Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

janka196
autor
12. jan 2009

mon 😅 😀 😀 😀 , co porabas. mne carla zaspala, dnes vynimocne skoro

monkula
12. jan 2009

ahoj jani, ja zase neskoro... 😅 😅 😅
ja som tiež uložila malú spať, spravila som Jarkovi čaj, zohriala polievku, umyla riad a bola som pouumývať spoločnú chodbu, lebo niektorí ľudia neviem, či po maštaliach behajú, ale z topánok im odpadávajúkusiská blata so slamouu a niežeby si topánky oklepali vonku, nie, musia dupotať po schodoch, kým im ten sajrajt neopadá, veď podnájomníčka uprace 😠 😠
A strašne mi to klepanie topánok počuuť do bytu, a keď tak ide celá family, ta jak sloni, aj o desiatej večer... 😠

janka196
autor
12. jan 2009

mon no viem si predstavit. tak co by si potom robila keby si vonku oklepali tie topanky 😉 sak oni ti len dobre chcu aby si sa nenudila na materskej 😀 😀

monkula
12. jan 2009

no, ja sa nenudím... 😀 😀 😀
ja zajtra idem s jarkom ku psychologičke, na posúdenie ľavorukosti..
som prekvapená, že tak skoro ma objednali ,ale som rada, lebo v piatok ideme na zápis a ak by mu niečo našli ,tak sa môžem oháňať aj papierom... 😀
no a na imunológiu am objednali až na 13. marca, super, nie? 😀

janka196
autor
12. jan 2009

mon to bolo ironicky myslene 😉 tak jarko je lavak?

monkula
12. jan 2009

ja vei, že ironia...
janka ,jark oje pravák, ale ako sme robili nejaké testy u logopedičky, tak vypustial z úst názor, že má asi skríženú lateralitu. ja so man ten termín zabudla, ale skontaktovala som sa cez STV s jednou pani psychologičkou a tá mi potom súkromne napsíala ,že diagnóza ,ktorú logopedička vyslovila ,je skrížená lateralita..
ta ksom to povedala pediatričke a vypýtalaso msa na psychologické vyšetrenie.... a porito msa je jaj opýtam ,či je normálen ,že sa stáel hýbe a všetko m upadá, všetk orozbíja, proste náš malý čaptoško 😀 😀 😀

janka196
autor
12. jan 2009

boze to su vyrazy zas. to prvy krat pocujem nieco take. ale vobec nechapem oco vlastne ide 😅

monkula
12. jan 2009

na nete je toho plno ,ale toto je asi najvýstižnejšia definícia:
Skrížená lateralita
Štvrtý typ skríženej laterality sa prejavuje v tom, že motorická funkcia sa lokalizuje v jednej a funkcia senzorická v druhej hemisfére. Napr. u ľaváka nie je vedúce pravé oko, u praváka je ľavé oko. Skrížená lateralita je veľkým výchovným problémom. Zistilo sa, že títo žiaci majú študijné problémy, poruchy správania a pod., 70 % z nich malo skríženú lateralitu, zo 47 žiakov so skríženou lateralitou malo 85 % poruchy v učení alebo správaní. Zo 44 zajakavých detí v logopedickom ústave bolo 33 prípadov práve so skríženou lateralitou. Tieto poruchy sa odrážajú v negatívnych povahových vlastností.

ma čaká rošambo ,ak sa to potvrdí 😅

janka196
autor
12. jan 2009

fuha nezavidim ☹

monkula
12. jan 2009

ael nezajakáva sa.... ael veľm izle rozpráva...
le naby ma z toho piatkového zápisu nehnali svinským krokom 😀 😀 😀

janka196
autor
12. jan 2009

budem drzat palce nech to dobre dopadne 😉

monkula
12. jan 2009

Ďakujeme.... 😉
ale inak je veľm išikovný, snaž ísa písať, už píše tlačené písmenká, vie sa podpísať aj s priezviskom a minule sme sa smiali s jarinom, lebo niečo mu nakreslil a chcel aj venovanie napsíať, tak mu jari napísal na papier, ak oto má napísať a nakoniec jarko napísal toto: Od jarka s lás kou tataovi 😀 😀 😀

janka196
autor
12. jan 2009

😀 😀 😀 zlaty,

janka196
autor
12. jan 2009

a vidis hlavne ze sa snazi 😉

monkula
12. jan 2009

a keĎ už sme na seba naDˇabili v téme vidia deti duchovm, tak si predstav, že jede nčas stáel kreslil postavičky a nad nimi kreslil anjelika, vraj ich máme každý... 😅 😅 😅 😅

no a ešte sa podelím o jeden zážitok z piatka..
Boli sme s Chiarkou v obuvi, chcela som jej konečne kúpiť tie čižmičky.. Prišli sme do obuvi a Chiara schmatla čižmičky na asi 5 cm opätku asi tak na šesťročné dieťa a toto čem 😀 vravím jej ,Chiarka ,to bude veľké...
Tak som ej jjedny vybrala ,posadila som ju, cchcela som je jdať dolu botasku a ona schovala nohu za stoličku a na celú predajňu začala kričaťm, čečeeem, to vejké 😀 😀 😀 tak sme po 10 minútach presviedčania konečen jedny vybrali, a oan stáel čečeem ,tot očem a stáel mi pchala tie na opätku.... povedala som jej nie ,zobrali sme krabicu a išli k pokladni, ona sa na mňa pozrela, prekrížila si ruky a vzdula sa... ani sa na tie topánky nepozrela. Prišli sme domov, a vravím jej ,ukáž tatovi a jarkovi ,aké máš krásne topánky ,zase prekrížial ruky a nie, čečem... 😀 😀 😀
Tak som krabicu otvorila ,že jeeej ,aké má Chiarka krásne topánky, a ona vybehal z obývačky a kričala čečeeem...
tak som ic hvybrala z krabice a postavial na stôl.. po chvílke pri´šla ,začala na ne pozerať, a natrčial mi nohu, nech ju teda obujem ,keĎ tak veľmi cchem...
A potom ich necchela dať dole.. 😀

janka196
autor
12. jan 2009

mon tak vidis, deti su na tieto veci citlive
no a z chiarinky odpadnem. ta by som sa posulala. vides ona uz chce opatky ta to bude paradnica 😀 😀

monkula
12. jan 2009

no ,aj som sa strašne smiala, ani som nemohla zaplatiť, taká tam stála odutá, taká krpatá, tie očiská an tie čižmy stále... 😀 😀 😀

janka196
autor
12. jan 2009

😀 😀 no my sme zas carlu tahali po kolenach z play centra vcera 😀 😀

monkula
12. jan 2009

😀 😀
jani ,teraz so mpozeral Tvoj album, ty počúvaj, Carla je tuším celá po Tebe... 😅 😅
a tá fotka, ako je jtrčí hlavička z vody vo vyničke nemá chybu.. vyzerá ako mesiačik na vodnej hladine... 😀

janka196
autor
12. jan 2009

mon dakujeeeem si ma potesila cmuuuk 😵
my saa smejeme z tej foto ze tam je jak pampusik 😀 😀

monkula
12. jan 2009

no ale zlatá tam je... 😀 😀
a jpr itej postieľke s tou hračkou v ústach.. 😀

janka196
autor
12. jan 2009

😀 😀 😀 hej mame take momenty. inak je strasny skerko

monkula
12. jan 2009

no ,jani, idem ja.. musí mprádlo vyvesiť a upratať kúpeľňu, bo je hroznááá 😅

janka196
autor
12. jan 2009

okik, aj ja pojdem, treba mi na postu skocit a asi aj do solarka zabehnem 😉

leni3
12. jan 2009

ahojte babeny moc dakujem idem teda kuknut do sloveniek v zahranici,lebo mam pocit ze tu skolku treba zabookovat dopredu.Ja mam konecne 3 dni off a venujem sa 24/7 malej a domacnosti.Tu v Bournemouth mame hrooooozne pocasie,hrozny vietor a dazd ☹ ,cakam kedy nam satelit odfukne 😠 .Prajem vam pekny den a zas vas niekedy kuknem 😉

janka196
autor
12. jan 2009

ahoj leni, ved aj tu u nas strasne fuka a prsi. ale zato je nejakych 10 stupnov

dididi30
12. jan 2009

no tak vy ste ale pipiny, tak ja tu hodim link a vy take pakarinky o tom pisete, teda o tom oleji, ja ho neprehltnem , ale keby ste citali co pisem, tak by ste nepisali take ..... 😝 😝 😝

no ja urcite z toho neserem, ja ten olej neprehltam, ok monku 😀 😀 😝

viete co, caute, ja tu uz nebudem pisat

monkula
12. jan 2009

dididi, ale veDˇnietko vyššie nado mnou psíal ,že ten olej prehĺta, tak pret osom to napísala....
neurááážaj sa, dididi.... nie sme v škôlke... 😀

elizabethm
12. jan 2009

ahojte kocky

janka das my pristup na tvoje foto?chcem kuk a dakujem za radu....

janka196
autor
12. jan 2009

didi ved to ja som pisala ze roto to prejlta, ja som sa praveze teba pytala ze ako ti to pomaha ked to neprehltas

eliza napis mi do ip tvoj nick a si ta pridam

mon 😉 robila som si iq test 😀 😀 😀

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre