Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

ivka19
16. feb 2009

kivec,na ambasadu musis ist osobne,neda sa nic posielat a vybavovat cez postu.skus im volat po druhej,lebo oni rano nejak nikdy nezdvihaju 😒

ivi,vdaka za opytanie,mame sa adobre,sice sme boli aj my trochu chore,ale uz je to ok,raniya je riadne cislo ako sa patri,dost sa rozhovorila,tak ju uz len pocuvam cele dni,stale nieco vysvetluje,rukami rozhadzuje 😀 a co vy a miska,dufam,ze vam uz coskoro pride ten rl 😉

iwi,tak aspon,ze zabralo a je lepsie,rychle uzdravenie

jani,tak super,ze ste sa uz zabyvali,tak si uzite s carli slniecka 🙂

iwanka
16. feb 2009

ahoj Kivec, na ambasadu mozes ist kedykolvek, ked maju uradne hodiny, doklad sa vybavuje osobne a netreba sa objednavat a potom ti ho poslu domov, nam prisiel asi do 5 dni.

Ja do dennej prace neidem, ucim vecer, tak to je zatial ok, mozno si najdem dajakeho teaching assistenta od septembra na par hodin a maly pojde do jasli, ale teraz si myslim, ze je na to skoro, este ma potrebuje a mna by srdce bolelo, keby som ho dala od seba 😔 .
Chcem ho postupne odstavit, ale ide to velmi tazko, lebo nechce flasu a teraz je chory a chce len moju cici a zase nechcem to urobit razantne, ze stopnem a koniec.

Som rada, ze ti mala tak prospieva 🙂 A ako, planujes ju dat do jasli???ides robit na part time ci full time???

kivec
16. feb 2009

Ivka a Iwanka, dakujem vam za rady. Ale nakoniec som sa na tu ambasadu dovolala a povedali mi, ze musim ist do Londyna aj zaniest doklady aj si po ne prist. 😠 😠 😠 😠 😠 😝 😝 😝 😝 😝 Skoro mi vypadol telefon, ked som pocula tu nehoraznost. Oni su nenormalni. Tak tu v UK mozes vybavit postou co len chces, vsetko ide lahko a slovenski idioti idu dozadu a robia vsetko este komplikovanejsie. Neviem si predstavit ako idem s dietatom pendlovat medzi Birminghamom a Londynom a tym padom mi uz neostanu peniaze ani na letenku domov. 😠 😠 😠 😠 To sa na to rovno mozem vykaslat.

Iwanka, ja do roboty musim ist hned ako mi prestane chodit materska. ☹ Pojdem ale len na part time. 3 dni v tyzdni. Len este neviem, ako zariadim child care, lebo je to take drahe, ze mi z mojej biednej vyplaty nic neostane. ☹ Neviem ako to bude. A neviem si ani len predstavit, ze necham moje dievcatko s niekym cudzim. Radsej na to ani nemyslim, lebo sa mi chce plakat. ☹

elizabethm
16. feb 2009

ahojte zienky....

Kivec ja som vybavovala pred 3t doklady pre elizku sme povedali ze pre ne nemozme prist nechali tam obalku s nasou adresou zaplatili za to poplatok a pride to postou tak len sa nedaj odbit a da sa to,vela stastia

piste piste piste..................................................... 🙂

iwanka
16. feb 2009

kivec, skus aby ti to poslali, ved nikto tu nespominal, aby si musel ist pre doklad este raz.ved je to drahe, to ti verim.

S child care je tu celkom postarane, ked budes pracovat, tak dostanes od statu peniaze aj na skolku.Mozes ziadat o working tax credit a oni ti zaplatia aj skolku, aspon cast, co sa vsak urcite oplati. Musis ale robit minimalne 16 hours per week.Co ty asi budes, ze?

A child tax dostavas???

my mame zatial len child tax, ale dufam, ze buduci rok nam vyjde working tax, ked moj MM poziada.

elizabethm, pisem, pisem.................... 😀 😀 😀 😀

kivec
16. feb 2009

Zienky, tak to ma potesilo, ze by sa to mozno dalo aj poslat. To by sa mi velmi ulavilo. My mame child tax credit ale na working tax credit nam asi nevyda, lebo mame prijem dokopy vyssi ako ta stanovena hranica.
A na skolku stat prispieva tiez len socialne slabsim rodinam. To nam tiez nevyjde.
Ale ste ma trosku potesili, dakujem vam. Skusim ich teda uprosit. 😉

elizabethm
16. feb 2009

kivec na poste si kup special deliveri obalku stoji 4,50 napis na nu svoju adresu a vezmi ju na ambasadu a odovzdaj a to je vsetko oni ti to poslu postou to viem na isto.......

monkula
16. feb 2009

avojte..
miláčky, máme dačo s PC, tak sa sem tak čast onedostanem, lebo písaťna notebooku 😝 😝 😅

Ja valentían neoslavujem, ale poviem vám, že vás všetky veeeľmi ľúbim 😵 😵 😵 😵

No a ešte bx som vás chcela poprosiť o hlasy pre našu Laliku 😅 😅
http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=6177

dididi30
16. feb 2009

caute babuky, co riesite?
kivec ako pisu baby, kup si obalku a s nou osobne, bohu zial, kazdy tym musi prist a nemusis ist ty s babatkom, staci tatinko, my sme tak urobili a tatko vsetko vybavil 😉

baby mi sme stale chori, o kapanek lepsie.....

inak mame krasne teplucko cooooo? 😀 a doma snezi 😅

monkula
16. feb 2009

didi, neprovokuuuj...
tu tak veľmi snežíííí 😠 😠

iwanka
16. feb 2009

ahoj monkula, uz som hlasovala 🙂

dididi30
16. feb 2009

monku 😀 uz som hodila bodiky 😉

monkula
16. feb 2009

Ďakujeme 😵 😵

Ak vás napadne, môžete aj každý deň. do apríla č i do kedy 😀

dididi30
16. feb 2009

monku ale pre istotu hod kazdy den link, no vies, nechce sa mi to hladat, no to bude akoze tvoj pozdrav 😀 😀

iwanka
16. feb 2009

ahojte, viete mi poradit na ebay, ked chcem dat cenu, ale nie na bidovanie, mi tu nechce vyhodit tu moznost, tak ako????
predavam totiz kociar

dididi30
16. feb 2009

iwanka no tak ja ti neporadim ja mam tolko toho na predaj,ze hruza a neviem s tym robit,
a kolko sa za to plati, ked tam predavas? na to ebay?

iwanka
16. feb 2009

nic sa neplati, akurat som prekvapena, ze za druhu a dalsiu fotku chcu 12 pence, vies nechcem ho dat na aukciu a ina moznost tu nie je, tak teraz neviem, asi to zrusim

ivica2705
16. feb 2009

caute babky 😀 😀
iwi tak s predajom ti ani ja neporadim, skus napisat ip tej halaske, ona predava, urcite ti poradi 😉 co mate noveho?
didi caffffff a ty co, uz si bola u doktora? nie ze sa ti tam nieco stane? to co potom bude mat mala za svokru 😀 😝

dididi30
16. feb 2009

ivanka, no pockaj na janu ona ti snad poradi

ivicka, nebola, ale idem na ine vysetrenie, jaj bojim....
neboj ja vydrzim mam tuhy koren snad 😀
moja nevesticka ako?? jaj bozenko a furtn eviem preco ste stale na sk a ako dlho budete, jaj vidis nechodim sem casto, hanbim sa 😀

jankando
16. feb 2009

Ahojte baby

Iwanka
nezobrazi sa ti moznost buy it now, to az ked budes mat 10 hviezdiek...dovtedy mozes predavat len na biddovanie
tiez som nevedela, az kym som si to nepresla...

ivica2705
16. feb 2009

didi to je ok, ja som tu raz ta tyzden, ahahahahha
mala je teraz chora, ale inac sa drzime, az vcera som jej davala prvy krat mrkvicku tak papa ako po nebohom, joj taka zlata je, len keby aj koberec a obrus a moje ryfle neboli od mrkvy 😀 😀 😀 no co musime sa este ucit, ahahah ale uz je v pavuku lebo t alen na nohy, a stat, no cert maly... po kom je? hahah
tak len sa daj do poriadku, to nie je sranda , 😖 😝 😕 a neboj budem na teba mysliet, ved si zvladla dva porody tak hento bude uz hracka, ahahahh 🙂 😉 😉 😉

jankando
16. feb 2009

Iwi
plati sa.....odo ti na kocni npise sumu kolko ti odoberie......a to potom raz mesacne ti to stiahnu automaticky z paypal uctu..ak ho mas teda.....tiez som myslala, ze nie...a predsa mi prisla sprava o mesiac, ze mi stiahnu..cim vyssiu sumu das, tym vyssi poplatok
mudra som , ked mi Janka pomohla.. 😀 😀 😀
no a tiez ti z ceny, ktoru ti dotycny zaplati za vec stiahnu nieco malo... 😠

janka196
autor
17. feb 2009

dobre ranko babenky 🙂

janka196
autor
17. feb 2009

ideme dnes s carlou na ocne preventivne nas poslala lekarka lebo u robiho v rodine maju dost problemy s ocami. teda vsetci okrem neho. drzte palce nech to dobre dopadne

monkula
17. feb 2009

janka, držíme palce, tfu tfuj...

Aj ja si musím ísť dať zmerať vnútroočný tlak, moja mama má glaukóm, vra jmám teda nábeh, ael sestra t omá v poriadku ,tak hádam aj ja... 😉

janulka7
17. feb 2009

ahojte. tak ja som vcera dovybalovala veci. joj som sa kochala oblecenim aj som pozabudala co vsetko som mala od Chiari. som to prekladala z jedneho suflika do druheho. ja sa tak tesim. boze dufam ze to dobre dopadne a budeme zdravy a vseto bude o.k. sa bojim kus aj tesit. 😔
doslo nam aj kopec sladkosti tak sme si vcera riadne davali cela roidnka. a kedze mi kamos dal aj svoje rozky co mal v kamione tak to bola hotova basen. 2 roky co som rozky nejedla tak to bol normalne zazitok. mala ked videla tak len rozky s lekvarom na veceru. 😅
ivica a to co tak dlho cakas na rodny list. ved povedali ze do 3 mesiacov ho vybavia a ty si uz hrozne dlho doma , ci to len mne sa zda. ma nestras lebo ja mozem byt na sk len meiac aj to len v auguste. a musim sa vratit bez odkladov. normalne si mi nahnala strach ze sa pototo.. 😅 ☹
didi ta co sa s tebou deje ze aj ruky ti trpnu. vies mne trpla velmi prava pri chiara ked nemala este ani rok, nemohla som ju ani na ruky bravat. dosrala som si rameno . je to vraj nevyliecitelne. tak davaj na seba pozor , ja osm mala bolesti jak svina. mne len kupele na sk pomohli. bola osm tyzden. a dodnes mam pokoj. tak uvidime teraz pri malom.
inak baby neviete mi poradit? vcera rano som vypila kavu a male celu noc nespalo, a ja s nim. lebo vo mne skakal a to doslova , cela som dnes ubolena zvnutra, jednoducho sa hemzil, kopal a skakal celu noc. nic so nespala a teraz som ako mechom trafena. a to mam este aj dlhy den. moze to byt kavou ze by na neho tak zaposobila. dnes som uz radsej na skrinu s kavou ani nekukla. 😅 😖
jani budem drzat palce. monku neboj bude dobre. urcite mas ocka jak rys. kurnik dufam ze s tvrdym y. 😅
no nic idem ja potom sa este ozvem.

dididi30
17. feb 2009

ahojte

januka, no uz je to lepsie, teda nie typ top ale lepsie, nadadila som si homeo a nejake vitaminy na posilnenie imunity a vidim,ze aj thomaskovi je lepsie, vlastne mu dodavam vitaminy cez mliecko tak sa snad tiez preliecuje 😉
inak o tej ivice sa aj mne zda,ze je moc doma, nejako mi neodpoveda na to, dufam,ze su ok 😉

inak kavu mozes a moze sa stat,ze z toho drobec nespi, inak si davaj bacha lebo aj zeny ktore cakaju chlapceka, tak mu mozu ublizit, nadmernym pitim kavy, vraj....ale zas 1-2 na den v poho
inak si zozen to instanten caro, zvyknes si aj ja som si zvykla a chutim mi viac ako kava, normalne si zalejes ako nesku a dolejes mliecko a naj je pit bez cukru ma strasne vela vitaminkov....urcite su tam vselijake take napoje, je to dobre aj pre teba aj ked budes kojit a aj pre malickeho a papaj vela vela mandli, a kup si sezam a lanove semiacka.....mandle su dobre na to,ze babo a ty budes mat super pokozku bez exemov..lan jedobry na to,ze lepsie ho z bruska vyplujes🙂 no a ma vela vitaminov , takze vecer si ho das za cajovu lyzicku do pohara zalejes vodou rano vypijes, niekto aj mixuje, je to ucinnnejsie....sezam davaj vsade kde sa da, napr aj do ryze je mnam ma tiez vela vitaminov a babo bude mat krasnu pokozku🙂
jaj asi tolko.....

iwanka
17. feb 2009

ahojte, jankado, dakujem ti pekne, ze si mi to vysvetlila, ale aj tak ho tam dam, lebo uz neviem, co s nim robit a mi tu zavadza 😉

janka, daj vediet ako ste dopadli, ja ked som bola mala, tiez ma posielai na ocne a vyvadzala som jak diva a to som bola starsie ako carla 😀 😀 😀

janka196
autor
17. feb 2009

no baby tak vysetrenie dopadlo super. trosicku jej uteka prave ocko ale ze je to uplne v poriadku ale mame prist tak o pol roka na vysetrenie. inak plakala jak diva. najprv kvapky a potom sme jej museli nasilu drzat oci otvorene tak sito viete predstavit 😅

mon no presne o tom som citala ked sme cakali na ocnom. no nieje to ziadna sranda. dufam ze nebudes mat ani nabeh nato. inak hlasujem odusu za chiarinku 😉

janul ze rozky 😀 😀 mne uz idu hore krkom 😀 😀 😀

didi tak aspon ze sa vam to trosku lepsi. len sa rychlo vyzdravte

iwanka a vy ako? co porabate?

iwanka
17. feb 2009

janka, tak som rada, ze je vsetko ok 😉

tak mi teraz spime, maly je po chorobe unaveny, tak haja, dnes sme hajali celu noc bez kojenia a potom az do 10tej sme spali, tak som si aj ja odychla, lebo ma ta choroba poriadne unavila.zatial sme doma, ale asi potom ked stane vybehneme aspon do polskeho na pecivo, celkom fajne je vonku teraz 😉

joooooj, rozky, fajne rozky................. 😵 😵 😵 😵

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre