Vliesová, vinylová verzus papierová tapeta

kikulienka19
12. júl 2013

Chcela by som si v dome otapetovať niektoré steny. Viete mi poradiť, na aký druh tapety sa zamerať? Na trhu je teraz veľké množstvo typov a druhov, nevyznám sa v tom. Čo máte vy doma a ako ste spokojné? Ďakujem za každý názor 🙂

gretka2
13. júl 2013

Ja som uz tapetovala 3x. Prvy krat to bolo davno, klasickou pap.tapetou, a potom 2x vliesovou. A tento tyzden sa chystam treti krat (spalnu mojich rodicou). Pri papierovej tapete nanasas lepidlo na tapetu, co je naozaj dost nemotorne, a komplikovanejsie, ako pri vliesovej, pri lepeni ktorej sa nanasa lepidlo na stenu, a na to prikladas tapetu. U mna jednoznacne vyhrava vliesova. Pisu, ze aj odstranit sa da lahko. Jednoducho to strhnes a hotovo 🙂 ...ziadne oskabavanie ako volakedy 😖 A vliesove su odolnejsie, aj ked aj tie papierove su urcite dnes kvalitnejsie ako tie volakedy 😀 ...co boli take, ako baliaci papier 😀

evka555
13. júl 2013

my sme tapetovali vliesovou aj vinylovou na takú hrubšiu omietku, na vliesovú sa nemusí dávať lepidlo na stenu ale my sme dávali lebo nám to nechcelo kvôli tej omietke držať ale len úplne minimum a potom to už bolo dobré, a vinylovou sa tiež dobre robilo len tá sa musí nechať trošku zmäkčiť inak to bolo tiež ok 🙂

kikulienka19
autor
17. júl 2013

Ďakujem za odpovede. Už som nejaké pozerala na nete, použijeme asi tie vliesové. 🙂