Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
30. mar 2009

inak, o vylete isto napisem blog, dam vam potom link, ak by ste chceli 😉

violoncielka
30. mar 2009

Ahoj Leni a kde ste boli ubytovani,ja Bojnice dost dobre poznam,aj som tam ubytovala vsetkych hosti z mojej svatby....Ma to mrzi,ze ste natrafili na tu nespravnu ubytovnu,lebo je tam fakt strasne vela super ubytka a za dobru cenu.V kupeloch ste neboli?..a Bojnice nie su mesto (to je taka dedinka) vacsie mesto je 3 km vzdialene (Prievidza).Uz sa tesim k nasim 🙂 ....A ked som uz v PD tak vzdy si idem odychnut do Bojnic a ked je cas tak strasne rada zajdem do kupelov (to je uplna pohodicka pre chrbatik,vsetky tie masazne prudy).....
Skorki,ja som to tiez obcas mavala (su to vlastne cele kusy sliznice) nemal by to byt problem,asi si sa fakt poriadne uvolnila v tej vode.A kde ste boli ? v Luckach? Samozrejme ak mas pochybnosti tak je lepsie zajst za dr.

Mne dnes zacinaju "prazdniny" ......pekne prsi,mm ma dovolenku,ale aj tak pracuje doma,takze ho nemozem vyrusovat....trochu upracem,zacnem cvicit cello (o 2 mesiace mam jeden konkurz do orchestra) a poobede ma cakaju traja ziaci.....

janula.k
30. mar 2009

Ahojte 🙂
magi vdaka za clanok, je tam tolko pravdy 😔
adka, o tom vyzureni na Boha by som mohla napisat esej... 🙄
skorki, takuto situaciu ako si popisala s tou mrchou, som ja zazila vcase, ked mi praskla cysta..Bola som vtedy v robote na obede a hned poobede som sadla do auta, isla som nieco vybavovat..a ked som vystupila z auta, zrak mi nastastie padol na sedadlo a tam to vyzeralo akoby ma zarezal niekto,...rychlo som utekala domov do sprchy, gate cele pretecene..no des..No ale tak ja som mala vtedy cystu, ktora praskla, u teba to moze byt aj nejaky hormonalny vykyv. 😒
A prajem pekny plodny tyzden..ja este ostavam na PN... 🙄

lenkove
30. mar 2009

Violka

aj v Prievidzi sme samozrejme boli tiez 😉 aj v kostole 🙂
to s ubytovanim je luto aj nam, ale.. nevadi uz.. Nabuduce si to tri razy overim, nez niekam vstupim 😉

Janula,
ahoj ... oddychni si a pekne sa vyzur..
Som na teba velmi myslela celu sobotu.. Aj omsu som obetovala ze teba a tvojho manzela..
Pan je milostivy a milosrdny.. ver tomu.. 😔

a ty mas kolko rokov, hm?
Ja 30. Uz 😀 a mm 29 😉 teraz nad nim par mesiacov vediem 😉

lenkove
30. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

violoncielka
30. mar 2009

Vdaka Leni, 🙂

lenkove
30. mar 2009

krasne vsak 😵 a velke povzbudenie...

lenkove
30. mar 2009

Dnes tu nikto 😕

Danka mala ist na UTZ, som zvedava ci k nam pride 😉

violoncielka
30. mar 2009

Ja som tu,ale snazim sa dat do poriadku bytisko. 🙂

skorki
30. mar 2009

Aj ja som tu. Tak Danka ma uz ultrazvuk? To je super, dufam, ze budu same dobre spravy 😉

janula.k
30. mar 2009

Aj ja som uz tu. 😉
Hej danuska ma dnes prvy utz, uz tiez nedockavo cakam na spravicky od nej. 😵
Leni, dakujem krasne aj za myslienku na den. Moj muz je skvely clovek, naozaj mi to dochadza hlavne v tychto tazkych casoch..A verim v to, ze som si ho ako 19 rocna vymodlila. Aj ked ma velmi mrzi, ze nechodi so mnou do kostola...ja vzdy tak potichucku zavidim, ked vidim nejaky parik v kostole, ako spolu klacia a idu na prijmanie...
nuz co. 😔
Leni ja mam 26 a citim sa ako stara krava 🤐 ...a moj muz bude mat v lete 28.

lenkove
30. mar 2009

Ha, Janula ake mlada 🙂
tu medzi nami sa staro citit nemusis ako vidis 🙂 ale vsetky sme duchom mlade 🙂
ja som dnes baby taka unavena, ten vikend to bol zabijak, normalne nevladzem 😉

violoncielka
30. mar 2009

No janulka,teda ostatnych povzbudzujes a sama sa zdeptavas? Ja ked som mala 26 myslela uz som ani nedufala,ze raz najdem niekoho spravneho a vidis nepresiel ani rok a uz som spoznala mojho buduceho manzela.....
Si pamatam,ze ked som bola vo vasom veku tak som byvala casto smutna,ze vsetky kamosky su uz povydavane a niektore uz maju aj deti...Potom mi Boh poslal mm a ja som stastna,ze to bolo u mna trosku posunute...teraz som zase niekedy smutna,ked vidim vsetky naokolo s kocikmi...,ale Boh vie,ze ja som trosku posunuta a ze potrebujem trosku viac casu na dozretie 😀,.......ja ale dufam,ze uz som fakt dostatocne zrela 😀 Boze pocujes ma?!

danka24
30. mar 2009

ahojte tak sa chcem s vami podelit o veeelku radost .. mam v brusku krasne babatko ma 6/4mm a srdiecko bije 134BPM bol to super pocit ... dakujem ze ste namna mysleli 😵 😵

janula.k
30. mar 2009

Violi, ale nie, nie som zdeptana, to iba pri takychto neuspechoch sa mi zda, ze cas strasne rychlo leti a uz nie som najmladsia..Moja mamina v tomto veku uz mala tretie dieta a ja som to chcela tak isto...Ja viem, ze vsetko chce svoj cas a to co sa mi mozno zda teraz nedosiahnutelne, uz o rok, dva bude skutocne...Tak ako ty a tvoj manzel.. 🙂

janula.k
30. mar 2009

danuska cicka 😵 😵 😵 teraz sa budes modlit za nas ostatne, aby sme boli aj my take stastne ako si ty, oki? A my sa zas budeme modlit za tvojho chrobaka v brusku 😵

lenkove
30. mar 2009

danka
tak to sme stastniiii 😵 😵 😵

maria1610
30. mar 2009

Dani, to je super a foto nepridas?

danka24
30. mar 2009

maria nemam foto nedali mi ale o 3tt ked pojdem budem pytat 😉

lenkove
30. mar 2009

Danka

nech ti krasne tt pribudaju 🙂 😵 drzkajte sa 😵

danka24
30. mar 2009

lenocka dakujeme budeme sa drzkat 😵 😵

skorki
30. mar 2009

Danka, to je super!!! 🙂 🙂 🙂
Tesim sa s Tebou. Vela zdravicka prajem - Tebe aj drobatenku, co mas v brusku.
Janulka, neblazni - vraj 26 a citim sa ako "stara krava". A co by sme potom mali povedat my ostatne 😀 😀 😀 . Ja budem mat v oktobri tridsat. Aj moja maminka uz v 26 mala dve dcery, ale zato tretie dieta - moj brat, sa jej narodil, ked mala 43 rokov. Ja si stale vravim, ze som mlada a krasna 😀 😀 😀 Ale viem, ze su ludia, ktori maju v 20 tke viac zivotnych skusenosti a zivot im nadelil vacsie lekcie ako niektorym v 50tke. 😔

riska
30. mar 2009

ahojček 😉
danka, gratulujem, nech je všetko o.k 😉 inak sa mi páči tvoj uvedomelý datum pôrodu 😀
tak dnes je na pretrase vek? 😀
janulka, ved ty si z nas skoro najmladšia 😉 ale ja ťa chápem, aj moja mamina mala už v mojom veku 2 deti... ale ako som už kedysi spomínala, to najlepšie - čiže ja 😀 sa vyliahlo, až ked mala 37 🙂 takže violkaaa, ty to mas všetko super zariadene, vobec nie si posunuta 😀 inak mne keby niekto v mojich 23, ked som sa vydavala povedal, že tesne pred 30 ešte nebudem mať dieťa, tak ho asi vysmejem 😒
lenka, dobry vikendik 😉
skorki, už je to v pohode? inak mne sa stale nerozbehol normalny menzes, od toho cca 22. dna stale slabo špinim s roznymi prestavkami... už ma to fakt nebavi 😔

lenkove
30. mar 2009

ahoj Riska 😵

tvoj menzes nebavi ani mna 😖 co to ma byt? a nebudes isto tehotna? 😉
Inak, ked sme pri veku: moja mamka v 26 porodila svoje posledne, tretie dieta: MNA 😀 ja ked sa na seba pozriem, tak by bolo najidealnejsie mat to dietatko v 26, ked sme sa brali.. Teraz si uz pridem taka.. stara.. smutna.. prisli sa zamyslajuca.. vystrasena zo vsetkeho..s mensim zmyslom pre humor.. ale aj pokornejsia.. vdacnejsia.. a schopna viac ocenit druhych - a uz neberiem nic, ale vobec nic ako samozrejmost..

ja uz odchadzam domov ... Dnes som okrem dvoch hesiel nic nespravila.. hanba mi.. a hlava tresti 😕

riska
30. mar 2009

lenka, pekne si to napisala 😵 aj ja si pripadam niekedy stara, smutna, ale na druhej strane ovela pokornejšia (až na nejaké výnimky) 😀
a pred týždnom mi doktorka spravila pre istotu 2 ultrazvuky - horný aj dolný 😀 a nič zaujímavé nenašla. takže s tehu nerátam 😉
snad ta ten hlavybôl prejde 🙄

suzzika
30. mar 2009

Moje drahé VS 😵

Veľmi silno myslím na všetky! Teším sa z dobrých správ /Danka, Fide 😵 😵 /som smutná z tých zlých /Janulka, Bettynka, Majkuska 😔 /

A pri príležitosti nášho druhého pokračovania premýšľala som čím prispejem, aby sa posilnila viera nás všetkých a pozrite, čo mi "prišlo do cesty" 😵 vyžaduje si to trochu viac času, ale nájdite si ho, stojí to za to:

http://video.google.com/videoplay?docid=3493207...

lenkove
30. mar 2009

Suzika
ahoj moje (to akoze podvojne cislo pouzivam ) 😵 mas sa dobre? 😵 danove su uz prec?

Riska,
som rada, ze som ta oslovila.. Aj ked, musim sa priznat, ja som zacala spociatku iba tie zle veci pisat a tie dobre som si uvedomila, az pocas pisania... 😨

carmenuska
30. mar 2009

Ahojte,vsetky pozdravujem, v poslednej dobe nemam cas to tu vsetko citat,ale myslim na Vas vsetky
Gratulujem danke a fide
skorki- mne sa presne to iste stalo uz dvakrat a moja lekarka mi povedala ze sa nemuselo udrazat babo,preto tie zrazeniny a tolko krvi, ze vraj maternica bola pripravena a prekrvena a neujalo sa....alebo to moze byt nieco hormonalne,lebo ako beriem horm. lieky tak mavam velmi silny a bolestivy menzes, kazdopadne ak to bude stale take zle,chod sa dat pozriet
margi- a aky mate kociarik? kto vyberal, to este nevieme- teda aspon ja 🙂
A este sa vas chcem opytat a poradit: ja mam stale tu cystu a uz dva dni zo mna vyteka "nieco" biele take divne a picha ma to. Neviem to identifikovat, brucho ma boli len tak slabo, trochu inak ako pred ms, dnes mal dorazit a zatial nic. Moze to byt tou cystou - myslim ta tekutina ci nie je z nej nahodou....poradte mi

skorki
30. mar 2009

Riska a kolky den cyklu si?

skorki
30. mar 2009

Ahoj Carmenuska,

No, neviem, neviem, co za "vykrik do tmy" to vcera bol, ale iste je, ze dnes ani len nespinim...nerozumiem...spytam sa dokiho. Nemyslim, ze som bola tehu, aj ked s touto variantou ma strasi aj moja mama. Priznavam, robila som si 2 testy 😀 /pred manzelovym spmg/ a nic tam nebolo 🙄 , tak si nemyslim, ze som bola tehu.

Ohladne cyst neviem nic...tak Ti neviem poradit... 🤐 Ale dufam, ze budes vporiadku.

Suzi, Ty robis danove priznania?

Leni, co s tou Tvojou robotkou? Ostavas?