Vodičský preukaz a strach zo šoférovania

4. dec 2022

Robili ste si niektorá vodičský preukaz napriek tomu, že ste sa strašne báli šoférovať? Keď som mala 16, môj prvý frajer mal nehodu (nie vlastnou vinou) a neprežil to. Odvtedy som sa bála a vždy samu seba presviedčala, že vodičák nepotrebujem. Lenže som matka, slobodná matka, chodím do práce, a čím je dcéra staršia, tým viac si uvedomujem, že ak nám chcem uľahčiť život, musím ísť do autoškoly. Ako však prekonať ten strach? Som ja vôbec správny typ na šoférovanie s takým rešpektom?

majusikk
4. dec 2022

Áno prejde to

basullinka
4. dec 2022

Ja som mala extremny strach, brutalny a tiež to malo svoje dôvody. Jednoducho som sa prekonala, v autoškole som si zaplatila individualny kurz a narovinu to povedala instruktorovi. Všetko, prečo mam taky strach a podobne. Našťastie som stretla skvelého človeka, s ktorým som si neuveriteľne sadla aj ľudsky, vďaka nemu som sa tešila na každú jazdu. Prispôsobil tomu jazdy, šiel na mňa jemne, s pochopením. Momentálne mam pol roka vodičák a nemam už panicky strach. Rešpekt ano, ale zdrava miera rešpektu je podla mna potrebná..

thereisabear
4. dec 2022

Ja som vodičák ako tak spravila, ale šoférovať som začala až o 10 rokov. Nemala som na výber kvôli deťom. Držím palce.

anonymous87
4. dec 2022

🙋‍♀️
Momentalne si vodicak robim. Strach a stres mam stale brutalny. Po prvej jazde som odchadzala s placom. Ze toto nie. Muz ma presvedcil, nech to esre raz skusim, kedze som uz viac ist nechcela. A teda druha jazda bola uz vcelku ok. Na tretiu som bola uz v premavke. Poviem ti, ani zastruhany vlas by si mi do zadku nevopchala 🤦‍♀️ Teraz som na 2t vypadla, kvoli chorym detom. Cize to bude zasa zazitok. Stale rozmyslam, ze ci to budem vediet. Ci som ten spravny typ. Presne ako ty 🤷‍♀️ Ale pri 2 detoch mi proste chyba. Tak sa musim prekonat. Vravim si, ze ine jelitka to zvladli. Snad nie som horsia. A nie je to jadrova fyzika 😅

sojorez
4. dec 2022

Sestra presne z toho dovodu nema vodicak. Bola svedkom nehody, i ako spolujazdec robi paniku - pocas jazdy spadol na celne sklo sneh zo stromu, skoro vyskocila za jazdy z auta.

ariannazara
4. dec 2022

Musíš si to zrovnať v hlave🙂 ja jazdím od svojich 18 bola som účastníčka 3 nehôd našťastie sa nikomu nič nestalo. Raz som sedela za volantom a malý 3 m v predu a zo zadu do mňa napalil lebo nevidel ze stojíme v kolóne mala som 3 mesačne auto a 3 mesačne dieta 😅 našťastie v pohode vôbec ma to nepoznacilo šoférujem ďalej, co sa ma stat sa stane a nič ta neminie.
Takže určite si spraviť vodičak a šoférovať🙂

zuz_ka
5. dec 2022

Vodičak mám od 18 tich ale až teraz po xx rokoch som sa minulý rok naučila sama jazdiť po našej dedine, tento rok mesto a poviem ti je to super. Dieťa si môžem sama zaviesť do škôlky, nečakám na autobus. Pred každou jazdou mám strach a neopustí má kým neprídem domov ale ženie má tá radosť že som sebestačná a nemusia ma druhý vyvážať. Takže áno určite sa do toho daj. Najprv sa nauč ľahké trasy a do toho ostatného sa postupne dostaneš. Prajem veľa šťastných kilometrov

sonicka19983
5. dec 2022

Presne som to chcela napísať že pomaličky skúšať jednu dve potrebné trasy so skúseným vodičom ideálne mužom a potom začať sama a plus ešte treba hneď mať vlastné auto 😉😉 ja mám vodičák 10 rokov a keď nemusím nešoférujem a to nie je dobré...treba sa donútiť...ja si počas jazdy spievam alebo si niečo pre seba rozprávam... pomáha to...ale strach neprekonáš inak ako šoférovaním....