Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
12. feb 2010

😀 darlus, cozeby som menila rezim prispievania, len chodim este neskor ako ty

inak neda mi nevyjadrit sa k tej hroznej kampani k potratom... mna sice dost desia 'extremisticke skupiny' ale myslim si ze ta kampan mala vyznam, hoci ja by som bola asi zbabela sa do nej zapojit..
Jedine co sa mi zdalo od veci a drasticke je ked to naozaj vidia male a malolete deti, musi to v nich zanechat otrasnu traumu.. to je fakt 😒
Ale dospeli preco.. nech to vidia, vyzeralo to otrasne, ale taka je realita zabiteho dietatka... 😔 ja osobne si myslim, ze ked to vidi nejaka zena alebo muz a raz sa ma neskor rozhodnut ci pojde (alebo ci posle zenu) na potrat, tak iste sa mu tie obrazky vyjavia v mysli a podla mna je sanca ze to ovplyvni jeho rozhodnutie...

Teraz ma napadlo, ze to mohli radsej s tou kampanou riesit malymi obrazkami a rozdavat to iba dospelym aby sa to nedostalo detom na oci... ale tak by zase neoslovili take 'siroke masy obyvatelstva'

margarita
12. feb 2010

rybka, vo mne ta kampan onehdy zanechala otrasnu traumu, a to som uz ani nebola maloleta 😀
len som bola cerstvo po druhom potrate, a vzdy, ked som cestou do/z roboty minala ten billboard, zas sa mi vybavilo to, na co som sa cely ten cas pokusala marne zabudnut, a sice, ze presne tak nejak vyzerali tie babetka, o ktore sme prisli, len namiesto na plagate som to mala nazivo u nas na wecku.
😔 😔 😔
a ci to niekoho ovplyvni, nemyslim, tie baby, ktore su ovplyvnitelne v tomto smere, nepotrebuju obrazky, a ine to popru a ani toto ich neodradi - zazila som to pri mojom tyzdnovom pobyte v nemocke - vedlajsia izba, kde boli UPTcka 😒 bola furt plna, az jeden den dali jednu babu aj ku mne, ale to som tu uz tusim kedysi pisala...skratka a dobre, asi som pesimista, no myslim,
ze je lepsie robit prevenciu uz vo vychove, alebo osvetu na skolach, este zakladnych, nez potom vyvolavat taketo emocie v nespravnych cielovych skupinach.
Ale je to len moj nazor, silne silne subjektivny a precitlively.

margarita
12. feb 2010

k teme "dieta, ktore odmieta zaspat" - jedno take poznam velmi doverne 😉 - z knizky
Magicke roky (vrelo odporucam psychologie chtivym citatelkam)

Neni to tak davno, co se dite bez odporu nechavalo ukladat ke spanku.Ale ted zacina bez ohledu na unavu zurive protestovat uz ve chvili, kdy je polozime na zada, a s velkou vervou se pokousi vstat. Dite v tomto stadiu vyvoje nenavidi spanek take proto, ze je oddeluje od jeho bliznych a od moznosti objevovat nove bajecne svety. Motoricka aktivita je pro dite 9-18 mesicu natolik zasadni zivotni potrebou,ze jeji naruseni, byt i jinym biologickym procesem, jakym je spanek, je proste netolerovatelne...

amen, pravda je to.
🙂

akzuzs
13. feb 2010

´Dobré ráno
Požehnaný začiatok výkenda!!!!!! 🙂

muska30
13. feb 2010

ahojte,
syn si robi domace ulohy a dcerka spi poobednajsi spanok 😉

akzuz,
aka skora ranna hodina 😕 to tak skoro vstava Tvoj Majko, alebo sa len budi na mliecko a potom este dospava?

margi,
s tym spanim to tiez doverne poznam 😀 mam doma dva zive priklady a protestuju svorne obaja, ked si ja chcem na chvilu oddychnut, tak oni chytia druhy dych 😀

rybka,
len si casto Emku prikladaj a urcite sa to potom podari rozkojit 😉

rybka13
13. feb 2010

margi to mi je luto, nenapadlo ma spojenie tejto kampane s prirodzene potratenymi detmi, vzdy ma napadli len interupcie 😔

rybka13
13. feb 2010

muska prikladam prikladam, prska uz su trocha plnsie, vcera som bola na hodinovej masazi chrbta a aj teta maserka na mna cely cas vplyvala ako musim uverit, ze mam plne prsia zdraveho mliecka 😀 aj margi mi trvdi, ze je to v psychike, tak tomu verim a tym padom kojim 🙂
ako sa ma dcerka? je to lepsie?

riska
13. feb 2010

rybka, spravne... len ver 🙂 a ty si zdravotne už o.k?

muska, v sobote domace úlohy? 😕 bleee 😀 😝 😝

akzuzs, ty si predsa len vstala na otvaranie olympiady, že? 😉

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riska
13. feb 2010

vivien, a prečo ten 😔 ?

margarita
13. feb 2010

ahoj stria, a co Ty tu? 😉

margarita
13. feb 2010

ako sa to u vas vyvija s menom? nechces dat Risku, mozno by Ti to na matrike preslo, keby si vyhrabala na nete, ze take dakde existuje. Dnes uz mozes dat dietatu meno aj Xing-Quang alebo Oklahoma, som niekde citala - len musis dokazat, ze niekde na svete to je a pouziva sa to ako meno pre osobu.

baby, no som normalna, konecne mi za sto rokov raz mala spi aj cez den, a ja pri nej nie a nie zaspat, tak si tu konikujem a spi pri nej mm 🙂 a potom sa stazujem, ze som nevyspata, ze? 😵

darla27
13. feb 2010

Ahojte Riska, Margi, Rybka, Muska, Akzus a kto ste pritomne, len "neviditelne" 😀
Riska co tak nove foto bruska? Ale ti to letiiiiiiiiiii, uz aj nakupujes vybavicku pre Risiatko? 😉
Margi ja tiez nie som proti samotnej kampani, ale proti tomu, ako to prezentuju na nevhodnych miestach.
Presne tak, prevencia je 200% lepsia.

margarita
13. feb 2010

ved hej, darla, len prevencia je tazsia a zdlhavejsia nez vytlacit, zaplatit a nalepit niekolko sto billboardov 🙂

riska nam asi zdrhla do nejakej kocikovej temy, alebo kam...

a darla, Ty ako vikendujes, ked uz som Ta vymakla online?

darla27
13. feb 2010

Ja dnes relaxujem, uzivam si ze dnes nemusim nic robit a rozmyslam co urobim zajtra na obed,
tak beham kade-tade po nete, ako obycajne. 😀
A ty ako? AKo tak pozeram, onedlho budete mat doma uz rocnu slecnu.
Aj bude oslava? 😉

riska
13. feb 2010

tu som 🙂 som len tak nakukla, ved cez vikend je to tu pokojnejšie 🙂
margi, pravdu mas s tým menom....tiež som hovorila, že riska alebo risiatko by bolo naj 🙂 a ešte sme s mm prišli na to, že ked môže mať gwyneth paltrow dceru apple, my dame rovno pineapple... 😀 😀 😀

darla, ahoooj 😉 zasa nemas foto? 😕

margarita
13. feb 2010

no ja zajtra varim fazulovicu 😀 lebo som ju uz skoro rok nerobila, tak pre zmenu...mm ju zboznuje, on si do toho namrvi kilo chleba a este aj vajce natvrdo, takze je to pre neho taka fest husta kasa a tesi sa ako na Vianoce, ze aky skvely nedelny obed bude 😀
ale to som Ti asi nedala vhodny tip na varenie... 😀

Ja dobre, my to oslavujeme kazdy den 😉 a okrem darceka, co ma schovany v skrini ja nic specialne neplanujem. Ved aj tak by tortu jest nemohla, ibazeby som urobila nepecenu jablkovu s nejakymi piskotmi, co su bezvajecne 😎 no ale uprimne...chce sa mi to? 🙂

margarita
13. feb 2010

riska, mas recht, keby vas to s Pineapple preslo, davam do plena este : mandarinka, hruska, slivka, nektarinka, broskyna, marhula, morusa, oskorusa alebo cuketa 😉 to by sa Lucettka potesila a mohla by vam k Cuketke aj za striu 😉

darla27
13. feb 2010

Risi 😀
Na zaciatocnu slabiku RI moc mien nie je, ale mam pre teba tip: taka Rihana by nebola zla.
Znamena v preklade bazalka. No nie je to zlate? 😀 😀 😀
No, vyzera to tak, ze mi moju zlatucku fotku zase zmazali.
A ze je na konikovi kopec fotiek podobnych, to im nevadi. ☹
Mozno porozmyslam nad nejakou inou casom co by im vadila menej. 😎

riska
13. feb 2010

marg, fazulovicu som aj ja papala tento týžden... mnam mnam 😵
ale my kike prideme potriasť rukou...aj ked jej to asi bude srdečne jedno 😎

dakujem za tipy, dievčata...navrhnem 🙂 a čo je to oskorusa? 😕

riska
13. feb 2010

darla, asi si tu pod drobnohladom 😉

violoncielka
13. feb 2010

Caves babule...dnes tu bol krasny den 😎
Vidim ze konikujete o stosest 😉 , ja som mala konecne trosku pohov od PC, je lepsie byt vonku na prechadzke...yes!!
Riska- Iriska 😉

darla27
13. feb 2010

Caf Violka 😉
No aspon niekedy sa tu zideme viacere, lebo ja chodim vacsinou v nevhodnom case. 😅
Aj vy mate snehovu nadielku, ci u vas je teplejsie? 😕

Riska, ved to. Ak by som sa stala jedneho dna tiez adminkou, tak sa to pokusim zmenit. 😀

violoncielka
13. feb 2010

Ahoj Darla...my tu mame jaaaar 😎 😀 😵 😵 😵

darla27
13. feb 2010

Tak to sa priznavam: zavidiiiiiiiiiiim 😀 Lebo tu sa zima rozhodla, ze tento rok neskonci. 😝
Nemozte mat jar vo februari, ja protestujem. 😀
Riska alebo keby sa nahodou doki na uzv pomylil, stale este to moze byt maly Risko, ci nie? Paci sa ti?

rybka13
13. feb 2010

ahojte koculdy 🙂

margi, ty normalne tu fazulu aj jes, neva, ze kojis? mozem aj ja? lebo aj sesterka je vsetko a koji... len ma uz 7 mes chlapceka uz... musim davat bacha co jem, iba ked je emka mala?
viol, ty sa mas ze mate jar 🙂 posli nejake snezienky na SK 🙂 ozaj su v IT snezienky? neviem preco sa mi zda, ze snezienka je vyslovene slovenska kvetinka 😀

riska inak ja sa vytesujem ze risiatko uz o chvilu budes rodit hihi, ved 25 tt to uz je neco!!! 🙂 daj nejake biblicke meno, napr melchizedech by sa tm nepacil?

darlus a co si to mala za fotku ked ju zmazali, inak sila, ze ta vzdy vymaknu 😠

rybka13
13. feb 2010

co budete robit vecer? ja nepozeram tv odkedy mam emu, lebo aj tak vzdy musim ist kupat, alebo krmit alebo nieco ine...
baby inak ja furt zerem jak sisino, budem mat doslova 100 kil o chvilu ☹ jedine co robim je ze teraz to ospravedlnujem ze potrebujem mliecko 😒
co mam robit aby som sa resetla 😠 jedine ze by som otehotnela, vtedy mi nechuti a chudnem 😀

Inak mi sme sa chceli snazit uz po par mesiacoch ale doki ma uplne zabrzdil, ze po cisaraku nemozem rok otehotniet... to som netusila, myslite ze je to tak?

rybka13
13. feb 2010

betty, aj s teba sa vytesujem ze uz si v polke tehu.. ako to leti, uz by Ti aj tie grcky mohli prejst 🙂

darla27
13. feb 2010

Rybi no mala som taku peknucku animovanu, moju Darlusku predsa. 😉
A to som si myslela aka som tu nenapadna, nenavstevujem ani nejako vela tem,ale vzdy ma zotru. 😝 😀
Budem asi musiet vybrat inu, ale nebude to hned.
Co budem robit vecer? Mala by som konecne zehlit, ale ci aj budem, to je otazne.
Samozrejme by nebolo od veci povenovat sa aj manzelikovi nech mi nevycita ze ho kvoli konikovi zanedbavam.
A s tym cisarakom: Rybka moj doki hovori, ze bezpecne je rodit az 3 roky po cisarskom, to ta asi nepotesilo, ale nemusi to byt pravda, uz som sa naucila ze co lekar, to nazor.

maria1610
13. feb 2010

Ahojte 🙂 Rybka - lekari vravia, ze treba pockat minimalne rok - predsa je to operacna rana, vo vyssom stadiu tehotenstva hrozi ruptura maternice (pretrhnutie v mieste rezu), ale poznam pripad, ze holka otehu 2-3 mesiace po cisaraku a do roka od cisaraku porodila prirodzene 🙂

A vidis, my sme uz 4 roky po cisarovi a niiiiiiiiic ☹ ☹ ☹