Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

carmenuska
4. máj 2009

no bola teda raz 🙂 aby margi bola spokojna 🙂

carmenuska
4. máj 2009

a co je to za znacku ked sa to tu nerobi?

margarita
4. máj 2009

vidis, tak uz to tam poznas, nemas sa coho bat 😉
ale nie, nechcem si robit z Teba srandu, len som to chcela "odlahcit"...sorry, ak sa mi to nepodarilo...

margarita
4. máj 2009

je to nemecky vyrobca Hartan, cize vyraba sa v Nemecku a na nas trh sa nedovaza - asi ho este neobjavili nasi predajcovia. Ja ho mozem odporucat, chodi sa s nim skvele a zlozi sa do akehokolvek auta - aj do Smartu vraj 😵

margarita
4. máj 2009

tak ja padam, spustil sa nas alarm 😀 zatial papa

kaki
4. máj 2009

Cafte 🙂
Ja som si dnes povedala že sa pomodlím skor... Tak aby ste vedeli, modlila som sa dnes pri plnom vedomí a nie v polobezvedomí pred spaním... Tak verím že to bude mať aj väčšiu váhu 🙂

carmenuska... Ty ides na laparku... Myslím na Teba.... Boh sa o Teba postará...

margarita... 🙂
Ty sa ale vydávaš na adrenalínové cesty... Ako by si utekala pred tetami jehovistkami s nohami vyzutými z lyžiarok. Veď je to nebezpečné 🙂

smejka
autor
4. máj 2009

kuk 🙂
riska pekny hokej vsak? 😝
lenka kde siiii? ved sa ozvi..
carmenuska drzime palce na laparku...verim ze ti pomoze a o chvilu otehu 😵
suzzika ty mavas take pekne dlhe prispevky....tak fajne sa mi citaju 🙂 ...pridaj foto zo vcerajska...tesim sa 🙂
a margaritka tiez 🙂 ....ozaj daj link na kocik...ja rada pozeram kociky...mozno pride chcila ked ho budeme potrebovat 😔
kaki asi i ja sa pojdem trosku skor...az ta nasa sila pomalicky posobi 😔

smejka
autor
4. máj 2009

chcila=chvila 😀....i ked pravda je ze tu chvilu by som uz velmi "chcila" 😉

riska
4. máj 2009

smejka 😉 hadam aj dobre, že sme už dohrali, aspon sa nebudeme stresovať 😀

riska
4. máj 2009

inak dievčatá, prišli mi výsledky z genetiky.... v podstate sa nič zlé nenašlo, ani u mna, ani u mm 😉
ale.... u mna su vraj pozitivne 2 mutacie oboch markerov MTHFR a odporučaju mi hemato ambulanciu 😕 dobre, že? hlavne že mam čerstve výsledky z hemato ambulancie, že je všetko o. k.
nevadi, už som to skonzultovala s poloodborníkom (margi) 😉 a budem sa domahať dalších vyšetrení 😉
ale inak sa mam naozaj dobre 😀

smejka
autor
4. máj 2009

veru veru....bolo to trapenie 😝 ....uz len drzat palce niekomu inemu 😎

riska
4. máj 2009

carm, držím palce na laparku a nemaluj čerta na stenu... všetko bude o.k, neboj... my ti verime 😉

smejka
autor
4. máj 2009

riska tak som rada ze genetiku mate fajn....tak tak...este dotiahnite tu hemato

carmenuska
4. máj 2009

Tak daj na rady margi riska...
Margi ved ja tiez rada srandujem, len s vami to este tak neviem, niekedy mi je blbe tu pisat somariny a vobec som to nepochopila ze si chces robit zo mna srandu
ja sa uz pomaly odoberiem do vane a idem oddychovat, este stale som nevyspana z toho Rima, dobru noc

skorki
4. máj 2009

Ahojte babulky,

No to sa to tu dnes rozprudilo. Som rada, ze ste sa tu tolke zastavili a tolko toho popisali.
Vecera, mm a modry konik, to boli tusim jedine svetielka v ramci tohto dna. 😒 Este ze Vas mam. Dievcata, u nas v robote sa pokazilo tusim vsetko, co sa dalo...Prisla som taka vystresovana, nahnevana, vydrazdena...No a potom chcem v takomto stave otehotniet. Ani sa nedivim, ze sa to nedari 🙄
Inak - ked Kaki pisala, ze sa dnes pomodli v stave "plneho vedomia", tak som si spomenula na vcerajsok. Tiez som sa odobrala do spalne s tym, ze sa pomodlim ruzenec, ze si to dam v hlave dokopy, porozjimam...a taka cela spokojna si na konci modlenia hovorim - otvorim si este pismo, len tak naslepo, urcite ma potesi nejaka myslienka. Dievcata, neuhadnete, co som znovu otvorila - Plesaj neplodna, ktora nerodis...no ja som nevedela, ci sa mam smiat, ci plakat. Asi som sa strasne moc opat upela na tento cyklus a vkladam do neho hrozne nadeje. A pritom mam typicke priznaky predmrchovskeho obdobia, vidim to tak, ze v piatok dostanem ms.
Carmenuska, takze laparka to isti? To je dobre, ved ten datum je tu o chvilu.
Riska, Vy s Margi si uz budete moct otvorit polovicnu hemato poradnu. Ale to je super, ze su vysledky dobre. Ale Margi radi dobre - treba to dotiahnut s tym hemato do konca.
Suzi, na dostihove fotky sa budeme tesit vsetky! Tak Zuzanke sa pacilo? Ja som bola ako decko na ponikoch len raz. Poniky sli do kruhu. Revala som ako krokodil, lebo sa mi stale zdalo, ze ten ponik, co siel za mnou ma uhryzne do zadku. Museli koli mne zastavit cely kruh a dat ma dole. Taka som ja bola hrdinka 😎
Smejka, jasne, ze ten kociar budete potrebovat!!!!!Siedmeho na Vas myslime. Nech je to stastny den!!!

margarita
4. máj 2009

carmenuska, aha 🙂 no vies, ja tu pisem dost casto somariny (takmer vzdy) a vobec mi to nie je blbe 😀
keby som chcela pisat hlboke mudrosti, asi to dam do knihy 😉

smejka - len pre Teba 😉 http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?m...
tam vpravo je aj ten obrazok ako sa da nacpat do Smartu, a aj do nasej Felicie vojde uuuplne v pohode, aj dvakrat. tak nech vam ta chvila pride a coskoro, myslime aj na to 😉

skorki - Tvoj ponik ma dostal 😀 😀 😀 aj ja mam traumu z detstva ale s velkym konom: posadili ma na neho hned za krk, on zohol krk a ja som mala smrt v ociach, ze sa sklznem po nom ako po smykalke, dodnes si pamatam, ze som mala pocit, ze ten kon ma krk dlhy ako zirafa a ja rubnem dolu a zabijem sa 😝

pozeram, ze je uz po 22, no, u mna je modlitba vecer teraz skoro vzdy v polobezvedomi, na hodine nezalezi 😀 ale musim sa priznat, ze dnesne desiatky a ine strelne modlitby som sa modlila vonku na prechadzke, akosi mi to aj tak lepsie ide...Kristinka spi, tak sa nemam s kym bavit (jehovistky mi nestacili 😉 ) a tym uprimnejsie sa bavim s Bohom o tom, ze nech uz sa nekasle a posle nejake deticky aj vam, co este nie ste tehu, aby ste aj vy mohli mat taju radost ako teraz my 🙂

margarita
4. máj 2009

skorki tak nech Ta v praci pekne posluchaju, lebo im tam osobne pridem vynadat 😠 😎

baby, po tom, co dnes zistila riska,mam pocit, ze vsetkym snazilkam budem hovorit : a daj si zistit, ci nemas MTHFR 😒 zda sa, ze je nas tromokamosiek viac nez je zdrave - ved uz len tu vo VS sme 4, ak sa nemylim, a marione je tiez trochu "strajchnuta", ked si musi pichat Fraxik...kto nema trombofiliu, nech zdvihne ruku 😀 😎
no zarty bokom, riska - spravna diagnoza je zaklad. Teraz uz len ta liecba 😉

riska
4. máj 2009

no veru skorki, nech ťa v robote nerozčuluju, ved ty potrebuješ byť v úplnej psychickej pohode 😵 inak to hadam ani nie je možne s tým Písmom, dobre si sa pozrela, či tam náhodou nemaš nejakú založku? 😀
skorki poník, margi koník - a mame hotový zverinec 😀
margi, čo môže byť lepšie ako sa modliť na prechádzke s bábom? 🙂 to sa mi páči 😉
no aspon je to MTHFR taký nevšedný názov 🙂 znie to tak vznešene, vôbec mi to nepripadá ako choroba 😝

lenkove
5. máj 2009

ahojte Babule,
ja som si vas dvakrat letmo precitala a vidim, ze Skorki nam nadeja a Riska je trombofilka? 😕 velmi, velmi na vas myslim..
nas vikend bol ok - to ako vylet.. navsteva u mm rodicov, tiez ok, len sa z nej budeme asi dlhsie psychicky liecit - ale to je tiez normalne..
a priprava.. 🤐 porozpravam vam o nej radsej osobne, alebo cez IP ale stalo sa presne to, coho som sa bala 🤐 teda, ved sa vlastne nic nestalo, ved to bolo prve stretnutie, ale teta psychola je presne taka ako v mojim morach 🤐 takze, nabuduce, slniecka moje, ja ked mam z niecoho obavy, ja nemam strach, ja mam siesty zmysel! 😀
inak som rada, ze vas vidim vsetky 😀 😀

skorki
5. máj 2009

Lenkove, ahoj, konecne! Si nam tu chybala.
Ze teta "Psychola" - uz len ten nazov hrozne znie. Predstavujem si ju ako tetu Petuniu z Harryho Potera... 🙄

lenkove
5. máj 2009

ahoooj Skorki
nooo, tak nejako aj vyzerala 😎 ja som nevidela film, ale tetu Petuniu si predstavujem presne tak.. este sa aj tak spravala... 😎 🙄

suzzika
5. máj 2009

Leni no tak šiesty zmysel vravíš? Ale vieš čo ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku...ja verím, že po tete psychole príde teta dobručká, ktorá vám dá krásne, zdravé bábo....veríme stále, veď inak by to bolo na prášky... 😒 😉 A čo dni strávené na túre s mm ste si ich užili? 😵

Carm /som si dovolila použiť tu už zľudovelú skratku neva? 😉 / vy máte teda super výlety, tvoj mm asi bude dobrodruh a romantik k tomu čo? 😵 A neboj nemocnice si ešte užiješ .... veď niektoré ženy po pôrode aj týždeň sú hospitalizované, ale pekne po poriadku, na nečisto si ju vyskúšaš vďaka laparke, budeš mať taký suchý nácvik 😉 A ešte raz neboj 🙂 aj Marginich "srandičiek" si ešte užiješ a po narkóze sa aj ty odviažeš uvidíš... 😎 😀 😵

Smejuška no tak len obzeraj kočiariky, ja som sa tiež mrkla a šikovný je, len my ešte máme po Zuzanke takže ma táto radosť obíde 😔 A 7.5. sa blíži, my ideme siedmeho s malou na kontrolu toho refluxu, že ako zabrali lieky, tak budem na vás myslieť v čakárni 😉

Riska ja som z toho zmätená, ešte raz či som to dobre pochopila: na genetike zistili hemato diagnózu, ktorú na hematológii neodhalili? Takže záver:máš ju či nemáš? A asi by bolo lepšie, kebyže máš, keďže sa s touto diagnózou rodia také krásne Kristínky však? 😵

Skorki to oni v práci vôbec neberú ohľad na tvoje vajíčka a na to, že máš byť práve teraz v pohode? Kapitalisti hnusní, ale ma nazlostili 😒 Kiež by im náš dobrý Pán prešiel cez úmysly 😉

Kaki ja som tiež v klube "polobezvedomých modliviek" no včera som sa aj ja poctivo desiatok už ráno a tiež dúfam, že akú silu to malo... 😵

suzzika
5. máj 2009

Margi keďže som pochválila medzi rečou vaše dieťa aj kočiarik tak som teba zabudla pozdraviť, no toto!!! 😔 😵

lenkove
5. máj 2009

Suzzika
ahoj 🙂 to som rada, ze si nam napisala a tak vela! o tete psychologicke napisem blog,ale az ked budem mat po osvojitelskom sude! 😉 pre istotu..
teraz sme boli na vylete v Malej Fatre- robili sme taku polohrebenovku od Poludnoveho gruna a bolo to fantasticke 😵 skoda len, ze na miestach bolo vela snehu, som sa aj bala lavin a mm sa mi smial 😀

dufam, ze tvoje aj Suzikine vysledky budu ok.. som si myslela ze reflux sa upravi do roka sam 😕
a v polobezvedomi som obcas aj ja 😀 myslim, ze s narastom mamiciek a tehuliek postupne presunieme cas modlenia na skorsiu hodinu 😀 kym tehule nespia.. co ja viem, na siestu? 😀

suzzika
5. máj 2009

Leni tak aby si ten blog písala čo najskôr a nielen kvôli mojej zvedavosti... 😉 Sa teším z vášho výletu 😵 Čo sa toho refluxu týka tak áno do roka by sa mal upraviť, ale nám sa neupravil a máme ten najvyšší stupeň 😔 papáme liečiky a dúfame, že sa to dá do poriadku. Zistili nám to dosť neskoro, tak uvidíme...
Ja sa bez mučenia priznám, že to pondelkové modlenie o 22.00 som absolvovala asi len 2x, lebo ja s malou zaspávam okolo 21.00 a väčšinou aj zaspím skôr ako ona, čiže mňa sa akékoľvek aktivity po tejto hod. už netýkajú, ale ja som myslela to polobezvedomie pri dennom desiatku, ale už mám kontrolórku, ktorá ak by som chcela zaspať bez neho, tak mi nedovolí : "Mami ty ešte za Matúška" - no ešte že ju mám 🙂
Čiže ak by sa zmenila pondelková hod. tak máte o jednu účastníčku viac 😎

margarita
5. máj 2009

riska, Tebe znie MTHFR vznesene? to si dobra, mne to znie stale ako nejaka brutal choroba, lebo ked povies napr. AIDS, tak kazdy vie, o co ide, ale ked som vravela, ze mam MTHFR tak na mna kazdy tak divne pozrel, ze ci to nie je ako AIDS nakazlive alebo ze kde mam ake vyrazky, vredy alebo co.
Ale vlastne pravdu mas, je to taka zahadna skratka.
A suzzika, dobre sa divis, riske robili testy hemosi, ale toto neodhalili, asi to flakli lebo ved ak by robili speci odber na trombofilne mutacie, museli by na to prist. Esteze Boh riskovcov poslal aj na genetiku, kde im prisli - staby vedlajsi produkt - na MTHFR.
Z toho vyplyva, ked napr. pojdete najblizsie k zubarovi, nech vam aj zmeria tlak, lebo to by mozno obvodak pozabudol...ale to je uz to nase zdravotnictvo

psychola je krasny vyraz. Leni, z psycholy si nic nerob, mozno sa nabuduce dobre vyspi a bude lepsie. Vies, z vlastnej bohatej skusenosti 😉 Ti mozem potvrdit, ze aj to su len ludia, a casto sa len tvaria, ze do Teba vidia, no aj Ty ju dokazes prekuknut a vyuzit to vo svoj prospech, hlavne sa nedaj a neboj sa jej.

😵
suzzika - ja len kvitnem po vsetkych komplimentoch od Teba 🙂 vdaka 😀
a kdeze mas tie dalsie foto? kontrolovala som Tvoj album a stale je tam "iba" ten ultrazvuk, ved prihod nejake dalsie...Zuzanku, Teba s bruskom, koniky, poniky a ine...ak chces 😉

lenkove
5. máj 2009

Margi
ahoooj. ved ja ju chapem.. ale som sa opytala jednej mojej znamej tety, co robi v DD, a nemala na nu pekneho slova 🙄 aj bez mojich informacii.. ale nevadi, prezije ona, prezijeme my.. a je to Petunia, ok? 😉 ziadna psychola 😉

lenkove
5. máj 2009

A co by som vam este napisala 😎 o tom lieceni z navstevy u mm:
trapi ma postoj nasich blizkych k osvojeniu.. 😖 nie su vyslovene proti, teda povedali si svoj nazor - dost radikalny a negativny najma chlapi..osoby zenskeho pohlavia su ako tak ok.. ale inak sa o tom s nami nebavia.. ked sme povedali,ze ideme za Petuniou kvoli priprave na adopciu boli ticho.. Jednoducho ignoracia.. Nespytali sa ani len kde, kto,preco.. A to nielen rodina manzelova ale aj moja.. trapi ma to najma u bratov, lebo sme si dost blizky.. mamke rozpravam ci chce ci nie 😀 a ona mi potom vzdycha do telefonu.. tiez to chudacik nechape a viem, ze kaby mohla, tak sa o tom nebavi..
Snazim sa to pochopit, brat tak ze su na tej prvej urovni, ako ja pred desiatimi rokmi, ked som brala z adopcie len vetu "a maju dietatko a su stastni, nasli sa". nic predtym, nic potom.. iba to... mam pocit, ze nasi blizki su na tom rovnako..a mna to stve, lebo ja stojim o to bavit sa o osvojeni.. a neviem 😕 🙄

kaki
5. máj 2009

Lenkove, len chcem napísať že rodičia, aj Tvoji aj Tvojho mm, sú asi trošku ranení tým že nebudú mať vlastné vnúča... ☹
Aj keď ich bôl je podľa mňa menší ako ten Váš.... Ale zaslepuje ich asi, že si neuvedomujú ako trpíte Vy. ☹

A keďže aj nám sa nedarí mať vlastné dieťa, ja sa začínam pohrávať s myšlienkou adospcie. Navrhla som to už aj mm, ale jemu sa to nepozdáva...
Takže ak sa napr. mm nevie s niečím takým "stotožniť" asi aj ďalší dobrí ľudia môžu mať s adopciou problém...

Nezostáva Ti nič iné, iba sa modliť... A ja sa budem s Tebou... Aby pochopili a podporili Vás. 😉

lenkove
5. máj 2009

Kaki,
podla mna to je bolest z toho ze nebudu mat vlastne vnuca (lebo vnucata uz maju, od nasich surodencov 😀 ). Vidim, ze ten postoj by bol rovnaky, aj keby sme chceli dieta k vlastnemu dietatu.. to je odmietanie cudzieho, jednoducho.. ale modlit sa za nich treba 😎 🙂