Vianočná rozprávka/film - nie klasika

tenerifka
15. dec 2013

Baby, poradte mi nejake pekny rodinny film, ktory si mozeme pozriet po Stedrovecernej veceri s detmi(takmer puberta). Ide o to, ze klasiku ako Poplusku, Perinabu ci Mrazika si pozrieme este pred Vianocami, tie zname filmy ako Sam doma ci Polarny expres uz pozname naspamat. Manzel je cudzinec a aby sa nenudil, kedze po slovensky nevie.Nieco pekne, mozno komedia, kludne americka tvorba, moze byt aj starsi film....co sa vam pacilo a utkvelo vam v pamati. Ja uz si to na nete potom najdem 🙂

tenerifka
autor
15. dec 2013

Jezis, az teraz vidim tie preklepy, ospravedlnujem sa, ale pisala som rychlo......

tykat
15. dec 2013

@tenerifka Mojim deťom sa veľmi páčil "Alvin a chipmankovia".

simsalabim
15. dec 2013

Mojim dceram sa obom velmi pacil Nanny McPhee http://www.imdb.com/title/tt0396752/?ref_=nm_fl...
Mladsia vtedy mala iba 4 roky, medzi dcerami mam 7 rokov rozdiel a toto sa pacilo obom. Aj nam dospelakom 😝

tenerifka
autor
15. dec 2013

@tykat
@simsalabim
Videli sme aj jedno aj druhe 😖

josenka
15. dec 2013

@tenerifka Neviem, možno Láska nebeská alebo Billy Elliot.

tenerifka
autor
16. dec 2013

@josenka Nepoznam ani jedno ani druhe, zaujme to aj deti? Nenapises o com to zhruba je?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina00707
16. dec 2013

Vianocna koleda, velmi pekna rozpravka....

martina00707
16. dec 2013

@tenerifka vianocna koleda...

josenka
16. dec 2013

@tenerifka Ak sú to deti takmer puberťáci, tak by ich to mohlo zaujať. Cez Vianoce som to pozerávala s deckami v škole (stredná škola) alebo aj so študentmi v jazykovke, vždy sa to páčilo. Pozri tu: http://www.csfd.cz/film/43677-laska-nebeska/ a http://www.csfd.cz/film/2231-billy-elliot/.

tenerifka
autor
16. dec 2013

@martina00707 na tomto filme sme boli v kine 🙂

tenerifka
autor
16. dec 2013

@josenka Laska nebeska vyzera byt fajn, vdaka za tip 🙂

josenka
16. dec 2013

@tenerifka Ja si bez toho filmu neviem Vianoce predstaviť, pekné pozeranie. Ale aj billy je super, toho tiež vrele odporúčam, lenže ten je fajn hocikedy, nie je tak vianočne ladený. 🙂

gumimaci
16. dec 2013

Tiez odporucam Laska nebeska 🙂

nikak23
16. dec 2013

Jednoznacne Laska nebeska.

tenerifka
autor
16. dec 2013

@josenka
@gumimaci
@nikak23
Tak tu Lasku nebesku nachystam 🙂

nikak23
16. dec 2013

@tenerifka ak viete po anglicky,odporucam original znenie,vyborne dialogy,skvela anglictina,super herci,niekolko pribehov sucastne.uzite si to!p.s.daj vediet ako sa vam to pacilo

tenerifka
autor
16. dec 2013

@nikak23 Anglictinu ovladame skor na takej zakladnej turisticko-cestovatelskej urovni, manzel aj deti su Spanieli, a este nam s muzom ide fajn nemcina, ale film si pozrieme v spanielcine, mne je to jedno, lebo spanielcinu ovladam takmer na 100%

nikak23
16. dec 2013

@tenerifka cast filmu je po portugalsky,aspon trochu priblizne,ale urcite si pozrite aj original v anglictine tu cast,ked mlady brit pride do USA balit baby,vtip je v rozdieloch medzi UK a USA anglictinou.tu spanielcinu zavidim,aj ja som sa ucila ale prd viem:D

tenerifka
autor
17. dec 2013

@nikak23 ved vies, ze jazyk sa najlepsie naucis, ak zijes v danej krajine. Ale poznam cudzincov(najma teda pary, kde aj muz aj zena su cudzinci), no a ti sa ani za 15 rokov poriadne nenaucili jazyk, su len v tej svojej "komunite" a nie su nuteni denne sa rozpravat. Ale urcite zohrava ulohu aj talent na jazyky, my to mame nejako v krvi 😀