Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
17. apr 2009

Ahoj kamosky,
Smejka...tak laskavo zacni mysliet aj na seba....a zacni sa modlit! Ved miluj blizneho svojho ako seba sameho.Ak milujes malo seba sameho tak potom "dakujem pekne " za taku vlaznu lasku napr.ku mne 😀 😀 😀

Ach baby vajka su stale v pocte 6...a pomalicky rastu,asi na nich dolahla jarna unava.Som aj rada,vlastne takto nehrozi (snad) hyperstimulak...no uvidime,dalsia kontrola je v nedelu.Ja budem taka dobra v soferovani...super.Akurat dnes rano bola hmla,tak to nie je bohvieco 😒 ,ale cesta je nastastie celkom fajn,takze ta hodinka celkom dobre ubehne.

Marione to fakt uz na SK funguje? Ale asi to bude velmi velmi drahe.hmmm? A to o tej Kanade som ti nepovedala ja 😉 😉 -Pre mna je to novinka,ze aj emryjka sa daju adoptovat.Celkom sa mi paci ta myslienka,kolko rodin by sa nemuselo trapit...
Ty alibistka!!!tak si nas beries ako ochranny stit 😝 😝 😎 😠 😵 🤐 😀 😀 😀

violoncielka
17. apr 2009

Myslim cestu do Centra,-mesto Udine vzdialenost cca 60 km.Takze moje lprehliadky su spojene zaroven s prechadzkou po krasnom Udine a samozrejme shoping pomaha telu aj dusi!!! 😀 😀

violoncielka
17. apr 2009

Riska piatoooooooook!!!!Ale tento tyzden bol asi pre teba celkom v pohodicke.Vies ,ze byt ucitelom tu v Italy je velmi dobra praca.Je aj velky naval na tieto miesta,skoda ze nie je taliancina mojim materskym jazykom,normalne by som sa dala na studium" pedagogia".Tu je system kombinovanych tried,normalne zapajaju do normalneho vuycovania aj deti s mensimi poruchami (ako nevidomi,nepocujuci,autisti,dislektici atd.) samozrejme trieda tak ma dvoch ucitelov,jeden hlavny a jeden co pomaha tymto detom.Vela mojich znamych robi tychto "asistentov",lebo s konzervatoriom mas aky taky narok na ucenie,avsak je na to velky natresk a tiez materinsky jazyk je podmiehnkou.
Ale velmi by ma to bavilo...no skusim este nieco vymysliet s tymi skuskami z jazyka......

riska
17. apr 2009

violka 😀 ja mam ešte pracovne doobeda aj zajtra, lebo doobeda mam moje slavne študium... takže žiadne drichmanie do 10:00 sa nekoná 😢 ale aspon že týžden bol krátky...
mne sa pači ten západný systém učenia aj s rôznymi asistentmi... no my tu na svk si poradime sami 😎
inak práve som sa vrátila z rozdávania narcisov, smejka, jeden som ti odložila 😉
škoda, že práve dnes prší a fuka, ked cely týžden bolo teplúčko

violoncielka
17. apr 2009

jej aj ja xcem narcisy!!!!! ☹ .No nic idem si na balkon zasadit nezabudky,moje oblubene z detstva.Ale teraz vyhravaju tulipany.
Tak pekne studium Riska,no ty budes mat titulov,super...to aby som sa zacala obzerat po nejakej VS tu v Ita 😉

kaki
17. apr 2009

Violončielka držím palce.... Nie som odborník ale myslím že 6 vajek je celkom dosť 🙂 Aj 6 detvákov by bolo dosť 🙂

smejka
autor
17. apr 2009

ahojte 🙂
dobre ste vcera na mna mysleli....nocna dopadla ok...taky klud som tam za svojej cinnosti este nezazila 😉
ja a ivf....tazka dilema....no machula v tomto sa vzdy zmeni na jasnotu v tom ze teraz nie....teda momentalne nie....lebo radsej uz nikdy nehovorim nikdy 😔 ....kedysi som vemi chcela skusit IUI....no viete ze to nie je mozne kedze vysledky spg su zle....takze by to bolo zbytocne ☹
ja si darovanie ci uz spermii al vajok al dokonca celeho embryjka neviem predstavit....nie je to pre mna prijatelne...i ked ta vidina ze budem mat pod srdcom dieta je lakava a krasna....no pre mna je prirodzenejsia adopcia....no o tom som uz pisala
je jar a ja rozmyslam co dalej...jar vo mne vzdy prebuidza tuzbu po zivote...ci skusat podniknut este nieco vo vysetreniach v heliose.....ci sa uberat cestou modlitby ci co...
chcela by som mat strasne vo vsetkom jasno....ci uz s adopciou...aby sa jednalo o konkretne dieta....ci s matuskom a jeho chorobou...ci s nami ako parom cakajucim na zazrak...
tak tolko moje vylevy....no viem ze kazda prechadzate niecim podobnym....preto vam to pisem lebo viem ze ma pochopite
danka ahoj tehulka...tesim sa z teba 🙂
suzzika dlho si tu nebola...ako nazivate? co zuzanka? krstnu si dajte rovnaku...teda aspon dla mna..
margaritka teda ty nestihas...ako sa mavate?
marione violoncielka drzkajte sa 🙂
riska dakujem za narcis.....no predstav si i u nas na dedine predavali narcisy a matusko prisiel zo skolky pysny ze starky mu kupil 🙂

marione74
17. apr 2009

violka aj ja si idem cez vikend sadit nezabudky, tiez su moje oblubene 😀
Drzim silno palce Tvojim siestim vajkam.
Nieviem ci je draha adopcia embryok, az tak do detailov som sa o to nezaujimala. Ale ja si myslim ze nie, urcite potencionalni rodicia nieco platia, ale nemyslim ze by to bol nejaky extrem.

Riska ty studentka, nezavidim, mne by sa uz moc nechcelo ucit 😖

Inak dnes rano som bola u zubarky a tu hodinu co som cakala tak ma tak steklilo v hrdle, ze ked som vosla dnu, tak som jej rovno povedala, ze si nejdem ani sadat do kresla, ze mam ranne nevolnosti, nech ma rovno preobjedna 😠 ... pre istotu (teda pre jej istotu 😀 ) Nevedela som si predstavit ze by sa mi niekto hrabkal v ustach pri tom stekleni v zaludku a hrdle.... 😝
Tak dufam ze mi nezacnu nejake grcky coskoro ☹ Horsie je ze ma nejak boli hrdlo a cele telo 😔 dufam ze som nic nechytila, v pond si vezmem dovolenku, sa budem kurirovat, nebudem mat doma net cely vikend, tak sa majte krasne 😉

marione74
17. apr 2009

smejka, tak vela pozehnania aby si jasne bez machul videla, ze ktora cesta je ta spravna.

smejka
autor
17. apr 2009

marione vdaka 🙂 ...a liec sa ved uz sa neliecis sama ale dvaja dokonca traja 😵 ..
ja sa tesim ze vonku prsi....aspon ma to netaha vonku a mozem sa ucit.....i ked zase ma to taha do spania 😝 😀
nezabudky mam i ja rada...ked sa vchadza do nasej dediny tak je taky kriz stary a okolo neho kopec nezabudok....je to take pekne 🙂
a mam rada i konvalinky....bola to aj moja svadobna kytica 🙂

margarita
17. apr 2009

vcielka - ved 6 je celkom v pohode, nie? ja sa v tom nevyznam,ale myslim, ze lepsie ako nic 😉 teraz uz len, nech dobre zabojuju tie vajka 😎 😎 😎

teda stria moja ma zajtra ucenie...nezavidim 😉 ale zase aka budes vzdelana 😀 na tu matersku potom...

smejka, mas toho naozaj dost na jeden zivot
☹ a ver mi, ze jasno vo vsetkom by som chcela mat tiez - ale to je asi trochu utopicke zelanie
😒
My mame sa uplne super, len som v poslednych dnoch pred a po sviatkoch mala kazdy den nejaku "akciu" - rozumej k lekarovi s Kristinkou alebo so sebou, skratka furt som niekam musela na konkretnu hodinu a vychystat ju aj seba a vsetko zladit, takze preto nestihacky. Vcera som ani nos z domu nevystrcila, a mama sla s nou na prechadzku a ja som zalomila. Ani to nebol spanok, skor take polo-bezvedomie 😀
ale dnes je uz ovela lepsie a od rana mam v plane ist na prechadzku, ale ako na potvoru uz par hodin leje ako z krhly. NO a v dazdi sa mi zase nikam nexe, tak asi zalomim k nej a dospim posledne 2 tyzdne.

marione - zubar v tehu, veru nic moc...ja som bola 2x, ale predychala som to. Dovcu si pekne vezmi, a ozaj, ako si pokrocila v uvahach o rizikovom? Pamataj moje dobre mienene rady
😎 😉 az sa fakt bojis len toho, ze sa budes nudit, pridi nas pozriet a my Ta z toho vyliecime 😵

danka - podla mna sa vezmu, ved to uz by bol trapas povedat tam NIE, aj ked, pravda je, ze keby sme na tej svadbe boli, tak ja ju kopnem do nohy, nech povie "ano".

margarita
17. apr 2009

este k tomu kopaniu do nohy 🙂
bola som za svedka na svadbe kamosov a zenich v strese povedal, ze "Prisaham, ze svoj manzelsky slub NE...dodrzim...DOdrzim, dodrzim... 😀 " On chudak myslel, ze je tam NEporusim, tak zacal s tym NE-a uz to neslo vziat spat 😀 vo mne by sa vtedy krvi nedorezal, a co este chuda kamoska, ta zbledla a skoro odpadla - kedze som stala za nou, videla som ten pohlad, akym na neho vtedy flochla 😉
ale sobas bol platny a maju sa radi, takze pohoda. Ponaucenie : neberte si margi za svadobneho svedka, bude urcite nejaky trapas 😀

riska
17. apr 2009

ja som dnes na vas všetky zasa intenzívne myslela pri tom narcisovani... vdaku Bohu, že mame "len" problemy s oteho čo donesenim a nechodime po onkologii 😔 😔
smejka, dufam, že ti srdiečko povie, čo je pre teba spravne a vhodne 😵
inak s tým adoptovaním embrijok ešte to chcem dovysvetliť, aby bolo jasno - ja by som s tým asi tiež mala veľký problém (či z jednej alebo druhej pozicie), ja sa len teším tomu, že je to pre ne šanca ako neskončiť ktoviekde 😒

margarita
17. apr 2009

teda stria, pravdu mas, ako furt s tou onkologiou 😉
a to si dnes ani v skole nebola, len kvietky rozdavala?

riska
17. apr 2009

aha, margi je zasa vo forme 🙂 to asi ten spaaanok 😀

margarita
17. apr 2009

no jasne, zase som spala v noci krasnych 5,5 hodiny - tak mi dnes je sveta zit 😀
ale neodpovedas na otazky 😎

riska
17. apr 2009

no iba kvietky som rozdavala 😉 a som sa konečne rozhodla, kde dam svoje 2% dane.... na ligu proti rakovine...tak 🙂

kaki
17. apr 2009

no vy ste dneska vo švungu 🙂
Ja sa zasa od rána snaźím niečo porobiť ale akosi sa mi nedá 🙂

riska
17. apr 2009

kaki, bodaj by sa ti dalo... ved ty sa už nevieš dočkať stredy 😉

kaki
17. apr 2009

😀
no do stredy nič nepravím??? Tak to možem čakať výpoveď.... 🙂 Veď je kríza a ja nerobím 🙂

kaki
17. apr 2009

nespravím som myslela

margarita
17. apr 2009

riska, pekne od Teba, LPR to urcite potesi...ja davam 2% uz roky notoricky na "Katarinku", kedze mi tak vyrazne a nezvratne zmenila zivot 😉
kaki, ze dneska? my s riskou sme vo svungu stale, ked sa tu zideme prave na fore 😀

riska
17. apr 2009

no a počkaj potom po strede, ked nas spoznas.... to už nebudeš robiť vobec 😀 pracuješ v kancelarii?

margarita
17. apr 2009

😀 nezamestnana vdaka veriacim snazilkam...no pekne vyhliadky, chuda kaki...neboj, my Ti nakupime soletky do zasoby, aby si mala aspon co jest 😉

riska
17. apr 2009

margi, tiež dobree 😉 len 2% z MD to je tak 2, 50 Sk?

margarita
17. apr 2009

no v minulom roku som este aj pracovala - hoci sa mi to zda taaaaak davno, ze si to uz takmer nepamatam 😀
nahodou materska je este 55% z hrubeho prijmu, takze aspon na najomne to vyjde, ale az prejdem na tu rodicovsku, to uz nie je ani vreckove pre tinedzera. Musim posluchat MM, aby ma dalej zivil a satil 😵

kaki
17. apr 2009

🙂
Vy ste vtipné 🙂
čo dodať 🙂 Normálne ste mi vyrazili dych 🙂

áno pracujem v kancli... Som za doležitú 😀

riska
17. apr 2009

kaki, ale dufam, že do stredy ho znovu chytiš....ten dych 😀
odkaz pre margaritiaka: ahoj, margiman, prosim ťa, živ a šať svoju žienku... dakujem 😵

kaki
17. apr 2009

Inak to je fakt otras s výškou rodičovského.... No čo už... Veď vieme čo chceme 😀

kaki
17. apr 2009

riska a keby som do stredy nedýchala, tak to by som asi ani neprišla 😀
ale ja dýchať budem! (len si dám mensie prestávky medzi nádychmi) 😀