Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

ivka19
15. jan 2009

ahoj babulky,vy teda stihate pisat 🙂

evi s tou vodou mi ani nespominaj,neviem sice kolko je pitna sama o sebe,ale za vsetku teda pitnu aj odpadovu platime £25 mesacne 😝 takze dobra palka tiez,ale zalezi od mesta a casti kde byvate,vsade je to ine 😒

eli,co sa tyka toho alarmu,ked je ten starsi typ,tak len z neho vyber baterku a uz nezapipa a ked je to novy tak je na elektrinua ten ma maly vypinac ,takze ho staci len potlacit a vypne sa hned 😉

eva28
15. jan 2009

no ivi,tak to nie je este tak hrozne
mne doslo za pitnu 440 a odpadova 180/na rok,to snad nie je pravda 😠

janka196
autor
15. jan 2009

maja urcite sa da. len sa opytaj na postovne priamo predavajuceho ci bude ochotny ti poslat a kolkko si zapyta za postovne 😉

evi pozerala som foto. malinka je strasne zlatucka 🙂

ivka caves

dididi30
15. jan 2009

ahojte

ja platim za vodu okolo 220 😕 no a nic ine, nieje to vsetko v kope? ta odpadova aj pitna? bo ja len toto platim za vodu 😅

iwanka
15. jan 2009

caute

mi platime za vodu polrocne a dost malo( asi stovku za polrok)predtym sme platili podla vodomera a to bolo dost.
Myslim, ze to zalezi od oblasti, alebo ako sa landlord rozhodne platit.Neviem....
A to, ze sa rozlisuje pitna a odpadova, tak to som ani nevedela 😉

iwanka
15. jan 2009

Aj u vas dnes tak mizerne? lebo tu tma a prsi 😠 Mali sme ist na kupko, ale maly namiesto kupka zaspal, tak som aspon navarila obedik 🙂

dididi30
15. jan 2009

iwka aj my tak asi stovku za pol rok 😉 zabudla som napisat hore,ze to je rocne 220 🙂

ivka19
15. jan 2009

jani,caves co robkate 😉

evi, no mne sa ta moja platba tiez zda privela ale to len z toho dovodu,ze ludia tu okolo platia len £10-12 mesacne

iwi,aj u nas tak skaredo,ze ani do obchodu sa mi nechce ☹

didi,aj my to platime spolu,ziadne rozdelovanie,ale ine mesto,ina cast,ine pravidla 😒 v uk je vsetko mozne

dididi30
15. jan 2009

ivka, my neplatime spolu, my si to mozeme rozdelit, pol rok jedna ciasta a druhy polrok dalsia ciastka 😉

ivka a vy ste ako dlho cakali na ten counsil house 🙂

monkula
15. jan 2009

No a nám prestali kúriť... 😖 😖 😖 😖 😖 😖

ivka19
15. jan 2009

didi,ja som myslela,ze nie je rozdiel v pitnej a odpadovej vsetko spolu platime ale tiez nie na raz,mozeme aj mesacne,mame kartu kolko zaplatis tolko,len do marca musi byt vyplatena cela suma 😉 a na council house sme cakali pri byte nieco do roka a teraz uz cakame na vacsi, za dva tyzdne to budu 2 roky 😔tak uvidime kedy 😒 podala si si nan aj ty

ivka19
15. jan 2009

monku ☹ to koli tomu plynu uz ☹

monkula
15. jan 2009

ivka, určite...
lebo polovica mesta sa vykuruje bio - masou- drevoštiepkou a pri mojej smole ,patríem do polovice, ktorá je vykurovaná plynom 😒 a dens je u nás celkom "teplo, asi 0 stupňov, ta knekúria...
nekúria asi pol hodinu a už je to cítiť... 😅

ivka19
15. jan 2009

monku,viem si to predstavit,my sme mali problem s plynovym kotlom,prisli to opravit hned,ale trebalo nejaku suciasku,co sa musela objednat a trvalo to 3 dni bez kurenia a teplej vody,tak sme spavali a byvali len v obyvacke,vykurovali ohrievacom a ked sme sa isli kupat tak som zohrievala vodu na sporaku vo velkom hrnci,no katastrofa ☹
tak nech sa cim skor umudria a otocia kohutik s plynom 😔

dididi30
15. jan 2009

ivka nepodala...ale my vravia,ze ja rovno dvoj izbovy, bo mam dve deti a hned aj parik, takze kazdy musi mat svoju izbu, teda tak mi to vraveli, no 🙂
uvidim co a ako, spekulujeme vselicko, tak uvidime co bude naj pre nas 😉

montu to vazne nekuria, jezinko.....inak vraj idu ohrievace na elektriku na dracku 😀
ale nie vazne, je to sila, poznam tolko tetusiek co na dedinach minuly rok zruzili kurenie na drevo a veru banuju, ale kto to mohol vediet ,ze to tak dopadne.....

ivka19
15. jan 2009

didi,nie dvoj izbovy ,ale troj teda hovorime o spalnach, lebo mas chlapca a dievca ,tak musia mat osve izbu,to je inak dobre pravidlo v council house,takze by si mala krasny velky domcek 😉 len si poziadaj nic s tym nestratis,ked mate teraz kde byvat tak si pockas mozno rok,dva a to ubehne a mas domcek 😉

timinka1984
15. jan 2009

ahojte 🙂 vsetky babule zdravim 🙂
ja teda stale v uk, no mozno zajtra alebo sobotu poletim, som si vas tu citala, ze sky-ko ma problemy, baby ma nestraste, bo ten mi najviac vyhovuje 😀 😀 no uvidime 🙂
mala mi spi, chodime na playgroups, konecne zacali po novom roku, sa nenudim...mala sa zahra 🙂 ale niektore tie anglicanky...katastrofa sa nosia ako h...o na lopate 😠 😠 😠 no radsej nevsimam, chodim tam kvoli malej, tak mi mozu 🙂 🙂
hej didi, ty si musis poziadat uz o 2 izbovy, ak nie 3, bo pre vas a pre kazde dieta osobitne 🙂
a my za vodu platime kadze tri mesiace, minule sme 27 libier a teraz ze 89

timinka1984
15. jan 2009

ivka tak malicka ma dnes 19 mesiacov vsetko naj na medzinarodeniny 🙂

dididi30
15. jan 2009

jaj ivka hej 😀 no vidis myslela som na 3 izbovy a napisala 2 izbovy 😉
ivka tak vyskusam, zitra tam nabehnem, si ma prehovorila 🙂 😉

timka ked uz tak 3 izbovy, urcite 😉
tak kedy odchadzate?

ivka19
15. jan 2009

timi,dakujeme 😉 a skyeurope,zevraj kupili nove jedno lietadlo a na dalsie 2 vybavuju lizing,takze asi budu pokracovat a preco,ze mozno zajtra a mozno sobotu poletis,este nemas letenku,ci?

ivka19
15. jan 2009

didi,tak tam zajtra nabehni a daj vediet ako si dopadla 😉 drzim palce 🙂

dididi30
15. jan 2009

ivka no akurat tak mi daju do ruk kopu papierov na vyplnenie 😀

aj aj my gratulujeme 😵

timinka1984
15. jan 2009

joj, veruze nemam a uz nervy z toho, stareho kamarat mi ma zajednat a kazdy den povie, ze na ten druhy uz urcite a tak uz cakam od minuleho piatku 😒 😒 😒

sisulik
15. jan 2009

ahojte....dnes sme boli na ockovanie...s oboma..zvladli to statocne aj ked aisha ked uvidela ihlu tak vrieskala na celu kliniku..tri sme ju museli drzat a doktorka pichala... 😀
zajtra pride k nam na navstevu health visitor..sak i tu treba stretnut..pre nas prvy krat.. 😀

ivka19
15. jan 2009

timi a odkial lietas,co si ju nebooknes sama,nemusis na nikoho cakat 😉

sisu,ake ockovanie mali 😔

janulka7
15. jan 2009

ahojte baby.
tak ja som si dala fasa prechadzku , krasne nam svieti slniecko. tak som pootvarala vsetky okna v byte. joj tak bolo fajne. uz nech ta zima zmizne. 😠
a co teraz porabkate.

ivka19
15. jan 2009

janulka ja idem akurat odpekat langose 😝 to mate fajn,ze je u vas slnecno,tu prsi a cely den skoro tma ☹

iwanka
15. jan 2009

timi a kam letis?? na svk??

sisu, jooj injekcie.
My teraz pojdeme na dajaku prehliadku, co v deviatich mesiacoch.

Ja dufam, ze ten skyeurope nekrachne 🤐

iwanka
15. jan 2009

ivka, ty ked si stale doma...poberas dajake benefity. Mne teraz skoncila materska a chcem ziadat o working tax credit, lebo robim len 4 hodiny na tyzden. A svk som poziadala o rodicovsky prispevok

janulka7
15. jan 2009

ivka posli jeden langos. ja uz ani nepametam kedy sm naposledy jedla. a taky fajnovy s cesnakom alebo tatarkou. 😝 joj ale robis chute.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre