Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

carmenuska
25. máj 2009

Ahojte, tak ja sa hlasim- dostala som teploty a vyzera to tak, ze sa mi zapalili stichy. No a tom sa pomyly chystala do roboty.
Riska-uz ma aj chut na umyvanie okien presla
Leni- priznam sa niekedy sa zabudnem pomodlit,ale snazim sa, ja sa polepsim 🙂
mata- vdaka za kompliment, a to ma za ten zavoj ohovarali vsetky stare tetky z dediny, ze ci ho mam po starej mame,ci je to nejaky dedicny, ze taky sa dnes nenosi....a ja som si ho dala sit na mieru v salone 🙂 no asi som nemoderna
Pekny vecer

kaki
25. máj 2009

Ahojte,
lenkove k tomu modleniu. Ja sa modlím každý deň k duchu svätému desiatok a pondelky sa modlím aj desiatok svetla: ktorý ustanovil svoatosť oltárnu.
Možno by nebolo zlé, si to zosumarizovať... predstava že výsledok môže byť ešte požehnanejší je supiš.

carmenuska... dúfam že sa všetko rýchlo upraví.

Na všetky každý deň myslím... na snažilky, tehulki a maminky... požehnaný večer a celý týždeň Vám prajem.

marione74
25. máj 2009

ahojte dnes je pondelok, tak som na Vas myslela 🙂 teda vlastne teraz uz utorok
Moc nechodim na konka, som cela taka zlenivena odkedy som doma na PN, tak ani nezapinam pocitac, lebo to by som sa mala pozriet aj na nejake pracovne veci a to teda nemam chut 😅
A hlavne chcem sa sustredit na cokolvek ine ako cele dni na tehotenstvo nech mi to uz co najskor rastie - tie tt. Mam totiz utkvelu predstavu, ze po 14-15 tt je uz mala sanca ze by sa mohlo nieco hrozne stat, aj ked viem ze margi ma asi vyvedie z omylu ja viem, ale citala som, ze vacsina anomalii sa prejavi do 12 tt a aj najviac potratov je dovtedy.... Hm tak to by som si mohla vydychnut, lebo dnes som vhupla do 13 tt ...
Ale nie, ja viem, vsetko je na Bozej voli, tak sa modlim nech ma Pan ochranuje aj mojho mimika, nech je zdravy, a nech vsetkym snazikam dopraje to po com najviac tuzia, ved On je dobry Boh, tak neverim, ze necha nase tuzby nenaplnene..

Inak sa citim ok, len ma stale obcas napina, ci som hladna alebo najedena, aj ked vacsinou ked som hladna a to som kazde 2-3 hodiny, takze uz som pribrala 2 kg.
Zajtra idem na utz, tak ma prave striaslo od strachu, ze ci bude naozaj vsetko v poriadku, ale verim, ze ano.

Ako sa mate dievcata, som len tak rychlo prebehla, vidim ze carmenuska ma uz po laparke, ako bolo? vsetko ok? zahliadla som este ze violka ma nejaky vyrastok, tak dufam, ze ked ho odstrania, tak to konecne vyjde!
Co mate nove? nejaka nova tehulka? Ani som nestihla precitat ake bolo Vase stretko minuly utorok, ale verim ze super, aj Kristinka bola? 🙂

lenkove
26. máj 2009

Dobre rano!

Mata, ty to beries razne 😉 ja som po troch mesiacoch snazenia sotva tusila kedy mam ovulaciu 😀 pekne, pekne.

Kaki,
ahoj! ty sem takmer nechodis, vela prace? ako sa mas inak?

Marion,
oddychuj a cakaj 15tt uz len trosku.. a su to tie najdolezitejsie mesiace v zivote miminka, takze len pekne papaj 😵

smejka, nieco nove?
a Margi?

vsetky zdravim a krasny den 😵 😵

skorki
26. máj 2009

Dobre ranko,

Tesim sa, ze k nam nakukla Marione - drz sa moja, ono naozaj sa hovori, ze potom prvom trimestri su to najkrajsie mesiace tehotenstva. Ze zena si to moze tak krasne - v ramci moznosti, uzivat. Tak Ti prajem, aby to bolo take krasne a bezproblemove aj u Teba. Napis nam, ako dopadol utz.
Carmenuska - uf, tie teploty...no co uz, hadam to rychlo ustupi.
Inak pozerala som Vas - nevesticky na mojej svadbe a boli ste krasne 🙂
Vsetky Vas zdravim a zelam krasny den.

smejka
autor
26. máj 2009

ahojte 🙂
tak my sme prave zaspali do skolky 😀 ....spoliehala som sa na nas zivy budicek....o on este v posteli 🙂
marione ahoj 🙂 ....no ked sem nechodis a zrazu sa zjavis tak mne osobne to potom s tvojim tehu strasne leti 😵 .....ze 13 tt...parada 🙂 ...drzim palce na utz...daj vediet ako ste dopadli 😉
suzzika je to take krasne a prirodzene zahniezdit sa 🙂 ...jeeej jun sa blizi....keby sme tak rodili naraz 😔
kaki co porabas?....akosi ta tu niet 😕 ...rastlinky ziju? 😉
carmenuska len ty oddychuj az je vsetko zahojene ako ma....aby si bola coskoro fit 🙂
lenka ahoj 🙂 ....my nic nove ☹ ....dnes zavolam na urad ci vobec volali 😕

lenkove
26. máj 2009

Smejka
to nemyslis vazne, ze nic nove.. 😔
a ze zaspaliiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀

smejka
autor
26. máj 2009

lenka 🙂 ...este sme v pyzamach 😉
lenka este tento tyzden im davame sancu....uz nechceme cakat...lebo ako pise lenuska je to hrozne s tymi uradmi....hraju sa na to ako ktore dieta komu ma patrit ☹
skorki ahooj 🙂

lenkove
26. máj 2009

Smeji
prave som ti pisala IP o Lenuske 😎
Nemozeme plakat, nemozeme si zufat, kurnik sopnik nemozeme! 😠 Ved mame Pana vedla seba.. Len mu nesmieme utekat.. Drzte sa... 😔

smejka
autor
26. máj 2009

lenka veru nesmutme....ja neviem preco zijem v tom ze to vyjde...i ked vsetko ide proti nam 😠 .....Pan je s nami...

lenkove
26. máj 2009

tak veru Smejka
a teraz sup z pyzamiek 😀 alebo nechate Matuska doma? nechajteeeeeeeeee, on bude raaaaaaaaad, nechajteeeeeeee 😵 😵 😵 isto bude posluchat 😵 😀

smejka
autor
26. máj 2009

lenka deti do skolky iba do osmej 🙂 ...zobudili sme sa o pat osem 🙂 ...cize je doma a pajedi 😀

lenkove
26. máj 2009

huraaaaaaaaa. ale nieeeeeeeeeeeee, nepajedi, on ehm, ehm, on len normalne Matuskuje 😀 😀

smejka
autor
26. máj 2009

teraz je havo a vyzyva ma aby som ho zobrala na prechadzku 😝 😀

lenkove
26. máj 2009

😀 vie ako na teba. hadam neodmietnes nemej tvari 😀
na bud. tyzden sme opat "hore" nahodou v utorok nemas volno? 😉

kaki
26. máj 2009

smejka, lenkove, lenuska....
Tak veľmi mi je ľúto že sa musíte takto pasovať s problémami..... ☹
Modlím sa za Vás.... Nerozumiem čo sa to deje... ☹

A prečo nepíšem toľko?
Lebo som zistila že píšem len hovadiny 😉 Akosi nemám čo povedať 😔
mlčať je niekedy zlato... či jako sa to hovorí 😉

Ja stále na Vás myslím a modlím sa za všetky....

jediné čo som chcela napísať... a asi je to brutálne iné ako Váš pohľad....
Ja by som sa asi dokázala vyrovnať s možnou bezdetnosťou.... To si myslím teraz, neviem to na 100%
Ja milujem deti, viem to s nimi, dokonca veľmi túžim mať dieťa... Ale budem sa snažiť prijať to čo mi Boh pripravil... ☹
Mňa asi teraz najviac trápi to, že neviem čo ma čaká.... Takže ja mám asi problém s dôverou Bohu??? Som hrozná 😝

lenkove
26. máj 2009

Kaki
su uplne hrozna a k tomu aj nekulturne hovado ci ako si sa titulovala 😀
dakujeme ti, ze sa za nas modlis, to je isto viac ako recicky.. 🙂

kaki
26. máj 2009

lenkove, s
om rada, že som mnou aspoň v niektorých bodoch súhlasíš 😀

violoncielka
26. máj 2009

Ahojte
Smejka....mam skusenost,ze na urady sa nemozes spoliehat,musis ich bombardovat telefonatmi az budu take otravene,ze budu donutene sa niekam pohnut.Mam to odskusane,aj ked je to neprijemne.....Maj na mysli,ze im na tom az tak velmi nezalezi,ako tebe,takze ci to odlozia o den o dva ci otyzden....oni sa tym netrapia.Normalne im vyhlas telefonnu vojnu.
Marione...super 13 tt? no to ten cas leti.....gratulujem.Ani ja velmi nechodim na MK,ale sem tam si precitam nieco z veriacich,ale niekedy ani neviem co napisat tak nepisem.....
A vyrastok....no neviem ci som to spravne prelozila (to nie je myom,ako pisala Lenka) skratka meternica by mala mat formu gulatu a na vrchu gule sa to trosku rysuje do tvaru srdca...no a mne sa to "srdce" rysuje trosku viac.Dr.povedala,ze prave v tom vrchole sa uchytavaju embryjka,takze im to moze tvorit prekazku.ale tiez povedala,ze vela zien otehotnie aj s tymto...ma sice vyssie percento potratovosti....,
Takze mi to operativne odstrania.....
dufam,ze to bude na nieco dobre,lebo 3 anestezie za jeden rok nie je urcite vyhoda 😒
lLeni,akoze sa stahujes? KOncis s pracou? asi mi nieco uslo...

violoncielka
26. máj 2009

Kaki,chapem ta...aj ja som mala uz taky pocit...dobre vyrovnavam sa s tym.Ked som prisla do Italy isla som s tym,ze uz nebudem hrat...dobre prijala som ulohu domacej zeny a ja deti povedala som si,ze sa stane co sa ma stat,tak isto postava -nehovorim,ze som tucko-som taka sportova robustnejsia postava,predtym som vela sportovala,ale ked som prisla do italy uspokojila som sa s tym ako vyzeram:ved vsetci hovoria,ze dobre vyzeram.....
Zistila som ,ze taketo uspokojenie sa so zivotom,nie je prave ta spravna cesta; musime bojovat snazit sa zlepsit a znasobit tie talenty co sme dostali....ved kazda zena je predurcena stat sa matkou.Vies ako by som najradsej nesla na ziadnu operaciu a uz nepodnikla ziadne IVF, a nesla na ziadne konkurzy,vies ako sa mi nechce cvicit cello v tychto horucavach, vies ako sa mi nechce modlit a prinutit sa behat a robit sport.....
Ale snazim sa a vacsinou po vsetkych tychto usiliach ta caka nejaky vysledok.....ved takto som opat zacala hrat v orchestri,trosku som schudla(ale musim v tom pokraqcovat,aby sa vyformovali aj svaly 😀 ) a dufam,ze sa konecne dockame aj vytuzeneho mimi....a ked nie az potom budem nutena akceptovat Boziu volu....

A poviem ti ked som bola v stave vyrovnania sa zo vsetkym...nemozem povedat,ze som sa citila zle,bola som stastna a vyrovnana..... ako stara zena co caka na smrt 😀 😉

lenkove
26. máj 2009

Violka
musis chodit castejsie! prides raz za cas a napises nam taku mudrost..
urcite ze sa musime snazit prekonavat sa a ist dalej.. podla mna svatost nespociva v tom,ze sedim zmierena ale ze idem cestou Pana a vieme z Pisma, ze on tu cestu pomenuva ako "uzku" /nemozem si spomenut na dalsie privlastky, ale vy viete 😅 co mam na mysli, ze? 😅 / a urcite nie lahku 😎 velmi sa ma dotklo, co si napisala! 😵 😵

A Kaki, niekedy je mlcat zlato.. to ozaj.. v nedelu bola taka kazen u nas v kostole.. o tom ako Jezis ked ho niekde neprijali povedal apostolom aby si prach toho mesta aj z noh striasli.. (zase viete ktore je to citanie, ze viete? 😀 ).. tak sa ma to dotklo, ze niekedy je zbytocne hovorit.. a zbytocne niekoho presviedcat.. 😉 takze ta chapem Kaki 🙂 ale je nam za tebou smutno, vieeeeeeeees? tak nas neopustaj, chapes 😀

carmenuska
26. máj 2009

Leni,Smejka- ja som daka nechapava, neviem co sa deje,ale drzim prsty, lebo ak sa nam nezadari,tiez chceme adoptovat preto myslim na vas.....ak chcete poslite mi IP
Violko- vdaka za to co si napisala
Marione-fiha, ze 13tt ja ze este len nejaky 7 a ty uz takto daleko...a uz ti rastie brusko??hm?
Ja uz mam von stehy, moj lekar povedal ze to nemohla byt endometrioza, ale nejaka cysta co mohla sposobovat nepriechodnost. Dnes uz teploty nemam a najmy psychicky sa mi ulavilo. Pre istotu zobral vzorky na onkomarkery aby endo uplne vylucil. Ani ziadny duphaston mi nedal,takze sa ideme snazit uplne prirodzene, mam to teraz vsetko "ciste" tak uvidime ako to dopadne.
Ahojte

kaki
26. máj 2009

lenkove, ja Vás neopúšťam.... 😀
To v žiadnom prípade nie... Len mi vyschla slina... 😉

A ani sa neopúšťam v túžbe po dieťati... Chcem ho veľmi a dúfam že ho budeme mať raz.... 😵
Violončielka... Presne chápem čo si napísala... Ani ja nie som naplnená radosťou, ak sa o niečo nesnažím (zlepšovať sa)..... Keď nebojujem... Ja som predsa bojovník.... 😉

Len som chcela povedať, že by som sa možno mala viac snažiť o skvalitnenie iných oblastí môjho života... Ako stále omielať dookola Bohu... chcela by som dieťa... On to už počul.... Už mu musím len verť...

A ešte Vám napíšem niečo (lebo moje dlhšie príspevky majú viac chýba 😀 )
Odkedy som prestala doma hovoriť o dieťati (a vždy keď mám chuť hovoriť o deťoch, myslím na Vás)....
MM stále že: kedy už budeme mať dieťa... a kedy budú zasa plodné dni a kedy....
Asi si to všimol... A vidí že sa niečo deje... Ale nevie čo... tak pátra a ja som rada 😵 Zaujíma sa, to je super úspech... 😉

lenkove
26. máj 2009

Kaki
tvoj muz je uzasny 😀 😀

kaki
26. máj 2009

lenkove 🙂 no tomu ver že je 😀
Keby si vedela... koľko námahy ma to stoji 😎

carmenuska
26. máj 2009

Kaki aj u na sto tak je 🙂 ja so prestala a muz zacal a on nikdy doteraz o tom nehovoril. A ked ma bol poziret v nemocnici povedal ze aj k porodu by uz siel, len keby sme mali....A to o porode nechcel ani pocut doteraz. A vidim na nom ze si vazi aj to ze som sla na laparku, aj ked to nebolo pre mna lahke.

carmenuska
26. máj 2009

ozaj a vy ostatne nemate fotky na mojejsvadbe? Kukla by som, matkine som uz videla bola kocica 😎

janula.k
26. máj 2009

Ahojte moje zlate, chcem vam napisat, ze na vas myslim a citam vas trosku a s kazdou jednou prezivam tie vase male velke krize 🙂 Mna caka zajtra kontrola u dr. isto si viete predstavit, ako sa bojim, este ma chytili aj take nalady precitlivelosti, nervozity a sebalutovania alebo co... 🙄 A je mi smutno, lebo som sa spoliehala, ze moj mm pojde zajtra so mnou k dr. no zial nebude asi moct ist 😔 Tak sa citim s tym mojim strachom taka opustena...aj v noci som sa zobudila a volala som na Pana, nech ma neopusta...no proste rozne uzkosti prezivam... 😔
carmenuska, som rada, ze ti operacia dopadla dobre a ze to nie je endo. A violi, verim, ze sa nasla pricina neuchytenia fazuliek a teraz to uz pojde 😉 ako lahko sa to pise ze? ale treba verit 🙂

margarita
26. máj 2009

ahojte
ja som uz od piatku trosku mimo zdravotne, a dnes uz to zacalo vyzerat aj na chripku, tak sem moc nechodim, nech vas nenakazim 😉 pobehujem po byte s ruskou na ksichte ale Kristinke som to vysvetlila ako hru na pistolnikov, a hra to so mnou - ale ona je kladna hrdinka a ja kychajuci a kaslajuci bandita 😎
takze vas len citam a moc nepisem, lebo nevladzem nic zmysluplne zo seba vypotit...okrem potu, to mi ide samo 😀

no myslim na vas, nech ste zdrave tak vseobecne, a aj tak konkretne - na snazilkovanie 😉

ozvem sa, az budem zase fit 🙂 papa(jte)

mata1001
26. máj 2009

ahojte baby,
carmenuska vdaka za tu kocicu,stalo ma to vela sil a peniazkov aby sme spravili taku svadbu ako som si vysnivala.
ale stalo to za to.a ten tvoj zavoj bol super.a nepocuvaj stare babky,oni tak urcite vedia co sa teraz nosi...
a ked sa to tebe paci tak co... a komu sa nepaci nech sa na teba nepozera....no normalne som sa rozculila nad babkami🙂))
lenkove beriem to razne lebo mam 29 r a uz by som straaaaaaasne chcela babo.ale snazim sa na to nemysliet,som sice v strese ale aj ten sa snazim potlacat a nezaoberam sa blbostami.pijem bylinne kvapky a snazim sa zistit kedy mam ovulku,lebo u mna to je nevyspytalne.a cela menst.je u mna nevyspytatelna.ked ju cakam tak nepride a ked nechcem aby dosla tak je tu jak na koni...tak preto si neviem vyratat ovulku,lebo cyklus mam nepravidelny.tak asi tolko.a baby nemate niektora skusenosti s folikumetriou?ako to prebieha a ako dlho vas doki sleduje?poradte...