Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
19. aug 2010

@smejka
😵

rybka13
19. aug 2010

lenka,smejka, ahojte 🙂 mate krasne deturence, aj ked smejkine uz zmizli z albumu, minule som chlapcov zazrela 🙂
citim z vas taku spokojnost, tak to som rada 🙂 aj ked dvojky daju asi zabrat smeji hm 😉

riska
20. aug 2010

ahojte, vidim, že je tu stara zostava 🙂 🙂 🙂
my sme sa konečne vratili z oravy, tak sme to striedali skoro celé leto - par dni doma a par dni na orave
mame sa fajn, rastieme ako z vody, až je to neskutočné...ale na nočnik sa ešte nepýtame 😀 snad sa mi časom podari pridať aj nejake nove foto

a myslim stale velmi intenzivne na všetky naše snažilky 🙂

carmenuska
20. aug 2010

Ahojte, ja po 100 rokoch tu 🙂
Margi gratulujem k vacsiemu byvaniu, aj ked docasnemu. My maltime stale, ale uz sa to podoba na byt, este kupelna a podlahy a omalovat, potom pockame na kuchynu a ideme do noveho. Velmi sa tesim.Este nam zostane prerobit wecko, ale to uz niekedy v buducnosti, lebo nase konto sa zavratnou rychlostou vyprazdnuje....Ved to poznate.
Smejka, lenka- mate nadherne deti, keby sme mali toto leto cas, uz mohla byt priprava za nami, ukazala som fotky aj mm nech vidi vase deticky a ze aj my raz take zlate budeme mat a bol z nich uneseny. No ale co, najprv poriesime pre ne byvanie a potom zacneme okolo toho chodit, bo prirodzene tehu u nas asi nehrozi.. Vcera som sa dozvedela dalsie vysledky , vysli mi dost divne hodnoty na protilatky na spermie, sama neviem co to znamena, ak mate niektora s tym skusenost, napiste. To je to, ze ich zabijam, ci co? Uz ma to ale popri tych vsetkych dg ani neprekvapuje, uz mi mozu najst hocico, lebo uz asi vsetko mam.
riska- ocakavam fotky Ninky, juj krasne to je meno

carmenuska
21. aug 2010

ahojte, prajem vsetkym krasny vikend a nasim Jankam vsetko najlepsie k meninam.........

janula.k
21. aug 2010

ahojte 🙂
tak mam dobre spravy, vcera sme boli na kontrole s hrdielkom a zapal je fuč 🙂 Branko uz nemusi brat antibiotika.
carmenuska dakujem za blahozelanie 😉 😵 a co sa tyka tych vysledkov, co ti na to povedal lekar? to sa da liecit nie?

rybka13
21. aug 2010

jani, tak super, branko to pekne rychlo zvladol.... a cmuk vsetkym jankam k meninam.. 🙂

riska
21. aug 2010

@janula.k, aj ja sa pripajam a prajem všetko najlepšie................a nech obaja brankovia posluchaju 🙂

riska
22. aug 2010

pridala som zopar foto, viac nestiham 😉

bettynka222
22. aug 2010

ahojte 😉 ako sa mate? my sa mozno konecne prestahujeme do svojho a potom sa snad konecne dostanem k tomu, ze vam sem hodim nejake to foto, slubujeeeeeem 😉

lenkove
23. aug 2010

@riska
krásna slečinka je Ninka!!

@carmenuska
držím palčeky s prerábkou, človeku sa dobre chodí na maltu, keď vie, že pracuje na domove 😉 🙂 a k dg 😔 ja sa v imuno veľmi nevyznám, viem že Darla áno, viem iba že sa to dá zmierniť a vyššie šance na otehotnenie sú potom pri inseminácii, to pripúšťa aj cirkev (za istých podmienok, ale tie neviem či ti CAR všetky spplní), tak neviem či je pre vás prijateľné.. modlíme sa za vás..
A k ado, máte krásny prístup 😵 😵 presne tak som to robila aj ja, stále som si obzerala fotky adoptovaných detičiek a ukazovala ich mm a ten musel vždy uznať, že sú to dietky krásne! 🙂 A že isto budeme mať aj my aspoň také pekné 😀 a teraz len hovorí, že ani nesníval, že môže existovať taká úžasna baba ako tá naša 😀 😉 držkajte sa, Pán je s vami 😵 😵 😵 a my tiež, cmuk!

carmenuska
23. aug 2010

Leni si zlata, na mna je uz tolko zlych dg velmi vela, mam pocit ze to uz nemam pod kontrolou....a dufam ze aj nase babo sa bude podobat na nas tak ako vasa Skorica hihi je nadhernaaaa, mm bol hotovy z nej a aj z dvojiciek , najnovsie chce dvojicky 😀

darla27
23. aug 2010

Margi ziadne pozitivne zmeny k lepsiemu zatial nehlasim, ale stale na ne cakam. 😀
Riska krasna profilova fotka, vidiet ze si spokojna a stastna, tesim sa s tebou. 😵
Lenkove, ano ano, ja uz mam nieco o tychto dg. nastudovane, aj ked bunkova imunita /co ma carmenuska/ sa ma netyka, podla mna to je asi najlepsie liecitelna imuno neplodnost.
Carm, kde si bola na testoch? Ake ti vysli vysledky? Podla vysky odchylky od normy by si mala uzivat prednison, davkovanie byva vacsinou rovnake, len je rozny cas liecby.
Mne posledne vysledky vysli negativne, takze zrejme sa da vyliecit z kdecoho, aj ked napriek tomu sa u mna zazrak nestal a neotehotnela som. Je caste, ze baby po liecbe bunkovej imunity /alergia na spermie, trofoblast a pod./ velmi casto otehotneju v kratkom case. Tak drzim palce, nech mame coskoro novu tehulku. 😉 🙂

darla27
23. aug 2010

Este som zabudla: poznam osobne jednu babu z konika, ktorej tiez vysla "alergia na spermie" odchylka dost od normy a zistila v jeden den ze je tehu /prirodzene/ a o par hodin otvorila tieto vysledky z Prahy,no zazraky sa deju, netreba nic vzdavat, pretoze ja verim, ze motyka moze vystrelit aj pri inak beznadejnych diagnozach, toto by som nevidela az tak cierne. Aj ked sa diagnozy zacnu kopit, je to na nervy. 😔 Treba sa liecit.

rybka13
23. aug 2010

darlus ale napriek roznym diagnozam vidim, ze nestracas nadej a to ma velmi tesi 🙂 to je polka uspechu, ver tomu!

smejka
autor
24. aug 2010

@lenkove ako sa drzite? mala je uz zdrava?

@carmenuska tie dg su taky strasiak a oberaju nas o nadej...ale my sa nedame predsa len tak lahko 🙂 ....drzim palce aj k rozhodnutiu o ado 🙂
@riska krasna dcerka 🙂
@bettynka222 tesime sa nove spravicky aj s foto 😉
@darla27 ja sa pripajam k rybke.....som rada ze v tebe nadej zije a je ju citit 🙂 .....neboj 😔

@rybka13 napis nieco viac...chybaju tu tvoje nocne monology 🙂 .....ako sa vam dari? nad druhym babom neuvazujete?
vsetky pozdravujem a zelam pekny den 😵

rybka13
24. aug 2010

betty aj ja sa tesim na fotecky, na ten tvoj pokladik 🙂
smejka, dobre sa mame dakujem, Emuska sa vcera postavila v postielke a v sobotu vyblabotala jasne a zretelne Mama, tak ju stale bozkavam, asi ju zjem od lasky 😀
Druhe babo budeme riesit buduci rok, kedze som po cisarskom, tak este chvilu pockame s aktivnym snazenim 😉 , ale uz som strasne zvedava, ze ako to pojde, ci sa podari, nepodari, kedy... zvlastne je, ze clovek si mysli, ze ked uz ma jedno dieta, tak uz sa ako tak upokoji, ale pravda je, ze skoro rovnako silne tuzim po druhom, a keby neprislo, tak by mi to bolo hrozne luto... vlastne ved ty to poznas, spominam si ako si tuzila po dalsom dietatku aj ked uz si mala matuska... to teraz musi byt veselo ked mas rovno tri ratolesti na krku 🙂 ako to zvladas?

lucetta
24. aug 2010

ahojte🙂
lenkove , pozrela som fotecky, ste krasni a ide z vas velka radost🙂
uz som tu daaaaavno nebola a osadenstvo VS je nove. 😉 takze snad aspon starsie Vs si este na mna spomenu🙂)
rybka, rada Ta vidim🙂Emmka spinka, ked mozes zasadnut za pc?
ako sa mavate?
pekne dni🙂

smejka
autor
24. aug 2010

@rybka13 tak to som rada ze sa takto lubite a Emka uz blabota a hlavne hovori to krasne slovko 😵
s tuzbou mas pravdu....ja stale hovorim ze s poctom rastie chut.....takze neviem na akom cisle sa zastavime my 😎
zvladame to dobre.....je to fuska....zase taka superzena nie som 😝 ...ale chlapci su fajn....matusko ziarli po svojom....teda tak ze maminu neposlucha 😠 ....ale inak takova normalni rodinka 😉
v dedine sme narobili mensi zmatok.....tetky vyvalene....nechapali....udivene....ale vsetko je tak ako ma byt 🙂
uzivame si toto batolive obdobie....aspon sa s mm nehadame ....kazdy ma jedneho 😀
ja uz rozmyslam ci i my sa dozijeme uplneho miminka....a tak popri tomto vsetkom bludim obcas do dievcatkovskej buducnosti.....ak Pan Boh da 😔

akzuzs
24. aug 2010

Ahojte a požehnaný u nás upršaný dníček
Velice živá diskusia
Chcela by som vás veriace žienky veľmy poprostiť o modlitbičky za naše malé dieťatko lebo som bola dnes na poradni a MUDr. ma odoslala na lepši neaký genetický UZV kôli tomu či je mozoček OK lebo na svojom to nevidela bo je naše mimčo maličke tak velice prevelice prosím o motlitby aby bolo zdravučké a nech to vydržím do toho bud. týždna aby som sa nepoddala smútku a pevne verila že Milostivý Boh má vo svojom pláne aby bolo dieťatko OK
Ďakujem

lenkove
24. aug 2010

ahojte!
tak ja vám skúsim postupne popísať ! Som rada, ža to tu rozbieha

@margarita ahoj! pred dvoma dňami sa mi snívalo, že sme mali u vás v domčeku (!) stretávku 🙂 Mala si krásnu záhradu, rozkošnú dcérušku a ududraného muža 😀

@rybka13 blahoželám Emke k vývinovému postupu, ale viac k tomu slovíčku 😵 😵 mama 😵 😵 Keď to ako prvé slovo bľabotá dieťa je to také čarovné. Vždy si spomeniem na Nekonečný príbeh a na to, že Bastien vybral mama ako nové a najkrajšie meno pre kráľovnú ríše Fantázia 😵 😵

a k Rybke smerujú aj moje ďalšie riadky, prenedávnom, či skôr dávnejšie sa tu rozoberala "šťastná to vina" a neviem prečo mňa včera pri sprchovaní napadloa aj vysvetlenie 😕 😀 Možno tu padlo 😎 ale prečo ja vnímam, že vina Evy, bola naozaj "šťastná to vina". Boh stvoril človeka na svoj obraz, dal mu tvorstvo a rastlinstvo, aby nad nimi panoval a umiestnil ho do Raja, do svojej blízkosti.. Ale človek bol iba výtvorom Boha, síce väčším ako čokoľvek iné, ale vždy iba stvorenie.. Až prišiel hriech a vyhnanie z raja, ale nie z Božieho srdca. Keďže ľudí miloval, poslal im svojho syna a my ľudia sme skze neho získali adoptívne synovstvo, stali sme sa dedičmi nebeského kráľovstva! Takže už nie len stvorením, ale synovia a dcéry 😵 😵 no riadny postup! Napadlo mi to v súvislosti s tým ako Boh, aj ked hrešíme, neprestáva hľadať cesty na našu spásu, je ochotný všetko naplánovať inak a vždy nás nasledovať, len aby nás spasil 😵 😵 Naozaj je veľké Božie milosrdenstvo a láska, keď nás napriek našim hriechom chce urobiť dedičmi svojho kráľovstva 😔

@akzus, budeme sa modliť a neboj sa... To bude len tým zlým ultrazvukom 😔

@smejka teším sa, že vám chalani robia radosť a že ste vyvolali takú revolúciu u vás v obci 😀 😀 Nech sa len viacerí radšej inšpirujú a nie čudujú 😉 a Matúška to prejde, ide opäť do škôlky, však?

darla27, carmenuska nestrácajte nádej a vieru!! 😵 😵 ste silné ženy

@lucetta ahoj 😵 jasné, že si spomíname a dokonca nám aj chýbaš 🙂 ako sa máš? nejaké novinky s vami? a ako sa vám býva?

@bettynka222 božtek Maťkovi a čakáme fotky 🙂

@janula.k 😵 😵 😵

bettynka222
24. aug 2010

ahojte 🙂
prave sa mi podarilo zmazat vsetko co som vam napisala tak sa to pokusim zrekapitulovat 😝 😅 a uz mam albumcek 😉

@janula.k super ze je branusko zdravucky 😵 😵 😵

@riska ahoooooooj, ako sa vam dari? ako casto a ako dlho spi ninka cez den? malinky spi super celu noc, papa len raz , ale cez den je ot biedne. v kociari vobec nespi (mozno preto ze bolo tak horko) a v koliske ho ledva ucicikam. a ako casto papate? ja osm ho musela zacat zase budit na jedneie, lebo v poslendom case jedol len 3 krat denne - ale zas tahal aj hodinu a pol. len v otmto horko mu museli tie tekutiny chybat. a dne sis pre zmenu pyta kazdu hodku a pol a taha teda kratsie...lenivec

@lenkove ahoj maminka, ako sa ti naziva s pokladikom? vidim tu pokus o obnovenie filozofickych vecerov.... 😉

@carmenuska moja apoznam babulky s orvnakou dignozou, a sice sa vytrapili, ale nakoniec s apokladikov dockali 😵 moj dr sa tomuto problemu venuje - da sa to vyskumat aj pod mikroskopom . ide vlastne o "nepriechodny" hlien. veirm tomu, ze dr uz konecne prisli na vsetky dg a cskoro pride ten spravny cas na uzke tehu rifle 😉 😵

@darla27 darlusik ahooooooj, ako sa nam mas? co nove skusas? si velmi statocna a vytrvala a prajem ti ten najkrajsi darcek pod srdieckom 🙂

@rybka13 rybickaaaa, tak emuska uz ovlada carovne slovicko 😵 😵 😵

@lucetta ahooooj, ako sa nam mas? jasne ze si ta pamatame 🙂 a myslime na teba

@akzuzs myslim na teba aby vsetko dobre dopaldo a aby si to do toho vysetrenia nejako vydrzala. musi to byt velmi tazke 😔

zdravim vsetky babulky a hlavne snaizlky, aby s ak nam vsetky do jednej pridali 😵

majkuska
24. aug 2010

Ahojte babulky.

Veľmi vas prosim o modlitbičky surne za mňa a za moje babetko. Včera som bola na odberi na hematologii, dnes boli vysledky zistili mi pozitivny test na Brucelozu a Trichinelozu, su to zavažne parazitne ochorenia. Zajtra sa musim akutne dostaviť na infekčnom. Veľmi vas prosim modlite sa za nas, aby sme to v zdravi prežili.Ďakujem

bettynka222
24. aug 2010

@majkuska 😔 nechapem preco sa vzdy vstky problemy objavuju prave v tehotenstve 😔 😔 😔

lucetta
24. aug 2010

lenka, velke novinky zatial nemame, ale stale sa snazime posuvat vpred 😉 byva sa nam super, tym, ze si robime vsetko samostatne ide to pomalsie ale aspom mame postarane o zabavu a tesime sa zo vsetkeho co pribudne 😉
zdravim aj janulu, betty, risku, margi, smejku , danku, atd.atd 😉

carmenuska
24. aug 2010

Akzuzs, majkuska- myslim na vas, to co su zasa za smutne spravy?
Betty- vsak tych dg by uz aj stacilo nie?? Jednu poriesime a druha, tratia, stvrta sa objavia.....No uz sme si s mm povedali, ze ziadne vysetrenia uz nebudu, lebo vsade kde idem mi nieco najdu 😲

riska
24. aug 2010

betty, pekne foto, konečne si nam odtajnila maťka 🙂

riska
24. aug 2010

@smejka, tešim sa z vas 🙂 by som chcela vidieť tie vyvalené dedinské babky 😀 😀 😀 a ako dvojky? su aj povahou rovnaki? a davate im take iste oblečenie? 😀 a matuško si už zvykol?
@darla27, dufam, že čoskoro nam aj ty napíšeš o svojom zazraku 😵
@majkuska,@akzuzs - 😔 😔 držte sa, myslime na vas, nech je všetko o.k. a babatka zdravučke 😔

maria1610
24. aug 2010

Ahojte - majkuska, akzuzs - myslím na Vás 😔
Betty, teda Ty si krásna maminka - Maťko sa na Teba veľmi podobá - materstvo Ti veeeeeeeeeeeeeeľmi pristane - a tiež aj Tebe Riska - máte nádherných drobčekov
Pozdravujem aj ostatné lenku, darlu, lucettu, carmenusku a všetky ostatné - viac napíšem asi až keď začnú chalani chodiť do škôlky (aj keď tehu novinky nemám ☹ )

riska
24. aug 2010

@bettynka222, hodinu a pol papate? 😕 to asi musi len dudlit, nie? ja kojim tak 10-15 minut z každeho prsnika a zhruba každe 2 hodiny....v noci mi už teraz tiež spi dobre, je hore len raz a cez den zaspi raz, vačšinou doobeda na take 2-3 hodiny a potom do večera už nespi....a večer je už dosť unavena, takže pred večerným zaspavanim mame revyyyyy 😉