Vrátenie tovaru Dr. Max, ktoré nie sú produktami Dr. Max

veronikavathi
3. aug 2023

Prosim Vas viete mi poradit ci ste vracali aj vyrobok ale nie znacky Dr.Max?
Moja situacia je nasledovna. Zakupila som si v kamennej predajni Magnerot za 16.99€. Online tam je cena 10.99€ preto mi to pride strasny cenovy rozdiel a chcela by som vratit uplne novy, nepouzity vyrobok. V case ked som kupovala tento vyrobook, som nevedela,ze v kamennej predajni je tak znacny rozdiel za vyrobky. Prislo mi to neferove.
Avsak ked som kontaktovala zakaznicku podporu bola tam velmi neprijemna pani, ktora mi povedala, ze to je moj problem. Ale mne nepride uplne v poriadku, zeby sa ceny lisili tak velmi. A hlavne ten pristup zakaznickej podpory otrasny.

zmrzlinka2021
3. aug 2023

@veronikavathi
Ceny sa bezne lísia, pretoze v produkte zakupenom v predajni si platis aj pani magistru, aj najom priestorov, energie atd.
A proste tieto veci sa nevracaju a rozdiel ceny fakt nie je dovod.

janai1
3. aug 2023

@veronikavathi rozdiel cien je úplne v poriadku.
A tovar zakúpený v predajni sa nedá vrátiť

ropucha6
3. aug 2023

Tak nabuduce uz budes poucena, ze sa to stat moze.

jarmila2010
3. aug 2023

No,lieky ti zrejme nezoberu spat....a to,ze su casto dost znacne cenove rozdiely eshop vs kamenne predajne,je zname...ja prevaznu cast liekov rovno zajednam cez eshop...a ak su na prevadzke,tak su k dispozicii do 2h nachystane...a presne,naposledy som si ,tak bola pre magnerot tento tyzden

sense
3. aug 2023

Žiaľ nevrátis, len poučenie do budúcna... Rozdiely sú preto ze v kamennej predajni máš zahrnuté v tej cene všetko nielen produkt, ale aj zamestnanca, priestory, energie atď.

luliu
3. aug 2023

@veronikavathi nevidím na tom nič zle, snáď každý vie, ze eshop vychádza lacnejšie. A nie, lieky sa nedajú vrátiť do lekárne. Je to tak ako povedala pani na zákazníckej linke. Nabudúce už budeš vedieť.....

veronikavathi
autor
3. aug 2023

Dakujem aj vsetkym za odpoved, ano ako pisete, nabuduce budem vediet a radsej uz objednam online

marhulka13
3. aug 2023

@luliu nie, nevie. Najhoršie ze mnohí zákazníci estw vynadaju neraz aj mne, že či má baví ich okrádať. Pritom ja som len zamestnanec a nič z toho nemám. Je to smutné, ale stále je to v obchodoch iba horšie. Z oboch strán

simsalabim
3. aug 2023

@veronikavathi online vsak dakedy platis postovne. Ja kupujem prevazne online, ked je postovne zdarma alebo ked sa mi toho nazbiera viac.

jarmila2010
3. aug 2023

@veronikavathi fakt,daju sa lieky aj v ten den vybrat,ked ich maju v predajni...vzdy,ked to tak je,eshop ti vyhodi,taku ponuku...
@simsalabim na prevadzku je vzdy bez postovneho...

simsalabim
3. aug 2023

@jarmila2010 ano, to mas pravdu. Ja objednavam domov, manzel je vacsinou na home office.

janai1
3. aug 2023

Baby len tak pre zaujímavosť lieky kúpené v lekárni sa vrátiť nedajú lebo nikto nezaručí správne skladovanie. Prečo potom ten istý liek kúpený online sa vrátiť dá? Čo s tým potom robia?

stellarstar
3. aug 2023

@veronikavathi na nete majú ceny vždy lacnejšie ako v u nich v lekárni. Ja u nich pravidelne nakupujem čiže obj na vyzdvihnutie u nich. A lieky naspäť neberú jedno ci máš blok a liek nie je otvorený

jarmila2010
3. aug 2023

@janai1 a kde sa daju vratit lieky online?

veronikavathi
autor
3. aug 2023

Chcem sa opytat, lebo spominate,ze sa daju objednat online a vyzdvihnut v lekarni. Tak daju sa tam vyzdvihnut za cenu eshopu ?

stellarstar
3. aug 2023

@janai1 tak toto som nepočula ešte ze z obj sa dajú vrátiť. Lebo ja som raz obj a nechtiac nie spravny a chcela som to vrátiť a žiaľ nešlo

janai1
3. aug 2023

@jarmila2010 no aj Dr. Max napríklad

jarmila2010
3. aug 2023

@veronikavathi ano...aj ked das platbu na predajni

stellarstar
3. aug 2023

@veronikavathi áno keď obj a necháš na vyzdvihnutie v lekárni tak platíš tu cenu co maju na nete

janai1
3. aug 2023

@stellarstar reklamačný poriadok Čl. X odsek 2.

jarmila2010
3. aug 2023

@janai1
Osobitné ustanovenia vzťahujúce sa na spôsob a vybavenie reklamácie v prípade
internetového výdaja liekov a zdravotníckych pomôcok
1. Na spôsob a vybavenie reklamácie lieku alebo zdravotníckej pomôcky sa vzťahujú
nasledovné ustanovenia Reklamačného poriadku. Súhlas s obsahom Reklamačného
poriadku Objednávateľ vyjadrí zaškrtnutím políčka pred odoslaním riadne vyplnenej
Objednávky Držiteľovi povolenia. Držiteľ povolenia má vypracovaný a vedie systém
zaznamenávania reklamácie liekov a zdravotníckych pomôcok.
2. Liek možno vrátiť do siedmich dní odo dňa prevzatia zásielky, ak zásielka obsahuje:
a) liek v inej liekovej forme, v inom množstve liečiva v jednej dávke lieku alebo v inej veľkosti
balenia, ako bol objednaný,
b) iný počet balení lieku, ako bol objednaný,
c) liek s dátumom exspirácie kratším, ako je čas liečby zaslaným liekom pri dodržaní
dávkovania lieku v súlade s údajmi uvedenými v písomnej informácii pre používateľov lieku,
d) poškodený vnútorný obal lieku,
e) liek bez písomnej informácie pre používateľa lieku alebo písomnú informáciu pre
používateľa lieku, ktorá nie je v štátnom jazyku alebo v inom jazyku ako v štátnom jazyku, ak ....
.

..este to tam pokracuje,ale tam nejde o vratenie tovaru,ale len moznost reklamacie ,ak liek nesplna niektore veci

luliu
3. aug 2023

@janai1 lieky sa nedajú vrátiť, telové mlieka, leukoplasty a pod ano

jarmila2010
3. aug 2023

@luliu tam je spominana reklamacia v urcitych pripadoch...ziadne,len take svojvolne vratenie lieku

janai1
3. aug 2023

@jarmila2010 liek možno vrátiť napr. B)
vrátim lieky a čo s tým urobia? Ich likvidujú? To sa pýtam

jarmila2010
3. aug 2023

@janai1 to neviem...asi by mali likvidovat

miamia04
3. aug 2023

@veronikavathi áno, máš ceny ako na internete, aj pri prevzatí v lekárni aj pri doručení domov, vez packetu, normálne spravíš objednávku online, tam ti ukáže ceny a koľko budeš platiť, buď zaplatíš online, alebo pri prevzatí, len niekedy(nie vždy) byva platba v lekárni pri preberaní spoplatnená tuším 0,99eur. Ale to ti všetko ukáže v nákupnom košíku, keď akože pôjdeš dokončiť nákup cena, doprava (je tuším aj zadarmo ) , prevzatie, kde si zvolíš, v lekárni, domov, cez packetu,.. Platíš ceny, ktoré ti ukazuje na internete alebo v aplikácii dr.max pri nákupe, v košíku.

kristina82
3. aug 2023

Ano aj ja som sa tak oklamala v zime jed som si kupila tabletky za 40 eur,keby som caz eshop tak stoja 30 eur.pisala som im mail tiez vraveli ze moja chyba,mala som si objednat sama.vedela som ze v kamennej predajni su drahsie ale az 10 eur? Odbtefy nakupujem iba cez eshop,iba v nutnosti v lekarni.

kristina82
3. aug 2023

@veronikavathi urcite,robim tak a vyzdvihnutie je zadarmo

veronikavathi
autor
3. aug 2023

Dakujem Vam vsetkym za odpovede 🙂