Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

emini
23. okt 2010

@janula.k neviem, či vzorná, len viem, že to aj tak nepomáha...

mimuska77
23. okt 2010

bettynka aj ja som rada,že už možem oddychovat...Inak Vy s matkom ste už jaký velký a ked už má aj zúbky,no je to riadny chlap a čo sa týka kojenia myslím,že na seba možeš byt hrdá aj 3 mesiace je viac jak nič!!!A čo sa týka janulky tak ani nehovor aj mna občas napadne,že len pred chvílou sme na nu mysleli a onedlho si to po nej v rovnakom čase zopakujem ja 😉 No uvidíme aká budem statočná dúfam,že porod zvládnem tak ako Vy,ste perfektné 😵 😵 😵

janulka čo sa týka výbavičky tak to už postupne kupujeme,máme už aj postielku tú nám kúpili svokrovci aj s výbavou a naši kedže budú mat prvé vnúča tak nám chcú kúpit kočár.Inak už mám vybraný typ aj farbu kočára,len pren pojdeme v polke novembra!A babky aj dedkovia sú neskutočne iniciatívny takže tiež nakupujú o dušu 😵 Dokonca moja mama kupuje duplu,lebo v marci čakajú bábo aj bratový....
Co sa týka penazí tých jani nikdy nie je dost,ale verím že sa Vám situácia zlepší,držím silno palce a teším sa že máš výsledky v poriadku!!!! 😵 😵 😵

majkal
23. okt 2010

@janula.k aj u nás je to urea 😠 boli sme preliečení obaja, dokonca dvakrát, lebo prvýkrát to nezabralo ... no a teraz zasa .... drží sa nás ako kliešť 😠 no ale čo už ... ako píše violoncielka, radšej to preliečiť a potom otehotnieť, akoby sa to podarilo s týmto 😔 Len mám pocit, že väčší problém s tým má stále môj chlap než ja a to ma psychicky deptá ešte viac. Akoby ja som bola na vine ☹ Ale väčšinou ho ten prvotný amok pominie, a keď sa mu to uloží v hlave, tak je OK ... len keď mu zvestujem tie jóbove zvesti, tak sa vždy pohádame 😔

bettynka222
23. okt 2010

@majkal jantarova retiazka zmiernuje bolest pir prerezavani zubkov 😉 to sa teraz nosi v babysvete 😀 ano s davanim veci na charitu mam tiez svoje skusenosti - musis mat doklad o tom, ze boli vycistene v cistiarni a musia byt nove a taaaaaaaak. a hracky pre deti v domove? nic im nie je dost dobre 😕 😅
a preco ATB?
@violoncielka 😵 a spinenie (dokonca aj krvacanie) je zda sa v skorom stadiu tehu uplne bezne 😉
@janula.k to mi je luto 😔
@vavrenka organizmus sa po potratoch najprv musi spamatat - kym nie su hormony v pohode, nemoze byt ani tehu v pohode 😒

bettynka222
23. okt 2010

@mimuska77 ale zuby nema, len sa mu tam nejake vystrkuju 😀 a kojila osm skoro 4 mesiace 😀 a teraz odsavam 😝
@majkal pekne sa vyliecte a potom mozte snazilkovat 😉 len enchapem preoc sa za to tm hneva...ved je to choroba, ktoru treba vyliecit bez ohladu na to ci chces, alebo nechces babo...

meduela
23. okt 2010

@vavrenka moc nechcem, lebo tu je to tak že aj na normálnu školu chodia tí, a budem mať napr. tých 22 a
medzi nimi 5 takých- a hentam mám 8 a z toho niekedy chýbajú.... a aj tých osem...je s nimi niekedy na nevydržanie

majkuska
23. okt 2010

Akzus taky stred. Momentalne sa mi začali objavovať estrasysteli, či ako sa to vola, to je keď srdce poda viac uderov akoby malo. Je to kratkodobe(parsekokundove) bušenie srdca.Vraj je to neškodne, a pokiaľ nie časte, tak sa to nerieši. Ale poučky na nete radšej nehľadam, lebo vystresovana som už dosť, tak len hadam, že nam to neubliži.A ako časte myslia oni, neviem ako to mam brať, niekedy to mam 3 krat za deň, niekedy raz za týždeň. Zvykne to byť pri zaťaži srdca, a tehotenstvo je samo o sebe zaťaž.Nepociťovali ste to niektora? Malo by to po pôrode ustupiť, len dufam, že do vtedy to niejako vydržim.Totižto internistka ma už poslala ku psychologičke na sedenia, kvôli tomu, že keď mi to začalo robiť, tak som vždy spanikarila natoľko, že som si spôsobila potom riadne bušenie srdca, sťažene dychanie, pocit prekažky v krku a pod.Ako blazon som si vkuse sledovala tep, samozrejme tym som si robila len horšie. Typicke priznaky uzkostlivej panickej poruchy.Veľmi som sa bala že zomriem, že sa mi zastavi srdce a podobne veci. Bola som vkuse roztrasena.Dufam, že to hrozne obdobie je za mnou, snažim sa ovladať, a tiež pevne verim, že aj s tym kratkodobym bušenim to nejako zvladneme. Asi tak sa mame my. Vo štvrtok sme boli v Litmanovej, koľko snežiku tam je.

majkuska
23. okt 2010

Janulka mrzi ma, že maš teraz takeho problemy, radšej to mohlo byť tehu. Mam na teba jednu otazočku?Keď si si pichala v tehu tie injekcie, pôrodom to skončilo?Alebo ako ďalej dali ti niejaku inu liečbu potom, alebo ako to funguje. Predstav si, ja som sa dozvedela po dlhom čase na hemato, že mi žiadne geneticke testy ešte neroblili, on mi robil vtedy len niejaky rozbor, či sa netvori tromboz a ten dopadol dobre. A minule mi oznamil, že po pôrode niekedy pôjdem na geneticke testy do Martine, že teraz ma tam nechce ťahať, keďže som na rizikovom. A ja som vtedy bola taka vytešena, že sa to nepotvrdilo a vlastne neviem nič, injekcie mi preventivne od začiatku tehu nasadil.

violoncielka
24. okt 2010

ahojte zienky...dnes bolo krasne evanjeliove citanie....Myslim, ze to vystihuje vsetko. Budem si z neho brat priklad a myslim si ze je aktualne pre celu nasu temu...nemyslite?
Krasnu nedelu vsetkym.
Tu uz zacina prave jesenne pocasie...ale taka dobra atmoska...celkom sa mi to paci.

majkal
24. okt 2010

krasnu nedelu, vsetkym 🙂
ano suhlasim, ze dnes bolo krasne evanjelium - teda pokial myslime na to iste - o farizejovi a mytnikovi 🙂 U nas hostoval kaplan z UPC z KE .... maly vzrastom ale velky sdcom 😵 ....cely cas som rozmyslala, ze ho odniekial poznam ... a nakoniec som si spomenula, ze krstil moje najmladsie krstniatko 🙂

janula.k
24. okt 2010

@majkuska ty si pekne vystresovana 😔 prosim ta, mysli na babatko v brusku a snaz sa byt kludna kvoli nemu. Ved uz si tak daleko, nechapem ako rychlo to leti 🙂 Ja som si pichala injekcie celu tehu plus po porode potom cele sestonedelie este a mala som brat este anopyrin potom, ale ten som uz nebrala.

smejka
autor
24. okt 2010

ahojte
a nielen evanjelium...ale i prve citanie...take povzbudive to bolo...len maly vynatok..."modlitba pokorneho prenika oblaky..."
majkuska mas to tazke.....musis len mysliet pozitivne....ved uz coskoro budete v cieli 🙂
violka janulka majkal 😵

katarina104
25. okt 2010

ahoj požehnaný deň, prajem všetkým 🙂

janula.k
25. okt 2010

ano "modlitba pokorneho prenika oblaky " 😵 este sa tak naucit pokore 😔
Smejka, co robite s chlapcami za dazdiveho pocasia? Branko teraz spinka, ale poobede ideme von, aj ked bude prsat 😅

emini
25. okt 2010

Ahojte, tak dnes došla mrcha, teda nie že by som to nečakala... len ma štve, že to zase vyšlo akurát 3 dni pred tým ako som objednaná na vstupnú prehliadku na gyn. už 2x ☹ takže sa zase nedozviem,kde je problém, a zas len čakať na ďalšie objednanie 😖

@majkal ahoj ak sa môžem spýtať, čo je to za ochorenie ta urea, ako to prebieha, čo spôsobuje a ako to ovplyvňuje plodnosť?

Nech máte všetky vydarený týždeň

akzuzs
25. okt 2010

Ahojte a pekný požehnaný dníček aj ked upršaný a sichravý
ako sa máte ??????
@emini tak to je zákon schválnosti 🤐 A to sa musíš objednávať na celoročku???? U nás nie len zavolám a ona povie či dnes zajtra alebo pozajtra. A ak má niekto nepravidelnu tak to musí byť dosť zlé s tým objednaním
@majkuska neboj už len necelé tri mesiace a je to OK len vydržať. Ja som si už dlhšie všimla že mám dosť upadnuté brucho dole tak pevne verím že to nieje nič zlé a donosím to do deviatky 😉

emini
25. okt 2010

@akzuzs no nie raz do roka sa neobjednáva, asi som to zle napísala, vieš ja som teraz menila dr. a čakala som na vstupnú prehliadku 3 týždne (pred 3 týždňami som sa objednávala u nového dr., a to nehovoriac o tom že kým som si vybavila prestup od starej dr a 1 týždeň som čakala na kartu...)
No a toto isté sa mi stalo aj v auguste ked som sa objednala ku starej dr. na prehliadku vtedy som tiež dostala mrchu 4 dni pred prehliadkou a keď že ja mám takú týždňovú nehrozilo aby na mna pozrela tak znova objednala. ona objednávala minimálne mesiac dopredu niekedy aj viac lebo ma veľa pacientiek, no ja som mala väčšinou šťastie, že mala dovolenku tak som čakala viac ako mesiac...
...proste zdá sa mi to večnosť. 😠

akzuzs
25. okt 2010

@emini jáj no to hej, ale neboj raz sa tam dostaneš 😉

vavrenka
25. okt 2010

dievcata, dnes som bola na utz, videla som "domcek" ako to maja dr nazvala a tam male embryjko - 2mm 🙂 ...
tak som sa na tej koze normalne rozrevala 😝
o 2t idem na kontrolu, to uz by malo byt aj srdiecko!

smejka
autor
25. okt 2010

@vavrenka gratulujem 😵 ...tak a mame dalsiu tehulku 🙂

smejka
autor
25. okt 2010

@janula.k ked prsi tak behame tancujeme po kuchyni....alebo zbehneme na prizemie k nasim...pre zmenu....potom sa hraju v ohradke...v stolickach chrumkaju nieco.....a tak zbehne den 🙂
inak chodime doobeda i poobede ked sa vyspia vonku
no a dnes boli bez nas vacsinu casu....lebo sme boli na sude....a sme svoji! 😵

lenkove
25. okt 2010

@smejka blahozelam!
@janula.k a my citame a citame 😉 nahaneme sa... pecieme {presypame muku} v krajnom pripade jej dovolim umyvat riad.. Inak sa vie pekne hravat s babikami, dava ich spinkat, krmi, najnovsie aj na nocnicek a tak 😀 Uz si vie sama doniest stolicku a postavit sa pod dres a cucat vechte {fuuuj}... 😝 😀 A tiez chodime von 2 krat denne, k vode kamene hadzat, na ihrisko, aj do kniznice 😉
Inak vo vysokej stolicke mi uz neposedi, vie z nej vyliezt a ked ju priputam, tak hrozne place, tak radsej neriskujem...

smejka
autor
26. okt 2010

@lenkove dakujem 😉
dnesne zamyslenie je take mile a nostalgicke 🙂 ..a pravdive
Meditácia na text - Lukáš 13, 18 - 21

Potom povedal: „Čomu sa podobá Božie kráľovstvo, k čomu ho prirovnám? Podobá sa horčičnému zrnku, ktoré človek vzal a zasial vo svojej záhrade. Keď vyrástlo, bol z neho strom a nebeské vtáky hniezdili na jeho konároch.“
Podobenstvo o kvase - A zasa povedal: „K čomu prirovnám Božie kráľovstvo? Podobá sa kvasu, ktorý žena vezme a vmiesi do troch mier múky, až sa všetko prekvasí.“

Meditácia

"Čomu sa podobá Božie kráľovstvo?... Podobá sa horčičnému zrnku... Podobá sa kvasu" (Lk 13, 18. 19. 21).

Ježiš si veľmi pozorne vyberal podobenstvá. V dnešnom evanjeliu prirovnáva Božie kráľovstvo k horčičnému zrnku a troške kvasu. Jedno i druhé je veľmi malé, no schopné úžasne rásť a účinkovať.

Ježiš chce, aby sme vedeli, že život s ním na nás síce môže pôsobiť všedne, no stále má neuveriteľný účinok na svet okolo nás. Môžeme urobiť veľa veľkých vecí, no aj jednoduché gesto, ako je úsmev, dokáže niekomu rozjasniť deň. Podobnými skutkami uľahčujeme bremená iných. Ešte aj to, ako prekonávame ťažkosti alebo ako pokojne riešime konflikty, môže byť mocným svedectvom kráľovstvu.

Alebo sa pozrime na dnešné prvé čítanie. Manželstvo, ako sa tu opisuje, môže byť svetlom pre svet a útočiskom pre mnohých. V manželstve, ktorému je vlastná vzájomná podriadenosť, kladie každý partner potreby a priority toho druhého na prv é miesto. Manželia sa aktívne snažia rásť v jednote sŕdc a myslí. Jeden pre druhého sa v láske obetujú a ochotne podávajú pomocnú ruku aj druhým ľuďom.

Väčšina týchto prejavov lásky možno vyzerá bezvýznamne ako horčičné zrnko alebo kúsok kvasu. Niet predsa nič dramatického na tom, keď vyžehlím bielizeň, nezabudnem na výročie, umyjem po jedle riad, zladím termíny v kalendári a zodpovednosť za ne alebo keď odložím noviny, aby som toho druhého pozorne vypočul. Milióny podobných drobností však primiešavajú lásku Božieho kráľovstva do nášho každodenného života a vytvárajú prostredie, v ktorom je Ježiš vítaný.

Ak žiješ v manželstve, uvedom si milosť, ktorú si touto sviatosťou získal. Na svojej svadbe si sa možno sústredil na detaily, ktoré ti už vymizli z pamäte: kvety, hudba, jedlo. Po emocionálnej stránke si prežíval vrcholné okamihy, a preto si si zrejme naplno neuvedomoval duchovný význam tejto udalosti. Tak či onak, keď ste si dali sľub, ktorým ste sa navzájom z aviazali, prijali ste v tom druhom aj spolu Krista. Aj keď ste vtedy jeho prítomnosť nepostrehli, lebo bola ako malé zrnko, vo vašom manželstve stále mocne pôsobí. Znova ho objav a poskytni mu priestor, aby mohlo rásť. A nezabudni povedať svojmu manželovi či manželke dve najdôležitejšie slová na svete: "Milujem ťa."

Pane Ježišu, ďakujem ti za to, že si prítomný v mojom živote a v mojich vzťahoch. Nech vo mne rastie tvoj život.

List Efezanom 5, 21 - 33; Žalm 128, 1 - 5

majkal
26. okt 2010

@smejka 😵 😵 😵

Dobre rano 🙂

majkuska
26. okt 2010

Akzus aj mne dole spadlo bruško viac, uplne ine ako pri Vanesske.Ale dnes mi kontroloval krčok, tak je ok, minule ma už tak chytili take 4 minutove sťahy v kľude , ale rozdychala som to z magnezkom.A o 2 tyždne od 30 tt budem chodiť už pravidelne každy tyždeň do nemocky na kontrolu placenty, kvôli tomu, že je zhrubnuta.

majkuska
26. okt 2010

Inač neviem prečo akzus, ale mne to doktor odrata do decembra, zrejme kvôli tej placente, neviem, alebo kvôli tomu, že aj prvý pôrod som mala skvôr,aj dnes mi povedal, že o 2 mesiace to môžme mať za sebou, ale dôležite vydržať aspoň ešte 6 týždňov, minule to bolo 8, takto mi odratava každe 2 týždne.Ja by som v pohode vydržala aj do januara, len ma strašne štve ta aritmia, strašne sa toho bojim.

majkuska
26. okt 2010

Janulka prepač, možno ťa s tym už otravujem, ale ty si mi spominala tušim, že si mala zistenu aritmiu. Pociťovala si to v tehotenstve častejšie.?Ja viem, že som vystresovana, a mrzi ma to hlavne kvôli tomu maličkemu, ale na druhej strane asi som rada, že idem za tou psychologičkou, kiež by mi to pomohlo aspoň z polovice odstraniť tie problemy

janula.k
26. okt 2010

ahojte 😉
Smejka, Lenka, vy mate uz velkáčov 😝 keby nas branko uz cupital po dome, tak tiez nam to rychlejsie prejde. My chodime este len za ruky, tak ma riadne boli chrbat. A vonku sa vozime v kociku, zbieram mu listy popadane zo stromov a on mi ich hadze naspat na zem. 🙂
Majkuska, vobec ma neotravujes, co si 🙂 No ja som nemala aritmiu, ani v tehu ani predtym. Ale co to je, tych 6-8 tyzdnov, ved to zbehne ako nic...mozno sa tvoj malicky narodi ako nas Branko 🙂
Inak, aby som sa moc nenudila, vcera som si uplne nahodou nahmatala na prsniku hrcku,..dobre, ze? Snad to je len nejaka zdurena zlaza alebo co..ale aj tak poviem o tom doktorke najblizsie. A dnes som dostala opat menzes.. 😒

janula.k
26. okt 2010

Smejka, super, ze ste svoji 😵 ale ved to uz bolo predsa davno jasne 🙂

majkuska
26. okt 2010

Janulka, no teraz si musim spomenuť, kto to bol. A s tou hrčkou, spomeň to doktorke, ale pre ukľudnenie, keď kojiš, môže sa to vyskytnuť, moja sestra to mala a doslova ako zdurenu uzlinu. Potom to ustupilo.