Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

janka196
autor
30. mar 2009

ahoj iwka. aj mne carla haja. uz riadne sopli 😠 stopro chutila chripku od mojho otca

iwanka
30. mar 2009

ste niektora na facebooku, ak ano poslite mi e mail do ip, rada by som si vas dala.

janka196
autor
30. mar 2009

ja som

janka196
autor
30. mar 2009

no nic carla je uz hore potvora. ved spala len hodinu. no nic ideme sa naobedovat. tak zatial papa

iwanka
30. mar 2009

uz ta maaaaaaaaaaaaaaaam 😀 😀 😀

janka196
autor
30. mar 2009

joj isla som si ta aj ja pridat ale mi nechce otvorit facebook 😠

mimus
30. mar 2009

ahojte baby
neviem ci si ma este pamatate, lebo dlho som nepisala
aj zakuknut sem chodim uz len obcas, lebo sa na nas v poslednom case kopilo kopec problemov
depky nenormalne a nie a nie sa z toho dostat
uz som naozaj vstvala rano len preto, ze sa na mna Misenka krasne usmiala 😵
teraz je to uz lepsie aj ked problemy este satle vsetky nie su vyriesene 😠

pozeram didi ze aj ty ides uz do prace......mne volali v piatok ci sa chcem vratit, alebo nie
a ja naozaj neviem co robit
nechcem nechat malu v jasliach, aj tak su pridrahe
muzik robi 12 hodin denne a nocne striedavo
rozmyslal, ze poziada o 8hodinove smeny 5x denne a mozem ist do prace, ale to i tak nevydim ako riesenie, lebo mu pravdepodobne znizia plat o tolko co ja zarobim
aj chcem ist spat kvoli partii a super praci, ale chcem i zostat pri malej, ktora ma potrebuje
musim s nou cvicit 3x po hodinke denne vojtovku
a ak sa nevratim do prace a nebudu nam vychadzat peniaze, tak to bude este horsie

inak hlavne kvoli tej krize sa bojim. Cena nasho domu rapidne klesla a nam o rok konci fixna suma a zvysuju nam urok. Vela ludi v nasom meste prislo o pracu a co ak ja budem hladat pracu neskor a nikde normalnu nenajdem

a este som chcela sa spytat ake benefity sa daju ziadat ak [redsa len nepojdem do prace
hoci si myslim, ze nam aj tak ziadne nepriznaju, aspon to skusim

iwanka
30. mar 2009

ahoj mimus, ja som ostala doma, resp. chodim len na 2 hodiny tyzdenne, co nam vyjde asi 100 libier naviac.Tiez je to o nicom, lebo manzel ani nerobi nadcasy, takze to ledva zvladame.
Ja by som sa bola aj vratila do roboty, ale manzel nechcel, pretoze ja by som isla do roboty, ked by sa on vratil a tak by si vobec neoddychol. Tak sme to zatial vyriesili tak, teraz na konci zuctovacieho obdobia chceme poziadat resp. manzel o working tax credit, ja poberam child benefit a child tax credit.
Uvidime ako to bude. ja planujem, ze od septembra by som zobrala viac hodin a pripadne by som dala aj maleho do jasli, no len na par hodin denne ak by sa mi naskytol dajaky denny kurz ucit.

ta chapem, ze teraz je to tu o nicom a materska je len 9 meiacov.

O RP na svk si si ziadala, ja poberam.
Kupili ste si dom v england ci na svk???

inac neviem ako dlho si dlho si uz doma, ale myslim, ze by si mohla zostat doma rok, resp, by ti mohli drzat miesto, aspon u mna to tak bolo.Cize 9 mesiacov a plus neplatene 3.

mimus
30. mar 2009

ivi drzia mi miesto do 20. maja co bude rok, ale uz v piatok volali, ze ci sa chcem vratit
dom sme kupili tu v uk v 2007 a to este za vysoku cenu az potom zacala kriza a ceny klesat
ako vzdy sme sliapli vedla, teraz uz viem, ze sme mali ostat v prenajme
ale uz to nezmenime a treba to riesit
o rp na slov. som ziadla teraz v marci....nevies ci ho daju k datumu kedy mi skoncila materska v uk (20.02) alebo az od datumu kedy som o neho poziadala(24.03) ?
ved prave neviem co urobit ci ist do prace aspon na 4h a manzel nech je doma s malou zatial, alebo ostat doma
my teraz berieme child tax credit 66 a po 9.6. odhadom bude vraj 47mesacne, ale to je tiez nic
no a rodinne na malu 20 na tyzden
a neviem ci nam working tax kredit na muza daju. Do akeho platu sa oplati ziadat?

iwanka
30. mar 2009

mimi, hej rodicovsky ti vyplatia spatne, musis len mat potvrdenie od zamestavatela, ze kedy ti skoncilo v uk.na ten working tax ti neviem odpovedat, ja budem volat a oni to rataju z prijmu z minuleho roka, ja som ziadala, ked child tax credit a vtedy nam nevyslo, ale tento rok sme mali o polovicu nizsi prijem,tak dufam, ze nam daco vyjde.

janka196
autor
31. mar 2009

ahojte babule 🙂 u nas je dneska suprovo vonku. krasne svieti slniecko. juj ale sa tesim

mimus ahoj, jasne ze si ta pamatame 🙂 . dufam ze vam vsetko nakoniec dobre dopadne s tou hypo.

mimus
31. mar 2009

ivi tak daj vediet ci ste nieco dostali. Nam tiez ked sme ziadali child tax credit ten working rax neuznali. Ale tiez dufam, ze kedze tohto roku uz ja som nepracovala mozno nieco kvapne.

jooj jani to nie len hypo je to co nas postretlo. Keby len toto bolo ta som happy 😀

tu je dnes zatiahnute, ale celkom teplo a hlavne nefuka, takze sa tesim na prechadzku s miskou
od zajtra by malo byt okolo 18 stupnov az do nedele slnecno, taaaaak sa tesim. Na nedelu planujeme grilovacku a uz sa tesim na pecenu klobasku 😀 mnam mnam ako mala si hovori 😀
inak tiez som na facebooku, tam mam aj nove fotky a videjka malej 😉

janka196
autor
31. mar 2009

mimus ta ved mne sa volaco mari ze si pisala ze nieco s malou misenkou nebolo dobre ale uz fakt neviem co to bolo 😅
mimus posli do ip meno na facebook 🙂

dididi30
31. mar 2009

caute

mimus ahoj, tak ides do roboty? aj ja chodim, bohu zial, inak sa tu neda, sak vies....drzim palec

janka ako 😀 ja som bola vcera na rengene a zase sa mi objavila ta alegria, mam dost 😲

dididi30
31. mar 2009

minus a preco cvicis s malickou vojtkovu? mne toto tu vobec nespominali, vlastne kedy sa to musi cvicit? thomasko vie vsetko, len si nesadne, myslim tak obycajne s vystretymi nozickami, on sedi v klaku 😀 , myslis,ze by aj on potreboval cvicenie
inak svinstvo, tu je to strasne krute, vobec nekukaju na tie dieti a my cudzinci nemame na nic pravo, aj ked tu mame odrobene,no skoda reci....mne je tiez luto,ze musim od maleho a to dokonca kojim, muz po nocnej musi ostat hore a venovat sa detom , kym nepridem, sice je to len na 3 hodky, ale aj tak, je to zabijak 😖
jasle su drahe, ale vraj na nich prispeju, tak vyskusaj, alebo opatrovatelku, ale to tiez je take...no ja neviem

mimus
31. mar 2009

tak som vas nasla baby 😀
nooo aj s misenkou aj s manzelovou ex aj dom a este aj ja
ale nechcem to tu kazit pesimizmom 😉

misenka je na tom uz chvalabohu dobre
cvcim s nou 3x denne po hodke a naozaj sa zlepsuje
dokonca uz predbehla aj niektore junovciatka a to nam doktorka na rehabke v kosiciach povedala, ze miska nikdy nebude normalne chodit
teraz uz viem, ze i behat budeme 😵
hlavne nam pred tyzdnom potvrdili, ze misenka je mentalne v poriadku a to jej velmi pomaha aj v pohybe
od 15.3 nam lozi a uz tyzden sa sama stavia vkuse na nozky pri vsetkom coho sa chyti 😵 je to proste nase slniecko
na kontroly musime lietat domov kazde 2mesiace, tak aj pre to cvicenie a kontroly chcem viac zostat s malou doma. Aj ked pravdepodobne ocina ani vidiet nebudeme, aby stihal zarabat aj na nas ☹

dididi30
31. mar 2009

minus precitaj si toto
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?... nie vzdy taj vojtka pomoze..

a ako prisli na to,ze nebude normalne chodit 😲 😕 takze na sk na to prisli, hm ...

dididi30
31. mar 2009

miska thomasko uz od 6 mesiacov stvornozkuje, zacal stavat pri stole od zaciatku konce 5 mesiaca....
teraz lieta popri nabitku, za ruky, stvera sa po schodoch a na vsetko co je vyssie ako on, certik 😀
ale je mi aj tak cudne, ze tatko misekna, no ja neviem, ale to slovensko tiez niekedy prehana, no podla mna, ci sa mylim?

dididi30
31. mar 2009

no to som napisala, xixi, od konca 5 mesiaca zacal sam stat 🙂 a nie nabitku ale nabytku, fuj facku mi 😀

janka196
autor
31. mar 2009

cau didi ta riadny zaberak aj na muza je to s tou tvojou robotou. no a s tou alergiou ta uz fakt neviem ze to co 😲

minus boze ta to co sa stalo s malou. to ako ste nato prisli ☹

iwanka
31. mar 2009

no veru blbo je to vymyslene, ze len tak kratko materska a potom nech sa ti chlapi pre nas zodru!!!!

mimus, ja som pocula uz o tej vojtovke, takze uz vas to bolo az take vazne. jooj, ale hlavne, ze uz vsetko bude ok. Tie nase deticky..najvacsia radost aj bolest, ze???

tu ste to neriesili s lekarmi?

mimus
31. mar 2009

didi citala som uz asi vsetko pre aj proti vojtovke
nam jednoznacne pomohla 😉

ja viem ze thomasko je sikovny a aj vela junovcatiek tu na koniku a prave preto som prestala citat a chodit na konika, lebo som psychicky nezvladala citat ako ine baba uz lozia, chodia od 5 mesiaca a misenka sa nedokazala ani pretocit v tom mesiaci a prognozy lekarov neboli vobec optimisticke....ale misenka im ukazala dlllhy nos
mozte si len domysliet ako sa toto citalo mne a vlastne aj inym mamickam deti, ktore neboli tak sikovne
ja som myslela junovcatka starych junoviek, ale aj tam su sikovne baba
proste nerada porovnam baba po tomto zazitku a kazde je i tak ine 😉

a co sa tyka prehanania, tak ano niekedy nas vystrasili aj viac ako bolo treba. No napr. s diagnozou DMO a potom so spravou, ze nikdy nebude normalne chodit

ale som ima aj vdacna, lebo tu v uk sa este stale nerozhybali a na pediatricke vysetrenia cakame uz 2 mesiace. Kym misku prezru uz mozno i behat bude a vysetrenie bude uplne zbytocne 😀

a ako sme na to prisli? na dlhe rozpravanie, ale hlavne prisli na to na ultrazvuku hlavicky (ktory tu v uk vobec neurobili) a tam zistili, ze miska ma mensi mozog ako by mala mat. A kedze vysledky ohladom porodu z uk boli dobre, tak sa bali, ze mozog prestava rast. Ze ak by to mala od porodu tak by to bolo v papieroch poznacene. A nemali ultrazvuk hlavicky od porodu, takze nam neostavalo nic ine len cakat ci mozocek podrastie
a prislo dalsie sklamanie, lebo pri dalsom ult. uz nic nevideli, lebo miske zrastla fontala prilis rychlo a uz nic nemohli vidiet
pohybovo ma kvoli mozocku oslabenu lavu stranu telicka, ale aj to uz nikto komu to nepoviem nezbada 😵
az v marci som si konecne vybojovala papiere z uk porodnice a apgar score sme mali len 5, 7 a 10. Takze to uz aj na slov. lekar potvrdil, ze mozocek mal malo kyslika pri narodeni po tazkom porode. Mala bola 4 dni bez plodovej vody, von som ju tlacila vyse hodiny a uz jej ihlou zistovali cez hlavku ci dycha. Vsetko toto sa im aj tak zdalo normalne a do papierov napisali porod bez ziadnych komplikacii. Ak ste si niekedy pozreli co znamena to apgar score, tak viete ze aj ta 5 , ktoru Miske dali v prvej minute znamenala komplikacie.
ufff som sa rozpisala
teraz uz jednoznacne mozem povedat, ze porod v uk uz nikdy viac
a vlastne ani k lekarom nemam pozitivne myslenie
naposledy mi odporucil dat malej v 7mesiaci pri horuckach nad 39 lizat nanuk, aby mala prisun tekutin 😀

janka196
autor
31. mar 2009

mimus panecku tak to si teda neviem ani predstavit co ste museli prezivat. ale vidim ze ste silni a nevzdavate sa. len tak dalej budeme na vas mysliet

mimus
31. mar 2009

jani vobec nie sme silni. Prezivali sme to udolmi slz, strachom a nervy sme mali na krajicku, ale konecne sa to dostava do normalu a my sa uz nad nicim netrapime a verime v to najlepsie
misenka aj tak uz dokazuje, ze vsetko pekne dobehne a my pre zmenu placeme vzdy ked spravy pokrok 😵
naposledy sme plakali, ked z nicoho nic sa rozhodla a prestvornozkovala celu izbu a potom zase ked sa sama zacala staviat a uz i krociky hadze 🙂
ja viem, ze ine deturence to dokazali skor, lae pre nas je to nieco uzasne 😵
a posledne miskine pokroky boli mojim najkrajsim narodeninovym darcekom a uz som ani nic ine nechcela (co nebyva zvykom 😀 )

dididi30
31. mar 2009

miska, sakra mam dost, je mi to luto, preco si nenapisala, joj mohli sme ta podporit, stacilo ip,
do prcic, ono vazne si mala tazky porod a dlho ta nechali bez vody, ved aj kamoska tu rodila a maly mal po porode taky zapal ze az, dokonca ona mala cele tehu zapal zo spodu a aj tak ju nechali porodit normalne,
boze fakt je to hrozne a nechcem to tu nejako rozmazavat, lebo urcite to nebolo pre vas lahke a poviem ti,veru, tu moze porodit len zdrava silna zena a hlavne rychlo, tu je pre nic vsetko normalne, ved ked sa kuknes dookola kolko je chorych postihnutich ludi a ich to neserie, kopec mladych ludi zle doslapuje, alebo je nejako nabok, no ved vies......to je preto.....

a hlavne,ze to mate za sebou a malicka je sikovna, joj tesim sa s tebou a drzim palce, nech malicka lieta ako sarkan 😵 😵 😵
vies co on u nas to prehanaju, ale este ze ich mame 🙂 , ved aj ja davam maleho vysetrit, lebo stale kasle, nech sme ok.....a este by sa zisli klbiky, lebo tu to nerobia, no pytam boha aby sme boli ok 🤐

dididi30
31. mar 2009

a este nieco, vsetko je preto, lebo tu su pri porode obycajne sestry nie lekari....totalne nezodpovedne
ved misi ked si citala o tom ako mojho bratranca zena porodila v 5 mesiaci, sivne nechali ju porodit a kukat na mrtve dieta 😠 a vraj sa nedalo nic robit, no lebo nekukaju zo spodu a este moja kamoska tu 2x po sebe potratila, odisla domov, chce dieta......

janka196
autor
31. mar 2009

mimus ☹ viem si ale predstavit tu radost aku mate teraz ked robi pokroky. neboj bude dobre hlavne si musite verit. no inak hned ako si pisala o tom apgare som kukala papiere tak carla mala 9 v prvej minute a 9 v piatej

didi veru mas pravdu kopec vysetreni nerobia. a hlavne tie pre babatka. ja som tiez toho nazoru ze by mal byt detsky lekar hned pri ruke a dietatko vysetrit. ved oni ani nemeraju v uk deti.

dididi30
31. mar 2009

janka a to kde mam kuk toto apgare ci ako sa to vola? v cervenej knizke?

janka196
autor
31. mar 2009

nene didi ja mam taky papier o narodeni malej. hore su moje udaje a dole su o porode veci.

janka196
autor
31. mar 2009

didi hore mam na tom papiery nazov porodnice. potom ide moja adresa nhs cislo a udaje midwife aj gp

potom je dalsia odsek a tam je babys discharge summary a tam to je. tam sa pise vaha.... a je tam apgas scores

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre