Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

vivien2505
11. mar 2010

Dobré ranko 😉

janula.k
11. mar 2010

Dobre ranko 😵
Aj u vas snezi? 😕 my tu mame tolko snehu, ze mozme odhrnat 😠
Riska krasne brusenko 😵 uz ta aj zacina palit zaha? 😝
Maria, 😔 suhlasim s Darlou, si silna zena 😔 Nezabudaj, Panna Maria je s Vami. 😉
Carmenuska a ty ako zdravotne? uz lepsie? 🙂

muska30
11. mar 2010

ahoj janulka,
aku ma Branko jazvicku po ockovani? Ja idem buduci tyzden s dcerkou na kontrolu, ma to nahnisane, ale zvrchu suche.

pcolka
11. mar 2010

ahojte-janulka aj unás sneží 😒 ale ja už chcem jáááááár...a Brankovi všetko naj k včerajším meninkám 😵

dlho som tu nebola, ale občas si prečítam čo je nové.....tiež nemám veľmi čím prispievať a hlavne ani kedy!

Mária - držím palce, naozaj si silná žena-a nezabudni, že Boh dopustí ale neopustí!

ja idem tiež volať za vyýsledky dcérine do Blavy-tak som zvedavá čo nám povie doki

Smejka-tebe držím palce na piatok-snáď už sa to ukončí a hlavne nech do dopadne v prospech maličkej ( a váš samozrejme) pretože myslím, že by jej u vás bolo véééééééélmi dobre 🙂

Kaki a tebe budem držať palce zas v utorok-aj u teba nech to dopadne "v prospech "malého človiečika"", aby ste sa už čoskoro tešili aj vy 😵

carm-drž sa

riska-krásne rastiete, a tiež by som sa potešila keby ste s Bety pridali aj nejakú výbavičku 😵

všetkých vás pozdravujem a stále na vás myslím .....

ja som stále na antibiotikách....a vrátili sa problémy so žalúdkom-čo ma na tom hnevá je, že jem málo, aj to mi mizerne trávi, no dokážem pribrať ešte aj z toho mála, hádam ešte aj zo vzduchu a tej trochy vody čo vypijem ☹

tak pekný deň

muska30
11. mar 2010

snezi aj u nas, ta zima nevie skoncit 😝

maria,
prajem vela sil pri vychove syncekov, ale spoliehaj sa na Boha a on Ti pomoze 😔

darla,
tie vitaminy Ti urcite pomozu, drzim palce 🙂

riska,
pekne brusko, bambulka rastie zo dna na den 🙂

muska30
11. mar 2010

pcolka,
zaludok Ta moze boliet z tych atb., mala by si brat aj probiotika 😉
ako sa dari dcerke v skole?
syn je sikovny, uz precita skoro vsetko bez problemov, aj zlozite texty 🙂

muska30
11. mar 2010

lakrimosa,
si ma pobavila, ze Ti trci zadok z chladnicky 😀
ani ja neviem odolat sladkemu, ale skus si dat radsej ovocie, to je zdravsiea a tiez zazenie ten nahly hlad 😉

bettynka, Ty uz riesis porod 😉 ja som to chcela mat rychlo za sebou a bolo mi jedno, kde lezim a kde mam nohy 😉

pekny den vsetkym 😵

violoncielka
11. mar 2010

Ahojte 😵
Maria...tak sa to potvrdilo 😔 , ale tiez suhlasim s Darlou, ze obaja Tvoji synkovia su nadherni...ja viem je to tazke,dufam, ze Boh vas odmeni za vasu obetavost a ani nevies ako vas chalani mozu prekvapit. Ja obdivujem Patu Jariabkovu (vies tu z Kuka), bola jedna relacia s nou a ona tam rozpravala o svojej dcere....ze to bolo a je tazke, ale tolko radosti co im priniesla si naozaj nepredstavovala. Sme s Vami 😵
Darla tfuj tfuj tfuj 😵

Betty tak ty si fakt chodiaca zdravoveda 😀 , ale co mi povies na potrebu sladkosti pri crevnej kandide.... 😝 ha???. Ja viem ze to nie su len sladkosti, ale vsetky sacharidy. Takze kandidu treba jedine vyhladovat...a tym mi logicky vychadza, ze potrebuje surne jest....takze odtial prameni ta moja potreba 😀 😀 😀 .
Ale ja viem ospravedlnujem sa...lenze je to hrozne, ked si nemozem dat ani susene ovocie ako nahradu 😅 . fakt vzdy po dvoch tyzdnoch zlyham 😖 . Ale aj tak som na seba celkom hrda vzhladom na kila sladkosti co som v minulosti zrala 😀 😀 😀
A ty moja velmi sa nestuduj...lebo budes mudrejsia ako doktori a to oni nemaju radi ked sa im niekto pletie do kapusty. Uz si ta viem predstavit ako davas pokyny na porodnickej stolicke.....:"sestricka podajte doktorovi prosim noznice, pan doktor trosku vysie tahajte babo...atd" 😀 😀 😀 😀 Sorry robim si srandu , pretoze ja som taka ista 😀 😀 😀

Risulka ake krasne brusko 😵 .....aj gatky 😀 😀 😀 chytam sa za brucho. Dufam, ze ma nezbijes 😀

Pozdravujem vsetky a my dnes letimeeeeee do Paris!!!! 😵

violoncielka
11. mar 2010

Janulka dik za IP...suhlas

kaki
11. mar 2010

Ahojte,
Violončielka včera v rádiu hovorili, že zásadité prostredie v organizme sa dá vytvoriť pokrájaným (úplne nadrobno) zázvorom zaliatym horúcou vodou a denne tak liter vypiť. Vraj sa z toho aj chudne.
Tak som teraz múdra ako rádio 😀
A Riska mne sa Tvoje bruško páči 😵
Darla držím palce aby si o ten cca mesiac našla pozitívny test 😵
Lakrimosa, ty si pozitívna osôbka 🙂 A máš pravdu, boh nás vedie (aj keď my nechápeme).
Betty aj mne sa zdá že menej informácii je niekedy viac 😉
Muska a Vy ako? malinká už nerobí mláčky? Veď z nej už bude veľká dievka 😵
Pcolka... ☹ Dúfam že sa ćoskoro dáš doporiadku. Aby si bola zdravá ako ryba pre bábatko 😵
Janulka, nenapísala som Branovi všetko najlepšie, ale prajem mu toho veľa veľa dobrého a aj malého súrodenca čoskoro (ako mu to mamina vysnívala).
Smejku dávam dnes špeci prídavok, keď Vás zajtra čaká súd. Prajem skoré doriešenie 😵
Rybka a ty sa nehnevaj už na šťastnú vinu. 😉 myslím na Emku, nech sa skoro uzdraví 🙂

Všetkým Vám ďakujem že na mňa myslíte.
16.3. ma budú laparoskopovať až poobede.
Preto na mňa myslite hlavne poobede 😉 ale aj doobeda sa ráta 😵

kaki
11. mar 2010

Maria Tebe špecialne, prajem veľa síl 😔
Nemám čo napísať ale vedz že ta obdivujem pre to aká si 😔

janula.k
11. mar 2010

Muska, s Brankom tiez riesime nahnisany vriedok po ockovani...ale uz sa mu to hoji, davame na to Framykoin 😉
Violka wow Pariž, parada, tak si to uzite 😉
Pcolka, nasad probiotika 😉
Kaki a tebe dakujeme a dufam, ze to budes ty, kto preberie štafetu po Riske 😉 😵

maria1610
11. mar 2010

Ahojte - dnes mi toto prislo mailom - zavesim to sem pre povzbudenie

A hovorili o nej, že je neplodná...
.. lebo Bohu nič nie je nemožné

Mala som 19. Čerstvo zmaturovaná, krásne zamilovaná. Do tohoto bezstarostného obdobia však prišlo čosi nečakané. Jedného dňa sa dostavili silné bolesti v podbrušku, sprevádzané stále sa zväčšujúcim bruškom, až som sa na piaty či šiesty deň ocitla na operačnom stole.
Operačný nález znel: nádor pravého ovária veľkosti detskej hlavičky. Ale utešovali ma. Nemusí to byť zhubné, ukáže to histológia. Histologické výsledky boli, žiaľ, veľmi zlé - vysoko malígny germinatívny tumor.
Nádej na prežitie? Podľa literatúry minimálna.
Pri operácii bol pravý vaječník, samozrejme, vybratý. Bola som odoslaná na onkológiu. Spolu s mojimi rodičmi som sa dozvedela, že materstvo je navždy vylúčené, moje minúty sú spočítané, treba ísť okamžite znova na operačný stôl a všetky ženské orgány musia ísť von. V tom momente sa v mojom živote všetko zmenilo. Stratila som chuť do jedla, chuť žiť, začala som umierať.
Do Bratislavy ma viezla moja staršia sestra - nechala doma svojho 3-ročného syna a robila všetko preto, aby som bola zachránená. Tam sa po preštudovaní všetkých materiálov a opakovanom histologickom vyšetrení potvrdila strašná diagnóza. Vzhľadom na zhubnosť nádoru, jeho veľkosť a možné metastázy nemala nasledovať operácia, ale chemoterapia. Keď som sa dozvedela od lekárov, čo ma počas nej čaká, nechcela som ju absolvovať. Bola som zamilovaná, nevedela som si predstaviť, že mi majú teraz vypadať vlasy, atď. Primár interného oddelenia ma prehováral slovami, že nám Pán Boh dal rozum a my musíme využiť všetky dostupné možnosti medicíny a zabojovať. Inak mi ostáva pol roka.
(Aj on má podiel na záchrane môjho života.) Aj riaditeľ onkologického ústavu na Klenovej chodil za mnou do izby a prehováral ma dovtedy, kým ma neprehovoril. Vravel mi: "Ja mám doma tri takéto dcéry, ja ťa nenechám zomrieť." Nuž, vypadali mi vlasy, obočie, mihalnice, moja hmotnosť dosiahla sotva 36 kíl, v jednom kuse som zvracala a všetko s tým súvisiace ...

Počas chemoterapií (raz za mesiac mi tiekli 5 dní v kuse infúzie), sa naši striedali pri mne, sedeli pri mne do noci, obsluhovali ma - raz sestra, raz brat, raz mama, raz otec, dokonca aj kamarátka, ktorá vtedy študovala v Bratislave. (Je to sila, aké sú Božie cesty. Dnes sme švagriné - vydala sa za brata môjho manžela.) A keď raz ocko išiel so mnou do Bratislavy na chemo, počula som ho, ako plakal a modlil sa a ponúkol svoj život Bohu za mňa. (Môj zlatý ocko minulý rok zomrel.)

Po pol roku liečby mi urobili kontrolné CT, ktorého výsledok znel:
Metastázy v sakrálnej oblasti. Nasledovala ďalšia operácia. Zobrali mi aj časť druhého vaječníka, ale výsledky CT- vyšetrenia o metastázach v krížovej oblasti sa nepotvrdili. Keď som sa prebrala z narkózy, lekár mi povedal: "Ste zdravá, posielame vás domov žiť."

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku opýtala môjho gynekológa - onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: "To je normálne. Vy cyklus už nikdy nedostanete."

Po čase mi začali rásť vlasy, už som uvažovala o návrate do práce, o ďalšom štúdiu. A vtedy som zrazu dostala cyklus. Nikto z lekárov mi na to nevedel dať vysvetľujúcu odpoveď.

Prešlo asi 9 rokov. Moja láska, vtedy gymnazista, s ktorým som pred 8 rokmi chodila prvý rok, medzitým vyštudoval medicínu. Po promóciách sme sa zobrali. Vedel, do čoho ide. Napriek všetkému ma stále miloval. A veril.
Asi po troch rokoch manželstva som bola s diagnózou "sterilitas primaria"
(neplodná) zase prijatá na gynekologickú kliniku. Nasledovala operácia, počas ktorej sa zistilo, že ten kúsok vaječníka, čo mi ostal, sa medzičasom otočil, obmotal vajíčkovodom a prirástol k črevu.
Po tejto operácii som bola, samozrejme, indikovaná na IVF (umelé oplodnenie). To však z našej strany neprichádzalo do úvahy. Všetko sme vložili do Božích rúk. Asi o 4 mesiace sme zistili, že som v požehnanom stave.
Tehotenské vyšetrenia (AFP) ukázali, aj doktorka genetička ma poučila o veľmi vysokej pravdepodobnosti, že dieťa - plod bude po chemoterapiách postihnuté. Nedali sme sa ničím odradiť a nič nás nedonútilo ísť na interrupciu ani na amniocentézu.

V júli 2003 sa nám narodila krásna zdravá Laura.
Keď mala Laura 8 mesiacov a ja som dojčila niekoľkokrát denne, zistili sme, že čakáme druhé bábo. Bol 25. marec 2004. V deň, keď sa v kostole čítalo z
Evanjelia: "...a hovorili o nej, že je neplodná," som bola už v 2mesiaci.
O 7 mesiacov sa nám narodila krásna zdravá Lea.
"Lebo Bohu nič nie je nemožné."

Som vďačná aj gynekologóvi - pánovi docentovi z Kramárov, ktorý mi v júli
2002 spriechodnil vaječník (aj keď tomu asi ani sám neveril 🙂.
Môj šikovný a dobrý onkológ - gynekológ z Heydukovej si odo mňa vypýtal fotky detičiek, aby ich zavesil na oddelení na povzbudenie pre pacientky.
Po narodení Laury som vyhľadala cez internet aj riaditeľa z Klenovej, ktorý dnes pôsobí v Amerike, a telefonicky som mu to oznámila. Bol nesmierne šťastný.
Vďaka patrí i mojim rodičom, ktorí nikdy nezapochybovali, že raz budem znova zdravá. Veľmi sa za mňa modlili. Mamkine modlitby majú veľké slovo v nebi.
A ďakujem aj môjmu Marečkovi, že ma stále tak veľmi miloval a miluje.

Na začiatok i na koniec nadovšetko nech je oslávené a zvelebené Božie meno!
Aj za to, že som to mohla dať na papier. Asi to fakt písal cezo mňa Duch Svätý.

Renáta Ocilková

Časopis Miriam 12 -september 2007
Povolanie ženy

janula.k
11. mar 2010

Maria dakujeme, krasne 😔 ja to stale hovorim, ze Bohu nic nie je nemozne a zvlast ked doktori vynesu nejaky rozsudok...Ved mojho dedka pred mesiacom pochovavali a dnes je uz doma s babkou 😔

riska
11. mar 2010

wau, až mam zimomriavky z toho pribehu.... "Lebo Bohu nič nie je nemožné." 🙂

riska
11. mar 2010

no a konečne sa to tu rozbehlo 😵 idem si vas dočitať a reagovať 😉

riska
11. mar 2010

lakrimosa, violka, ja neviem, ako môže niekto žiť bez sladkosti, ja teda rozhodne nie 😀 ved telo si vyžiada, čo potrebuje, a ked si žiada sladke, tak čo s ním? 😵

betty, ja z teba odpadnem 😀 ja presne ani netušim, kde sa antolskej nachadza pôrodnica a nie ešte ake tam maju kresla (a či vôbec) 😉 ty si taka akčna, že mna by vôôôôbec neprekvapilo, keby si si zohnala vlastne kreslo a dotlačila by si si ho na pôrodnu salu 😎 🙂 take čosi by tt ešte nezažila 😀

darla, dobry postoj 🙂 ja pevne verim, že o par mesiacov budeš mať bruško ako ja, lebo tam bude mala darluška 😵

maria, 😔 😔 musi to byť ťažke...prajem vela sil... možno by sme dalšie modlenie mohli dať za detičky 😔

riska
11. mar 2010

vivien, dobre ranko 😀

janulka, zaha ešte nieee....aj to bude? 😲 inak otras s tým snehom 🤐

muska, to je dobre, že syn krasne čita.... aspon bude mať bohatu slovnu zasobu 🙂

pcolka, stale na atb? 😠 to už nejako dlho ich berieš, nie? nemaš aj ty helicobaktera? 😕

violka, pariiiiž? supeeeer 🙂 🙂 🙂 tak ešte rýchlo napíš, s kym, na kolko a na čo 😀
a s tými gatkami si ma pobavila 😎 som sa aj ja za brucho chytala 😀 😀

kaki, ty si nejaky špeci pripad, ked ta budu operovať poobede? 🙂 alebo to najlepšie na koniec, hmm?

riska
11. mar 2010

fuf, až som sa vyčerpala od tolkeho pisania 😀

a ešte carm a pcolka, by ste sa velmi pobavili, keby som odfotila, čo mam doma pre babo.... jedno balenie plienok a ponožtičky....aj to od kamošky 😀 😀
ale výbavička je u margi, takže si ju pôjdem vziať, popozeram a ak bude niečo chýbať (čo veelmi pochybujem), dokupim.... resp. dokupim možno nejake drobnosti, ale nie preto, že by som musela, ale preto, že som sa na to roky tešila....chapete 😉
no a asi tak o mesiac objedname kočik, kupime postielku a tak.... takže ešte vydržte 😉

mimuska77
11. mar 2010

Caute babulky krásny požehnaný dník aj ked znova na snehu 😀

Riska nádherné brušino,vidím že malá je šikovná ako pekne rastie 😉
Kaki myslím na Teba 16.03.2010 verím že po tejto laparke budeš čoskoro tehu 😵

maria som hotová s toho príbehu,ja to tieč vždy hovorím posledné slovo má náš Pán 😵
Co sa týka diag. držím ti silno palce,ale tiež si myslím že si neskutočne silná žena,nech pri Vás stojí náš pán 😔 😉

Muska,Rybka,Carmen,Viol,Bettynka,muska30,lakrimka,julinka,janulka,margi,vivien,darla a všetky ale naozaj všetky VS,VT,VM,ale aj VA ahojteeee 😵 😵 😵
Ja momentálne nemám nič nové od dnes beriem 10 dní duphaston druhý cyklus ale zatial aspon mrcha bola o.k.,len moc neprispievam posledných pár dní mám nenormálne plačlivú náladu,nejak na mna doliehajú depky s otehu,už ma to dávno nechytilo ale čítam Vás a teším sa ked sa mi "vyjasní" že sa hned pripojím k debatám 😅

pcolka
11. mar 2010

mária-úžasný príbeh, až mi slzy tiekli, keď som to čítala....ale to bude asi aj tým, že viac menej sme si onkologické ochorenie odžili tiež....tak ako si som si na to všetko spomenula...

riska-tak plienky a ponožtičky??? dobrý začiatok...len aby si to stihla do pôrodu takýmto tempom 😀 😀 😀
antibiotiká berie tretie balenie sumamedu a dúfam, že už posledné....ale problémy so žalúdkom nemám kvoli anitbiotikám.....pred pol rokom som mala problémy-zápal žalúdka a mám aj reflux.....a asi to stále nie je veľmi ok, lebo stále len grgám a zívam....v podstate som haldná, ale keď začnem jesť, tak veľa nezjem...a hneď mi to zaťaží žalúdok!

betty-ty by si sa fakt odrodila aj sama 🙂 🙂 ty už si taká odborníčka!!!

muska-aj naša už dosť dobre číta....aj matika jej ide. ale diktáty a prepis stále robia problém, ale len kvôli nepozornosti a nesústredenosti, a nie pre to že by to nevedela....ale napr. včera napísala doma bez chybne, tak ma veľmi potešila, uvidíme čo bude dnes v škole-mali písať diktát.

tej doki do blavy som sa dovolala, a vraj má dovolenku-mám zavolať o týždeň-len neivem či to vydržím

francis
11. mar 2010

Ahojte 🙂
mimuska77 som na tom podobne ako ty s tou náladou ☹ takže tiež moc nepíšem ale občas čítam
Ten príbeh ikeď smutný tak nakoniec veľmi krásny a ďakujem Bohu,že zázraky sa dejú ikeď stále len okolo mňa ]-
(vďaka ti Bože aj zato,že ostatním sa dejú 😉
Azalka naša je už od nedele v kúpeľoch tak sa neozýva a dúfam,že jej tam je super 🙂
Kaki držím palčeky na laparke nech si v poriadku
Zdravím všetky VS,VM a VD a želám ešte požehnané pôstne obdobie

muska30
11. mar 2010

maria,
skutocne smutny pribeh 😔 ja som rozhovor s touto zenou sledovala na TV Lux, opisala tam, vsetko co prezila, a tiez mi bolo z toho do placu 😔 ale Boh stal pri nej a vdaka nemu to spolu aj so svojou rodinou zvladla 😵

violka, prajem stastnu cestu 😵

kaki,
tiez budem na Teba specialne mysliet, ked budes mat laparoskopiu, aby Ti pomohla na ceste za babom 🙂

dcerka je sikovna, pyta sa pekne na nocnik, ale niekedy, ked je zaujata hrou, tak sa pozabudne a pusti aj do gatiek 😕 potom sa zbada a uz krici pisi 😉

mimuska, francis posielam Vam 😵 😵 😵

riska, aj moja vybavicka pri synovi bola taka biedna, ale postupne som nakupila, co bolo treba a teraz sme tie vecicky vyuzili aj pri dcerke 😉

carmenuska
11. mar 2010

Ahojte,
Betty a ostatne co sa pytate na moj stav, citim sa lepsie dufam ze to tak aj zostane
Maria- odvahu, dneska je to uz ine ako kedysi, nechcem to zlahcovat, viem co je to autizmus, ale malemu sa s tym pomoze, naucia vas ako k nemu pristupovat a bude to lepsie....Myslim na vasu rodinku, je to tazke pre vsetkych. Boli ste v tom Andrease? Ak chces posli IP aky typ ma konkretne.
Vsetky ostatne zdravim, nejdem vas menovat, lebo nas je tu uz tolko, ze by som mohl ana niekoho zabudnut

bettynka222
11. mar 2010

ahojte 🙂

vivien dobry vecer 🙂

pcolka ty si este stale chora? je ti aspon lepsie? bola si na imune? s dcerou si pamatam ze si bola na nejakych testoch...vyslekdy budu urcite dobre 😉

muska no ano, riesim polohu pri porode 😀

violcek tak tu kandidu vykrm tymi laktobacilmy - este bude chudera prekvapena, ked ju zozeru 😀 laktobacily totiz ucinkuju v crevach a aj vies kde 😉 uzite si pariz 😵 a ano, pokyny im budem davat, uz si chystam porodny plan - zatial iba v mysli, ale casom bude na papieri 😉

kaki co ja viem, nase matky isli na porod absolutne nepripravene a potom boli soknute. aj vcera som citala na nete na co vsetko si jedna baba stazovala po porode...aj napriklad na to,z e jej strkali prsty do krcku. chuda, nevedela, ze to ju nasilu neotvaraju, ale meraju ci uz je otvorena 😀 no ale tomu sa uz hovori totaln aneinformovanost 😀 myslime na teba doobeda, poobede aj dalsie dni 😉

riska ty si jasnovidec 😀 vies ze som mm predchvilou hovorila, ze si niekde radsej zozeniem vlastne? 😀

mimuska tie nalady mas asi z dufastonu. uvidis, ta liecba bude na nieco dobra 😵

carmenusik ahoooooooooj 😉

rybka13
11. mar 2010

zdravim babulky, vy ste sa teda rozpisali, ze ani nezvladam na kazdu zareagovat, tak vas zdravim hromadne ;o)
smejka ma zajtra sud? tak myslime na Vas....
maria, to ma mrzi s tym autizmom, co sa teraz bude dalej diat? bude syncek dostavat nejaku terapiu? 😔

riska, krasne brusino... a ja ze ti poziciam nejake vecicky po Emke a ty ze uz nic nepotrebujes? hm 😠
Inak buduci tyzden sa pojdeme prejst spolu na Drazdiak.. aj ked o tom este nevies 😉
betty, ty si expertka na vsetko

😀

nasa eminka uz menej kasle, tak som rada ze uz ju tak nedusi, tak sa modlim aby to uz preslo..
janulka brankovi cmuk od emky ;o)

inak pekny pribeh maria...
ale ja neviem preco ma taketo pribehy nejak nerozcitliveju, akoze teraz sa vobec nechcem ruhat, ale pridu mi tak vzdialene az nerealne..asi len preto, ze som nikdy nezazila vyslovene takyto zazrak ktory by sa vymykal logike... alebo akoby som neverila, ze keby som bola na jej mieste, ze Boh taky zazrak urobi aj pre mna, ved nemala vajecniky a dve deti.. hm to je fakt jedine zazrak

danka24
11. mar 2010

dobry vecer 😵
maria prajem ti vela siiil aby si to zvladla 😵 😵
kaki myslime aj my na teba a verim ze stafetu preberies dalej aj ty 😉
rybka skore uzdravenie emuske.. a posielame jej veelky cmuuk 😲
riska brusko pekne rastie len pridavaj stale aktualne foto 😉 😀 a ja som tiez veci kupovala minimum vacsinou sme dostali lepsie povedane podedili 😀

danka24
11. mar 2010

lenka ved ochvilu je piatok tak to s ivankou uz budete mat ocka doma 😵
smejka zajtra myslim na vaas silnooo uz konecne sa musia zlamat tie lady 😉 😵
muska ale mas peknu sikovnicu doma 😉
pcolka ta co si tolko chora .. ale vies jak sa hovori kto sa veľa ľubi toho bolia zuby 😀
darlusik verim ze vitaminky pomozu 😉
vsetky ostatne pozdravujem a prajem krasny koniec tyzdna a este krajsi vikendik 😵 😵 😵 😵

pcolka
12. mar 2010

betty-mám lieky na imunitu Rybomunil, ale ten môžem začať brať až keď doberiem antibiotiká...a ešte mám posledné štvrté balenie.....ale je to už lepšie ako to bolo, len vždy ráno mám pocit ako keby ma chcela bolieť hrdlo a mala by som mať nádchu-takže moje "kamošky-chlamky" sa asi o niečo pokúšajú, ale našťastie sa im už nedarí....muísm ich zas "uspať" nech mám s nimi zas pokoj....ináč keby ste vedeli ako toto ja nemám rada....nie som hypochonder.......ale teda niekedy si tak pred doktormi pripadám, tak tam radšej nechodím až keď je už najhoršie 😒

smejka-myslím na vás dnes, daj veideť ako to dopadlo

danka-dávno si tu nebola-ako sa máte vy? všetko ok?

musím sa ešte pochváliť-teda dcéru musím pochváliť-včera konečne doniesla z diktátu jednotku!!!! hurá-nie je márna naša námaha a naše učenie s ňou každý deň! veľmi sa teším, lebo vždy mávala 5-6 chýb, takže je to veľký pokrok

pekný piatok a tiež aj celý víkend-my sa zajtra chystáme na výstavu nábytku do Nitry 🙂

mimuska77
12. mar 2010

Požehnný krásny dník Vám prajem 😵

Muska30 dakujem 😵 😵 😵 ,myslím že mi to pomohlo 😉

Bettynka Ty moja Mudr. dakujem To asi to ozaj bude dufíkom,bodaj by si mala pravdu,že to bude na niečo dobré 😅 😅 😅

Baby maminky,to potom aj my budúce tehule,sa možeme spolahnút na vecičky od Vás? 😉 😉 😉

Francis,už aby tu bolo slnko a nejaká pozit. správička 😉 😵 😵 😵

Ked a zase som pri tom,mne chýba nenormálne trpezlivost... 😔 😔 😔 Aj sa hanbím za to,ale pokúšam sa ovládat a učit sa tej trpezlivosti,no čo už hod kamenom kto si bez hriechu,to som si trošku zadumala v tej mojej hlávke....

Pcolka,chlamydkam nedovol,aby Ta navštíbili ked sa im zachce len nech pekne spia a neotravujú 😕 🙂 A pekný zážitok s výstavy 😵 😵 😵 A žiadny hypochonder si neni radšej nemat žiadnu chorobu a íst si to k doki overit ako príst neskoro....no a zas to radí tá pravá,čo sa k nej odhodlávala jak sopliak soplavý 😀 😀 😀 Ale chcem aj ja trošku vyzerat odborne,múdro 😀 😝
A dcérka je bombová,investícia a venovanie sa detom sa vždy vyplatí 😉 😉 😉

A baby nezdá sa Vám že tu už dlho nebola Akszus?Kde je,neviete,alebo som ju nebodaj v príspevkoch prehliadla???? 😕

Violke je najlepšie tá už niekde omrkáva Eifelku,aj ked mne na nej bolo nenormálne zle...... 😒