Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

vierka0
21. jan 2011

Na tu chatrc sa aj ja uz dlhsie chystam, pocula som na nu same chvaly 🙂
inak, co sa tyka IVF, tiez by to pre mna bola asi dost velka dilema..dufam, ze ju nebudem musiet riesit..
my sa zatial nesnazime o babo, takze ja len dufam, ze az ta doba pride, tak bude vsetko ok..
no ale co tu citam vsetky tie problemy s tehotenstvami, tak zacinam mat velke obavy

kaki
21. jan 2011

@katarina104 Aj Ty máš v tejto téme svoje miesto. Si tu jediná žena, ktorá má "bez problémov" vlastné deti a n nikdy si neprežila to čo žena čakajúca, túžiaca xy rokov, ktorá hľadá cestu. A ja to z Tvojich príspevkoch cítim 😔 . Ale ďakujem že sa za nás modlíš. 😔 Pán Boh zaplať 😵

@margarita ja som tuším trstina vo vetre... čakám a čakám a stále neviem presne čo ďalej 😀 Myslíš že trstina vie na čo čaká? Možno iba na vetrík..... 😉

kaki
21. jan 2011

@vierka0 - prosím ťa nečítaj tak veľa o tehotenstvách s ktorými sú problémy 😵 Lepšie ísť do toho s čistou hlavou. Naše vedomosti nám často blokujú šťastie 😉 Niekedy naozaj platí: "Lepšie nevedieť."

katarina104
21. jan 2011

@kaki no neviem či nie?

lenkove
21. jan 2011

@margarita
mne utkvelo z tvojej uvahy v mysli to, ze ak nejdem na IVF , tak so mnou nieco nie je v poriadku. Isto si to tak nemyslela, a mozno ani nepisala, ale videla som to tam.
Nesudme.. Ja isto nesudim.. A neposudzujeme.. V tom sa mi az tak nedari... Chapem vsetky maminy, ktore prechadzaju tymto krizom, aj mna mnoho rokov bolel a obcas stale zaboli... Ale moje pohnutky nepozna nikto iba ja a Pan a moje srdce iba ON.
Idem si vegetovat.

lenkove
21. jan 2011

Ale predtym este dodam: ak by snaha hladat Boziu volu v otazke IVF bola len skrupuloznym svedomim a plnenim prikazov bez lasky, celkom by stacilo konvertovat na inu vieru, ktora proti IVF neprotestuje. A bolo by skrupuliam i svedomiu ucinene zadost.

Nepochybujem o tom, ze ak sa nahodou niektora ocitneme v nebi, u nasho Ocka,tak jeho prva slova nebudu "Ale si bola hlupa, ze si si adoptovala dieta, ja som to tak s vami neplanoval" a uz vonkoncom nie, ked uvidi niekoho ineho "Strasne si ma nazlostila, ze si sla na to UO, ja som to inak chcel"... Ale to len fabulujem...
Neviem, pre mna je hladanie Bozej vole snaha vyuzit dar slobodnej vole na budovanie vztahu s Panom. Pre kazdeho ma ale Pan pripravenu vlastnu cestu...
Ja som si neprezila bolest s viacnasobnych potratov, ani strach z toho ci sa moje parbunkove dieta uchyti v maternici, tak ako mnohe z vas 😔 Ale to nerobi moju cestu, moje rozhodnutia a moju bolest lepsimi alebo horsimi. Su moje. A verim tomu, ze preto ze mi ich take urcil Pan.
Ved Milujme sa navzajom a modlime sa za seba. Disputy o tom co Pan chcel a ako to chcel prenechajme inym. Ja neviem ako vasa, ale moja sila nie je v slove. Verim, ze aspon trosku z nej mozem dat inym v modlitbe, nebudem tu menovat vsetky zazraky, za ktore sme sa spolocne uprimne modlili 😔 a ktore Pan aj na nase modlitby (ako verim) vykonal. ...

smejka
autor
21. jan 2011

@lenkove mne tiez doobeda ked som bola vonku na prechadzke s detmi behali po mysli myslienky prave o posudzovani....sudeni...ze naozaj len On vidi do mna...do nas
castokrat sa mi stava ze ostavam nepochopena...dokonca i tou najblizsou osobou...no vzdy ma upokoji ze On ma chape
a co ides vegetovat? dievcatko spi? 🙂

lenkove
21. jan 2011

@smejka
Ahoj.. Tazke je neposudzovat a ci co a ako... Najma ked nevidime do toho druheho. Sa tu mozem aj na kolomaz rozliat a kazda z nas takisto a neuvidime si do srdca. A coze tvoja najblizsia osoba, prostestuje? 😀 Dufam, ze ste zdravi hlavne 😔 aj tm...

a Ikoko spinka, je chora mame uplne prevrateny rytmus, nechce papat ani pit a potom je hladna a smadna, a tak do nej sukam co - to, aspon tekute a ju to hneva.. Opat mame dlhodobe place a je jedno ci ju dam na postel, mam na rukach, spievam, nosim, upokojujem 😔 Ani sa jej necudujem, ved uz taha 3-ti tyzden. Ja som z toho na nervy 😝 a nie ona, babo...

smejka
autor
21. jan 2011

@lenkove posudzovat.....samu seba 🙂
jaj Ikoko skore uzdravenie....my zatial drzime rekord v nechorobovani...teda az na tu nemocku co nas caka
a moja najblizsia osoba je niekedy inak naladena....hm...alebo ja? 😕 😅

lenkove
21. jan 2011

@smejka
to mas pravdu, kazdy si je sam najprisnejsim sudcom.. alebo teda druhym najprisnejsim 😉
Aj moja najblizsia osoba obcas vlastni rusicku 😝 😀 a tak naladit sa na splocnu vysielaciu vlnu vobec nebyva lahke 😀 😉
drzte sa! a studuj!

smejka
autor
21. jan 2011

@lenkove ty ma tak yenies do ucenia 🙂 ....a ja taky lenivec 😝 ...inak celkom zaujimave ucivo....o sektach

margarita
21. jan 2011

lenkove,
"mne utkvelo z tvojej uvahy v mysli to, ze ak nejdem na IVF , tak so mnou nieco nie je v poriadku. Isto si to tak nemyslela, a mozno ani nepisala, ale videla som to tam."
mrzi ma, ze si tam videla nieco, co tam nebolo - ktovie preco si to tak pochopila.
😔
ja neposielam nikoho na IVF, ani omylom, to je na kazdej z nas, sama som to nikdy realne nemusela riesit, vdaka Bohu. ale neodsudzujem nikoho, lebo to viem pochopit, ake je tazke cakat a dufat a byt zranena a sklamana a zufala...

v tej uvahe to bolo o tom, ze aj ked si dietatko adoptujes, co je velmi narocna a chvalyhodna cesta, ci to vlastne je prijatie Bozej vole v zmysle tej trstiny...lebo aj tym "riesis svoj zivot" a mozno Ta Boh xel poslat inam bez deti...neber to osobne, ja to pisem vo vseobecnosti...stale ma trapi ako teda dokonale prijimat Boziu volu?
😔

lenkove
21. jan 2011

@margarita
ak sa zamyslas : stale ma trapi ako teda dokonale prijimat Boziu volu?
tak podla mna na nic neprides. Co je Bozia vola, alebo teda co bola Bozia vola zistis az na onom svete. Tu sa mame pasovat len s nasimi rozhodnutiami a vztahom k Bohu. A najma krizmi, co na nas posiela. Ale aj radostami.
Tolko moj nazor. Trstina vo vetre je len tvoja uvaha a podla mna nie je cestou, ktora je pre nas urcena. O tom co mame robit hovori (aspon ku mne) podobenstvo o talentoch. Kazdy dostal inak a pasuje sa s tym ako vie. A kto pasivne caka je zly a nehodny sluha 🤐 Ako casto ja napr. ale nie v otazke prijatia deti ( 😉 ).

smejka
autor
21. jan 2011

@margarita ja to vnimam zase tak ze kazde povolanie je ozaj "povolane" Bohom....ak Mu teda dame priestor a preberame to s NIm....lebo tak ako som si ja presla svojou cestou k rozhodnutiu pre adopciu....tak ale inak prechadzaju i ti ktori sa rozhoduju pre zasvateny zivot a idu napr pomahat do Afriky.....tak ako veriace pary zvazuju IVF....a mnoho mnoho inych rozhodnuti
Boziu volu sa snazim prijimat v kazdodennosti....nielen v tom ze Pan nam nepozehnal dieta....trapit sa stale v tom....Bozia vola su pre mna i traja spokojni chalani valajuci sa po nas v posteli....lebo si myslim ze keby to nebolo v Jeho plane tak sa mozem i na hlavu postavit....ako napr ked sme bojovali a velmi chceli Nikolku

dadenka1
21. jan 2011

@gabinkaa pomaly si začínam zvykať, že takmer čokoľvek napíšem, neostane bez negatívnej reakcie... Vďaka Bohu ale sú tu aj dievčatá, ktoré povedia, že nezdieľajú môj názor ale rešpektujú ho... Mám právo vyjadrovať názor Cikvi, to mi brať nemôžeš... Ak by si pozorne čítala, našla by si tu konkrétne otázky niektorých z dievčat, ktoré sa na tento názor pýtajú.. sú tu mnohé, ktoré sa vyslovene pýtajú: "ako sa na IVF díva Cirkev?" a keby sa zrovna nikto nepýtal, aj tak mám právo vyjadriť názor Cirkvi, pretože aj Ježiš chcel od svojich učeníkov aby ohlasovali a učili V JEHO MENE... Ako kresťan katolík som sa rozhodla žiť NAPLNO podľa učenia Cirkvi, a ak niekto reaguje na moje životné rozhodnutia a odcudzuje ich, tak sa mám právo brániť... A mám právo brániť Cirkev, lebo som jej dcérou...
A pozor... nikoho a nikdy som tu nesúdila a neodcudzovala... Alebo som povedala všeobecný názor Cirkvi, alebo som podala ako to prežívam a ako sa na to dívam ja sama... Ak niekto nesúhlasí, prosím vás, nemusíte nesúhlasiť ale rešpektujte ma... reagujem len na vaše názory, mám potrebu sa brániť, mám na to právo. Znova píšem že tak ako rešpektuje naše názory Boh /aj keď možno nesúhlasí/, tak rešpektujem vaše názory ja /aj keď možno niekedy nesúhlasím/.. A možno sa Boh na mňa po smrti s láskou pozrie a povie: Až tak precízne si tú moju Cirkev nemusela poslúchať, ale viem, že si to robila z lásky a ja ťa veľmi ľúbim a objíme ma... A možno naopak povie: Dobre si to robila, ďakujem.. A znova ma objíme...

A k Božej vôli... ja sa snažím počúvať... Ak sa niekto rozhodne pre adopciu, tak to určite nie je vegetovanie a tie, ktoré sa pre adopciu rozhodovali vedia o čom hovorím. nevegetovala som nikdy... Keď som zistila, že sa nám nedá prirodzene otehotnieť, samozrejme, že som sa pýtala akou cestou mám ísť ďalej... Nepočula som žiadnu inú odpoveď, naplno som sa teda zatiaľ oddala práci a službe vo farnosti...naďalej som ale cítila v srdci veľkú túžbu po deťoch. A okrem toho som cítila, že aj mm a moja rodina moc túžia, aby sme deti mali.... vyskúšala som všetko, čo mi svedomie dovolilo - lieky, čaje, BT, ovulačné testy, vyšetrenia, dokonca som požiadala kňaza o exorcizmus - ak by som bola prekliata ja alebo moja rodina, vystriedala som niekoľko gynekólógov..... nič z toho nebolo príjemné, mnohé bolo veľmi náročné finančne aj časovo... Nastala teda otázka adopcie- to sú veľmi ťažké noci - cudzie dieťa, možno s postihom, boj oň cez súdy, možno nakoniec oň prídete, možno ono v puberte odíde.... všetko som konzultovala so svojím manželom, s rodinou, mnoho a mnohokrát... Ak by som našla nejakú prekážku, teda Boží prst" Danka toto nepôjde, takto to nechcem" budem to rešpektovať... A možno sa to aj stane.. Sme ešte len v poradovníku, ak sa adopcia nepodarí /všeličo tomu môže zabrániť/ budem to chápať ako Božiu odpoveď :Danka inú cestu mám nachystanú... A hlavne od prvého kroku sa Boha pýtam ako to má na mysli, čo odo mňa chce, prosím ho, aby so mnou hovoril a aby hovoril jazykom, ktorému budem rozumieť, takže trstina zlámaná vetrom? za to, že som sa rozhodla pre adopciu? NIE necítim sa tak... Hľadanie Božej vôle je podľa mňa o otvorenom srdci a každodennej komunikácii s Bohom prostredníctvom úprimnej modlitby a "čítania" situácií, do ktorých ma Boh denne "zasadzuje"

A okrem toho som zistila, že som bola často veľmi egoistická... Chcela som deti, lebo som cítila v dome prázdno, chcela som ich, lebo som sa cítila menejhodnotná v očiach iných... Chcela som vlastné dieťa lebo krv neni voda... Chcela som dieťa mať... Toto mnohé z vás neprežívajú... Sú otvorené pre život a tešia sa, že môžu sa niekomu darovať... A ja ďakujem Bohu, že je vás na svete toľko ochotných rodávať lásku... Mňa Boh takto učí /aspoň teraz to tak cítim/, aby som bola otvorená pre službu... stále viac cítim potrebu byť profi rodičom - tada pomáhať naozaj nezištne.. dnes je dieťatko u nás, aby sa vyhlo DD a zažilo teplo rodiny, zajtra si poň prídu adoptívni alebo dokonca bio rodičia, ktorí sa doteraz neboli schopní postarať... Znova sa ale pýtam Boha, či to chce takto... mm to zatiaľ takto nechce, aj keď pomaly mám pocit, že aj on už sa otvára pre túto možnosť... A tak sa pýtam a čakám na odpoveď... Čakanie má v procese hľadania Božej vôle tiež veľmi dôležitú úlohu... A keď raz prídem na to, čo Boh odo mňa chcel, budem sa pýtať a budem hľadať ďalej...

Modlím sa za nás všetky

dadenka1
21. jan 2011

@katarina104 Ďakujem za podporu

kaki
21. jan 2011

@lenkove Ja som podľa mňa "trstina vo vetre". Lebo stále neviem čo a ako 😔 a dúfam že ma vetrík niekam zaveje a ja mu nebudem môcť odporovať. Teda vetrík možno už bol, ale ja neviem ći ten správny a čakám na výchricu ktorá ma posunie (alebo zničí?). Nemyslím že som lenivá, nemám ten správny impulz pohnúť sa.
Možno stagnujem, ale Boh ma miluje aj stagnujúcu - vie čo je za tým. A aj čakanie má isto svoj zmysel, aj keď ja ho nepoznám. Može byť vydržať čakať talentom????

Hľadanie Božej vôle a využívanie talentov je všeobecná vec a netýka sa len túžby po dieťati. Viem že mám veľa "talentov", ale niekedy ich jednoducho neviem použiť.... 😔 A len Boh vie prečo a kedy sa to zmení... 😔

kaki
21. jan 2011

@dadenka1 pekne si to napísala. 😔 Verím že nájdeš správnu cestu. Aj keď.... 😔
Ako to správne nazvať? 😔 Ideš po náročnej ceste, a ty si si naložila veľký náklad. 😔
Bičuješ sa k veľkým výkonom. Ja, svetský človek, ťažko takúto cestu chápem. 😔
Modlím sa za Teba, drž sa.

margarita
21. jan 2011

😔 dadenka - ak si este raz poriadne precitas moj nocny vylev, nebolo tam nic o spojeni adopcie s vegetovanim...fakt nie, skus to este raz a pomaly.
ja som len kladla cisto filozoficku akademicku otazku, co znamena prijimat Boziu volu podla vas.
pouzila som extrem "trstiny - vegetovania" a z toho som vyvodila,ze ci uz mame deti prirodzene, IVF alebo adoptovane, je to nasa aktivita, ktora moze ale nemusi byt v sulade s Jeho volou.

nechcela som sa nikoho dotknut, a asi radsej s takymito otazkami uz koncim, lebo zjavne sa neviem vyjadrit natolko zrozumitelne, aby mi tu niektora z vas nevkladala do ust, co tam nikdy nebolo 😔

violoncielka
21. jan 2011

Ahoj babulky
no ved Margi myslela tou trstinou (teda aspon podla mna) pasivne cakajuceho.
@kaki ty nasa trstina 😀.....ale nerob sa az takou trstinou...aj ty podla mna dobre odolavas vetru a neohynas sa tak ako on fuka...hi hihi
Ved presne ako pisete teda aspon vacsina z vas, nik do nas nevidi len Boh a on vie co nas doviedlo na tu cestu ktorou sme sa pobrali.
@lenkove to ma mrzi ze si videla medzi riadkami Margi pripevku taku vetu.....no ja som tam hladala a nenasla. Fakt aj ja sa tesim z kazdej jednej babenky ktora nemusela podstupit IVF, predsa len to nie je nic prijemne...o to viac sa tesim z parov co po neuspesnych IVF otehotneli prirodzene a mali moznost zazit Boziu milost na vlastnej kozi.
Fakt aj ja velmi obdivujem dadenku a verim ze coskoro bude hojne odmenena. Ja som to nedokazala a v mojom veku 38 rokov som nemala uz sil tak dlho cakat na zazrak...ktohovie mozno v 40 by boh urobil zazrak, a mozno aj urobi,.....
A tiez zavidim babam ktore nasli v sebe tu odvahu adoptovat si babo......fakt je to uplne najkrajsia obeta aku moze zena urobit. Ale tiez nie kazda z nas najde na to odvahu ...a tesim sa z vasich deticiek...

dadenka1
21. jan 2011

@kaki Ďakujem.. Neboj, keď nebudem vládať, nachvíľku zastavím... Ale za ten Cieľ mi to stojí 🙂

kaki
21. jan 2011

@violoncielka tak margi má prípevky? 😀

violoncielka
21. jan 2011

@margarita alee margi...praveze ty tak krasne pises......mozno keby som ta citala nahnevana, tak by som tam aj ja nasla medzi riadkami rozne veci..... (tym nemyslim teba Leni...😉 ) Ja si prave myslim ze pises velmi zrozumitelne (teda aspon pre mna)

violoncielka
21. jan 2011

@kaki pipevky

kaki
21. jan 2011

@violoncielka ja som myslela, že Ty myslíš 😀, že margi nám spieva príspevky - t.j. má prípevky 😀 😀

violoncielka
21. jan 2011

spievanky

riska
21. jan 2011

kaki, ty čakáš na víchricu? pozri sa do zrkadla 😀 😀 😝

@dadenka1, ja tvoj nazor beriem...ale preto, že to preživaš na sebe, lebo ked píšeš o neplodnosti, tak vieš, o čom píšeš... len nerozumiem, kde berieš tolku silu...ved mať vlastne dieťa je tá najprirodzenejšia túžba ženy..prečo by nemala byť splnená prave tebe?

kaki
21. jan 2011

@riska Ja som víchrica??? 😀 😀 😀 Či ako to mám chápať ? 😀

violoncielka
21. jan 2011

@kaki nie! zabudla si sa ucesat 😀 😀 😀

kaki
21. jan 2011

psssssssssssssssssssssssssssst 😀 😀
Ja že to cez net nevidno 😀