Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
6. mar 2010

alebo aj ked nema teplotu mam byt radsej doma a iba ak by sa oteplilo napr. nad 10 stupnov tak mam ist?

lakrimosa
6. mar 2010

Ahojte! Tak vďaka Riske som si konečne popozerala vaše detičky... sú krásne!!!
Riska, vďaka za inštuktáž, ako otvoriť albumy, na to by som určite nebola prišla sama 😀

Od pondelka sa modlíme za bývanie k sv.Filoméne? OK, pripájam sa rada, lebo ako tu už povedala tuším Darla, sme solidárne a osobne ma to veľmi motivuje k modlitbe.

Maja2, čo povedať? myslím, že trochu chápem tvoju situáciu, ak ťa to aspoň torchu povzbudí, som na tom podobne ako ty, mám 37 a šancu na dieťa 0, keďže roky nemám ovuláciu ani po všetkých možných liečebných postupoch a metódach. Stojíš pred rozhodnutím, ktoré nie je vôbec, vôbec jednoduché a musíš ho urobiť iba ty. Myslím, že modliba ti v tom môže pomôcť. Ale presne viem, čo je to uvedomovať si vek... a cítiť tú nenormálnu naliehavosť, niekedy je to na hlavu, najmä tá panika, čo mňa osobne čas od času zachvacuje.
MM mi hovorí, pozri na Sáru, koľko mala, keď porodila, BOhu nič nie je nemožné! Viem, ťažko sa to prijíma, ale nezúfaj!!!

Bettynka, zdáš sa pokojnejšia 🙂

Rybka, počuj, nie si tak trochu zaujatá voči tým chudákom Adamovi a Eve 😀 ? Nenájdeš na nich aspoň niečo pozitívne? Veď za všetko ich viniť... ale som si istá, že keď budem na veľkonočnej vigílii počuť chválospev a "ó, šťastná vina" budem velice intenzívne myslieť na teba 🙂

muska30
6. mar 2010

rybka,
ak je eminka chora, radsej s nou von nechod, hlavne ked ma zvysenu teplotu. A ked ma sopliky, tak jej pod hlavickou zdvihni matrac, daj tam vankus, nech spi vo zvysenej polohe, aby jej tie sopliky nezatekali a davaj jej morske kvapky. Prajem vela zdravia 🙂

pekny vikend 😵

violoncielka
6. mar 2010

Caves babule 😎 ......Dnes som uplne vystavena- celodenny predpripravny kurz tagesmutter 😝 . Uvidime ci provincia najde financie na zahajenie tychto kurzov. Je to akoby mini skolka vo vlastnych priestoroch....a daju vam k tomu akreditaciu. Celkom fajn, ale nejdem sa tesit dopredu 😝 😝 😝 unavena som velmiiii.
Tak pekny zbytok vikendu...pa

margarita
6. mar 2010

rybka, ja som s Kitty chodila von, aj ked mala sopliky, praveze moja lekarka vravela, ze kym nema teplotu, je lepsie s nou ist von, aj sa tam lepsie dycha 😉
A neviem aku ma tu teplotu, to si jej merala digitalnym alebo rektalnou rychlobezkou?
lebo ak rektalne, tak treba este 0,5 stupna odpocitat, a to je realna teplota...tak ak by mala 37,2 - 0,5, tak vlastne ani teplotu nema 😉
No urob ako myslis, ja som zase nie lekar, ved vies 😎

riska
6. mar 2010

ahojte, len vas chcem pozdraviť 😵

kaki, súhlasim s modlenim za bývanie, je to potrebne, ved aj malý ježiško sa vlastne narodil do podnajmu, že? 😀 😉

lakrimosa, nie je za čo 🙂

betty - 107

rybka13
7. mar 2010

dakujem za rady, no asi pockam kym bude aspon 5 stupnov a potom pojdem von s Eminkou.. chudatko dnes nad ranom uz bola taka zahlienena ze ani spinkat nemohla ako chrapcala ☹ Tak som o piatej rano vysavala sopliky, chudaci susedia, asi nechapu, co uz...
Tie slane kvapky jej kvapkam asi 10 x za den, a tolko krat aj vysavam sopliky, aj ked obcas nic nejde, chrapti jej to niekde vnutri, dufam ze tie kvapky neublizia jej sliznici 😒
margi meriam jej v konecniku a odratavam 0.5, vacsinou ma 37,2, cize nema teplotu, obcas tak 37,7

lakrimosa, betty, to je fakt ja toho Adama a Evu asi nikdy neprekusnem... na Pana Boha sa nemozem stale hnevat ze im to dovolil, hoci aj to niekedy 🤐 ale s Adamom a Evou si to raz poriadne vyjasnim!!!!! slabosi jedni, mali to lahsie ako my, raj ako vysity a ony si len tak lahkomyselne zhresia!!! 😝 🙂

violoncielka
7. mar 2010

Rybka 😀 !!!!

A malej Emke skore vyzdravenie...ono je to asi na nervy...chudatko male, a na susedov sa vykasli...nahodou ja sa vzdy tesim ked pocujem malu Giadu(vies ta rovnako stara ako Emka) nad nami plakat.
Pekny nedelny podvecer...pa

margarita
7. mar 2010

riska, ze 107 - no to si hviezda 😀 ja som sa polovicu casu plazila popod 90 😉

vcielka ahoooj 😉

rybka, v zaujme nasich prarodicov Adama a Evy mi napadlo, ze co sa takto hnevat radsej na toho pokusitela Lucifera-Satana, hmmm? 🙂 nebol nahodou on tak trochu na pricine? Ja teda osobne neviem, ako by som odolala 😎

my inak mame v tomto nasom podnajme uplne skvelych susedov, tento vikend som sa chystala stahovat asi 3x : vcera ked poldna v jednom byte vymienali a vrtali zarubne 😠 potom vecer, ked o 23.30 sused pod nami zacal nieco stlkat (bud postel alebo bicykel, tazko povedat) a teraz od cca 20.00 zase niekde niekto vrta, a mna ide z toho porazit.
Este ze sa to koncentruje takto naraz...ale mat kam, stahujem sa hned rano 😔

muska30
8. mar 2010

ahojte,
kaki, pridavam sa k deviatniku ku sv. Filomene za byvanie 😉

violka,
chces si zalozit skolku? moja sestra to tiez vyskusala, ale len asi dva roky a mala par deticiek, ale robila to spolu s detskou sestrickou.

margi, 😒

lakrimosa, ak si v kontakte s julinkou, tak ju pozdrav od nas, ze na nu myslime 🙂

violoncielka
8. mar 2010

Ahojte krasavice!!!

Muska ...nieco ako skolka (jasle), ale iba s 3 detmi. Preco to tvoja segra vzdala? Ja ale nebudem podnikat , budem zamestnankynou asociacie,oni nas budu platit, oni nas poistia, oni budu hladat deti. My si len musime usposobit byt a absolvovat kurzy. Na tych sobotnych kurzoch bolo strasne vela mamiciek s jednym dietatkom ,boli tam aj 3 ucitelky ZS co su teraz na materskej, aj zeny bez deti. Vsetky tak v rokoch 30-45... Sa mi paci ta idea...a tie kurzy su velmi uzitocne, budeme tam mat nacvik s detmi (predpokladam prax v jasliach) potom prvu pomoc, pravnicke otazky, a este vela vela inych veci... Priznam sa ze uz v sobotu mi vlasy dupkom stali pri pomysleni co sa vsetko moze stat....Je to urcite velka zodpovednost....Ved uvidim, ci to zvladnem a ci sa vobec na to dam 😀

Tak od dnes sa modlime?
Pekny den

mimuska77
8. mar 2010

Caute babulky o.k. k sv. Filoméne za bývaníčko od dnes,rada sa pripojím 😅

Inak mimochodom dnes Vám všetkým prajem k MDZ krásny,požehnaný den,aby si nás naši m vážili a aby sme stále boli také solidárky pri roznych modleniach 😉 😅 😵

Myslím na Vás v modlitbách 😵

danka24
8. mar 2010

ahojte dievcata moje
rybka tak vidim ze aj Emka ma sopliky aj my mame a chrapceme tak striekam jej do nosteka spray z morskej soli chvilku pockam a povysavam ..my mame take vodnate sopliky..a rano Klarka mala dokonca aj take leskle ocka ale dala som jej polku paralenoveho cipku a uz je lepsie.. 😵 ani my sme neboli vonku lebo veelmi fuuka studeny vietor tak radsej neriskujem 😉 tak vam prajem skore uzdravenie 😵

pozdravujem vseetky VS,VM a VT a deticky 😵 😵 😵

riska
8. mar 2010

ahojte, no tu to dnes žije 😝

tušim maju všetci sopliky 😖 dokonca už aj ja, našťastie sa nemusim vysavať 😀

violka, super nápad 😵

danka24
8. mar 2010

riska caau 😀
no to mas stastie ze nemusis si ich vysavat 😀 pockaj niejake 6mesiace a uvidime 😀

lakrimosa
8. mar 2010

Ahojte!!!
Muska, práve že vôbec nie som v kontakte s Julinkou. Už som sem dvakrát písala, že mám o ňu obavy, nakoľko sa vôbec dlho neozvala a naposledy mala prudkú debku z MS, tak neviem..., vôbec nereaguje ani na internú poštu! Nemá jednoduchú situáciu...

Margarita, takých bezohľadných susedov, žiaľ, poznám, je to otrasné, najviac ma vytáčajú, keď takto vŕtajú večer alebo celú nedeĺu. AKo môže niekto také niečo robiť v nedeľu? Nepochopiteľné!!!!

A nech sa všetci rýchlo vyzdraviete 🙂

violoncielka
9. mar 2010

Ahojte babenky...tak vidim ze post od PC funguje 😀

Riska vsak? mne sa to hned zapacilo ako som o takom cosi pocula....no uvidime ci sa to naozaj zrealizuje 🙂

No maminky takychto malickych "soplosov" mate? Sa priznam, ze ked som videla bracha vo "vysavajucej" akcii tak som sa vselijako ksichtila 😀 😝 🙄 ....tak vela zdaru vo vysavani, ja som vcera vysavala byt- aspon nieco mame spolocne hihihi

Pekny den vsetkym VS; VT; VM 😵

muska30
9. mar 2010

ahojte,
skutocne sa asi vacsina VS posti od MK 😔
vcera manzel nezabudol na to, ze ma doma dve zeny, tak sme dostali ruzicku 😵

s vysavanim soplikov mam aj ja skusenosti, ale az pri dcerke, lebo ked bol syn maly, vtedy takyto super vynalez nebol. Tak ja som rada, ze ked dcerka sopli, mozem tu odsavacku vyuzit 😉

lakrimosa, na julinku myslim 😔

violka, uz mate jar? u nas je -5 stupnov, do tej zimy pojdeme asi len na kratku prechadzku 😉

pekny den vsetkym 😵

rybka13
9. mar 2010

viol tak drzim palce, ja by som sa asi na take nieco nikdy nedala, tak klobuk dolu...

danka, dokina mi hovorila, ze teraz ma neuveritelne vela deti sopliky 😒 my sme vcera boli na krcnom, vraj ju nebolia uska, tak aspon to... horsie je, ze mi zakazali odsavat, ze to drazdi sliznicu a sopliky sa este viac tvoria, vraj len 3-4 krat za den... co je pre mna utrpenie, lebo ked vidim tie sople ako jej tecu, tak by som ju odsavala kazdych 5 minut.. co som aj robila do vcera a vzdy som vysala toho dost, takto mi vkuse chrapti a kycha 😒

margi, ten lucifer je sviniar, od toho sa take veci daju cakat, ale ze Adam a Eva, ktori mali v raji vsetko nemali rozum, to fakt nastve 😉 😠

rybka13
9. mar 2010

muska, no vidis, akeho mas vsimaveho chlapa 🙂

dievcata ja som zabudla vcera na deviatnik, sorka, tak budem o jeden den opozdena 😕

bettynka222
9. mar 2010

ahojte 🙂

darla no ale ja som prehopsala cele cdcko polemicu, tak ais preto to grcanie 😝 😀

margi mne moja gyn vsetko povolila, len hemaot mi zakazuje. al euz mam dulu, tiez osm volala s pracharovou a chodim na pripravu do materskeho ventra...no ja budem taka pripravena, ze to v porodnici asi nepreziju 😀 inak aby si vedela, mam pre teba otazku....asi sa trosku pobavis 😀

lakrimosa som pokojnejsia? to som rada 🙂 asi preto,z e uz mi hemoglobin dobehol k stovke a zase sa mi zacinaju okyslicovat vnutornosti 😀

riska fiiiha a to uz ti dali zelezo pri takejto hodnote? ja osm mala 108 na zaciatku decembra...a co beries?

rybka 😀 a co ak ti potom oni vyhodia na oci tvoj ehriechy? 😀 mozme byt rady ze ta vina padla na nich. si zober keby sme boli v raji my...mozno by sme zhresili este ovela skor 😕

aj ja som oneskorena v deviatniku 😠

margarita
9. mar 2010

betty, uz som sa pobavila na materskom "ventre" 😀 , aj ked Tvoju otazku nejako nevidim 😉
zase to s tou pripravou neprehanaj, nech Ti porodnik/cka na sale nepovie, ze ide na kavu a porad si sama - hoci, v Rovnikovej Afrike tak zeny rodia same v krickoch este stale...a aj inde kde kade po svete.

zdravim aj vsetky, co sem aspon obcas nieco napisete 🙂

violoncielka
9. mar 2010

Lakrimosa, Maja2 som vo vasej skupine- 37 rokov,5 rokov snazenia a nadej na prirodzene otehotnenie asi velmi mala 😒 .Ale nebojme sa baby...nase deti budu superske 😵

Margi aj ja ta zdravim, priznam sa, ze ked vidim takuto malu ucast ani mna to nebavi sem chodit...ved uvidis po velkonocnych sviatkoch....pride vlna 🙂 😉

maja2
10. mar 2010

violoncielka, lakrimosa - to budeme mat táááák inteligentné deti. teda aspon sa hovori, ze starsi rodicia maju inteligentne deti. uz sa tesim. len aby neboli inteligentnejsie ako ja, kto to potom s nimi vydrzi. 😉

ja som nas objednavala na genetiku - takze nas objednali za 2 mesiace a 2 mesiace budeme cakat na vysledok. vidim to ako prilezitost na 4 mes. prirodzeneho snazenia. moja veeelmi dobra kamaratka, ktora je proti IVF mi tvrdi, ze v tomto pripade hra cas v nas prospech. tak snad ma pravdu a stane sa zazrak a ja to IVF nebudem potrebovat.

pekny den vsetkym a zdrave deticky 🙂

lenkove
10. mar 2010

ahojte baby
tak ja napr obcas pisem tak dakujem za pozdrav od Margi. My sa mame dobre, Ivi je zlaticko, teraz sa trosku zacyklila, kedze taticek odisiel do prace a pride az o tyzden, ale to ma uz neprekvapi 🙂
na dnes je krasne zamyslenie, neda mi inak ako skopirovat vam ho! inak, rozmyslam ci neurobim to co odporucaju namiesto zehlenia 😉 co mam prave v plane 😀

Myslienka na den

Deuteronómium 4, 1. 5 - 9

Mojžiš vypočítava všetko, čo Boh urobil pre svoj ľud. Vyviedol ich z Egypta
a uzavrel s nimi zmluvu. Dal im Desatoro a prisľúbil im, že bude navždy s nimi.
Teraz sa pripravovali na prechod cez rieku Jordán a vstup do krajiny, ktorú im
prisľúbil. Mojžiš im teda pripomína, aké je dôležité, aby nezabúdali na veľké
Pánove diela zo svojej minulosti. Varuje ich, aby im nedovolili "vymiznúť z ich
srdca cez celý ich život, ale aby poučovali o nich svojich synov a svojich
vnukov" (porov. Dt 4, 9).Nie je neuveriteľné, ako jednoducho sa dá v
dennodennej drine zabudnúť na všetko, čo pre nás Boh robí? Preto je užitočné
občas sa zastaviť, ohliadnuť za seba a zopakovať si svoju osobnú históriu, ako
aj prehľad dejín spásy.Prečo nezačať dnes? Zober si pero a urob si zoznam
svojich najobľúbenejších príbehov z Biblie. V každom z nich sa pokús určiť, ako
Boh konal pri záchrane svojho ľudu a ako ho pripravoval na príchod Ježiša.
Hľadaj spoločné znaky - prvky, ktoré ti povedia o Božej dobrote, jeho
milosrdenstve a o jeho moci zachrániť. Pri tomto sa však nezastav. Potom, čo si
urobíš tento širokouhlý záber, zaostri pozornosť na svoj vlastný život. Urob si
zoznam tých udalostí, keď si nad všetku pochybnosť vedel, že pri nich konal
Boh. Možno to bolo vtedy, keď si nevedel, ktorou cestou sa vydať, no potom ti
to odrazu všetko dalo zmysel. Možno to bolo vtedy, keď si pocítil, ako ti Boh
pomáha venovať sa narušenému vzťahu. A možno to bolo vtedy, keď si sa modlil
alebo si bol na svätej omši a odrazu si pocítil, že si zvlášť blízko pri
Pánovi.Ak si vtlačíš tieto milosti pevne do pamäte, dokážeš z nich v
problematickom období čerpať. Ak zistíš, že pochybuješ o Božej láske, môžeš si
ich pripomenúť a pomôžu ti rozptýliť pochybnosti. Ak nesieš bremeno ťažkej
životnej skúšky, vedz, že Boh je s tebou a vedie ťa svojou neviditeľnou rukou.
Nikdy nedovoľ, aby ti jeho milosti "vymizli zo srdca"!

Pane Ježišu, aký to dar byť s tebou každý týždeň na svätej omši! Vštep mi
do pamäte veľké veci, ktoré si robil a stále robíš v mojom živote. Kiežby som
na ne nikdy nezabudol.

Myslienka na den je prevzata z casopisu Slovo medzi nami

muska30
10. mar 2010

ahojte,
lenka,
pekne zamyslenie, skutocne zabudame na to, ako casto v nasom zivote kona Boh a ako malo mu za to dakujeme 😵

janulka, prajem vsetko najlepsie k meninam Braninkovi 🙂

zdravim pravidelne prispievatelky, specialne violoncielku, margi, rybku, bettynku, lakrimosu, maju, risku, danku, lenku a tiez obcasne prispievatelky 😵 😵 😵

mimuska77
10. mar 2010

Caute krásky 😵

leni naozaj pekné zamyslenie 😉

margi inak aj Tvoj minulý príspevok s tým čističom striebra bol bombový,len nejak som to zabudla dodat.. 😉

janulka aj ja sa pridávam a Branuškovi prajem vela zdravíčka,úsmevu a aby Vám robil radost 😵

Inak vás všetky pozdravujem VS,VT,VM,ale aj VA a myslím na vás všetky v modlitbách za bývaníčko 😉

violoncielka
10. mar 2010

Ahojte zenusky

Potesim vas ..aj v Italy mame zimu a sneh...brrrrr. Snad buduci tyzden uz pride ta vytuzena jar!!! 😎
Inac dnes som zlyhala a porusila som moju dietu...uz som to nevydrzala ,ta tuzba po sladkom je strasna. Normalne som zavislacka. Mozno preto, ze na to dost myslim. Ale citala som si ze ta bakteria co mam sa zivi sladkym a mozno ona mi sposobuje tu potrebu sladkeho.
No nic mozem zacat odznovu (tato dieta ma trvat mesiac- uz som ju 3 krat porusila , po dobe asi 2 tyzdnoch)

violoncielka
10. mar 2010

leni pekne zamyslenie

violoncielka
10. mar 2010

Vsetkym pekny pozdrav a ja idem nieco tvorit 😉