ze Vam tie tyzdne s Betty tak pekne nabiehaju.
Margi - som rada, ze otec sa citi aspon trochu lepsie, aj ked mesiac v nemocnici, to uz je fakt dost 😖 Tak, nech sa to uz len a len zlepsuje. Drzte sa!!!
Pekny vecer vsetkym!

danka24
2. jan 2010

ahojte.
vsetko dobre v novom rocku veela zdravia,stastia,lasky a boz. milosti nech vas Panna Maria ochranuje a tak ako uz Betty napisala snazilkam prajem aby sa v tomto roku stali tehulky a tehulkam aby si uzivali tehulkovanie a priebeh porodu bol lahky 😉 a mamickam aby ich deticky posluchali 😉 a samozrejme vsetkym aby ich mm doma sluchal 😀 😉

rybicka moja ja neviem kolko moja vypije ja som neskusala odsavat mlieko lebo sa bojim ze sa nestihne vytvorit ked bude mala chciet papkat 😉 ale vypije aj z jednej aj z druhej a ked vidim ze este chce tak dnes 2den co jej dam Nutrilon ale len 50ml viac nechce..niesom z toho nadsena ale je uplne kludna a pekne spinka a zaspi aj sama nie len na cicke 😉

akzuzs
2. jan 2010

Ahojte

skorki, je dobre že si už mala včera svokra doma (ak som tomu dobre pochopila) lebo to vieš ako na Nový rok tak po celý rok a prežiť ho v nemocnici nieje dobra vyhliadka 🙂

rybka, tak tu injekciu mi pichli vraj na urýchlenie. Bolo to asi 15 min. pred pôrodom a potom nastal zázrak ako aj ten Tvoj. Ta sestrička za to nemohla, lebo ja som akurát dostala kontrakciu a tak som sa mikla ale tam ma to nebolelo, lebo pôrod to prehlučal, ale keď som prišla domov a začala sa zotavovať, tak som mala s tým veľké problémy, ale už je to omnoho lepšie dnes to zabolí len sem tam. Tak maličká ti pije. Nebolí ´Ťa to pri kojení. Mňa hrozne a k tomu som mala Kým nemal malý 3 mesiace päť zápalov prsníka, ale potom to zázrakom seklo a ja som ani nevedela, žekojím 😀 Tak sa drž aj s malinkou Emkou

skorki
3. jan 2010

Dobre ranko,

Tak mne uz prislo aj trosku luto - po vyse tyzdnovej prestavke z prace sa tam opat zajtra vraciame...joooj, tak by som privitala este jeden dnik naviac... 😎 Este ze to nebude tento tyzden take drasticke, a ze mame jeden den pauzu... 😀
Uz sa tesim, ked sa sem vsetky vratite 🙂
Tak peknu nedelu vsetkym 😉

smejka
autor
3. jan 2010

ahojte 🙂
tak sa pomalicky rozbiehame i v tomto novom roku 😉 ...sa tesim
verme ze bude pozehnany...hlavne na nove stvoreniatka 🙂
u nas je bielo....pojdeme sa asi sankovat 😎
riska kde si kupila tu kniha plodnost vyziva? inak fakt ty si uz tehulka tesne pred polovickou 😵
indzes ako zvladate dvojcatka a malu slecnu? 😉
skorki joj praca.....ja som doma a na navrat akosi nepomyslam...uvidime ako to vyjde 😲
akzuzs odkedy snazilkujete? akosi stracam tymi mojimi pauzami prehlad 😒
danuska vam prajeme hlavne vela radosti z dievcatka a trpezlivosti pri papkani 🙂
lenka ako bolo? kedy idete na IA?
margaritka stastny navrat domkov 🙂
pozdravujem vas vsetky 😵....krasnu nedelu
kaki kde siii?

lenkove
3. jan 2010

vsetkym krasnu nedelu 😵

Smejka ahoj, si tu? 😀
na IA sa ani nepytaj, 7.1 si mame zavolat ze kedy... 😔 najskor 11.1 ale to je skor moje zbozne prianie ako fakt.. a mne je z toho tak nanic.. 😔 chcem mat dievcatko cim skor doma.. viem, ze mi chyba trpezlivost, ale velmi ma to trapi a aj to, ze su ludia v rodine, ktori tuto moju tuzbu nechapu.. a to ma neistuje a boli...
prave som sa zavrela do izby, som tu za asociala asi (u svokrovcov 😉) snazim sa pisat..
a vy co? ako sa mas a citis? 🙂 zelam vam krasnu sankovacku 😵

lenkove
3. jan 2010

neistuje - zneistuje 😀

smejka
autor
3. jan 2010

lenka ahooj 🙂
deti isli spat pred sankovackou(deti=mm a M.) 😵 tak som tu zakotvila
lenka viem ako sa citis.....neistota sklamanie....ale vedz ze tato skuska musi byt...aby potom radost bola dvojnasobna....neboj...bojovat sa oplati....ak ti je tazko spomen si na nas....my cakame a netusime aky bude koniec....no verime i ked nie s lahkostou 😔
na silvestra sme dostali krasny darcek k vyrociu sobasa.....vivien dosla s rodinkou a dievcatkom....tak novy rok sme privitali v komplet zostave a bolo krasne 🙂

smejka
autor
3. jan 2010

lenka ja nemam z bakalarky ani tuk....a to uz som mala mat aspon polovicu spracovanu.....no nemam sa cim chvalit...u mna je skola bokom...a tak to i vyzera 😝 .....stale hladam k nej stratenu chut 🙄