Vodič ma vyhadzoval z autobusu s kočíkom. Čo vy na to?

zuzana923
2. okt 2010

Včera som nastúpila do autobusu 68 v BA. Vodič hlasno reagoval a najprv ma žiadal aby som vystúpila. Keď som mu povedala, že nie tak vypol motor a odmietal odísť zo zastávky. Potom prešiel k druhým dverám a vynucoval si, že on rozhoduje o tom koľko kočíkov povezie. Spolu so mnou nastúpila ešte jedna mamka s dieťatkom a v pohode sme sa zmestili, dokonca nám cestujúci uvoľnili miesto. Aj na boku autobusu je značka 2 kočíky, takže sme nič neporušili. Vodič však trucoval ako malé decko a dupotal nôžkami na zastávke a kričal, nech okamžite vystúpim, hoci som mala označený prestupný lístok. Zostala som prekvapená, pretože sa ma zastali aj cestujúci a upozorňovali ho na jeho nevhodné správanie a nakoniec polovica z nich na protest vystúpila. Tá druhá mamka to nevydržala s nervami a nakoniec vystúpila, hoci som jej povedala, že na to ten vodič nemá právo. Aj ona mala cvaknutý lístok, ale keď vystúpila zo spoja - tak až potom ten chumaj naštartoval a odpichol sa zo zastávky. Dosť spolucestujúcich si odfotilo jeho ksicht a značku autobusu. Ja som to urobila tiež a už som aj poslala sťažnosť na Dopravný podnik Bratislava. Poslala som aj na www.sťažnosti.sk.

Stalo sa niečo podobné aj Vám? Napríklad aj toto - nechal ma na zastávke s 2 deťmi v daždi ani dvere neotvoril, nadával mi do kráv keď som použila tlačidlo 2xstlač pri výstupe s kočíkom (ževraj načo to mačkám - on ma vidí).

denduska
2. okt 2010

silaaa 😲 prvykrat jasam ze som sa odstahovala na dedinu a "moj vodic" (mm) mi do krav nenadava. sorry ale skupinku pocernych nevyhodia aj ked cvaknuty listok nemaju a revizor ich este obide 🙄

latvia
2. okt 2010

@zuzana923 tak s BA mam tiez pekne skusenosti 😝 nastupila som do elektricky inymi dverami nez bolo napisane,tak vysla teta elektrickarka a zacala na mna ziapat na cely vagon ci neviem kade sa nastupuje s kocikom 🙄 pritom v CR sa zase nastupuje inymi dverami,tam som tiez dostala vynadane ci idem s kocikom prvykrat 😀 (hej,sla som prvykrat)... tak ma to dost vytocilo,kedze dotycni netusia odkial je cestujuci a ze vsade su ine "pravidla" a zvozit matku len kvoli blbosti mi pride fakt nemiestne 🙄 no ale tvoj zazitok je oproti mojmu ine kafe....

zuzana923
autor
2. okt 2010

aj v električke ma sfúkli, myslela som si že aj tam sa nastupuje do druhých dverí ako v autobuse - všetci sa na nás pozerali 😀
no aj tak, keď nastúpim v električke pri vodičovi, tak musím prejsť pomedzi cestujúcich k druhým dverám - je tam najviac miesta
niekedy si pripadám ako idiot 😵

latvia
2. okt 2010

@zuzana923 len aku vizitku mame slovaci,ked sa takto vodici osopia na cudzincov....ja som bola v soku, a to som na BA zvyknuta...

zuzana923
autor
2. okt 2010

ešteže som taká tvrdohlavá, no a bola som prekvapená že sa ma ľudia zastali - ešte sa mi to nestalo

inak pred rokom mi šofér privrel kočiar a nalomil mi konštrukciu podvozku, no prišla som na to aždoma - museli sme kúpiť nový

traktor
2. okt 2010

😅 😕 ...ja mam len dobre skusenosti..dokonca mi zastal/ byvam na dedine/aj autobus, co by vôbec nemal, a kedze kocik nevosiel cez dvere...lebo boli uzke, otvoril ten priestor na boku , co je na batoziny a tam ho strepal na lezato a tak ma zobral 😉 ...takze mam len dobre skusenosti a stastie ci na vodicov, ci na ochotnych ludi, co pomôzu dvihnut kocik...no toto co sa stalo tebe
@zuzana923 , by som asi tazko predýchavala a tiez by som to riesila staznostou...

latvia
2. okt 2010

Ono niekedy som nechapala co ti soferi robia....v zime sa raz stalo, ze jeden otecko chcel stihnut bus, tak bezal asi s 5 rocnym chlapcekom k busu. autobusar ho videl, cakal s otvorenymi dverami a 2metre pred dobehnutim im zavrel pred nosom....neubrzdili na lade na chodniku a obaja spadli.....vsetci sme kukali jak obareni na autobusara,co to malo znamenat 😕 a ten nic, v pohode si odsoferoval

zuzana923
autor
2. okt 2010

Pekne si ho odfotili niektorí cestujúci, opísali si špz a jeden mladý chlap povedal, že to už nemá obdoby - že aj jemu s manželkou sa to stalo. Potom druhý mladý povedal, že to je na reportáž - normálna diskriminácia žien s detičkami. No veď ani do obchodu, ani do autobusu. A čo mám chodiť cez celú Petržalku pešo? Keby som nepádila po staršiu dcéru do družiny, tak by som do autobusu ani len nevliezla. Aj autobusom to nám na 15 minúk cesty, keď idem po dcéru.

filipal
2. okt 2010

@zuzana923
urcite sa stazuj! fakt vrchol! 🙄 🙄
ja som asi pred rokom bola svedkom ako jedna stara pani plakala na zastavke pred Ruzinovskou nemocnicou. ked som sa jej snazila pomoct, zistila som, ze jej sofer busu 50 pri nastupovani prednymi dverami pricvikol barlu, zavrel dvere, jej barla zostala vnutri a ona chudera vonku sa nevedaela pohnut ani domov, ani nazad do nemocnice. tak som s nou pockala na dalsi autobus, porozpravala som vsetko soferovi a on vysielackou zistil o ktory autobus islo a kedy pojde okolo mojej prace. najprv som pani posadila na zastavku, potom pockala na dotycneho sofera barlu tam mal a ak si myslite, ze mu bolo luto, mylite sa. zacal mi nadavat aj starej panej. ked som mu s kludom hovorila, ze raz bude aj on stary a moze sa to stat aj jemu....vobec sa necitil vinny a tvrdil, ze babicka mala rychlejsie nastupovat.
zavolala som to ako staznost na dopravny podnik, pricom som jedneho sofera vyzdvihla a na druheho sa stazovala. velmi mi dakovali a tvrdili, ze z toho vyvodia dosledky.

mitinka
2. okt 2010

Ja som z dediny a tiež sa mi stal taký menší problém 😠 Keď ešte dcéra mala 1,5roka bolo leto a ona mi spala v káre.Prišiel autobus kúpila som si listok aj na káru a išla som so svokrom malú vyložiť hore a v tom dobehol autobusár a povedal,že okamžite,aby som zložila tú káru,či nevidím,že sa tam nedá prechádzať!!Bola tam ešte jedna mamička s dieťatom,ktoré mi pripadlo,že už vtedy malo cez 3roky a vyskakovalo hore dolu,... Ona mala káru ešte asi z roku pána,ktorá sa veľmi ľahko skladala určite a ja som mala káru ako je teraz ,,casualplay,, (príklad) Takže som musela malú zobudiť a vziať si ju na kolená,zložiť káru a keby nešiel vtedy s nami aj svokor,tak by mi nemal kto tú káru držať!!! 😠 😠 😠 Nikto si ma ani nezastal,.... Preto som povedala mužovi,čokolvek je treba zariadiť,tak nech si to tak dopredu naplánuje v práci pretože s malým sa po autobusoch tahať nemienim 😠 😠 ,... Inak toto je tiež hrozný štát,zákony ,,žiadne,, iba na také veci,čo nikoho nezaujímajú,pretože neslúžia pre obyčajných ľudí,.... 😠 Prečo by nemohli byť autobusy také,aby sa zmestili aj 4kočíky??? 😠 Chcú,aby sa deti rodili,berú nám aj to minimum čo máme samé prekážky či už do predajní alebo po úradoch a už nehovoriac o autobusoch atď.... 😠 Je to trápne,... 😔

wild.horses
2. okt 2010

zelam vela stastia so staznostou. na taketo cosi veruze pravo nemal. to je sila! 😒

zuzana923
autor
2. okt 2010

@mitinka to je pekné, že si jej pomohla.
Ja si napríklad do konca života budem pamätať tvár deduška, ktorý ma doviedol do nemocnice na Antolskej. V 2001 som čakala dvojičky a v autobuse mi prišlo nevoľno, takmer som odpadla, preto som si čupla .On si ma všimol a povedal mi, že ma odvedie do nemocnice. Najprv som ho nechcela otravovať, ale povedal, že by na mňa celý deň myslel, či sa mi niečo nestalo. A dobre urobil - zostala som tam ležať 6 mesiacov, ale aspoň jedna princezná mi zostala. A 19.10. bude mať 9 rokov.

sasiki
2. okt 2010

to je teda sila, dobre si urobila, že si podala sťažnosť, psychoši nemajú čo robiť za volantom, nie tak niesť zodpovednosť za xy ľudí v autobuse.

dasulik123
2. okt 2010

no to je neskutocne ako sa ten vodic zachoval.robil ten dotycny nejake psychotesty?okamzite by mal dostat vypoved!!!a ked sa mu nechce pracovat,na jeho miesto caka x ludi,ktori sa nespravaju ako on primitiv.mam aj skusenost,ze s nami jazdia podaktori soferi ako akokeby viezli vrecia zemiakov,ale zatial som nastupila do autobusa bez problemov aj ked tam bol uz druhy kociarik.

bejby29
2. okt 2010

Az mi slzicka vybehla, kocky, ked som si vas precitala, co sa vam niektorym stalo... Takych ludi do zadku nakopat je malo!!!! ☹ ☹

bebel
2. okt 2010

@zuzana923 hmmm nepríjemné.
Dobre, že si sa na neho sťažovala. Najlepšie je urobiť to písomne, aby z toho reálne museli vyvodiť dôsledky.
Chvalabohu - ja som autobusom naposledy išla minulý rok, keď bolo 1 deň mhd zadarmo....aby malo moje dieťa zážitok- povozili sme sa trolejbusom aj elinou.😅

bubelko
2. okt 2010

@zuzana923 tak ten sofer bol korunovany vol. 😠 super, ze si poslala staznost, drzim palce, aby ti ju uznali 😉

megi93
2. okt 2010

Ja nie som z Ba ale ako tehotná som chodila na Antolskú a aj som tam rodila. Stalo sa mi a nie raz, že cestou zo stanice do nemocnice sme museli v autobuse stáť. Manželovi by to nevadilo, ale ja som mala brucho pod nosom a nikto nebol ochotní mi uvoľniť sedadlo. A to bol bus plný detí (neviem prečo neboli v škole, keďže to bolo doobeda cez školský rok) nehovoriac o tom, že raz pri prestupovani nám bus meškal, prišiel na zastávku neskôr ako ten, ktorým sme mali pokračovať. Snažili sme sa ho chytiť, na som si aj pobehla, ale pán šofér krásne zatvoril dvere a odfrčal... ani mu nevadilo, že vonku bolo horúco a ja som ledva fučala 😒

emjee
2. okt 2010

tiez sa mi stalo, ze som s tehubrusiskom bezala na autobus (podnikovy) a zavrel mi dvere pred nosom 😔 sofer ma nevidel, ale cestujuci na mna kukali z okna a nic, ticho, ani nemukli, hoci som im posunkami ukazovala, aby soferovi povedali
nastastie s kocikom som v mhd ani primestskom spoji ist nemusela 😀 (vdaka za satku a manducu)

llumka
2. okt 2010

tak mi je luto co sa vam stalo, to je strasne
vela krat som cestovala mhd-ckou v ba, ani raz sa mi nestalo, ze mi vynadal to musim zaklopat
raz sme boli dokonca 4 s kocikmi a v pohode

najjulinka
2. okt 2010

@megi93 aký rozdiel BA a WIEN ... moja segra žije vo Viedni a ako tehotna raz bežala na spoj, aby stihla... a šofer vystupil a kričal jej, že nech nebeži, že ju počká, že ju vidí... koli nej vystúpil z busu (!!!), nie len počkal...

no a v KE som len raz videla vyhodiť druhý kočík z busu.. a to nastupila echt smradlava ciganska rodina, tak šofer uplatnil ten predpis, že može byť v buse len jeden kočík.... v podstate vtedy ešte nemali šoferi kompetenciu požiadať cestovný listok od cestujuceho a tak to vyriešil takto šalamunsky, kedže videl, že neštikalia smrdeli, tka to zhodil na "druhý kočík", lebo na to právo mal.. bolo to dávno....

dugyna
2. okt 2010

😠 tak to je otras....nedavno sme s kamaratkou tiez cestovali 68...a nakolko teraz chodia tie bezbarierove...je v nich podla mna velmi malo miesta....a som rada ze sme obe mali nositko/satku a esrgo/ a nie kociky...lebo neveim ci by nas zobral a ci by sme sa tam vobec zmestili.....
kocikom som s busom este necestovala....a som velmi rada ze mam satku....moc si neviem predstavit cestu busom.. 😒

filipal
3. okt 2010

@najjulinka ja ked som bola vo Viedni s kufrom, sofer dokonca vystupil a pomohol mi s nim nastupit....

molka
3. okt 2010

mojej kamarátke s veľkým bruchom nielenže nikto neuvoľnil miesto na sedenie, ale dokonca jej pán, ktorý sedel na sedadle a ona pri ňom stála oznámil, aby si to brucho láskavo dala niekam inam.

danielaviki
3. okt 2010

no baby, tak to cumim, co vsetko sa vam stalo..je to hrozne....ja som isla zatial len raz busom s buginou a na stastie v pohode, dokonca sme tam boli 2 mamicky s buginami...ale prave pre taketo pripady sa bojim chodit busom v BA a niekedy radsej ostanem doma a nikam nejdem alebo pockam, kym ma muz alebo svokra moze zobrat autom....ja som zatial slaby sofer, neodvazim sa na miesta, ktore nepoznam a na premavku v BA. niekedy ked vidim ako su plne busy, ze clovek sa nema kde pohnut, neviem ako by tam nastupila mamicka s kocarom...

jaduska
3. okt 2010

Ja som sa s autobusom a kočíkom ucestovala dosť veľa - mestskými aj medzimestskými autobusmi. V MHD v Prešove som nikdy v živote problém nemala, neviem si ani predstaviť situáciu, že šofér v MHD by vystúpil a vyhadzoval niekoho s kočíkom. Ak sa ostatní cestujúci nesťažujú, tak by nemal mať žiaden problém.....Asi iba potreboval vypusiť paru, lebo inak si správanie toho vodiča neviem vysvetliť....
Čo sa týka medzimestských spojov, tam sa mi párkrát stalo, že vodiči ohundrali, že chcem ísť kočíkom, ale nakoniec ma tak či tak vzali.
Mňa dosť štve, ako všade propagujú hromadnú dopravu, že je to šetrnejšie k životnému prostrediu, ako keď chodí každý autom, ale aby preto niečo urobili, tak to nie je....medzimestské spojenia sú otrasné, hlavne cez víkendy, u nás je problém dostať sa v sobotu do 25km vzdialeného mesta. No a cestuj takto s deťmi!!!! Voľakto by sa nad tým už mohol zamyslieť 😠

jarra
3. okt 2010

Ahojte, je to strašná arogancia zo strany niektorých vodičov 😠 .. ja som teda s kočíkom nemala problém ale stalo sa mi nedávno tiež niečo podobné. Išla s malou (3roky) a so sestrou s dvoma deťmi (3 a 1,5 roka) autobusom a na zastávke sme prestupovali z jedného autobusu na druhý. Videli sme, že ide hneď za nami tak sme sa rovno z autobusu rozbehli na ten druhý - v zostave, že sestra mala najmladšiu dcérku na rukách a ja dve trojročné za ruku. Samozrejme, že nás vodič druhého autobusu videl, ešte sa na nás uškrnul a zavrel nám pred nosom dvere! Ešte sa aj na nás ksichtil kým vyštartoval a jeden pán na zastávke mu aj búchal na dvere nech nám otvorí a on proste odišiel. Bola som v takom šoku, že som si neodpísala žiadne číslo autobusu, ale keby som to stihla tak by som im takú sťažnosť napísala na toho idiota za volantom, že až. Nechápem ako takýto ľudia môžu robiť v mestskej doprave. 😠

pink_lady
3. okt 2010

mne sa stalo v trencine, isla som s malym k lekarovi ,objednana na hodinu no a autobusar ma vyhodil lebo uz tam kocik jeden bol...odvtedy radsej chodim autom ja platit takymto .....nebudem

zuzana923
autor
3. okt 2010

Uvidíme ako to dopadne s tou sťažnosťou, len čakám, kedy to dajú aj na stránku www.sťažnosti.sk - tam je nejaká 24 hodinová lehota, kým to uverejnia.
A dokonca aj keď som bola tehotná s takým brušiskom, že som si pod nohy nevidela zarazil ma rozhovor 2 pubertiačok v autobuse (oni sedeli) na moju adresu: To je tehotná, alebo taká tlstá?
No, čo by ste na to povedali - to moje brucho sa nedalo prehliadnuť a ešte k tomu špáradlové ruky a nohy. 😅 😅 😅
Nemala som náladu im nič vysvetľovať, veď aj na nich raz príde. 😵

mikailla
3. okt 2010

Ja by som to chovanie odovodnila jednucho, bud si pan sofer nestihol pred jazdou VYPIT a bol nervozny,alebo si vypil az MOC. Kolko soferov pije a jazdia nadalej,lebo kto by stopol sofera autobusu aby mu dal fukat,....a ako sa hovori,ze na to su zamestnavatelia,jasne ked su zamestnavatel a sofer kamosi dlhorocny isto mu dava fukat. Neraz tiahlo zo starsieho sofera autobusu,no moje skusenosti o tomto su zo stredneho slovenska.