Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
11. jún 2010

paaaj, strach je uplne normalny stav, vsetky sme sa obavali, ale skus verit, ze tento krat to vyjde... uz si 10 tt, takze este zo styri tyzdne a kriticke obdobie je za Tebou 🙂
Ja som sa modlila cele tehu denne desiatok 'ktoreho si panna v Betleheme porodila' a prosila som pannu Mariu aby vsetko dobre dopadlo... a dopadlo 😉

rybka13
11. jún 2010

muska, asi jej skusim davat tu kasicku, ale vcera normalne ze pokrok, prespala 3 hodiny vkuse v noci 😉 😕

majkuska, to som rada, ze babatku sa dobre, dari, ked si predstavim, ze ten doktor Ti chcel urobit kyret, tak ma az zamrazi 🙄
Tak nech uz si doma pri dcerke co najskor 😔

inak margi, jedna moja znama dava kravske mliecko polrocnemu dietatku, ja ze to sa moze? a ona ze preco by sa nemohlo, ked to dobre znasa.... no ony maju kravu doma, tak neviem, ja by som sa bala, ale ked mysli ...

jajka teda ty si expert, je vidno ze uz porod lavou zadnou, co tam nejake tri cm 🙂 to my prvorodicky by sme uz lezali na stole a ty este nebodaj upratat stihnes 🙂 myslime na Teba, babatko sa teda moze narodit uz kazdu chvilku...

janulka, aj ema sa dost poti, my mame v byte 27 stupnov uz 😔 tak jej davam take to bodyno s kratkymi rukavmi a takymi akoby kratkymi nohavickami, a chvilu jej dam ponozky, ked ma teple nohy, tak jej ich dam dole, ked sa mi zda ze ich ma studene zase jej ich dam... v noci ju asi budem davat nadalej do spacieho vaku, lebo uz sa mi toci po celej posteli, a stale je odokrtyta... ach jo uz to neni to babatko co spinka pekne na jednom mieste 🙂 ani sa nestacim cudovat ako sa meni kazdym tyzdnom 🙂

lenkove
11. jún 2010

@janula.k
naša Ivanka na umelom mliečku začala celú noc spávať tak pred týždňom,budí sa o 4 ale nechá sa ukecať do siedmej, čo beriem ako celonočný spánok.. Dovtedy sa budila 2-3 krát 🙂 takže Branuško je úplne v norme(tej našej) 😀 😀 😀

jaja25
11. jún 2010

Zobrali sme deti na zmrzlinu do starého mesta a okrem mierneho tvrdnutia mi nič nie je. Takže si myslím že tam ešte pár dní vydrží.

@majkuska to je perfektná správa že sa zmenšuje. Držte sa... 😉

maria1610
11. jún 2010

Ahojte - riska, lenka, rybka - naaaaaadherne su tie vase dievcence 🙂, @majkuska super spravy, tesim sa, ze sa drzite, a co betty? neviete ako sa drzi? a co skorki, lucetta, mimuska - co je s nimi neviete? Pridala som aj ja par fotiek - ak chcete, pozrite

paaj
11. jún 2010

@rybka13 dakujem za povzbudive slova a zajtra zacinam s tym desiatkom 😉 a hlavne zacnem asi viac verit sile modlidby...

margarita
11. jún 2010

maria, krasni chalani,to sa musi uznat 😉

majkuska, super, ze sa tak skvele drzite, len taj dalej a su-sup cim skor domov z nemocky 😵

paaj, dobre robis, ak sa snazis najma viac verit 🙂 podobne ako Ty som mala cele tehu strach, ze sa zle veci stanu opat, ale kazdy den som len casto dakovala Bohu, ze som "este stale" tehotna 😀 a vydrzalo mi to celych 40 tyzdnov, hoci ma od zaciatku strasili predcasnym porodom. Myslime aj na teba v modlitbach....vsimate, ako nam tu nenapadko prichazaju tehulky? 😵

jaja, vela sily na porod, v tomto teple, fakt nezavidim 😎

rybka, a ona jej dava to mlieko rovno od kravy? teda nepasterizovane??? 😲 na to by som ja urcite nemala odvahu, a najskor az tak rocnemu, polrocnemu isto nie. Hoci, medzi nami dievcatami, ved UM je vyrobene i tak len z toho kravskeho 😔

hlasim, ze my sa potime ako somare, byt otoceny len na juh, vsade koberce, teplo ako v pekle 😀 (ja teda neviem, ale traduje sa, ze je tam teplo) spi len v body s kratkymi rukavmi, aj spacak som uz zrusila, polku noci je odkopana z lahkej deky, a uz to neriesim, lebo ked ju zakryjem, tak sa poti a budi a place...hadam si rozumie, ved je uz velkacka 😀
no ale co sa divime, ved nam konecne udrelo teplo a leto...len tie soky, ze najprv 15 a potom 35 stupnov v priebehu 2 dni

azalka22
12. jún 2010

pozehnany dnik vsetkym nam.
prajem vam vsetkym dnes vela radosti a dievcata, ak vam to nie je velmi proti srsti, chodte, prosim, volit. 🤐

majkuska
12. jún 2010

paaj, ja ti odporučam o tretej sa modliť ruženec Božieho milosrdenstva, pri tom obdržiš veľa milosti a tiež mi teta priniesla pobožnosť zo Sv. zemi s praškom, ten prašok určite nemusiš mať, ale pozostava to s 3 desiatky Radostneho ruženca ako Panna Mária porodila Ježiška v betleheme, modli sa až do pôrodu, ja sa teraz modlim cely ruženec, som v nemocke, tak mam čas.Želam Ti všetko dobre, neboj sa sme pod ochranou Panny Márie, pozri mňa chceli čistiť, pretože pre nich ako pre medicinu bolo nemožne, aby 5 týždňovy, potom 6 týždňovy plod prežil take masivne krvacanie, ja som si vtedy povedala, že niekto ma vyšiu moc ako medicina a prosila som Pán Božka aby to ukazal a babetko sa Chvala Bohu drži, rastie ako ma. 🙂

akzuzs
12. jún 2010

Ahojte a tiež POŽEHNAY STRAŠNE HORUCÍ DEŇ
@azalka22 No ja som už bola a bol somnou aj Majko a len sa díval čo mamina robí s tými papierikmi 😀 Však aj on raz bude. Neako nechodím na voľby ale išla som len kôli SAS aby sa tam nedostali lebo by ma asi porazilo keby hej.
@majkuska takú radosť robíš že bábatko je OK to je dobré a len tak pekne ďalej aby rástlo a bolo silné. Kde máš Vanesku zatiaľ čo si v nemocnici, alebo si už není????
@margarita @rybka13 ja mám na kravske mliko tiež svoj názor, lebo jedna známa dávala cére tiež od jednej ženy čo chovala kravu ale nevedela, alebo nechcela jej povedať že ta krava je teľná (čakala mladú kravičku) a céra jej skoro zomrela a zachránili ju v hodine dvanástej a je OK lebo chodí do 4 ročníka s mojou krsnou dievkou. Tak preto by som nedávala, lebo nikdy nevieš ak je tá krava voľne pustená a sú tam aj samce či nemôže byť telná a to je problém, vtedy sa nesmie to mliko dávať

smejka
autor
12. jún 2010

riska blahozelam vam 🙂 ...Ninka je krasne dievcatko 🙂
ostatne vas pozdravujem a vitam nove tvare 😉

janemari
12. jún 2010

@majkuska tak toto je naozaj vysia moc.Ked som bola ja v nemocnici tak tam lezala jedna babenky na udrziavani,nakoniec ked hcg nestupalo a nakoniec isla na kyretaz.Teraz uz ma nastastie doma zdrave babetko.

marialucia
12. jún 2010

Vsetky Vas pozdravujem 🙂 Prajem požehnenú nedelu 🙂 uz par minut je nedela 🙂 @paaj je super, ze sa snazis viac verit 😵 Odovzdaj vsetk Panovi 😵
"Pan je moje svetlo a moja spása, coho (koho) sa mám bát."
@majkuska mas pravdu---cokolvek povedia lekari a sucasna medicina---Pan je nad vsetkym a (za)riadi vsetko 🙂 🙂 🙂
"Co je nemozne ludom,je mozne Bohu."
"Bohu nic nieje nemozne."
🙂 🙂 🙂

muska30
13. jún 2010

prajem peknu nedelu 😵 a zrejme aj horucu 😉
teraz sa potia vsetci aj babatka, ja davam dcerke len bodynko, alebo tenke tricko a kratasky a proti potnickam je dobry suchy detsky puder 😉
@jaja25 tak teraz budeme mysliet hlavne na Teba a Tamarku 😵

muska30
13. jún 2010

@maria1610 pozerala som fotky, mas peknych syncekov 😵 a Habakuky sme boli pozriet aj my minuly rok 😉
@paaj vsetky tehulky aj maminky sa boja o svoje deticky, ale skutocne treba verit a doverovat Bohu, ze sa o nas postara 😵 prajem Ti vela sily, aby ste to s babatkom zvladli 😵

suzzika
13. jún 2010

Všetky Vás pozdravujem, zdá sa, že tu ani voľby neboli či vlastne my sme apolitická téma 😉
Konečne sa ochladilo až sa lepšie žije. Naše baby sú už od piatka opäť choré...sme odsúdení na domáce väzenie a je to ťažké...
Všetky vás pozdravujem, už to tu pomaly ani nespoznávam toľko nových tvári tu je
Riska a Ninka sú už doma nevieme? 😵

riska
13. jún 2010

suzzika, vieme, už su, dnes nas pustili 🙂 vdaka za modlitby a gratulacie, snad sa mi raz podari vas aj dočitať a hlavne niečo popisať 🙂 teraz sa idem venovať dieťatku 🙂 🙂

jaja25
13. jún 2010

@muska30 ďakujem. Už myslím že to nie je ďaleko. Začali mi dnes puchnúť nohy...

@riska tak super že ste už doma s Ninkou. Ako spinká? Ako sa cítiš? 🙂

majkal
13. jún 2010

ahojte dievcata,

tolko sprav 🙂
@riska som rada, ze ste uz doma, pekne si to uzivajte 😵
@jaja25 myslime na Teba, drzime palce a modlime sa 😵

no a ja som dnes zbalila synatora do skoly v prirode .... bude mi chybat 😔 ale zvladneme to 😉 Len som zvedava, kolko veci mi z toho zoznamu, co sme balili aj donesie domov 😝

jaja25
13. jún 2010

@majkal moji rodičia s úsmevom spomínajú na moju prvú školu v prírode. Vraj som sa vrátila presne v tom oblečení čo som odišla a nepoužila som žiadne iné veci, dokonca ani spodné prádlo... 😀 Určite som nič nezabudla 🙂

riska
14. jún 2010

som vas prišla na chvilu kuk 🙂
@jaja25 , ty si ešte kinderko? a ja že tamarka už bude na svete.... držim palce, po kom nam pošleš spravu?
babule, ešte raz dakujem za modlitby, fakt sme ich potrebovali, v stredu rano mi nakoniec odtiekla plodova voda, takže porod sa rozbehol sam a dost rýchlo, velmi mi pomohla epiduralka, lebo ked neučinkovala a kontrakcie boli každe 2 minuty, tak to bolo 🤐 🤐 no a zrazu začal samotný porod, aj podla doktora mala ešte nebola úplne pripravená, ja som už bola strašne vysilená a kedže mala 3710g, tak som ju proste už nevladala vytlačiť a doktor jej musel pomoct vakuovou pumpou

riska
14. jún 2010

naštastie je o.k, len potomm začali zasa problemz s kojenim, kedže už na 3. den mi rozhrýzla do krvi prsniky a musela som ju krmiť striekačkou umelým mliekom 😢 stale ju dokrmujem, ale prsia sa už hoja a začinam aj prikladať, hoci sa jeduje, už občas aj trocha vycucne.... tak pevne dufam, že sa nakoniec úplne rozkojim a UM nebudem potrebovať 😔 😔 inak je dobra a krasne spinka 😵

všetky vas moc zdravim a neprestavam na vas myslieť 🙂

violoncielka
14. jún 2010

Jeeej Riska...tak uz si v tom!!!sa tesim na vsetky spravy.
Fiha to maju male deticky taku silu v ustach, ze rozhryznu prsnik...ty brdo. No to musi poriadne boliet. ale neboj rozkojite.....
Takze porod si ani nemala bolestivy, kedze si mala epiduralku? Alebo?
Inac Ninocka je krasnucka....take zdrave baculko! Super. Urcite musite byt od radosti celi hotovi....
Pozdravujem aj ostatne babenky
Rybka , Lenka dievcatka su perfektne....a o Majkinych chlapcoch ani nehovorim...to su uz hotovi mladenci a su strasne krasni.
No tesim sa ,ze si mozem pozerat takto fotocky
Pekny den

bettynka222
14. jún 2010

ahojteeeeee 🙂

risiatko som rada ze ta vidim 😵 je mi luto ze boli komplikacie 😔 ale ste tu a to je teraz hlavne, vsak 😵

violcek ahoooooooooooj a vsetky ahojte 🙂 sa ospravedlnujem ze som tu trosku nebola, ale musim sa pochvalit, v noci som si konecne zbalila tasku do porodnice 😀 ale na sestonedelie este zbalenu nemam 🤐 idem na poradnu, tak potom napisem, cmuk

violoncielka
14. jún 2010

Ahoj Betty...tak ta chvalim ....spravne, Matko tu moze byt cobydub a ty musis byt uz teraz len v strehu. Myslim na teba a este to trosku potiahnite....aj tebe to teda ubehlo.
Tak baby dufam, ze aj nam ostatnym sa coskoro pritrafi nieco podobne😉. Ahojky

kaki
14. jún 2010

Violončielka, ako píšeš Boh daj aby .... 😵
Teším sa z dobrých správ.... 😵

rikuska21
14. jún 2010

Riska, mala je prenadherna a verim s tebou, ze bude nakoniec papat, len tvoje mliecko,objednala som sa do brna, tes sa so mnou a pomodli sa

muska30
14. jún 2010

@rikuska21 citam, ze si prisla o babo, to je smutne 😢 prajem vela sil 😔
@violoncielka babo ma vyvinuty saci reflex, tak ma velku silu v ustockach, ja som mala tiez pri oboch rozhryzene bradavky, pri kazdom kojeni som az plakala od bolesti, ale zahojilo sa to za par dni 😉
@kaki a @violoncielka Boh urcite mysli aj na Vas 😔
@bettynka222 ked je taska zbalena, tak sa pomaly mozes pripravit na porod a na Matka 😵 Mate uz vybraty kocik a ostanu vybavicku?

jaja25
14. jún 2010

@riska pošli mi prosím do IP tvoj telefón. Pošlem správu po tebe... 😀

margarita
14. jún 2010

riska 😵 😵 😵

jaja, tak sa tesime na sms od risky, ze Tamarka uz rozsiri nas VS babinec 😉 hlavne Ti zelam krasny a rychly porod.

betty, no ze sa aj ukazes, ja ze uz rodis 🙂 a ako to mas nakoniec teda dohodnute? vzali Tvoj porodny plan do uvahy? 😎

zdravim vsetky ostatne nemenovane 😵