Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

maruschka
16. sep 2007

ja som o tom presvedčená,že deti vidia duchov.Keď bol brat maličký-asi dva roky ja som mala 19 r.dali sme ho spinkať.A potom keď som ho prišla zobrať na kŕmenie,tak keď som otvorila dve,stál v postieľke a ukazoval do rohu izby ale tam nič nebolo.A potom sa začal usmievať a stále opakoval teta,teta.Ale mňa nevidel,takže nereagoval na mňa ale na niekoho,kto tam stál.A ešte naša malá-teraz má 15 mesiacov,pred týždňom som sa v noci zobudila na to,že sedí v postieľke smeje sa a rozpráva sa s niekým,dvere na spálni boli otvorené-inak ich vždy zatvárame,aby nebol prievan.Bola spokojná a stále sa pozerala tým istým smerom.Doteraz mi z toho dedo mráz behá po chrbáte.Asi sa začnem báť. 🙂 😉

maruschka
16. sep 2007

expertka,tak to je pre mňa strašidelné až moc.Ja som bojko,ale to stretnutie duchov s deťmi a ten príbeh o tom dievčatku je naozaj strašný a smutný. ☹

kajule
16. sep 2007

Taky jsem si něco přečetla a běhal mně mráz po zádech. ☹

loren
16. sep 2007

dnes mi kamoska povedala ze deti vidia anielov ked sa narodia a tiez ked piju napr mliecko tak sa divaju na urcity bod ,tam kde ten ich aniel strazny je. ked sa dcera narodila nepoznala som tuto poveru ale vsimla som si ze furt kuka na plafon a smiali sme sa ze asi ma rada plafony...

katusha
16. sep 2007

presne aj moja mala stale pozera do stropu. ked bola u nas moja mama, tak tiez povedala, ze emka tam asi vidi anjelika 🙂

loren
16. sep 2007

je to mile porekadlo bohvie ci pravdive,ale to je fuk ked ten anielik dietatko chrani tak je dobre a ak to je len porekadlo tak sa detom proste plafony a steny pacia 🙂

petrunka_01
16. sep 2007

🙂

cervena_ciapocka
17. sep 2007

Bojite sa, ze su vo vasej blizkosti duchovia, lebo si myslite, ze deti ich vidia. Ale mozno deti vidia anjelov, ktory ich chrania. A to je dobre nie 🙂 Urcite by neboli take pokojne a neusmievali sa keby videli nieco zle. A viete, keby sa ty duchovia ukazali nam, urcite by sme spanikarili alebo kricali. Ale duchovia sa neukazuju len tak, aby nas starsili (to len poltergaist-ale o tom som uz pisala).
Ale treba si davat pozor na vyvolavanie duchov. Je to nebezpecne, lebo nikdy neviete koho dusu mozete privolat. A moze sa stat, ze privolate dusu ziveho cloveka, ktory vtedy zacne bez priciny zomierat, a mozete tak ublizit vela ludom.

cervena_ciapocka
17. sep 2007

toto je z jedneho rozhovoru:
"Mohol by teda každý z nás komunikovať s anjelmi? Dá sa to naučiť?

Dá. Ale vyžaduje si to veľké poznanie a dlhú prax. Sebaovládanie. A veľkú duševnú čistotu. Ak máte podvedomie plné osobných vášní, strachov a malicherných túžob, tak to nejde. Akýkoľvek duchovný vnem sa potom skresľuje, mieša sa s vašimi vlastnými duševnými poryvmi, a vy nemôžete rozoznať jedno od druhého. Tu ide o veľmi subtílne dojmy. Vyžaduje si to schopnosť stvoriť v sebe dokonalé, hlboké ticho a pokoj. Pokojnú hladinu, ktorá sa zmení na zrkadlo, oko, vnímací orgán duchovného sveta. Rozbúrená hladina je ako krivé zrkadlo. Alebo je to ako keby ste mali rozoznať tichý šepot v miestnosti, kde hraje rocková kapela.
Priemerný človek sa nikdy, za celý život neupokojí, nenájde odvahu hľadieť pokojným okom do svojho vnútra. Pri takých cvičeniach, pri meditácii totiž začnú z podvedomia vystupovať všetky dávno vytesnené komplexy, strachy, výčitky, pocity viny a potlačené túžby. Preto sa niekedy hovorí, že bránou do duchovného sveta je zrkadlo. Ním prejdú len čistí a statoční, ostatní v zdesení utečú sami pred sebou. Musíte mať čisté svedomie alebo veľké odhodlanie vo svojom živote všetko odčiniť.
Takže spojenie s duchovným svetom nie je len otázka nejakého triku, ktorý sa niekde dočítate alebo vám ho niekto prezradí. Je to skôr otázka vašej morálnej kvality, toho, ako žijete. Ten, pre koho je jeho osobný život, jeho osobné dobro na prvom mieste, jednoducho s anjelmi komunikovať nemôže, aspoň nie vedome. Neuvedomele je svojím anjelom vedený každý; a k akémusi presvitnutiu do vedomia dochádza u bežného človeka len vo výnimočných chvíľach, keď ho krízová situácia v živote primäje k nejakému mimoriadnemu, opravdivému vzopätiu vôle. Inak sú tieto bytosti príliš vznešené, než aby sa dalo na ne lúskať prstom. Majú inú prácu, ako chodiť zabávať zvedavcov pri špiritistických stolčekoch."

cervena_ciapocka
17. sep 2007

A prave o to ide, ze deti maju cistu dusu 😵 a tym ako rastieme a dospievame svoju dusu "naplname" strachom, emociami, tuzbami a tym stracame schopnost blizsie komunikovat s anjelmi.

cervena_ciapocka
17. sep 2007

Ako som citala v predchadzajucich prispevkoch, ze aj zvierata citlivo reaguju na duchov a nadprirodzene bytosti.
Neviem preco, ale na mna reaguju vsetky zvierata divne. Hlavne psy, este ked som bola mala na mna bezdovodne zautocili. Proste som sla po ulici a netusila, ze tam nejaky pes je a z nejakej vzdialenej zahrady alebo minimalne z 200m sa zrzu rozbehol pes a s brechtom bezal ku mne. A po takychto sokoch mam panicky strach. Ale pritom doma mame psa. Sice s nim nie som casto, ale citm, ze on mi neublizi a on ma ma tiez rad.
Ked idem po ulici a je tam niekto so psom na voditku, tak okolo moze prejst kopec ludi a ten pes si ich ani nevsimne, akonahla idem okolo ja hned si to ku mne namieri. A pritom ani necitim strach ked vidim ze je to maly pes a je na voditku (kezde psy vedia vicitit strach).

cervena_ciapocka
17. sep 2007

Uz dlhsiu dobu mam vsak pocit, akoby bol vo mne "zly" duch, ktory obcas ukaze svoju silu.
Som uz od detstva trvdohlava a vybusna. Ked sa teraz napriklad hadam s manzelom a nieco ma nahneva stane sa, ze v tom hneve ho napriklad udriem, alebo ho zacnem "bit" a citim strasnu zlost. A hned na to sa citim bezmocna a ja mi luto vsetkeho a kazdeho slova co som povedala a zacnem sa ospravdlnovat. A pritom casto ide o hluposti. Keby som sa najprv nad situaciou zamyslela a potom riesila tak by sa nic z toho zleho nebolo stalo, ale casto mam pocoit, ze to zlo mi nedovoli premyslat a kona skor ako ja chcem. Bojim sa, ze takto mozem ublizit aj dietatu.
Musim s tym nieco robit, lebo viem, ze niesom zla a ani nechcem byt. Ale keby ste ma videli v takejto situacii, tak si pomyslite, ze som nenormalna.

cervena_ciapocka
17. sep 2007

A co sa tyka feng-shu (si ako sa to pise 😅 ) slho som mala postel oproti dveram a nohami som smerovala von z dveri. Ani sama neveim preco, jedneho dna som zacala spavat opacne, teda hlavou k dveram a nohami k stene a bolo to ovela lepsie. Mnohy sa divili, ze spim opacne.

cervena_ciapocka
17. sep 2007

Sa tu dnes sama vykecavam 😅 ale este mi napadlo. Mozno ze nebudem az taka zla. Lebo okrem kazdeho psa, ktory si to namieri ku mne sa tak spravaju aj deti. Napriklad ked idem v autobuse a je tam nejake bejby v kociku alebo len tak a rozhliada sa, a ked ma zbada tak sa zacne usmievat 😵 (ja na neho tiez) a pozera sa len na mna.
Raz ked som mala asi len 14 som sedela u lekarky. Bolo tam vela ludi a deti. Prisiel ku mne chlapcek a daval mi svoje auticko, ktore predtym nechcel inym detom pozicat. Ja som sa len na neho usmievala (asi som ani velmi nehovorila). Ostal pri mne a hral sa. Potom prisla jeho mamicka, ze uz musia ist. On sa ku mne pritisol, vzal moje ruky a dal si ich okolo pasa a zacal plakat, ze on nikam nejde.

mata2
17. sep 2007

Precitala som si to tu a vyhlasujem konkurz na niekoho,hocikoho,kdo pride a bude so mnou spavat do konca zivota.Vikendy bude mat volne,vtedy je manzel doma.

markeeta
17. sep 2007

cervena_ciapocka: jak je mozne vyvolat dusi ziveho cloveka? Slysela sem o astralnim cestovani zive duse, myslis, ze to muze byt tim?
S tema psama je to zajimave. Zkousela si zjistit, jestli mas na sobe nekoho nalepeneho?

cervena_ciapocka
17. sep 2007

Videla som seriozny dokument, kde hovorili dve zeny. Jedna z nich vyvolavala duchov a vyvolala dusu svojej kamaratky a ta skoro umrela. Potom to aj potvrdila jedna pani, ktora sa tym zaobera, ze je to mozne. Napriklad tak mozes vyvolat aj dusu niekoho, kto je tazko chory a je medzi zivotm a smrtou.

maruschka
17. sep 2007

jaj to som videla červená čiapočka.Ten dokument chodil večer a uvádzal to tuším Ťapák,nie?Inak už som o tom prečítala milión kníh a videla aj toľko isto filmov a rozprávala sa s ľuďmi,ktorí mali takéto skúsenosti ale aj tak sa toho strašne bojím.Mňa skôr desí odoberanie energie staršími ľuďmi malým detičkám.To sme sa aj učili na psychológii a je to pravda.Naše decká,keď ideme od svokrovcov sú ako vyžmýchané citróny.A sú ľudia,ktorí vedia odobrať pozitívnu energiu-cielene a to sa volá urieknutie.Dokonca existujú také ja neviem ako ich nazvať-ľudové vedmy?,čo aj malé detičky vedia zbaviť urieknutia.A funguje to aj v dnešných časoch,mojej kamoške sa to stalo a takáto pani jej fakt pomohla.

markeeta
18. sep 2007

maruschka: to je dobre, ze jsi to nacala. Ja sem premyslela o takove Angelina Jolie, ze vypada jako carodejnice, fakt divne stvoreni a nesympaticka. Rikam si proc ma tolik deti. Nemyslim si, ze to bude kvuli tomu, ze ma tak dobre srdce. Svoje vlastni dite nema moc rada. Pedofilove maji take radi deti. Tak me napadlo, jestli z nic neodebira pozitivni energii sama pro sebe.
Uz sem take slysela o par uhranuti. Je to nebezpecna hra.

melory
autor
18. sep 2007

ahojte v telke davali dokument kde dokazovali, ze duse dietata nenarodeneho odidu {ked zena potrati} ked sa ich duse vyvolavaju.....

gerta
18. sep 2007

Precitala som si velku cast tejto temy, ale nemozem si pomoct, zda sa mi to cele trochu prehnane. Neberte to v zlom dievcata, ale podla mna to niektori ludia s tymi duchmi prehanaju! Urcite je vela veci "medzi nebom a zemou" ale zase aby bol na kazdom kroku nejaky duch a za kazdym detskym vymyslom nejaka nadprirodzena bytost, to je na mna moc! Myslim si skor, ze ludi pritahuje vsetko zahadne a tajomne, obcas sa deju nevysvetlitelne veci a my mame potrebu vzdy vsetko vysvetlit, objasnit... Vytvarame si hypotezy a su z toho cele teorie, pritom je to mozno len nase podvedomie, mozno nie... Rozprava sa tu o duchoch ako o nejakej jednoznacnej veci (na niektorom linku bola dokonca definicia ducha 😀 neviem kto ju vymyslel...)

slavik
19. sep 2007

gerta, kto nezažije nepochopí. Dopriala by som ti taký zážitok a určite by si potom inak hovorila.

markeeta
19. sep 2007

gerta: doporucuji se kouknout na film "1408", jde to tedka nove do kin. Hlavni hrdina taky neveril, dokud to nezazil na vlastni kuzi a to jeste byl paranoickej, ze mu nekdo dal neco do piti a on ma tedka halus.

janicckka
19. sep 2007

Ahojky tak já něco přidám:
Když mě bylo osm spala jsem se sestrou v pokoji na palandách,já dole ona nahoře.Lehli jsme si a já usínám v tom sestra rosvítila a po chvíli zhasla,za chvíli zase rosvítila a jestli si může ke mě lehnout a ke zdi a jestli zhasnu. 😒
Nevěděla jsem co se děje a ani jsem to neřešila.Druhý den se jí ptám co se stalo,ona že viděla jak někdo stojí ve dveřích a má ruce zkřížené na prsou,myslela si že je to mamka ale když se nic nedělo a ten dotyčný pořád stál a koukal rosvítila a tam nikdo,tak opět zhasla a zavřela oči,jenže jí to nedalo otevřela je a vidí jak nějaká osoba se k ní plíží,tak rychle rosvítila nohou a šla ke mě. ☹

Když mě bylo sedmnáct tak mě umřel děda,babička byla nemohoucí tak se mamka o ní šla starat.Bydleli v domku a já v bytě s tatkou a sestrou.Nějak jsem se s tatkou hádala,tak jsme přišli na to že odejdu k mamce a babi.Tak jsem tam spala v kuchyni na pohovce.Usnula jsem a najednou se mě zdá sen,vidím dědu jak u mě stojí,byli jsme ve velké místnosti nic neříkal mlčel.Jenže já začala,mami..mami je tu děda a on šel pryč,ale já ho začala tahat za to dlouhé pyžamo zpět ale vyklouzl mě.

Po roce umírala babi,a pí dr řekla at čekáme každým dnem.Šla jsem spát.Opět se mě zdálo,že stojím u postele babi a mamka vedle mě pláče babi tam ležela jako mr...mamka se otočila a babi mě chytla za ruku a strašnou silou mě někam tahala,já začala mami ona žije,a když se mamka podívala tak zase dělal mr...No ještě ten den opravdu umř...Celý den mě škubalo v oku,zakopávala jsem na rovině,Potomhle jsem byla i na práškách.. 😲

S nynějším přítelem jsme bydleli v podnájmu ve staré bytovce,když jsme se tam nastěhovali tak nás první dny strašně pálili oči a měli jsme suché rty...ale jak,já ani nemohla jíst.Po několika nocích se mě zdál sen o nehezkých praktikách......když se to opakovalo tak už jsem to pověděla příteli,,,hele mě se to tu nějak nelíbí,mě se ti tu zdají ošklivé sny,,,,on na to ,,,no mě taky,,,tak jsem mu řekla co se mě zdálo,ale on mě to to zaboha nechtěl říct,,,já ti to neřeknu,je to šílený,radši to nechtěj vědět,prostě nemůžu. 😠
Tak se jednou stalo že jsme usli pamatuji bylo jedenáct večer,usla jsem a vidím čermé koně klapot,vidím vezou kočár černý jedou kolem mě projeli a v zádu sedí kluk. V tom někde sedím já,u mě nějaký páni rozhlédnu se a vidím žě v tom kočáru sedím nebo ležím,už nevím.S hrůzou jsem se probudila ale šlo to těžko. 😲

Za týden mužskewj ze spání vylítnul a sněkým se pral tak ho budím a on že mě nějaký pán přišel zabít a měl v ruce sekeru,tak se sním prej pral. 😀

Sestra bydlela na vesnici,s přítelem ten se vracel pozdě večer z práce.A šel kolem silnice a slyší jak jede kolo,prostě toho cvrčka,rozhlíží se ale nikoho nevidí tak jde dál a najednou kolem něj vítr jako když někdo kolem vás projede ne kole ale nikoho neviděl 😎 😀 😀

pacna
19. sep 2007

no janicckka ešteže neni tma a manžel o chviľu pride lebo ja som abnormalny strachoprd 😅 😅 😅 😅

janicckka
19. sep 2007

No já právě taky 😅 Nebuj jsou to jen sny 😀

cervena_ciapocka
19. sep 2007

greta - mozno sa ti to zda prehnane, lebo tato tema je len o tom a pisu sem vecsinou tie, ktore nieco take zasili.
To je tak ako keby mali na namesti stretnutie ludua, ktory sa narodili ako dvojicky, tak tiez by sa nam zdalo, ze je tych dvojiciek nejak privela 😅

melory
autor
20. sep 2007

😀