Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
4. feb 2010

leni tak bezbolestny porod zajtra prajem 😀

akzuzs dakujem moja, ja nestresujem, trpezlivo cakam do utorka na premeranie....vtedy ked som si to precitala, som sa trosku zlakla, lebo osm sa bala o maleho, ale teraz vyuzivam tu novu vlastnost (trpezlivost), ktorej som sa od maja do septembra naucila 😉

carmenuska
4. feb 2010

Kocky to som Vas kde nasla??? Na druhej strane na uplno chvoste 😀 Sa nehambite?? Ja so uplen ko, nachladnuta....
Leni uz mas kontrakcie??? Sa tesim, kedsa zosynchronizujte s malou a dame stretko a vsetko mi rad radom vysvetli sa opises a ja sa zoznamim s Ivankou... Mam na teba toooooooolko otazok ohladom ado...ze si ich asi zacnem pisat 😀 😀 A ta stimulka bude, len dufam ze bude aj k niecomu konecne, lebo ja ju fakt zle znasam. Ja si neviem predstavit v sebe tie hormony silne co davaju pred IVF ked aj obycajny clostil a duphaston mi vadia. Teda duphaston znasam horsie......

janula.k
4. feb 2010

ahojte baby 🙂 chcem sa opytat, ako prebieha krst..este som na ziadnom nebola a v nedelu krstime nasho synceka 🙂
A mali sme vybrat meno nejakeho svateho, tak som vybrala Dominik. Ako Dominik Savio. Jeho medajlon som nosila pred tehu a verim, ze orodoval za mna a za nasho malickeho. A samozrejme aj sv. Gerard.
Bettynka, ked ti stefanikova prehmatala krcok len tak zo spodu, z toho si nic nerob, ja som ku koncu mala raz u nej skrateny na 1,5cm, o tyzden 1cm a o dalsi tyzden zas 1,5cm..tie merania rukou nie su vobec presne, radsej keby ti ho zmerala ultrazvukom. A odpocivaj, polehuj...mozes si sem tam dat Magne B6, to som uzivala ja.
Carmenuska, ak ti hormony robia zle, tak to povedz doktorovi..ved nie su nevyhnutne. Otehotniet mozes aj bez nich, ved mas ovulku 😉 Mne tiez robili zle a este som aj cystu schytala 😠 Moj byvaly doktor mal vtedy tiez taky nazor, ze urychlit cely ten proces..ale prd z toho..len stres a potom plac kvoli tej cyste 😔

bettynka222
4. feb 2010

jani no ved aj ja si myslim ze to je dooos tnepresne a preot som chcela aby mi ho zmerala na sone, ale ona z enie, ze len babo pokuka....no tka nech mi to radsej elias skontroluje, nie? 😉 no a ku krstu ti poradi urcite rybka, prezila ho nedavno 😵 ja som naposledy bola na krste pred dva a pol rokom tkaze si moc nepamatam 😕 😅

carmenusik ked znasas zle dufac, preco si nevypytas utros a nedavas si ho zospodu, hmmmmm?

janula.k
4. feb 2010

betty, vies co, ono zas nie je ani moc dobre, aby ti tam stuchali tym ultrazvukom..ok, nech zmeraju pre pokoj duse, ale nie moc casto..A fakt najlepsie co mozes urobit je oddychovat, aby brusko nezacalo tvrdnut, lebo tym sa skracuje krcok..ale to isto vies 🙂

carmenuska
4. feb 2010

Kocky, ja to s tymi horm, skusim.
Janulka- aj ja som mala cystu 7 cm hyperstimulacny syndrom, ked som to brala prvykrat a potom mi to hned stopli....ale kaslem na to, beriem to tak, ze bude ako On chce... Janulka a k tomu krstu sa pytaj co chces...na vsetko ti odpoviem, my sme vlastne este nekrstili 🙂 ale kazdy rok nejake krsty absolvujeme aspon 3-4x. Sme aj krstni rodicia a uz to poznam naspamat.....Mozes aj cez IP, neviem co ta zaujima
Betty- tvoj krcok bude v pohode a utros moc nechcem, moj doki povedal, ze dup. je lepsi /no to ma asi kazdy svoj nazor/ a v robote si to nemam ako vkladat lebo ej to 2x denne a musis chvilu lezat....fakt si to nevie prakticky predstavit, rano vstavam velmi skoro, asi si to dam a lahnem si ku detom na koberec a dam nohy hore 😀 😀

bettynka222
4. feb 2010

janul nooo to neviem. al emne netvrdne brusko, tka je ot ok, ze 🙂 no a mne ho cunderlik meral s utz cez brusko a nie zvnutra, vies? a ona mi robi sono kazdy mesiac, tka preoc nezmerat aj krcok, hmmm?

carmenuska 😀 😀 😀 ale nieeeee v skole nie 😀 no sak rnao pred odchodom a potom po prichode. ale mne ho kazali trikrat denne brat po dve tablety..a bolo to bleeeee 😝 😝 😝 ale zle mi bolo asi celkovo z toho prveho trimestra, nie len z utrosa 😀

janula.k
4. feb 2010

bettynka, krcok sa meria zo spodu, cez posvu..to neviem ako ti ho mohol cundrlik zmerat cez brusko..to som este nepocula. Uvidis, co ti povie Elias 😉 Mne moja doktorka merala krcok kazdu poradnu..neviem naco..a vzdy ma to bolelo 😒
carm IP 😉

bettynka222
4. feb 2010

janul no ale myslim ze uz je jendo ci mi ho prehmata rukou alebo zmera tou vnutornou sondou (to k tomu co si pisala, z enie je dobre sa tma rypat). no a on mi ho normlane zmeral zvrchu, on je sikovny 😀 a dobre ze ti ho merala, ved istota, nieeee? 😉 no ved to, som zvedava aj na eliasov nazor. ozaj a ak abola stefnaikova pri porode?

carmenuska
4. feb 2010

janulka IP 🙂
Betty a to si brala na zaciatku tehu tolko utrosu, ci duphastonu? No a rano sa mi to nechce davat, koli tomu ze velmi skoro vstavam a nestiham sa ani ucesat 😀 😀 Esteze teraz byva rano tma a tak po prichode do prace kavickujem a davam make -up, juj ale som leniva ja lezim v posteli do poslednej chvile
Leni- predychavaj!!!!!!!!!!!!!!!

bettynka222
4. feb 2010

carm no odvtedy co to dr zistil. najprv len dvakrat denne, ale v nemocke mi to naordinovali trikrat denne dve tablety a az do 14 tt, ale brala osm len do 13 tt lebo maly bol ajtak o tyden vacsi

leni zaspis vobec v noci? 😵 😀

riska
5. feb 2010

lenka nam dnes rodi 🙂 🙂 🙂

azalka22
5. feb 2010

janula,kuk sem
http://www.rodina.kbs.sk/Pastoracne-pomocky/Svi...

je tam vsetko ohladom krstu

akzuzs
5. feb 2010

Ahojte VS, VM, VD a veriacé rodičky
Leni užžžžžžžžžžžžžžžž??????
Ako to prebiehalo??????
Myslím na Teba 😉
No čo sa týka krstu, hahahahahah je po tom rok a trištvrte ale veľa si z toho nepamätám 😀 Lebo ja som stresák 😀 😀 😀 U nás sme to nahlásili, to išiel len manžel a potom deň pred krstom sme mali náuku a aj s krstnými rod. a v deň krstu sme tam prišli asi tak 5 min pred omšou aby nebol malý nervózny ale aj tak počas kázne plakal. Viem že nám dekan dovolil počas kázne ísť do kruchty ale inaksme tam museli byť aj keby plakal. No viem že ak by boh požehnal druhé, tak na 100% pri krste, už nebudem stresovať, lebo to dieťa to bleskovo vycíti a tiež ho nenaoblikam ako cibuľu, lebo tam nielenže nefúka, ale je aj kostol vykúrený a potom je iba nervózne. My sme tiež potom museli zavinovačku rozbaľovať a len prikriť dekou 😀 A syn do teraz neznesie teplo 😀
Jani a budete mať aj krstnú hostinu??? Kde ju budete mať doma alebo v neakej reštike bez roboty ???? 😀

azalka22
5. feb 2010

akzuz - kruchta znamena zakristia?

azalka22
5. feb 2010

davam do pozornosti vsetkym buducim maminkam a i terajsim s batolatami
http://repka.blog.sme.sk/c/217434/Baby-Signs-Zn...

akzuzs
5. feb 2010

Azalka, hej je to zakristia, to vieš Kysuca a jej nárečie 😀 Inak tá znaková reč je zaujímavá, ale treba na ňu fest mnoho trpezlivost

riska
5. feb 2010

kruchta je pekne, skoro ako kuchta 😀 😝

azalka22
5. feb 2010

alebo buchta? 😀

kaki
5. feb 2010

Ahojte,
maminka Lenkove je už po pôrode. Sú s dcérkou doma a ukazujú sa ockovi cez kameru 😵.
Ďakujem Pánovi, lebo vykonal veci zázračne 😵 a mám z toho radosť 😵 .
Lenkove Vás pozdravuje 🙂

riska
5. feb 2010

jeeej, krasa 🙂 lenka, gratulujeme a tešime sa s vami 😵 😵 😵
a samozrejme čakame na infošky a foto, hoci lenka už iste nebude mať na nas toľko času 😉

kaki
5. feb 2010

Riska, ako sa máme dnes? 😵
Ja sa teším lebo je piatooooooooooooooooooooooooook a ešte k tomu aj poobede 😵

riska
5. feb 2010

kaki, šup ho vikendovať 🙂
dnes sa mame znova dobre a prave ideme papať brokoličku 😀

kaki
5. feb 2010

No dobrá bokolička nie je zlá 🙂 aj ja dnes plánujem uvariť niečo bokoličkového typu 🙂
Tak dobrú chuť Riskovci 😵

A pekný víkend všetkým 🙂 Ahojte 😵

kaki
5. feb 2010

Skorki, Violončielka, Carmenuska, Darla, Azalka, Lucettka na Vás myslím...... Tak verte, skoro sa stanú ďalšie zázraky 😵

janula.k
5. feb 2010

ahojte 😵 Leniiiii gratulujeeem 😵 😵 😵 teraz ta tu asi dlho neuvidime, ale dufam, ze si najdes aspon minutku napisat nam o malickej 🙂 zelam vam vela vela krasnych spolocnych chvil a nech vas Boh zehna.
Akzuz a preco ten stres pri krste? 😕 My budeme mat krst po omsi, tu nebyva cez omsu, kedysi byval, ale teraz uz nie. A budeme krstit este s jednym babatkom, takze v pohode. Hostina bude v restike, bez roboty 😀 😉
azalka, kaki, riska 😵

suzzika
5. feb 2010

Leni tak sa teším, že nám dnes pribudla ďalšia mamička...nesmierna vďaka Pane... 😵 😵 😵

Už ste vymysleli, koho budeme "dobiedzať" so svojimi prosbami? Dnes má sviatok sv. Agáta, panna a mučenica tak si myslím, že by tiež mohla mať nejaké slovo 😉 Neviem prečo neexistuje pobožnosť ku každému svätému, ale veď by sa dala nejako "vyrobiť" 😉

Aj vám sa stáva, že keď ste čerstvo po spovedi a príjimaní tak útoky zlého sa zväčšujú... 😠 ???

suzzika
5. feb 2010

Mária tebe som zabudla minule napísať, že som si pozrela vaše foto a chalani sú zlatučkí, určite z nich vyrastú utešení fešáci... 🙂

Janulka a čo z krstu ti je nejasné?Naša K. ho celý prerevala... 😉 to preto, že som si ho chcela veľmi užiť 😀 a prečo musíte vyberať meno svätého?To Branislav nie je žiadny sv.?

suzzika
5. feb 2010

Akzuzs tebe ďakujem, za modlitbu za moje dievčatá...pomohla 😉 Ty si asi 😎 ďalšia do partie menovkýň však? 😉

lenkove
5. feb 2010

hojte
tak Ivanka zaspala na rukach, podarilo sa mi ju prelozit do postielky.. zaspavanie samotna ako u profi, koncilo hysterickym revom... baby som rada,ze spinka, uz bola plana a ocka fialove
je tu moja mama, tak som rada, pomohlo mi to dost. dnes kocikovala a ja som si dokupila par veci.. mala je zlata, dobrucka, neplace, len ked zajdem na vecko alebo tak, tak mrnka no zlaticko..
ked dame vecerne uspavanie sme za vodou..
myslim na vas a nestiham pisat, mama pojde coskoro domov, takze bude chaos 🙂 tak ak nieco, mozete mi poslat mail, alebo odkaz na FB, tie mi tiez chodia na mail.. velmi mi chybate