Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

janulka7
6. jan 2009

monku skodaze ma nenapadlo odfotit to ked sme rano jedli s kakavkom. teraz uz nemozem lebo nic nezostalo. 😀

janka196
autor
6. jan 2009

cafte kocice 🙂 ja robim zapekany pangasius so zemiackami 😉

monkula
6. jan 2009

no, nevadí.... nabudúci rok ale nezabudni... 😀 a aké máte mená pre malinkého?
nazdar jani... 😀

janka196
autor
6. jan 2009

caves mon 😉

dididi30
6. jan 2009

ahojte

janulka znie to dobre, ten kolacik, ci co 😅

inak my budeme mat cestovinky s ricotou 😉 😝

monkula
6. jan 2009

vy všetky tak zdravo, ryba, kurací špíz, cestoviny.... a my karbonátky 😀 😀
janulka, ten špíz ma zaujal, dáš receptík? 😉

dididi30
6. jan 2009

janul aj ja chcem recpetik 😀 😝

janulka7
6. jan 2009

no uz som nazad. my vypisovalo ze prebieha udrzba serverov. tak sa mi nedalo pripojit..
baby ved ten spiz je lahulicnky a mala sa mi ide obesit za nim.
monku este ziadne mena. nevieme sa dohodnut. vidim to biedne. 😀

Kuraci spiz.

kuracie prsia si nakrajate na kocky, rovnako ako tvrdy syr, ja davam Goudu, sampiony cele alebo cierne olivy.
na drevene spajdle na pichujete maso, syr, sampion, alebo oliva, a zase sa opakuje to iste. koncite hocicim len nie syrom lebo ten sa pusti. takto napichane spajdle obalite v trojobale.a vyprazite. k tomu pecene zemiaciky a cerstvy zeleninovy salat.

Prajem dobru chut.

My sme dnes mali so samionmi lebo cierne olivy som vcera zabudla kupit. Moja mamina napriklad dava aj oravsku slaninku, ale ja som viac taka bez tukova. 😀 inak tu sa fantazii medze nekladu. mozte to zkombinovat ako vam chuti. vyskusajte. je to fakt. super. 😀

janulka7
6. jan 2009

inak baby citala som rano temu o tom kalisku. nepoznate dakoho kto to pouziva alebo aspon vyskusal? je mi to dost divne a trosku aj ble. no ale aj tampony mi zozaciatku pripadali ble. 😀 nepouziva to niektora z vas. ja som tam daco pocitala tak neviem. znie to celkom zaujimavo. co fakt prekvapena ze su mamicky co sa vracaju k latkovym vlozkam. to zasnem . ja by som si nevsimla. ked si predstavim kolko roboty s tym je. no neviem ja by som urcite pri dvoch robotach, dvoch detoch a domacnosti nestihala. ved su dni kedy nestiham vobec jest a to mam zatial este len chiaru. 😖
neviete o tom niektora daco viac. lebo na tej teme je kopec bab co si to chvalia.

monkula
6. jan 2009

janulka, no, to si ma tým špízom veľmi nepotešila..
huby nejeme a ani olivy a slaninku? Mm neznáša slaninu.. aj keĎ robím minestrone, tak ju na tuku len opražím a vyberiem von.... 😀

janka196
autor
6. jan 2009

ahojte babule, co porabate.
ja som sa bola prejst s detmi, fajne sme vymrzli ale fasa bolo 🙂 dufam ze vydrzi pekne pocasie nech mozem kazdy den chodit lebo uz ma nebavi stale doma kysnut 😠

monkula
6. jan 2009

ahoj jani..
ja som len nakukla, idem upratovať...
keď u bola svokra, tak ma naučila banánovú roládu a dnes som ju spravila sdama a taa ksa mi vydarila, dokonca mi ani nepukla pri stáčaní 😎 😎
Chiara bude mať narodeniny ,tak jej cchem upiecť tortu, ta ksom rozmýšľala nad takou tou korytnačkou, čo má pancier z roládiek, vnútri je krém a ovocie, tak sa možno do toho pustím, už keĎ viem robiť rolády... 😎 😎

janka196
autor
6. jan 2009

mnam mon daj recept ked budes mat cas 🙂

monkula
6. jan 2009

janka:
6 žĺtkov vymiešame s 6 polievkovými lyžicami cukru, je jedno, akého a vanilkovým cukrom, poriadne, dopenista, pridáme 6 PL polohrubej múky zmiešanej s kypriacim práškom, potom sneh zo 6 bielkov, natrieme na plech vyložený papierom na pečenie ,potri si aj papier a vysyp múkou a pečieme v predhriatej rúre, asi tak 15-20 minút... Potom vyberieme, a hneď stočíme, aj s papierom, a zabalíme do mokrej utierky.
krém: dáme variť 400 ml mlieka s vanilkovým cukrom, v 100 ml rozmiešame dva zlaté klasy, až mlieko zovrie, pridáme mlieko s pudingom a varíem do zhustnutia. necháme vychladnúť, často to miešaj ,aby sa Ti nevytvorila koža. 250 g masla vymiešame s 4 Pl práškového cukru, aj som to robial mixérom s metličkami a pridávame po troške puding, ak by sa Ti t ozdalo málo sladké, pridaj ešte cukro ,ale podľa mňa tie 4 Pl úplne stačia. Potom pridaj kakao. Roládu odbalíme opatrne stiahneme papier a natrieme krémom, na kraj dáme banán a stočíme. Celú roládu ešte natrieme krémom a polejeme čokoládou...

Ten krém má mako základ pre všetky plnky do torty, môžeš si urobiť akýkoľvek, namiesto kakaa môžeš dať kokos, ja som raz dávala lieskové oriešky pomleté ,alebo kávu, vanilkový cukor....

janka196
autor
6. jan 2009

jej zlatko dakujem 😵

inak vies co bazmek ja som povedala po tom obzerstve cez sviatky ze uz nebudem piect a staci ze spomenies fajny kolac a uz som cela zhava 😀 😀 😀

monkula
6. jan 2009

jenka ,neni začo.... ja sa chcem sladký mprežrať ,nech už nemám chuť, bo ja som ta kstrašne pribrala, že fuuuuuuj... 😠 😠

túto chcem spraviť, ale ešte dorobím nejako hlavu a nožičky 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2604

janka196
autor
6. jan 2009

mon ved aj ja. sice to nieje hrozne ale citim to na sebe. a hlavne pri mojej vyske vidno kazde kilo 😠

monkula
6. jan 2009

aj ty si taký "mrakodrap"? 😀 ja meriam 165 cm 😅 😅
na Tebe to vidno nie je.. ale ja mám nohy ako dostihový kôň a brucho ani nehovorím.... so mnechutná 😝 😝

janka196
autor
6. jan 2009

jej mon to torta je supis. sa mi zda ze janulka raz taku pre chiaru urobila. ale nieco jahodove to bolo. ale pamatam ze sme sa az za usami oblizovali 😀 😀 😀

monkula
6. jan 2009

hej? tak janulka naval recept 😀

ooozaj, kamoške z iného fóra sa včera narodil synček, matejko... 😵 má už jednu dcérku doma, poto mdruhé tehu sa je jskončilo potratom a teraz má konečne bábetko... a ďaľšia bude rodiť o pár dní 😀 😀

janka196
autor
6. jan 2009

tak to rok zacina dajako plodne 🙂

janka196
autor
6. jan 2009

mon ja 1,58 😅 a urcite niesi nechutna neprehanaj 😉

monkula
6. jan 2009

jeej ,ty si taká malinká? č oej malé, to je milé... alebo, dobrého aj málo stačí... 😀 😀
nepreháňam.... 😅 😅
ide mteda pratať 😝 😝

janka196
autor
6. jan 2009

heheh zlata dakujem 😀 😀 😀 mne cez skolu vraveli ze mala vrtka dobre trtka 😀 😀 😀

monkula
6. jan 2009

ale bo malá vrtká ,dobre... varí... 😀

janka196
autor
6. jan 2009

😀 😀 😀

janulka7
6. jan 2009

jani ta ty sa s tym neseres. vraj mala vrtka...... 😀 😀 😀 😀

janka196
autor
6. jan 2009

janulka a co hehe ta tak sa to vravelo 😀 😀 😀

janka196
autor
6. jan 2009

boze baby carla uz zacina rozpravat ta sa idem pokakat z toho,. teraz sa naucila dalsie zvieratko ze panda. ale hovori pamba 😀 😀 😀

janulka7
6. jan 2009

monku zajtra ak nezabudnem tak ti napisem recept. len u mna sa to vola maminkina rozpravkova torta. jani dobre si pametas. ja ju robim stale jahodovu alebo cucoriedkovu. je to velmi lahulinke a nechat stuhnut a hotovo. inak ak chces urobit ako korytnasku. urob jednu do takje velkej formy ako je na fotke a druhu do kompotovej misky a mas hlavu a chvostik taj len dne roladky za sebou a mas. a potom to uz podla faktazie mozes ozdobit alebo poliat cokoladou a tak.
ale zajtra dufam ze nezabudnem a poslem ti recept.lebo ja robim plnku smotanovu. 3 sladke smotany vymiesat uplne do tuha. a uvarim si jahodovu zelatinu necham vychladnut tak asi aby nestuhla uplne a pomaly primiesavam mixerom do tej smotany a hotovo. dnu nahadzem jahody a zalejem. teda ja som ako madar. formu musis najprv vylozit nakrajanou roladou. to je obycajne piskotove cesto a a potom to vsetko zalejes tou plnkou a hotovo uz len nechat v chladnicke stuhnut. pomer presny ti dam zajtra.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre