• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Voľno pre otca. Ma na to nárok?

24. februára 2008 
Ahojte chcem sa spytat ako je to s uvolnenim z prace pre otcov? Maju narok na slobodny den (platene volno) alebo nie? Ak ano, kolko?
11. aug 2007 o 05:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pokial viem maju narok na "volno" = nevyhnutny cas na odvoz manzelky do porodnice (neviem, ci je to platene alebo neplatene, treba pozriet zakonnik) a inak asi nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. aug 2007 o 09:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Moj znamy si vybavil OCR, teda "opatrovanie clena rodiny", mal to zaplatene
ako volno, vyuziva sa to ale z inych dovodov, myslim ze choroba alebo rekonvalesencia, teda potreboval to zdokladovat od lekárov... :wink:
11. aug 2007 o 09:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
avion... staci, ak donesie potvrdenie z nemocnice, pripadne od tvojho gynekologa... ze sprevadzal manzelku pri porode... tusim (moj si na ten den zobral dodatocne dovolenku)... tak isto, ako ked vas bude s dietatkom sprevadzat na rozne vysetrenia... staci potvrdenie od pediatra, ze sprevadzal na vysetrenie vase dietatko (to viem iste, lebo my sme boli so 6-tyzdnovou Mirkou na kontrole v Bratislave)...
11. aug 2007 o 09:38  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
dakujem za rady. cize potrebuje vsade priepustky?
11. aug 2007 o 11:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
avion alebo dovolenku..
16. aug 2007 o 12:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte a to tyzdenne volno pre otcov uz sxvalili? bolo by to fakt dobre lebo v prvyx dnox treba pomahat novopecenej mamicke a treba si toho drobca poriadne uzit :slight_smile: :wink:
15. dec 2007 o 23:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pytam sa to iste co moncika - uz to tyzdenne volno pre otcov plati? aby si nemusel cerpat svoju dovolenku? potrebujem to surne pre kamaratku vediet.. dakujem
22. feb 2008 o 21:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lul ziadne tyzdenne volno nasi otcovia nemaju..
musia cerpat dovolenku...
23. feb 2008 o 12:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
adetka, nasmu v praci vobec neuznali ze malemu robil doprovod ked sme boli u lekarov, a to chodime dost casto,lebo maly sa narodil predcasne a chodime stale ma kontroly hoci mu nic nieje.
Ale kedze som ja na MD mam s nim chodit ja a hotovo, proste mu to neuznaju :confounded: A pritom mame lekarov 30km od miesta bydliska, tak by mi dobre padlo keby nas tam vozil,ale bohuzial :unamused:
24. feb 2008 o 10:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
podľa zákonníka práce má každý kto je zamestnaný 7 kalendárnych dní v roku na sprevádzanie rodinného príslušnika k lekárovi, lekár to označi priepustkou (samozrejme že iba v pracovný den a zamestnávateľ neuzná ak ide zamestnanec na nočnú) a dalších 7 dní ked ide k lekárovi sám
24. feb 2008 o 10:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ano,ale pokial som ja doma na MD tak mu to proste neuznali ked by isiel s malym on, iba ak by doprevadzal mna.
24. feb 2008 o 22:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
elinka- to je neochota zamestnávateľa, uznať mu to mali, ale je im to asi podozrivé, prečo nejdeš ty. My tak tiež niekedy ideme obaja, ak treba, alebo je muž doma s malým, keď ja idem k dr. so starším a pýtam pre neho lístok. a uznajú mu.
24. feb 2008 o 22:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ved ide o to,ze je lepsie ked sa do vedlajsieho mesta netrepem busom aj s kocikom ked ma on moze odviest, skor si myslim,ze problem je v tom,ze chodime casto podla nich, pretoze maly je predcasne narodeny a vyzaduje sledovat u roznych lekarov.Ale zasa muz robi v armade a maju pohotovost vyhlasenu, tak asi aj preto robia drahoty.
24. feb 2008 o 22:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok