Vitamín Vigantol

slamka555
19. jan 2017

Ahojte maminky 🙂
Chcem sa svami poradit ako dlho ste davali detom Vigantol ? :/ Nam detsky kazal davat ho do 3 rokov dietata 🙂 No niektori znami davali len do 1 roka a vraj len v zimnych mesiacoch ked bolo malo vitaminu D. :/ Uf som z toho zmätena , lebo v priblaovom letaku je napisane , ze moze sposobit psychycke poruchy .. (nas maly ete nehovori velmi..tak si to stym trochu spajam ..) Dakujem

sibalka21
19. jan 2017

Nam povedala lekarka do dvoch rokov, ale tiez davame len v zimnych mesiacoch

slamka555
autor
19. jan 2017

@sibalka21 Ok dakujem za odpoved 🙂

dibarbora
19. jan 2017

@slamka555 dávame iný vit.D. Sú aj iné alternatívy ako hnusný Vigantol.
Dávam aj 4rocnemu.

ixayxa
19. jan 2017

Psychické poruchy z vitamínu D len pri AKÚTNOM predávkovaní. A z akútneho predávkovania, by ti najskôr malý zvracal. Psychické poruchy by sa neprejavili tým, že ti malý ešte nerozpráva, ale tak, že keď už rozpráva náhle by prestal a bol zmätený.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dibarbora
19. jan 2017

@akronop že decko.. 😵

uzanka16
19. jan 2017

nam lekarka kazala do 2 rokoch davat, najprv som jej ho davala ale ako sa pise vyssie strasne ju bolelo brusko a ako som zmenila od jamiensonu sa to skludnilo, len v nejakom 8. mesiaci zas som dala vigantol lebo v kazdej poradni doktorka mi vravela ze sa jej vobec nezrasta fontanela, ci davam vigantol-klamala som, lebo viem ze je alergicka nato ked niekto dava ine D-cko, ale pre pripad som zas skusila dat, ze uz by brusko nemalo boliet, nastatsie uz ju neboli brusko z neho a konecne zacala zrastat aj fontanela.

evittam
19. jan 2017

@slamka555 Nie, nedávala som Vigantol. Dávam iný vit.D - a len v zimným mesiacoch.

slamka555
autor
20. jan 2017

Dakujem vam za odpovede 🙂 No nam vigantol nesposoboval krce ani nic tak sme veselo davali a hnusny sa mi nezda 🙂 .. Vsak to skoro nema chut 🙂 .. Takze uz ho asi vysadime aj my po zime 🙂 Vdaka za kazdu odpoved ;)